Vyber bot kategorie B/C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

POZOR na eshop s topánkami HANWAG

Příspěvekod Bossinko » ned zář 25, 2022 12:28

Ahojte, POZOR na eshop
http://www.hanwagobuv.com
http://www.hanwagsk.sk

Vyzerá to na podvod!!!

Keď budete kupovať nové Hanwagy, aby ste neprišli o peniaze.
Bossinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon led 4, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pát říj 14, 2022 19:49

mike 24.09.2022 píše:Usoudil jsem tedy, ze se mi asi opravdu rozsirily nohy a koupil wide Alasky. V tech jsem ted 4 roky chodil bez problemu, na sirce byla i rezerva, takze jsem necekal zadny problem. Vybalil jsem nove, obul a ony jsou mi uzke ](*,)

Zahada vyresena. Konecne jsem se dokopal k tomu objednat dalsi par na prodejnu a zajit tam. Po vybaleni a polozeni vedle sebe bylo okamzite jasne, v cem je problem. Boty byly na prvni pohled uzsi, nez novy par. Na noze to same, novy par byl na prvni pocit podobny, jako 4 roky stare wide, ve kterych tech chodim a ktere uz maji podrazku dohladka. Vypada to, ze nekdo zabalil standardni Alasky jako wide. Pricemz tam bylo vsechno vcetne cedulky WIDE, ktera je nasazena a prilepena na tkanickach... Horsi moznost je, ze v tovarne zuzili wide verzi na puvodni standard, vyrobni cislo uzkych bylo 38xxx, zatimco ty spravne maji 31xxx a me 4 roky stare 23xxx.

Kdyz uz jsem tam sel, nechal jsem si poslat jeste Alverstone II a byl jsem docela prijemne prekvapen. Zapomnel jsem si pako vzit trekove ponozky, a tak jsem je nemohl zkusit poradne, ale prvni dojem dobry, podobne Alaskam, ale lehci a sirka ve spicce byla nekde mezi standardnimi a wide Alaskami, coz by pro mne mohlo byt idealni. Jeste si je poradne vyzkousim, ma s nima nekdo zkusenosti? Bral bych je na Alpy vcetne ledovcu jako nahradu Alasek jednak kvuli vaze a jednak mi prijdou wide Alasky az moc wide, takze nemam uplnou jistotu kroku a standardni uz mi nohy utlacuji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49373
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod ntz » sob říj 29, 2022 11:58

ja mam taky zahadu ... vcera jsem byl na vejletu, celkem sucho, zadne bahno a dneska druhej den Alasky strasne vrzou .. cim to muze bejt zpusobeny ? vcera ani tuk a dneska druhej den jako by to byly jine boty
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2024
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pát zář 22, 2023 16:28

apuka píše:
mike píše:... maji drop 5 mm, ... Alasky tak 11 - 12. Milimetry jsou znat.
By me docela zajimalo, kde beres, ze Alasky maji drop "tak 11 - 12" :((. Ted jsem si vybral manzelcine stare Alasky velikosti 39 a rozdil mezi vyskou podrazky na pate a pod kloubem u palce je/byl min. 17 mm (pod prstama by to bylo jeste vice).
Tak otazka dropu u Alasek je vyresena...

Byl jsem v Hudy, maji tam pulku rozrezanych Alasek (myslim ze to byly osmicky) a mel jsem sebou merici pasek. Takze vysledky jsou:
Od zeme (konce vibramu) pod nalepenou vyztuz - cca 19,5 mm
To same se zapoctenou tloustkou vyztuze (vzadu je silnejsi nez vepredu!) - cca 20,5 mm
To same i se zapoctenou tloustkou original vlozky (taky je vzadu silnejsi) - cca 21 mm

Vysledky se mohou lisit tak o +-0,1mm, to se tezko odhaduje, ja jsem byl spise konzervativni. Vlozku jsem, samozrejme meril stlacenou k vyztuzi.
Meril jsem vepredu v ohybu, cca uprostred mezi 1. a 2. hackem - presne tam, kde manzelcine stare Alasky maji obrovskou diru z praskle kuze z ohybani (a nedostatecneho osetrovani kondicionerem :evil:). Vzadu asi uprostred paty, ale tam je to vcelku jedno, cela pata je prakticky stejne vysoko.

Pokud nekdo neveri, muze taky zajit do obchodu, maji to skoro v kazdem Hudy a odmerit si to sam. Ani k tomu nebude potrebovat specialni merici proceduru jak to pry dela mike :-).

Kazdopadne - zadnych 11-12 mm ale celkem o centimetr vice, jak jsem to odhadoval
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod SubmarineWipers » pát lis 17, 2023 11:42

Zdravím, může mi někdo poradit s výběrem nízkých trekových bot?

Využití/požadavky: častá chůze po asfaltu/malých kamínkách (mělo by to trochu tlumit a vydržet ty šutry, ty mi zatím spolehlivě popravily každý boty dírou v podrážce), lehký treky po středních kamenech a takových těch debilních hřebech na dřevěných turistických stezkách (to samý). Taky by měly větrat, a četl jsem že bota by měla mít ve špičce rozšíření na palec, aby se nevpačoval k ostatním prstům, ale mohl si jít na opačnou stranu, tak i tohle. Chci aby v tom šlo chodit celej den.

Co mám doteď: Garmont Trail Beast Gtx M (https://panske-trekove-boty.heureka.cz/ ... /#prehled/) - z některých stránek nejlepší boty co jsem měl - drží už skoro tři roky, tak 3-5x týdně dávám cca 6km procházky právě po tom asfaltu; jsou pohodlný, zpracováním na úrovni a kdybych je umyl, pořád vypadají jako nový. Nevýhoda je, že moc nevětraj a pokud je zcela perfektně nezavážu, trochu se mi v nich hejbe noha, což na dlouhým treku spolehlivě vyústí v puchýře na spodku nártu a na patě.
Nicméně už maj taky díru v podrážce a teče do nich, ale to co vydržely, to jsem ještě u žádné jiné boty neviděl.

Poradíte značku/obchod kde se dívat? takový ty sportissima mám prolezlý a tam jsem nic neobjevil.
díky moc! :t:t
SubmarineWipers
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát lis 17, 2023 11:29

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » stř lis 22, 2023 15:44

Pro predchoziho tazatele - myslis, ze toto vlakno o B/C botach je nejlepsi na Tvuj dotaz?

Ted k teme.

Pokud nekdo hleda B/C pohorky na siroke nohy, tak ted doma zkousim Salewa Ortles Ascenty. Ty boty jsou fakt na soucasne boty hodne siroke a to v cele delce. Jsou zateplene, ale cele odpoledne jsem v nich sedel a chodil po byte a v pohode, zadne poceni. Jejich problemem muze byt naprosto hovadsky udelany vnejsi cast, ktera drzi jazyk na suchy zip (ten je zvlast, da se nastavovat) - je urezany nekde u druheho radu hacku na tkanicky zvrchu. Tj. udeja se tam "zhyb" do ktereho bude prset nebo padat snih, pokud se kalhoty jen trochu vyhrnou.

Mam tady i Alasky Wide a obycejne HW Alverstone II a obe jsou uzsi nez ty Salewy, resp. maji uplne jine kopyto - i wide Alasky jsou rozsirene pouze u prstu, uprostred to jde zpet do bezne sirky.

Jinak ty Alverstony by byly docela dobre boty. Nejsou v kotniku tak "tuhe" (pevne) jako Alasky, predozadni pohyb je rozumnejsi. A - pokud si dobre pamatuji zkouseni normalnich Alasek pred par dny - zdaji se mi o fous sirsi nez Alasky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Předchozí

Zpět na Boty

cron