Vyber bot kategorie B/C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon led 18, 2021 17:21

Ted nemaji otevreno nikde. Podobna otazka uz tu padla driv, tady je ma odpoved: viewtopic.php?p=531750#p531750
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod kowinho » čtv led 21, 2021 9:07

Ahoj, děkuju všem za rady. Využiju příspěvku o prodejnách v Praze. Až budou prodejny otevřené udělám si výlet po zmíněných obchodech a budu hledat boty B/C.
kowinho
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát led 15, 2021 9:22

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod dopom » pát úno 12, 2021 15:35

Máte někdo zkušenost s La Sportivou TX5 a mačkami? Uvažuju o jejich pořízení na nějaké delší treky natěžko, Alpy, Tatry, ráda bych dala i nějakou easy čtyřtisícovku, což nutně znamená ťapat v mačkách, bude to asi fakt jen dost výjimečně, žádné pravidelné a náročné túry po ledu v nich nechystám.

V recenzi na hudy mají psané že na turistické mačky jsou v pohodě, ze zkoušení mi ale přišly docela měkké. O level tvrdší Tranga jsem zkoušela, nepadly tak dobře, ideální varianta by byly Salewy Rapace, ale ty byly moc úzké.
dopom
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon úno 1, 2021 10:08

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pát úno 12, 2021 16:25

Tak dle mne jsou TX5 spise B boty. Turisticke macky budou OK, ale nebude se Ti v nich chodit tak dobre prave kvuli mekci bote - ale dat to das.

Kdyz se Ti libi Rapace ale jsou uzke, tak zkus Crowy, teda pokud netrvas na kuzi. Jsou jen o chlup tvrdsi, ale castecne (jen trochu) podrazka zmekne. Na moje siroke nohy s vdema ponozkami byly OK jako jedny z mala.
Potom taky otazka, jake "Tranga" jsi zkousel. Tech je fura ruznych modelu a i kdyz jsou ze stejne serie, kopytem se docela lysi, stejne tak i tvrdosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod dopom » pát úno 12, 2021 16:49

Obávám, se že dámský jsou Tranga u nás k vyzkoušení jediný, hudy má LS Trango TECH GTX. Radši bych kůži, když nepůjde jinak, tak slevím na jiný materiály (a zjevně budu muset taky slevit z požadavku na nějaký normální barvy, nevím proč všechno dámské outdoorové musí být tyrkysově modré) :roll: :lol:
dopom
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon úno 1, 2021 10:08

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pát úno 12, 2021 17:18

Ti nevim, ale tohle nevypada jako boty na VHT. Vsak u Hudy pisou na lehkou turistiku. Na Tatry po stezkach jeste mozna, ale na Alpy nad 3000 ne a na 4000 ani nahodou. Tam uz jdes vetsinu nebo cely den v mackach a to by v tomhle bylo peklo. Chce to minimalne dobre B/C boty, C nebo C/D jsou lepsi. Tohle jsou mozna B nebo spis A/B. Sam na tyhle ucely pouzivam B/C (spis C) Hanwag Alasky a obcas jsou na hranici pouzitelnosti a hodily by se pevnejsi.

No a barva je fakt to posledni, co bys mela resit :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod qwertz123 » sob úno 13, 2021 8:53

qwertz123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob úno 13, 2021 8:49

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » sob úno 13, 2021 15:46

Mas tady ve vlaknu dost zkusenosti, jak poztivnich, tak i negativnich. Musis hledat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » sob úno 13, 2021 15:57

dopom píše:Obávám, se že dámský jsou Tranga u nás k vyzkoušení jediný, hudy má LS Trango TECH GTX.
Je toho o hodne vice, jen se treba koukat i mimo Hudy....
mike píše:Ti nevim, ale tohle nevypada jako boty na VHT. Vsak u Hudy pisou na lehkou turistiku. Na Tatry po stezkach jeste mozna, ale na Alpy nad 3000 ne a na 4000 ani nahodou. Tam uz jdes vetsinu nebo cely den v mackach a to by v tomhle bylo peklo
No, psala "easy 4000"... Na takovy Allalin, Breithorn a pod., kdy jdes z lanovky nebo z chaty max 3 hod, kdyz jdes hodne v pohode muze tech par malo hodin zvladnout i s tema TX5 - pokud nedojde k nejakemu problemu. Kvuli cemuz bych doporucil,prece jen trochu pevnejsi. Ale tam neni treba ani Alasky.

Pokud nepojede soozitejsi stezky nebí mimo stezek, tak to kuze taky stacit.

Na co ale je treba brat ohled, je to "na tezko". Coz k terenu muze pridat jeden stupen navic k potrebne pevnosti bot.m
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod qwertz123 » sob úno 13, 2021 16:32

apuka píše:Mas tady ve vlaknu dost zkusenosti, jak poztivnich, tak i negativnich. Musis hledat.


Diskutují se tu standardní Islandy (MFS Active). Verzi "Rock", což je ještě stále relativně "novinka", jsem tu nenašel a ani vyhledávání podle tohoto klíčového slova nic nenajde.
qwertz123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob úno 13, 2021 8:49

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » sob úno 13, 2021 16:53

Pardon, to se omlouvam, nevsiml jsem si ten pridavek Rock, i kdyz o nem vim - ale nemam zkusenost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod michalzhor » sob úno 13, 2021 19:55

LaSportivy TX5 tahám na nohách už 2 rok a jsou to velmi lehké a i měkké boty. Velmi příjemné na nošení, dobře tlumí..... ale pro těžší túry, ledy a větší kila to není. Na to už beru Meindl Island MFS. Pokud jsou Meindly kat. B/C, tak LS TX5 jsou max. B (spíše A/B). Meindly mají také lepší podrážku na mokro/led a i na lezení ve skále je lepší. Ale na normálka chození po CZ kopcích a na hory, kde je teplo apod. miluji ty TX5. Jen se jim lehce odlepila vzadu podrážka, šetřili lepidlem. Reklamaci jsem nevyužil, raději jsem si opravil sám.
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » sob úno 13, 2021 23:32

qwertz123 píše:Diskutují se tu standardní Islandy (MFS Active). Verzi "Rock", což je ještě stále relativně "novinka", jsem tu nenašel a ani vyhledávání podle tohoto klíčového slova nic nenajde.

Taky to vidim poprve. Na pohled vypadaji solidneji, nez puvodni Islandy a podrazka by snad mohla vydrzet o neco vic. Zalezi na co je chces. Kdyz ale koukam na cenu, tak bych zvazil Hanwag Alasky, jsou levnejsi. Puvodni Islandy jsou tak o pul kategorie slabsi, tyhle by mohly vyjit nastejno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » sob úno 13, 2021 23:41

apuka píše:No, psala "easy 4000"... Na takovy Allalin, Breithorn a pod., kdy jdes z lanovky nebo z chaty max 3 hod, kdyz jdes hodne v pohode muze tech par malo hodin zvladnout i s tema TX5 - pokud nedojde k nejakemu problemu.

No prave. Staci par metru, kde se budes potrebovat postavit na predni hroty a v tomhle? Macky se daji dat i na tenisky, kdyz na to prijde, ale chodit bych v tom teda nechtel. A uz vubec ne po ledu, si predstav, ze potrebujes macku obcas zadupnout nebo zakopnout. Prijde mi, ze tohle jsou presne ty boty, jak si pak zachranari v televizi stezuji, ze se Cesi neumi vybavit do Alp.

michalzhor píše: Na to už beru Meindl Island MFS. Pokud jsou Meindly kat. B/C, tak LS TX5 jsou max. B (spíše A/B).

Pro mne jsou Islandy spis B, zrusil jsem podrazku behem necelych dvou tydnu v Alpach. Pak jsou tyhle maximalne A/B a tak i vypadaji. Na snih nad 3000 to IMO fakt neni. Na to mam Hanwag Alasky a i ty jsou nekdy na spodni hrane. Po prednich hrotech se v nich da, ale zadny komfort to teda neni. LaS Nepal Trek to bylo jine kafe, ale zas se v nich nedalo moc chodit dole po peknych stezkach.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod kados » ned dub 4, 2021 23:47

qwertz123 píše:Jaké máte zkušenosti s modelem Meindl Island MFS Rock?

https://meindl.de/product/island-mfs-rock-en/?lang=en
https://www.meindlboty.cz/cs/island-mfs-active-rock


Mám je asi od listopadu, zatím spokojenost. Před tím asi čtvery Hawag Alasky a různé jiné...:-). Oproti Alaskám o trošku měkčí a užší. Sedí mi na noze, byla to sázka do loterie. V obchodě se mi podařilo odzkoušet klasické islandy, tak jsem to risknul. Na moje bloncání po Beskydech mimo chodníky v pohodě. Do suťovišť nosím Perfekty.
kados
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: ned bře 11, 2012 10:40
Bydliště: Bílá

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod bonatius » úte dub 6, 2021 12:31

Ahojte,
hladam topanky v kategorii B/C/. Chcel by som ich do Alp na viacdnove treky od chaty po chatu.
Potrebujem, aby mali sirsiu prednu cast, dalej membranu.
Macky na nich nosit asi nebudem, max. nesmeky.

Zatial rozmyslam nad tymito:
Lowa Renegade GTX Mid Wide - https://www.4camping.sk/p/panske-topank ... 2-5-cierna
Meindl Island MFS Active Wide - https://www.4camping.sk/p/panske-topank ... 42-5-hneda
Hanwag Tatra II Wide GTX - https://www.4camping.sk/p/panske-topank ... 42-5-hneda

Mate s nimi skusenosti, aka je ich zivotnost? Nepremoknu a nezapari sa v nich noha?
Ak viete odporucit ine, dajte vediet.
Dakujem.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » úte dub 6, 2021 16:45

bonatius píše:hladam topanky v kategorii B/C/
Promin, jen technicka. Hledas B/C a ze tri linkovanych das jedine B/C, jedny jsou B a treti spise A/B.

U kazde z nich bude zivotnost nejvice zalezet na tom, v jakem terenu je vyuzijes. Termin "od chaty po chatu" je v Alpach hodne siroky... Prakticky od cest po asfaltce pres skalnate stezky a sute az po ledovce (coz asi nechces, kdyz macky nosit nebudes). Stejne tak od pohodove zvlnene cesty pres mirne namahave s obcasnim lepsim vystupem/sestupem az po hodne narocne cesty s velkym prevysenim v obou smerech. A kombinace.

Kazdopadne se asi da ve vseobecnosti rict, ze Renegade vydrzi min v terenu urcenem pro Tatry a Tatry zase min v terenu urcenem pro Islandy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » úte dub 6, 2021 17:35

Souhlas, Renegady bych rovnou vyradil a ze zbylych dvou vybral, co lip sedi. Budou sedet jen jedny, Meindl a Hanwag maji jina kopyta. Mne sedi Hanwagy, Islandy jsem mel a v oblasti paty to nebylo ono.

bonatius píše:Mate s nimi skusenosti, aka je ich zivotnost? Nepremoknu a nezapari sa v nich noha?

Co kdybys trochu pohledal? Zrovna o zivotnosti Islandu jsem tu toho sam napsal dost.

Promoknuti zavisi na osetrovani a podminkach, zapareni na ponozkach. O obojim je tu informaci mraky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod qwertz123 » pát čer 4, 2021 17:59

Kdo nosíte B/C eventuelně B model od Meindlu, můžete prosím uvést model, velikost a skutečnou délku stélky (vložky)?

Hledám náhradu za Lhotse MFS a Island MFS Active Rock v té samé velikosti je mi velký i s tlustou ponožkou. Přitom do Lhotse jsem vešel pouze s tenkou. Nevím, jestli Meindl změnil číslování nebo je mezi jednotlivými modely takový rozptyl ve velikostech (pak by se nedalo spolehnout na Mondopoint). Každopádně modely, které zvažuji, nemám v okolí kde vyzkoušet, takže informace o skutečných velikostech pomůže.
qwertz123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob úno 13, 2021 8:49

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pát čer 4, 2021 18:52

Ja Ti nevim, ale oboje bot asi maji stejnou vlozku, tak si zkus srovnat je (ty vlozky) - jejich velikost by mela byt natistena na spodni strane. Jen se neprekvap, ze boty s pulcislami maji vlozky nejblizsiho nizsiho celeho cisla. Lhotse neznam, ani primo Island Rock, ale vseobecne maji modely i stejne pevnych pohorek nekolik ruznych kopyt. Rozhodne nejsou vzajemne libovolne zamenitelne. Pred lety jsem tech modelu par v obchode vyzkousel. A zrovna normalni Islandy (I Rock by mel mit cca stejne kopyto) byly (na me noze) pomerne siroke v zadni casti, u paty. Taky jsou ruzne tvarovane patni casti (to "vykrojeni" u paty. Kvuli temto vecem se klidne muze stat, ze stejne velke boty se Ti budou zdat vetsi/mensi - mne se prave Islandy vyzouvaly u paty, byly tam volnejsi jak do sirky tak i do "delky" (ve skutecnosti bylo to "vykrojeni" mirnejsi, takze patu tak nedrzelo).

Ale samotne vlozky byly vzdy stejne a stejne velikosti (teda az na pripad, kdy byla do jedne boty Islandu velikosti 6,5 dana vlozka velikosti 7 a prodavacka vehementne tvrdila, ze to je spravna velikost, i kdyz tam byla vlozka pricne sesbirana asi do pulcm vyse, navic manzelka uz predtim mela dvoje Islandu stejne velikosti, takze vedela, co tam ma byt :lol: ) , tudiz promerenim si moc nepomuzes. Hot zustane pouze osobni zkouseni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod qwertz123 » pát čer 4, 2021 19:35

Bohuzel uz Lhotse nemam. Po 12 letech odesel polyuretan, vyrobce oznamil, ze novou podrazku uz neumi, protoze tento model prestal vyrabet. :( . Ty boty byly na kategorii B/C relativne nizke, takze se v nich prijemne chodilo a alternativa se hleda tezko.

Lhotse jsem mel v 11.5, byly fakt natesno, ale velmi pohodlne. Jen tam nesla dat tlustsi ponozka. Island Rock jsem tedy objednal taky 11.5, sice dle mondpoint na webu vyrobce doporucuje 11, ale tuto hodnotu uvadi stejnou pro vsechny modely, a Lhoste jsem mel tesne tech 11.5. Bota co prisla je ale evidentne velka, za patu se vlezou minimalne 2 prsty, stelka je delsi o 15mm nez chodidlo. Skoro bych si tipnul, že od nákupu Lhotse změnili číslování o 0.5 - 1 velikost, jinak to nedava smysl.

Vzhledem k rozdilu 15mm ted nevím, jestli důverovat ciste doporuceni vyrobce a objednat k vyzkouseni velikost 11 nebo pro jistotu vzit i 10.5. Pri zkouseni vice modelu uz to objednavani postou neni takova sranda. Jaká je doporucena rezerva ve vnitrni delce boty?
qwertz123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob úno 13, 2021 8:49

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pát čer 4, 2021 20:31

qwertz123 píše:za patu se vlezou minimalne 2 prsty, stelka je delsi o 15mm nez chodidlo.
Ja TI nevim, toto mi ukazuje spise na to, ze mas prave (na pohorky!!!) spravnou velikost. 2 prsty je OK - a jak rikam, stelku bys mel stejnou i u 11-ky. Teda pokud to meris napr. rano, kdyz mas nohy bezne mensi a ne po delsi chuzi a jejich zvetseni.
Takze nejspis bude opravdu problem s jinym kopytem a vubec jinym tvarovanim boty.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pát čer 4, 2021 20:36

Mozna by stacilo vzit silnejsi ponozky nebo idealne dvoje. Stredni + silne, viz drivejsi debaty na tohle tema.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod qwertz123 » úte čer 8, 2021 15:36

Jen tak pro zasmání - Meindl Vakuum GTX ve velikosti 10.5 sedí úplně stejně jako předcházející Lhotse co má na krabici uvedenu velikost 11.5. Netušíte, jestli Meindl v předchozích letech přešel z US číslování na UK? Tomu by totiž odpovídal ten rozdíl. V opačném případě jsem si před lety evidentně donesl Lhotse 10.5 v krabici od Lhotse 11.5. :lol:
qwertz123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob úno 13, 2021 8:49

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » úte čer 8, 2021 16:51

Ne, rozhodne nepresel. Zkousel jsem UK 12 Islandy pred snad 15-ti lety, pred cca 10-ti taky, byly stejne. Syn mel v 2012. roce Lhasa UK 12 (a zkousel i Islandy 12, ty mu nesedely, ale delkou byly jen trochu pocitove delsi, to bylo kopytem), manzelka ve stejnem roce Lhasa UK 6,5, manzelka potom po vyreklamovani obou Lhasa si koupila Islandy a ma je stale, ted uz druhy stejne velky par (mam je doma oba, obcas je prohodi).

Jak Ti rikam, docela velky rozdil muze byt v kopytu. Ani ne v samotne vnitrni delce boty (tj. stejne vlozky), ale ve vytvarovani prostoru v bote. Jak jsem psal, Islandy mely vzadu jine vykrojeni paty, vepredu vice prostoru, mozna i do vysky (to uz si presne nepamatuji). V zavislosti na tvaru Tve nohy to muze delat docela dost. Neco udela i jina obsazka ( i kdyz Vakuum ma suvedenne najvetsi). Potom Vakuum jsou B-cka, Islandy B/C - a i kvuli tomu muze byt vnitrek jinak usporadany. Tezko ted uz rict.

Mel bys alespon srovnat ze se postavis na vybreanou vlozku z Vakua 10,5 a z Islandu Rock 11,5. To Ti da vice info o tom, jak jsou ty boty velke vevnitr. Spravne bys mel mit (v ponozkach, ve kterych je budes nosit) vepredu rezervu 1-1,5 cm.
Ale nejlepsi je stejne zkouset, zkouset, zkouset. Nikdy se nespolehat pouze na cislo, ani u stejneho vyrobce (viz muj popis, jak jsem zkousel bezecke niozke boty od La Sportiva a jake tam byly rozdily).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod qwertz123 » úte čer 8, 2021 17:04

Tak je to jasne - spatna krabice. Pritom jsem si matne pamatoval, ze mam velikost 10.5, ale ta krabice me zmatla. :lol:

Kazdopadne Vakuum GTX i Islandy vel. 11 mam taky velke (i pres utazeni se hybe noha), Islandy 10.5 zase maji uzkou spicku a tlaci ze strany palec. Dobre je to videt na porovnani vlozek, kde ma Vakuum GTX na strane palce pul centimetru vice mista do sirky. Jeste prijdou Islandy ve verzi Wide a Island Active Rock (snad nebudou stejne uzke jako klasicke Islandy).

Kazdopadne Vakuum GTX potesilo, pri zkouseni pocitove prakticky identicka bota jako Lhotse, byt je to "jen" kategorie B a zrejme bude mit mekci podrazku.
qwertz123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob úno 13, 2021 8:49

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » úte čer 8, 2021 17:08

Tohle je jeste dobry, ale co ten druhy chudak, ktery dostal krabici s mensimi botami :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » úte čer 8, 2021 17:25

qwertz123 píše:Dobre je to videt na porovnani vlozek, kde ma Vakuum GTX na strane palce pul centimetru vice mista do sirky.
Tak toto mi prijde ponekud divne... Poznam dobre vlozky obou bot a nijak mi nepride, ze by v sirce tam byl nejaky citelny rozdil. Syn ma ted vlozky Vakuum, predtim mel ty, co jsou v Islandech, mel jsem je moznost primo srovnat, rekl bych, ze byly cca stejne siroke. Mozna neco dela ta lepsi pametova pena ve Vakuum, ta se lip prizpusobi tvaru nohy. Nebo mezitim trocha zmenily ty vlozky - coz je mozne, protoze manzelcine nove do Islandu jsou trochu pevnejsi, i kdyz na velikost stejne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod qwertz123 » úte čer 8, 2021 17:38

mike píše:Tohle je jeste dobry, ale co ten druhy chudak, ktery dostal krabici s mensimi botami :twisted:


Spis vetsimi. Pokud to jen prohodili a nebyl vtom vetsi chaos, zustaly jim boty 11.5 a krabice 10.5. Kazdopadne u pokladny temer kazdy obchodnik kontroluje, jestli velikost na krabici sedi k botam uvnitr. Tohle se asi moc casto nestava :lol:

apuka píše:Tak toto mi prijde ponekud divne... Poznam dobre vlozky obou bot a nijak mi nepride, ze by v sirce tam byl nejaky citelny rozdil.


Je to tak. Islandy jsou viditelne vic do spicky, Vakuum GTX je spise do oblouku. Delka vlozek je stejna, ale Islandy se ve predu podstatne vice zuzuji. Kdybych je uz neposlal zpet, prilozim fotku vlozek nad sebou.
qwertz123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob úno 13, 2021 8:49

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » úte čer 8, 2021 17:45

A jo :) Ono se to celkem snadno prohodi pri zkouseni. Nechas si donest nekolik velikosti, zkousis, nic nesedi a pak to nekdo zas musi nastrkat do krabic a nekdy blbe. A ano, kontroluji, ale ne vzdycky a tady se jim povedlo zmast te na spoustu let ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Boty