Vyber bot kategorie B/C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pon led 30, 2017 11:53

Wawricku, tak to jsi trochu mimo... Dobre boty (i z nubuku) maji minimum svu a kupodivu pres ne ani nemusi zatekat. A v nejhorsim zacnes na ne pouzivat vosk. A pokud chces hodne chranit, tak si pretres svy nejakym silikonovym nebo PU lepidlem/tmelem nebo lepidlem na neopren.
Pri veskere ucte k technickemu pokroku v oblasti plastaku, vetsina hadrovych bot je bez membrany fakt jen na sucho. V tech kozenych muzes chodit i v zime (i v plackanici), kdyz je osetrujes. Dodnes mam svoje vice nez 20 let stare zimni kozene boty z nejake nubukove neznackove kuze na rel. tenke "klasicek penove" podrazce, bez obsazky, osetroval jsem jen obycejnym kremem na boty (a to jen hodne zridka). 10 let jsem v nich chodil celou zimu do prace i doma, v desti, snehu, ve vsem. A nepamatuji si, ze by nekdy protekly. Ale nepouzival jsem je v prirode, to je pravda. Uz par let je neosetruji vubec, ale sem -tam je vytahnu a kupodivu i v plackanici jsou stale funkcni, co se nezatykani tyce. Jen ta umela kozesina uz nefunguje a rozpadava.
Na druhe strane syn mel jedny cordurove boty bez membrany, nosil je i v zime, ale jakmile bylo uz kolem nebo lehce pod nulou, tak se snih na nich roztapel a zatekaly. Jsem to nakonec resil tak, ze jsem do toho zatavil Grangers vosk na kuzi :-). Kupodivu pulku zimy to docela drzelo, jen to vypadalo hnusne. Potom uz byl vosk totalne vydroleny a samozrejme nefunkcni. (Nastesti stejne z nich za tu dobu syn vyrostl :-)).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16564
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » pon led 30, 2017 12:55

LukasHE píše:co nejsou model papoušek jako ty LaSportiva.

proto jsem ti dal odkaz i na Béčka Arc'teryx Bora nebo Arc'teryx Bora 2 který jsou v decentních barvách
LukasHE píše:Jinak co se stane s těmy hadráky po rozpadu membrány?

to samé co s koženými botami
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon led 30, 2017 17:26

Ale no tak. Celokozene boty muzou bez membrany jeste roky fungovat a taky funguji. Na Alaskach mam bezne deravou membranu pred prvni vymenou podrazky, prodrene paty a diry v ohybu ve spicce. V pulce zivotnosti a druhou pulku neni s protekanim problem. Leda kdyz je v kuzi vylozene dira, ta se musi zalepit. Treba tahle. Jinak mam pocit, ze je v nich membrana v podstate zbytecne a navic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod LukasHE » pon led 30, 2017 21:17

Tak jsem to dneska obešel, Asola GV byly úzký, Scarpy divný a nakonec jsem vzal ty LaSportiva Karakorum. Sice ze začátku pocit jak z lyžáků, ale když si člověk trochu pohrál s utaženim (ta pojistka uprostřed mi dělala trochu potíže :-D ) a chvíli si je nechal na noze, tak dobrý. Sice o trochu tvrdší, než co sem chtěl, ale myslim, že na zimu/sníh na českách horách, sněžnice a Alpy v létě to bude dobrá volba.

Tak každopádně díky za rady 8)
LukasHE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 18, 2017 10:49

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Entik » pon led 30, 2017 22:07

mike píše: Jinak mam pocit, ze je v nich membrana v podstate zbytecne a navic.


To si tak nějak myslím taky. Membrána něco odtransportuje a záleží co s vlhkostí udělá materiál vnější. Kůže sama o sobě trošku dýchá ale jak se její prodyšnost změní použitím některého z mnoha přípravků je otázka. Vosk ji jistě zalepí...
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon led 30, 2017 22:22

Bacha, membrana nic netransportuje, to jen marketing vyrobcu se pokousi vnutit tuhle predstavu. Membrana je vzdycky pro odvod potu dalsi bariera. V botach ma vyznam jen proti vode zvenci a ta by pres kuzi projit nemela. Kdyz je kuze uplne nasakla, tak je vevnitr stejne zima a vlhko, protoze pot zkondenzuje vevnitr (mozna na membrane). Takze je potreba branit tomu, aby kuze nasakla vodou a zaroven nebranit, aby pot odchazel pres kuzi ven (coz odchazi). To je alchymie, viz vlakno o impregnacich. Potrebnost membrany mi ale unika.

Kdyby chtel nekdo napsat, ze boty s membranou vysychaji rychleji, nez boty s kozenym futrem, tak jo, ale to IMO neni membranou, ale latkovym futrem a vysychaly by stejne i bez membrany.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod wawrik » pon led 30, 2017 22:23

Entik: Ono skôr ide o to, ako si tá topanka poradi s mokrom, a to človek veľmi nezistí, keď chodí iba v peknom počasí :-)
Naposledy upravil wawrik dne úte led 31, 2017 7:49, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon led 30, 2017 22:29

Lip nez v desti se to pozna ve snehu a to sneznicari doma nesedi, kdyz zrovna nemaji horecku ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod wawrik » úte led 31, 2017 7:06

Ale houby. V snežniciach môžem ísť hodiny, kým mi moje storočné kožené Meindle premoknú. Dokonca aj prešliapavanie snehu dajú možno hodinu, pokiaľ je dobre premrznutý. A to sú inak premočené, už len keď sa objaví prvý mráčik na oblohe, nech sú napatlané čímkoľvek.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » úte led 31, 2017 7:55

No, ja na tech sneznicich travim cele dny a ve vsech druzich snehu. Kdyz mrzne, tak je to celkem v pohode, ale nad nulou v mokrem snehu dokazou spatne osetrene boty namoknout dost. Viz treba tady a to nebyl nejhorsi pripad. Mam pocit, ze jsem tu psal i o tom horsim, kdyz vazila kazda bota a o 20 deka vic, ale nemuzu to ted dohledat. Boty na sneznice jsem musel vloni vyresit Limmerem napustenym za tepla, nic jineho to neustalo.

BTW, taky jsem si driv myslel, ze na sneznicich dostanou boty mensi zahul, ale kdyz jsem zacal chodit vic bez ohledu na podminky, tak jsem prisel na to, ze obcas je to uplne srovnatelne s celodennim brodenim se v mokrem snehu bez sneznic. Nebo chozenim v mokre trave, to se jednou za cas stane i mne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » úte led 31, 2017 8:04

LukasHE píše:Tak jsem to dneska obešel, Asola GV byly úzký
Tak to jsi asi nezkousel TPS520 GV, ktera se u nas prodava v rozsirene verzi. A pokud je to jako u predchudce (Powermatic), tak je to (pro mne) nejlepe resene siroke kopyto, co jsem kdy zkousel.
Ale ted uz je to jedno. Karakoram jsou mozna jeste vice siroke, ale hlavne uprostred (alespon 47, tam se kopyto nekde lame, 11,5 je myslim mnohem uzsi), az jsem mel problem, ze jsem nedokazal botu utahnout tak, aby alespon trocha mi drzela patu. Uz nesla vice utahnout na nekterych mistech, jedna strana narazela na druhou :roll: . Ale ja mam dlouhou, sirokou nohu s nizkym nartem, zato sirokou nad kotnikem.
Komu ale dobre sedi, jsou to dobre boty.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16564
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod wawrik » úte led 31, 2017 8:39

Jasné, že existujú mokré snehové podmienky, kedy dostávajú topánky väčší záhul, ako v suchom mraze. Ale stále sa to nedá porovnávať s chôdzou v mokre alebo daždi, to je jednoducho porovnanie úplne mimo.

V každom prípade si stále myslím, že keď odíde membrána, je jedno, či máš boty kožené alebo látkové. Impregnácia kože síce premokanie trochu spomalí, ale nijako významne, ponožky máš nakoniec mokré úplne rovnako.

Len pre ujasnenie - nebavíme sa o nejakej dierke niekde nad kotníkom, ale o situácii, kedy odíde poriadny kus membrány trebárs v ohybe špičky. V takých topánkach mokro neustojíš, nech sú kožené či plastové.

LukasHE píše:Jinak co se stane s těmy hadráky po rozpadu membrány?
Jo, a ešte mi napadlo - v tomto majú dosť veľkú výhodu plastové Arcteryx Bora2. Keď nejako poškodíš membránu, za 60-80 € sa dá kúpiť nová vnútorná botička a jazdíš ako za nova :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » úte led 31, 2017 8:56

wawrik píše:Keď nejako poškodíš membránu, za 60-80 € sa dá kúpiť nová vnútorná botička a jazdíš ako za nova
To jako myslis, ze z vnitrni boticky budes mit lodicku, ktera bude plavat na vode, ktera se mezi vnejsi a vnitrni boticku dostane? :shock: :lol:

Inak nejvetsi zahul na (ne)promokavost boty ma chuze v tezkem mokrem snehu a mokre trave. Dest, i sebesilnejsi je proti tomu mnohem mensi test. Ale pravdu mas v tom, ze chuze ve sneznicich, ani v tom mokrem snehu neni ten nejlepsi test.
Ale dobre udelana impregnace kuze, obzvlaste "v mokre alebo dazdi" udrzi vode zvnejsku hooodne vyznamne. Ze ponozky budes mit mokre, je vec jina a ta vubec nesouvisi s impregnaci nebo membranou. Proste kdyz mas podminky, kdy vlhko z potu nema jak se dostat ven (vrstva vody/snehu na vnejsi strane neumozni odparovani) a bude se srazet, tak se Ti to tak stane - obrazne receno - i v nepromokavych ale superprodycnych sandalech.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16564
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod wawrik » úte led 31, 2017 9:01

apuka píše:To jako myslis, ze z vnitrni boticky budes mit lodicku, ktera bude plavat na vode, ktera se mezi vnejsi a vnitrni boticku dostane? :shock: :lol:
Nie, myslím tým, že u tých Arcteryxov je membrána súčasťou vnútornej botičky a keď ju poškodíš, môžeš kúpiť novú. To je výhoda, ktoré inak bežné turistické topánky - kožené ani plastové - nemajú, nie je mi známy postup, ktorý by u nich umožňoval výmenu membrány. Tie tvoje odvodené uzávery nechám radšej bez komentára :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod LukasHE » úte led 31, 2017 11:30

apuka píše:
LukasHE píše:Tak jsem to dneska obešel, Asola GV byly úzký
Tak to jsi asi nezkousel TPS520 GV, ktera se u nas prodava v rozsirene verzi


No zkoušel sem to, co kde bylo. Tenhle model v široké verzi bohužel nebyl. A klasický sou mi úzký ve špičce. Sem si asi nějak změnil tvar nohy běháním v inov8 v posledních letech (než sem si oddělal i koleno) - dřív sem tohle neřešil. Každopádně ty Karakorumy sedí dobře, jen to chtělo víc času na prodejne. Na první nasazená jak lyžáky (hlavně kvůli blbýmu dotažené v brzdě), ale po chvíli ok a sedí parádně. Na zimu do ČR a na Alpy to bude dobrá bota. Teď jen ještě poladit jestli impregnovat a čím a jdu je rozchodit před první akcí,
LukasHE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 18, 2017 10:49

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » úte led 31, 2017 11:32

@wawrik: Ale co se v tech botech stane s vodou, ktera se pres vnejsi botu dovnitr dostane, ale pres vnitrni ne? Urcite vnitrni bota neuzavre prostor "neprodysne". No a uz (myslim) u Trango TRK nekdo psal, ze mu obcas cvachta voda mezi vnejskem a membranou.

@LukasHE: Jsem TI napsal ohledne informace do prislusneho vlakna.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16564
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod LukasHE » úte led 31, 2017 11:33

wawrik: No jestli na ty Bora 2 jednou někde v obchodě narazim, tak slibuju, že si je vyzkoušim. Ale upřímně, takhle od pohledu mě to nějak neláká. Jinak jsem zkoušel ty nízký "Bora" a teda to mě nijak extra nezaujalo. Vysoký sem nikde neviděl.
LukasHE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 18, 2017 10:49

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod LukasHE » úte led 31, 2017 11:34

apuka píše:@LukasHE: Jsem TI napsal ohledne informace do prislusneho vlakna.


JJ moc díky, ještě sem se k tomu nedostal.
LukasHE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 18, 2017 10:49

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod wawrik » úte led 31, 2017 12:22

LukasHE píše:wawrik: No jestli na ty Bora 2 jednou někde v obchodě narazim, tak slibuju, že si je vyzkoušim. Ale upřímně, takhle od pohledu mě to nějak neláká.
:D To ozaj nemusíš, spomínal som ich len kvôli tej výmene membrány. On celkovo ten koncept nie je pre každého, aj keď bota je to teda naozaj parádna.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod grco » úte led 31, 2017 12:26

Jo bota paradna, skoda ze mi nesadla :cry:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » úte led 31, 2017 14:00

apuka píše:Ale co se v tech botech stane s vodou, ktera se pres vnejsi botu dovnitr dostane, ale pres vnitrni ne? Urcite vnitrni bota neuzavre prostor "neprodysne".

co by se stalo, stane se to samé jako když se dostane voda přes kůži k hadrovému futru, ale on má tu výhodu že sundá venkovní botu, a případně z ní vylije vodu, je to tedy lepší než když mi máme dohromady svršek s futrem
Naposledy upravil fps dne úte led 31, 2017 14:13, celkově upraveno 2
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod LukasHE » úte led 31, 2017 14:01

Jinak dotaz na majitele Karakorumu - dávali jste nějakou jinou vložku nebo ne? Co sem koukal, tak se všude píše o tom, že vložka je blbá a chce já to vyměnit. Zatim řešit nebudu, než pořádně rozchodim, ale kdyžtak, co jste dávali a jak jste byli spokojení?
LukasHE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 18, 2017 10:49

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » úte led 31, 2017 14:12

měl jsem a nebo mám šestery boty La Sportiva, ve všech byli stejné vložky co v La Sportiva Karakorum Trek, a nebyl jediný důvod proč bych měl v nich měnit vložky, ba právě naopak, třeba povrch vložky skvěle odvádí vlhkost od nohy do spodní části vložky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod wawrik » úte led 31, 2017 14:16

apuka píše:@wawrik: Ale co se v tech botech stane s vodou, ktera se pres vnejsi botu dovnitr dostane, ale pres vnitrni ne?
Už som o tom písal. A zrejme to naozaj tak funguje, lebo keď som raz išiel v potoku s vodou vyše kotníka, stavil by som sa, že tá voda tam natiekla, mal som pocit čvachtania, resp. chladu. Ale trvalo pár krokov (5-10?), kým som našiel nejaký peň, na ktorý sa dalo sadnúť - a voda už vnútri nebola.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » úte led 31, 2017 14:56

@wawrik: Aha, diky.

@LukasHE: Na rozdil od fps, manzelka byla rychle prinucena origos vlozky vymenit kvuli te vyvisenine - za chvili ji zacala bolet pata a to dost hodne, jak ji to otlacovalo. Az v nich nemohla ani chodit a byla nastvana, ze zbytecne vyhodila spoustu penez. Nastesti ji vymena vlozek (konretne ona nejake siroke Grangers) pomohla. Na druhe strane syn v Trango Cubech mel uplne stejne a on to sice citil, ale nevadilo mu to a par mesicu v tom chodil, kym boty nevyreklamoval. A to chodil jak v tezkych terenech tak i na delsich turach, obcas castecne i po asfaltu.

Takze je to na Tebe. Na co musis davat bacha u jinych vlozek je, ze Karakorum jsou hodne siroke a vlozka by mela vyplnit tu botu i do sirky - napr. jine Grangers manzelce byly hoden uzke. A druha vec, co i fps naznacuje, ta vlozka musi dobre odvadet vlhkost pod sebe do toho "filcu" pod ni, jinak muzes mit mokro pod nohama. Pripadne muze pomoci ty vlozky perforovat jako ja s ne moc prodysnych, ale jinak perfektne vyhovujicich, na kterych jsem udelal derovacima klestama po 50+ 2mm-ovych direk :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16564
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » úte led 31, 2017 19:22

LukasHE píše:Každopádně ty Karakorumy sedí dobře, jen to chtělo víc času na prodejne. Na první nasazená jak lyžáky (hlavně kvůli blbýmu dotažené v brzdě), ale po chvíli ok a sedí parádně.

Tohle je normalni. Ja nakupovani pohorek vylozene nesnasim, protoze to chce vzdycky aspon hodinu na prodejne. Obout a chodit tam dokola jako pako, dokud se neusadi a teprve pak mam trochu predstavu, jaka ta bota asi bude. S vyjimou tech, ktere uz znam, posledni Alasky jsem koupil asi po 5 minutach a to jsem nemel ani spravne ponozky. Protoze mi prislo, ze sedi naprosto vyjimecne a byla to pravda, jsou uplne skvele.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » úte led 31, 2017 19:55

wawrik píše:Jasné, že existujú mokré snehové podmienky, kedy dostávajú topánky väčší záhul, ako v suchom mraze. Ale stále sa to nedá porovnávať s chôdzou v mokre alebo daždi, to je jednoducho porovnanie úplne mimo.

To je pravda, ale naopak ;-) Dest sam o sobe moc nevadi, vadi, kdyz se bota soupe o mokry povrch. Nejvic asi mokra trava, pak mokry snih a dest az dlouho po tom. A ano, uz jsem zazil bourky s prutrzema i celodenni dest. V desti je nejvetsi problem, kdyz do bot natece shora, staci nemit membranove kalhoty a pak tam pekne stece voda po nohach a clovek si toho vsimne, az kdyz tam zacne cvachtat. Jednou jsem si takhle nabehl a dole z bot vodu vyleval...

wawrik píše:V každom prípade si stále myslím, že keď odíde membrána, je jedno, či máš boty kožené alebo látkové. Impregnácia kože síce premokanie trochu spomalí, ale nijako významne, ponožky máš nakoniec mokré úplne rovnako.

OK, ja si ale myslim opak. Kuze je pro vodu slusna bariera a i kdyz uplne nasakne vodou, tak pres ni voda neproteka. Ano, boty jsou tezke, studene a neprijemne a je v nich mokro. Ale podle mne to nijak nezavisi na membrane. Mam to i trochu overene, prvni celokozene boty jsem zpocatku vubec neimpregnoval a po celem dni v mokru byly totalne nasakle vodou, ze vysychaly dva dny. Nove, takze membrana neporusena a bylo v nich stejne neprijemne, jako kdyz mi to same udelaji boty v pulce zivotnosti s hodne deravou membranou. Zadny rozdil.

Moderni plastaky jsem nemel, ale mival jsem stare, kombinace kuze a latky. Tam kdyz membrana odesla, tak byly v mokru nepouzitelne, protoze do nich okamzite teklo, stacilo stoupnout do kaluze. Uplne stejne, jako kdyz je v kozenych dira. Proto jsem vlastne presel na celokozene.

wawrik píše:Len pre ujasnenie - nebavíme sa o nejakej dierke niekde nad kotníkom, ale o situácii, kedy odíde poriadny kus membrány trebárs v ohybe špičky. V takých topánkach mokro neustojíš, nech sú kožené či plastové.

Z kozenych muzes vzdycky udelat gumaky, dokud teda nejsou derave. Napustit je za tepla Snosealem jako pavproch. Pak urcite neprotecou a je jedno, v jakem stavu je membrana. Ne ze bych to delal, ale jsou impregnace, ktere z bot gumaky neudelaji a porad dost dobre na to, aby kuze moc nenasakla a pak v botach (moc) mokro neni.

Jinak mi tahle debata prijde lehce absurdni. To jako fakt chcete tvrdit, ze voda proteka pres 2 - 3 mm kuze jako pres latku? Zrovna fps, ktery ma s kozenyma botama zkusenosti dost?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod wawrik » úte led 31, 2017 20:00

Nič také nikto netvrdí, to si si vymyslel, aby si mohol napísať kilometrový nesúhlasný príspevok, apuka, či čo si to zač... Ja tvrdím toto:
wawrik píše:Keď nefunguje membrána, preteká to cez švy, okolo podrážky atď.

Mimochodom, moje kožené topánky som už dávno niečím, čo treba zapekať, napatlal. Nie som si istý, či to bol zrovna snoseal, ale nepomohlo.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » úte led 31, 2017 20:11

Dobre, ale u mych bot ne. Okolo podrazky vubec, tam je obsazka, a svu moc nemaji. Ze by pres ne teklo jsem si nikdy nevsiml. Kdyby se prodavaly s latkovym futrem bez membrany, tak je klidne koupim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » stř úno 1, 2017 11:11

- už jsem to na OF někde psal, jde o to jak dlouho, a v jakém mokru člověk v kožených botách bez membrány chodí, když je to jen jeden den v dešti, tak jsou boty uvnitř jenom lehce navlhle, i ponožky, ale když člověk chodí i celí druhý nebo třetí den v dešti, v mokré trávě, v mokrém sněhu, tak je kůže už tak nasákla že funguje jakou houba, při jejím zmáčknuti nebo jejím ohybu při chůzi se dovnitř dostane tolik vody, že můžu ždímat ponožky, což jsem taky několikrát za den dělal, a když byla nízká teplota, tak jsem na nohy musel nasadil igeliťáky, od nohou jsem už cítil velký chlad, bez igeliťáků na nohou by se to snad ani nedalo
- tohle se mi stalo v botách Meindl Perfekt, byli ošetřovaný Meindl Sil-Proof, a v botách La Sportiva Pamir Leather, ty byli ošetřený Limmer Boot Grease
- to co jsem popsal se mi v botách které jsou i tři roky staré, a mají membránu ještě nestalo, a to ani v plasťákách (hadrákách bez kůže) La Sportiva Trango Cube, a v nich jsem už chodil mnohokrát v podobný podmínkách co jsem popisoval
Naposledy upravil fps dne stř úno 1, 2017 12:34, celkově upraveno 2
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Boty