Vyber bot kategorie B/C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Michal82 » pon lis 26, 2018 7:52

Mike dej prosím jednu fotku klasické a wide vedle sebe - od každého třeba levou a pohled z hora aby bylo vidět jak je ta bota tedy širší.

Jo nosíš je věky ale Wide máš poprvé po tom co sem tu o nich psal - na noze sem měl Yukony Wide což je celokozena Alaska a Alasky Wide sem později ještě obul v Německu velikost 45 a 46 a zároveň klasické 45 a 46 a ty boty tlačily úplně stejně.

Myslím ze už jsme tu řešily mnohokrát že za široké považuje každý něco úplně jiného.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pon lis 26, 2018 8:07

Me by zajimala fotka vlozek z tech dvou Alasek. Tise predpokladam, ze do Wide daji sirsi vlozky nez do normalnych a budou vice-mene koprovat tvar boty (taky jsou tak, tj. ruzne v nemeckych a chorvatskych stejne velikosti). Myslim, ze z toho pohledu by se dalo zjistit mnohem vice nez z fotek bot.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod sobb » pon lis 26, 2018 12:40

Michal82 píše:Sobb - vyšší, pevnější.... Tatry jsou ale celkem nižší bačkůrky ;)
OK - pokud to někomu nevyznělo dostatečně jasně - vyšší = kotníkové, pevnější = minimálně ve špici dostatečně pevné na to, aby noha nebyla škrcena vázáním sněžnic. :wink:

Dle mého názoru budou Tatry pro Maw na sněžnice použitelné zcela v pohodě.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Michal82 » pon lis 26, 2018 13:18

Sobb to nepopírám, jen ty Tatry jsou výrazně měkčí a taky nižší než třeba zmíněné Alasky.

Ale jinak proč ne pokud ji sednou - sem na to zvedav jak posoudí tu Wide verzi.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Michal82 » pon lis 26, 2018 13:23

Apuka - mas pravdu to je dobrej nápad.

Jako měl sem ten Yukon Wide ve 45, vedle toho Alasku 45, později v Německu Alasku Wide 45 a vedle ni Alasku normal 45 a oboje i ve 46 a když sem na to koukal viděl sem jen kulatejsi špičku a když sem je obouval z boku tlačily úplně stejně.

Opravdu reálný rozdíl byl u Bergell tam byla šířka opravdu jiná - bohužel i na té pate jak sem tehdy psal.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 26, 2018 13:43

pro me je teda pres caru i cena za tatry, natoz neco jako bergel...

na druhou stranu, teoreticky -u sneznic kdybych mela v bote tvrdou podrazku mi dopad tlumi spis sneznice o snih nez podrazka o sneznici?

jakoze bych mohla zvazit nejaky boty na miru, pokud by primarne byli do sneznic - jenze tvrda podrazka... ty tatry by snad tak tvrdy byt nemely a taky 15-20km odtrpim ve skoro cemkoli, no uvidime, zitra nebo ve stredu by snad mohly byt na prodejne..
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pon lis 26, 2018 14:38

Dnes bys mohla mit Tatry Wide z Nemecka za cca 125 EUR plus postovne. :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Michal82 » pon lis 26, 2018 14:55

Apuka - pěkná cena ;)

Mawenzi - pokud se ti cena za Bergell zda moc (tím nějak netvrdím ze by to byly ideální boty pro tebe) tak ovšem boty na míru škrtej.

Uvidíš, dej potom prosím vědět jak se ti zdála ta Wide verze oproti klasické.

Jak zas čumím na ty DE obchody - mají občas super ceny - začíná mi vrtat hlavou zda si nekoupit ještě jedny Meindl Super Perfekt do zásoby :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pon lis 26, 2018 15:17

Mawenzi píše:teoreticky -u sneznic kdybych mela v bote tvrdou podrazku mi dopad tlumi spis sneznice o snih nez podrazka o sneznici
Sneznice samotne urcite ne, ty (resp. vetsina) nemaji zadne realne odpruzeni. Snih by teoreticky trochu mohl, ale jen pokus je "te spravne" konzistence. Takze odpruzeni nakonec stejne zustane na botach. Muzes tomu pomoci dobre tlumicimi vlozkami - ale zase aby dobre fungovaly a nesbiraly se nekde ani netlacily.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 26, 2018 20:45

myslela jsem.to tak, ze pokud vyplaznout za boty pul vyplaty, mozna lepsi rovnou na miru nez nekde ze zahranici a pak resit pripadny vraceni, drahou postu a tak...

nebo teda u nas sem nenasla, mozna z pc budu uspesnejsi...

apuka
jo no cena dobra, ale zas ten samej problem kdyz ty boty vubec neznam:(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon lis 26, 2018 22:11

Mawenzi píše:mike ty tsl 438 mam koupeny, vim ze v ty pracovni bote to jakztakz slo ale zvedala se mi pata hlavne v bote jak to ta sneznice pak vracela dolu a mela sem spis problem s totalne sedrenou patou, po prelepeni uz celkem OK

Jo, paty se na sneznicich drou vic. Chce to boty, kde se ti normalne paty nezvedaji a dvoje silne ponozky. Neni to normalni chuze, kde se bota prohyba s nohou. Na sneznici s "lyzickou" je bota pevne, ale chodidlo se pri kroku prohne jako normalne a pata se v bote soupe. V Alaskach to na nohach nepoznam, ale na botach jo, paty se rychleji vydrou. Na Meindl Islandech, ktere maji paty trochu jinou, jsem ale paty taky musel lepit.

Mawenzi píše:u sneznic kdybych mela v bote tvrdou podrazku mi dopad tlumi spis sneznice o snih nez podrazka o sneznici?

Zalezi na snehu. Dokud se trochu boris, tlumeni je dostatecne. Tvrdy firn nebo led je ale celkem citit a tlumi hlavne boty. A jak jsem psal driv, pali chodidla. Ja treba hodne nerad chodim po urolbovane magistrale v Jizerkach hlavne kvuli tomu. Sice dokazu jit hodne rychle, ale je to rachot, trpi nohy i sneznice, u TSL 438 praskaji hrazdicky. V terenu je malokdy tak neprijemny povrch, i nosny firn tlumi o hodne vic. Pamatuju si na jedinou vyjimku pred par lety, kdy se na snehu udelala nekolik cm tlusta ledova vrstva. Na tom jsem ale lamal i hroty.

sobb píše:Dle mého názoru budou Tatry pro Maw na sněžnice použitelné zcela v pohodě.

Podle mne taky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon lis 26, 2018 22:28

apuka píše:Tise predpokladam, ze do Wide daji sirsi vlozky nez do normalnych a budou vice-mene koprovat tvar boty (taky jsou tak, tj. ruzne v nemeckych a chorvatskych stejne velikosti).

Predpokladas spatne. Vlozky jsou uplne stejne. Pricemz opakuju, normalni je nemecka a wide chorvatska. Podle mne delaji jedny vlozky do vsech Alasek a ten konec sis proste vymyslel.

Boty jsou sirsi nad vlozkou. Staci se kouknout zepredu, v miste spojeni podrazky s botou tedy tesne pod vlozkou jsou nejuzsi a rozsiruji se nad ni. A tak je prave ten rozdil mezi normalni a wide verzi. Ona totiz i podrazka je uplne stejna.

Michal82 píše:Myslím ze už jsme tu řešily mnohokrát že za široké považuje každý něco úplně jiného.

Nevim, co jste s zenskyma resily, ale o tohle nejde. Jde o to, ze co pises proste neni pravda. Boty jsou rozsirene tak, jak to ukazuje Hanwag na obrazku a ted rozdil je docela vyznamny. Samozrejme si kazdy musi vyzkouset sam, jestli mu sedi.

Fotku sem davat nebudu, porovnavat boty po 3000 km a skoro nove je blbost. Navic to nechci resit, mam na praci zajimavejsi veci, nez vyvracet tve nesmysly.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Michal82 » pon lis 26, 2018 23:15

Mike - blbosti píšeš ty - ty boty sou stejně široké, porovnával sem ty páry a jediný rozdíl je ve tvaru špičky, což jak sem tu už tehdy psal je v nesouladu s tím obrázkem. Kdyby byla Wide verze v reálu širší dle nákresů tak sem je tehdy koupil.

Samozřejmně sem tu fotku nedáš máš jiné důležitější..... no nic jiného sem ani nečekal ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Michal82 » pon lis 26, 2018 23:27

Mawenzi - slušné obchody v zahraničí ti boty klidně přijmou zpět, kde balík posíláš zdarma.
Taky sem vracel a po doručení sem měl peníze druhý den zpět na účtě.

Na míru asi ten Makara, ale nechat si je dělat na míru s tím, že jak si psala máš širší nárt bylo by asi lepší tam zajet a nechat si ty nohy oměřit.

U Meindlu to probíhalo tak že se muselo jet dvakrát do Německa - v současné době na míru nedělají, nejsou na to kapacity.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod sobb » pon lis 26, 2018 23:37

mike píše:Chce to boty, kde se ti normalne paty nezvedaji a dvoje silne ponozky.
Tohle je dle mě jen zvyk, nikoliv potřeba. Pokud boty dobře sedí, tak klidně stačí jedny vhodné ponožky a není třeba dorovnávat. V normálních podmínkách nosím na sněžnice B/C nebo C boty s jedněma ponožkama a je to tak pohodlné :wink: Do velké zimy mám teď zimní boty, kam musím nosit dvoje ponožky. Právě proto, že mám jinak trochu volnější patu.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » úte lis 27, 2018 9:03

Michal82 píše:Na míru asi ten Makara
Zapominas na to, ze pro mawenzi jsou Banksy (nebo o byly Renegade :(() boty tvrde jako beton... V tom pripade ty od Makary by byly jako diamant.
N druhe strane, ona je od Brna, tak si muze udelat vylet do Zlina, kde si muze vyzkouset stavajici "standardni" velikosti aby se presvedcila, jestli by ty boty na tvrdost vubec zvladla.
mike píše:Podle mne delaji jedny vlozky do vsech Alasek a ten konec sis proste vymyslel.
MIku, prosi laskave, uz prestan byt tim malym deckem, ktere jedine muze mit pravdu a kdyz nema, tak prece ma a vsichni ostatni si vymysleji a lzou.
Co je "podle Tebe" je nepravda a blbost. Jsi z Prahy, proc si nezajdes do obchodu a kdyz nemas chorvatske i nemecke Alasky vedle sebe, tak si neobkreslis na A4-ku jedny i druhe vlozky, kdy tvrdis takovou blbost? Ja jsem uz na OF psal primou zkusenost, kde jsem v jednom obchode (nebudu Hudy v Ziline jmenovat :wink:, tehdy se prodavacka dost divila, ze meli nektera cisla chorvatske a ne nemecke) primo srovnaval 11,5 nemecke a 12 chorvatske Alasky. Predstav si, vybral jsem vlozky a porovnal prilozenim k sobe. Co myslis, byly stejne (az na delku)? Houbelec, naprosto odlisny tvar, zakulaceni u prstu, dokonce i delka - nemecke 11,5 byly min. stejne dlouhe jako chorvatske 12 (to potvrzovalo dojem ze zkouseni bot). A ty nemecke 11,5 by se do chorvatskych 12 do boty jednoduse nevesly. Chorvatske 12 do nemeckych 11,5 bot vesly, ale u malicku byla dost velka dira, kterou nevykryvaly, hned to pri obuti bylo neprijemne citit, vlozky tam tlacily zespodu na malicek. Takze toto je ta vec, co jsem si vymyslel.
mike píše:o tohle nejde. Jde o to, ze co pises proste neni pravda.

Pokud ale jsou stejne vlozky v Alskach normalnich nemeckych a Widech, tak Michal82 klidne muze mit pravdu se sirkou Widu - a Ty taky. Zalezi, kde Michal potrebuje mit sirokou botu. Pokud je stejny jak ja, ze to musi byt hned u podesve, tak tomu zadna zvetsena sirka pouze "nad vlozkou" nepomuze, za to pokud Ty potrebujes nekde vys, tak Tebe mohou byt mnohem sirsi. Podle mne je ale hodne zavadejici, kdyz vyrobce ukazuje na nacrtku zvetsenou sirku, ale nenapise, ze to neni "od zakladu", od spodku, ale jenom vyse.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 27, 2018 12:19

apuka
banksy a renegady pro me byly pravda na hrane tvrdosti, kterou su ochotna nosit, do tvrdsich bych nerada sla. Nicmene kdyby ty boty nebyly zalostne uzky, tas nima na zimu nemam problem, v zime pocitam max 20 km vylety, to bych zvladla. chodit v takovych botah 20+ ne, 30+ urcite ne a chodit v nich tyden taky urcite ne.Ale na zimu + max vikendovy snexnicovy vylety...

jinak jasne,makara stejne jako jakykoli boty na miru budou mit pro me moc tvrdou podrazku.to je fakt. Ale na to zimni pouziti s nejakou gelovou vlozkou se nad nima da uvazovat

michal
to je fajn ze vracej i za postu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Michal82 » úte lis 27, 2018 14:48

Mawenzi - za postu ne :D

Objednal sem zboží + platil poštu - vrátil jsem s tím ze balik dostal spesl etiketu a nic sem za nej neplatil - prodejce mi poslal zpět peníze za zboží.

Takže to jedno doručení ke mne jsem si platil. Mimochodem u toho obchodu mám 100 dni na vrácení.

Pokud chceš měkké boty na míru - tedy cca Béčka - můžeš se obrátit na Viciho - začíná takové boty šít po několika exemplářích co už udělal. Já sem do toho zatím nešel jelikož sem chtěl výrazně pevnější boty a takové zatím nezkoušel - jen dávám info že tu ta možnost je - celokožené z plné kůže žádný nubuck a cenu mi říkal myslím příjemnou i pro tebe.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 27, 2018 14:59

michal ja myslela za postu pri vraceni, ze jde balik poslat zadarmo netusim, asi nejak na naklady prijemce teda.

dik za tip s botama, budu doufat, ze hanwagy mi budou... jen sem doufala ze uz budou dneska kdyz jedu do brna...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Michal82 » úte lis 27, 2018 15:21

Jj jde.

No snad budou, potom dej info - Tatru pánskou sem obul jen tak na mne to bylo moc měkké.

Pokud nebudou můžeš kouknout na Löwa Ranger - nebo jak se to jmenuje u ženských - docela hezká taky mekkoucka bota a je širší než Tatra - pro mne ve stejném čísle - jen opět mekka a s gtx a samo z nubuku jako skoro vše dnes.

Jinak mě zarazilo - nevím zda to nebyl jen vtip - ze Tatry jsou polovina tvé výplaty - při takovém poměru bych ale opravdu zvažoval boty z plné kůže které mají proste jinou životnost.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 27, 2018 16:00

bergely sou pulka vyplaty :D s tatrama na.tom tak zle jeste nejsu.

ja bych brala i tatry pansky ale nemaj 41 jen 42 a nevim zda ta by uz nebyla moooc velka (mam 39). na ty lowy pripadne mrknu vzapeti
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Michal82 » úte lis 27, 2018 17:13

No tak vyzkousej se dvěma ponozkama.

Ty Löwy sou hezky - mají tedy nižší obsazku ale mají ji podél cele boty, kuličky na tkaničky a středový udělátko k vycentrování jazyka.
Takový bačkůrky na ČR kopce jak dělaný.
Kůže - nubuk - mi přišel hezčí než u Tater.

Ve výsledku je to vždy o tom co ti sedne - ať má bota bůh ví jak super zpracování a vychytávky o to jde vždy až v druhé radě.

Ale Ranger byl pro mne širší než Tatra.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » úte lis 27, 2018 19:01

@apuka: Occamova britva:
- mam normalni a wide Alasky stejneho cisla. Vlozky jsou stejne.
- normalni jsou nemecke a wide chorvatske, nedava smysl, aby wide byly stejne a normalni jine
- Hanwag tvrdi, ze jsou stejne (dostal jsem odpoved primo z Nemecka)
- kdyz posles boty na vymenu podrazky do Nemecka, vymeni ti i vlozky. Ze by meli dve ruzne sady pro nemecke a chorvatske nedava smysl, navic jak by to poznali? Made in nekde je na cedulce v bote, ktera je ale v okamziku vymeny podrazky uz tak osoupana, ze je necitelna.
- porovnaval jsi mezi sebou dve ruzne velikosti a ty se nemusi lisit jen delkou, ale i sirkou a tvarem, jelikoz se nekdy mezi velikostma meni kopyto
- verim, ze byly trochu jine, ale jejikoz mas tendenci velmi silne prehanet, tak mohlo jit o maly rozdil vysvetlitelny prave jinou velikosti.

Suma sumarum: povazuju vlozky do vsech Alasek stejne velikosti za stejne, dokud nebude prokazan opak a to je na tobe, jelikoz to tvrdis :P

apuka píše: Podle mne je ale hodne zavadejici, kdyz vyrobce ukazuje na nacrtku zvetsenou sirku, ale nenapise, ze to neni "od zakladu", od spodku, ale jenom vyse.

I normalni Alasky jsou nejuzsi dole a rozsiruji se smerem nahoru (tipuju, ze to tak budou mit vsechny boty). Vyrobce zrejme kresli nacrtek v nejsirsim miste, coz dava smysl. A samozrejme, kazda noha je jina a je potreba si boty vyzkouset.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » úte lis 27, 2018 19:08

Mawenzi píše:banksy a renegady pro me byly pravda na hrane tvrdosti, kterou su ochotna nosit, do tvrdsich bych nerada sla.

Banksy mam (na zimu do mesta) a jsou to tak mekke boty, ze bych je nevzal ani na Milesovku ;-) Na sneznice by mi prisly uz malo. Navic jsou opravdu uzke, hlavne ve spicce.

Tatry jsou urcite tvrdsi. Nad sirkou nema smysl spekulovat, proste si je vyzkousej. V Brne by mohli mit i wide verzi. Mam pocit, ze jsem ji pred casem videl v RockPointu (v Praze), ale muzu si to s necim plest.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » úte lis 27, 2018 21:33

mike píše:Hanwag tvrdi, ze jsou stejne (dostal jsem odpoved primo z Nemecka)
Hanwag taky tvrdil, ze veskere Alasky, made in Germany, Croatia a EU maji naprosto stejne kopyto ("dostal jsem odpoved primo z Nemecka" pred par lety) :twisted: (myslim, ze jsem to tehdy psal i na OF).
mike píše:porovnaval jsi mezi sebou dve ruzne velikosti a ty se nemusi lisit jen delkou, ale i sirkou a tvarem, jelikoz se nekdy mezi velikostma meni kopyto
Ano, mensi cislo melo vetsi vlozky jak do sirky vepredu, tak i do delky (resp. tam min, nebyla kratsi). To je opravdu znak zmeny kopyta.

Mimochodem, boty zkousel hlavne muj syn, spolu jsme to porovnavali a vice se tomu podivoval on nez ja (ja jsem to cekal) - a po kratke dobe jsem mel doma nemecke 12-ky a ty mely uplne stejny tvar vlozek jako mensi pri srovnani, i pocity ze zkouseni bot tomu odpovidaly. Myslim, tak vyrazny rozdil ve zkoseni/zakulaceni (zacalo snad o 1,5 cm drive a nejvetsi rozdil presahl 1 cm) vlozky ale i boty bys nemohl prehlednout. Asi bych mel nekde pohledat, mozna budu mit na A4-ce nacrtek alespon nemeckych (i par dalsich bot) a fakt zajit do RP na srovnani.
mike píše:kdyz posles boty na vymenu podrazky do Nemecka, vymeni ti i vlozky. Ze by meli dve ruzne sady pro nemecke a chorvatske nedava smysl, navic jak by to poznali? Made in nekde je na cedulce v bote, ktera je ale v okamziku vymeny podrazky uz tak osoupana, ze je necitelna.
Zrovna Ty bys mohl tusit, co udela, kdyz pri vymene podesve natahnes stare roz(c)hozene boty na nemecke kopyto a tak na ne das novou podesev. I ty chorvatske budou mit cca stejny tvar jak nemecke, takze staci nemecke vlozky.
Jo, kolik lidi poznas, kteri poslali chorvatske Alasky podrazit Hanwagu do Nemecka?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » úte lis 27, 2018 23:57

Netvrdim, ze ty boty nejsou jine, jsou a myslim, ze jsem to tu psal jako prvni. Podrazky ale maji stejne (nebo si snad myslis, ze by jim Vibram delal dvoje?) a vlozky pak logicky taky. Smysl by davalo, kdyby wide byly jine, ale kdyz jsou i ty stejne, jaky smysl by davalo, aby normalni byly dvoje? Z hlediska vyrobce, naklady navic, logistika... nesmysl.

Neznam nikoho jineho, kdo by si nechal posilat Alasky do Nemecka. A? To prece neznamena, ze takovi nejsou. Hanwag to nabizi vsem a nijak nerozlisuje, kde byla bota vyrobena.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Michal82 » stř lis 28, 2018 0:36

Vibram nemusí dělat dvoje podrážky. Podrážky jsou větší, nalepí se a potom se zaříznou/obrousí dle tvaru.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » stř lis 28, 2018 3:39

U nekterych bot, ale ne u Alasek. Tam zariznute ani brousene nejsou, to by bylo videt. A opakuju, u normalni i wide verze jsou stejne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 28, 2018 6:25

jasne, necekam, ze to budou backurky, bohuzel moji chondropatii proste "tvrdsi" podrazky delaj dost zle, protoze normalni noha odtlumi kotnikem a pripadne kolenem, ja ale musim mit odtlumeny nejpozdeji u kotniku na ty spatny noze, bohuzel to misto kolene teda musi delat bota. pravy noze banksy i renegady prisli OK. Pokud bezna.zatez bude mezi 15-20 km tak zvladnu i tvrdsi podrazku... ale jako na hrane no asi pak budu tyden pajdat do prace :D

vcera prisli, sedla sem v brne do vlaku a sms... dneska to nedavam, snad zitra.

banksy sem vyhazovala snad 8 let zpet, kupovala sem je v 18 a byli mi tenkrat asi OK v tenky fusce, to sem vubec netusila, ze existuje neco jako trekova fuska nebo ze ponozky nejsou jen takovej ten "tilon" 5 paru za 25:D a byli to moje prvni nevietnamsky sportovni boty, takze mi byly tak nejak presne, kupovala sem je tenkrat v hudaci, desne sem se z nich tesila, nez sem zjistila, ze 15km a konecna, ze... :D vyhoda - nemela sem tenkrat spravnou diagnozu a noha me bolela tak 3x tolik, protoze sem zhusta "posilovala" koleno jezdenim na kole, co nejezdim tak je to lepsi, ze... ale moje damsky banksy vel. 40 vyhozeny v roce 2011 byli rozhodne sirsi, nez dneska sou banksy panske vel. 43 a rozhodne malicek nema ten tah, aby roztah takovou botu - hlavne kdyz se bota nosi 4x za rok na 20 km vylet... ta bota proste udrti ten malicek po nejaky dobe.
ale i sem tu psala, renegade wide II sou o neco uzsi nez ty stary, ty stary kdybych vzala pansky 41 misto 40, mozna je vesele nosim a ne smutne davam kamosce... wide panska 40 byla ok tak 5-10 km pak uz byl malik otlacenej a fakt to neslo, nic co bych poznala okamzite pri zkouseni, kamos ma wide II 43 a ta bota je fakt uzka, ze me tlaci i kdyz do ni dam nohu... takze ono kdyz vyrobci zuzuzi i "wide" modely, nejen ty bezny, tak je to fakt na palici.

ja tam snad budu muset sjet jeste dneska...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Michal82 » stř lis 28, 2018 7:48

Jj sjeď jinak se nevyspíš ;)

Jinak dovolím si trochu odporovat k tomu kolu - to je ve většině případů vhodné na různé potíže s nohama nebo po operacích jako rehabilitace - jen se člověk musí naučit správně šlapat což většina lidí vůbec netuší - nešlape se ze zhora dolů nějakou silou - šlape se frekvenčně v kruhu tedy bez nějaké námahy kolem 80-100 otáčkami za minutu a noha je v záběru plynule po celou dobu - je trochu těžké se to naučit ale jakmile to jednou člověk zvládne jde to samo a zjistí že nohy nejsou zatěžovány na klouby a zvládá úplně jiné porce km.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

PředchozíDalší

Zpět na Boty