Vyber bot kategorie B/C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod vonkreuz » ned úno 10, 2019 22:59

V týdnu jsem zjistil výrobní vadu u modelu (plural) Meind Air Revolution x.1 v poloautomatické verzi. Vzhled a forma zvítězila nad funkcí. Podrážka se zpevněným klínem (kvůli zadní patce polo automatické mačky) je vzadu kratší než tělo boty. Takže když vzadu nasadíte páku mačky a přimáčknete ji k patní části boty, tak spodní část páky vyjede ze svého místa na botě... a mačka není nijak vzadu zafixována. Zkoušeno s mačkami Camp, Black Diamond, Petzl, Rock Empire.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pon úno 11, 2019 12:43

Zajimalo by me, co takovemu zjisteni rika vyrobce...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Brasi » pon bře 4, 2019 20:04

Zdravím ozkoušel, jsem několik typů pohorek a i vámi doporučovaný Hanwagy, ale bohužel mi moc nesedly. Co mi sedlo výborně, tak Scarpa Khumbu a i podrážka se mi zdála docela tvrdá. Máte někdo s touto botou zkušenost?
Brasi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: úte bře 27, 2012 16:39

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod livkacobejova » úte bře 5, 2019 9:21

Taktiež môžem odporučiť trekovky Scarpa Khumba. :t:t
Uživatelský avatar
livkacobejova
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte úno 26, 2019 7:33

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Pudloo » úte bře 26, 2019 10:57

Máte někdo nastudovanou aktuální situaci na trhu?

Odcházejí mi HanWag, prasklá kůže a ulomený háček - to bylo skoro hned, ale vydržely ještě léta, měnila jsem podrážku - bohužel jsem zkusila levnější variantu a vrátily se mi boty s podrážkou ze železobetonu, tak už je vzhledem k celkové uhnilosti dám pryč.

Tentokrát bych asi vzala s gumovou obsázkou.
S nutnou výměnou podrážek jsem se nerada smířila, ale v dnešní době konzumu bych ráda, aby vydržely alespoň těch 10 let, jinak bych si koupila třeba Olangy za dvojku.

Před pár lety tuším vyhrály nějaký test Meindly. Nějaké aktuální info?
Pudloo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 26, 2019 10:47

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » úte bře 26, 2019 11:51

Doporucuji si precist tohle vlakno - budes mit sice hlavu jako slon :-) (mozna staci poslednych par let), ale najdes tady asi vsechno. co potrebujes. Pripadne si pridej dalsi vlakna podle tvrdosti potrebnych bot.

Jenom jedna mala poznamka k tomutu:
Pudloo píše:Odcházejí mi HanWag, prasklá kůže a ulomený háček - to bylo skoro hned, ale vydržely ještě léta
Proc si to hned nereklamovala (kdyby "skoro hned" platilo i pro prasklou kuzi, o to vic)?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Pierre111 » úte bře 26, 2019 13:03

Pokud mají boty vydržet aspoň 10 let, tak bych se koukal na nějaké trochu tvrdší boty, dle terénu pak zvolit zda s obsázkou a kůži bych bral asi Perwanger případně fullgrain.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Pudloo » úte bře 26, 2019 17:15

Z poslední doby tady toho mnoho není, ona se kvalita všech výrobků může dramaticky změnit během pár let, tak jsem doufala, že tu budou čerstvější recenze.
Pudloo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 26, 2019 10:47

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » úte bře 26, 2019 17:31

Jednak se toho u bot zas tak moc nemeni a jednak mi tvuj dotaz pripada podivny. Hanwag a Meindl jsou nazvy firem, ne bot. Kazda z nich vyrabi desitky modelu v rozsahu od bot do mesta po boty do Himalaji.

Pudloo píše:S nutnou výměnou podrážek jsem se nerada smířila, ale v dnešní době konzumu bych ráda, aby vydržely alespoň těch 10 let

To je taky naprosto vagni. Stejne boty nekomu vydrzi 20 let (s vymenou podrazky, ktera se rozpadne) a jiny je zrusi za rok. Zalezi na pouzivani. Zrovna tenhle priklad mam. Tata ma Meindl Islandy pres 15 let, nevim presne, nejspis vic, a ja jsem ty same za rok znicil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Pudloo » úte bře 26, 2019 17:42

jsem ve vláknu boty B/C, ne?

chtěla jsem jen poradit, jaká značka bot je v této kategorii aktuálně nejkvalitněji provedená, nechci tu trvanlivost přesně načasovat, určitě je nebudu po deseti letech vyhazovat do popelnice kvůli zastaralému designu a naopak, pokud bych ty nejlepší stejně zničila za rok, ty horší bych asi zničila za půl.

krom toho váš příspěvek přesně ilustruje oprávněnost mého dotazu - předpokládám, že vy a otec jste si ty Islandy nekoupili ve stejném roce - máte nejspíš docela jiné Islandy, poločas rozpadu nemusí být daný jen způsobem používání.

Tak co jste si koupil místo Maindlů a jak jste spokojen?
Pudloo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 26, 2019 10:47

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » úte bře 26, 2019 18:04

Pudloo píše:jsem ve vláknu boty B/C, ne?

Jo, ale to celkem nic neznamena. Spousta lidi, zvlast novacku, pise dotazy do spatnych vlaken. Navic i B/C kategorie je celkem siroka.

Pudloo píše:chtěla jsem jen poradit, jaká značka bot je v této kategorii aktuálně nejkvalitněji provedená

Na to se neda odpovedet, daji se rozdelit jen kvalitnejsi a mene kvalitni, ale i tak zalezi na konkretnim typu boty. Boty je ale hlavne potreba vybirat podle toho, jak sedi, superkvalitni bota, ktera nesedne, je k nicemu.

Pudloo píše:pokud bych ty nejlepší stejně zničila za rok, ty horší bych asi zničila za půl

Tohle taky neplati. Zalezi na pouzivani a spravne zvolenem modelu. Konkretne mne vydrzi jedny B/C boty 4 - 5 let s vymenou podrazky a druhe jsem znicil za rok tak, ze podrazku nemelo smysl menit.

Pudloo píše:předpokládám, že vy a otec jste si ty Islandy nekoupili ve stejném roce - máte nejspíš docela jiné Islandy, poločas rozpadu nemusí být daný jen způsobem používání.

Prave, ze ne. Sice jsme je kupovali jindy, ale vypadaly stejne a rozdil v kvalite jsem nevidel. Slo ciste o zpusob pouziti.

Pudloo píše:Tak co jste si koupil místo Maindlů a jak jste spokojen?

Hanwag Alaska, aktualne mam sesty par. Islandy jsem mel tusim mezi druhym a tretim, jelikoz jsem chtel zkusit neco jineho. Spokojen v zasade jsem, kvalita kuze trochu kolisa, ale tech 2 x 2500 km, z toho tak ctvrtinu az tretinu v Alpach, zvladaji. Napsal jsem tu toho k nim hodne a nafotil i nejake vady, staci hledat.

Technicke poznamky: na OF si vsichni tykame. Citaci jsem smazal, jelikoz byla zbytecna, byla to reakce na cely prispevek. Davej na to prosim pozor, citace to chce pouzivat umirnene, aby nedelaly vic skody, nez uzitku. Bud tak, jako ja ted, tedy jen aby bylo jasno, na co reaguju, nebo vubec.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » stř bře 27, 2019 10:34

Pudloo píše:chtěla jsem jen poradit, jaká značka bot je v této kategorii aktuálně nejkvalitněji provedená

- dle mě Andrew, Asolo, Dallape, Hanwag, La Sportiva, Lowa, Scarpa
- jestli chceš aby ti co nejdéle vydrželi, tak se koukni na klasiky, ale ty zase mají jiné nedostatky kuli kterým bych já je na turistiku nepoužíval
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » stř bře 27, 2019 13:26

fps, zapomels par vyrobcu - Meindl, Salewa, Garmont, Zamberlain, Aku a je jich jeste par po svete.

Taky bych se pridal k vecem, co psal mike:
- nejdulezitejsi je, jak dana bota sedi a nespolehat se na to, ze se casem prizpusobi noze. Spousta lidi na OF pouziva spoustu modelu od spousty vyrobcu a vetsina je spokojena (alespon pote, jak nasla tu "svoji" botu:-)). (A stejne tak najdes tady taky mnoho lidi, kteri jsou velice nespokojeni s botama, ktere jini vychvaluji do nebe.)
- jak dlouho boty vydrzi zavisi hlavne na pouzivani a modelu. Jen bych pridal, ze taky od udrzby - i u nekozenych modelu. Ocekavat vydrz 10 let a vic bez oprav/vymeny podrazky je dost omezujici, vylucuje z principu (rozpad kvuli hydrolyze za max. 6-8 let) vsechny boty s PU podrazkou. Takze zustanous EVA podrazkou a klasiky s sitou "klasickou" podrazkou. Jenze pruznost EVy taky za 10 let odejde, site podrazky protecou.

Jak vidis, muzes si vybrat, ktere nutne zlo chces preferovat :wink:. Nic univerzalniho nejlepsiho, nejtrvanlivejsiho neni. Moje rada je: zhodnotit finance, svoje potreby, kde budes boty puzivat, jak casto, kolik casu a financi chces investovat do udrzby - a taky nakolik je pro Tebe dulezite co nejlepsi odpruzeni, to kvuli EVe a klasikam. No a potom si udelat maly pruzkum a zkouset a zkouset, kym nenarazis na boty, ktere budou sedet jako serbl na zadku (nebo alespon Te budou co nejmene omezovat).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Pudloo » čtv bře 28, 2019 8:53

Díky všem, tak asi půjdu cestou nejmenšího odporu a koupím zase Hanwagy, ušetřím si přemýšlení.

Mimochodem jak hledí výrobce na reklamace po roce používání? Co taková prasklá kůže, nevymlouvají se obvykle na nesprávné cokoli (chůze, údržba)? S Keenama se mnou vyběhli - rozlepená podrážka - napsali známky používání po té, co byla závada zjištěna - no jasně že jo, co má ale člověk dělat v terénu.
Pudloo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 26, 2019 10:47

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod nebulus » čtv bře 28, 2019 9:04

Popraskanú kožu som nevyreklamoval už ani po 6 mesiacoch ( La Sportiva a Meindl ). Vraj by to uznali iba keby praskla skrz naskrz.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Pierre111 » čtv bře 28, 2019 9:10

Pokud se objeví závada, tak by jsi měla přestat výrobek používat, aby jsi poškození nezhoršila. Nicméně toto se nevztahuje například na boty, pokud je máš na noze a jsi s nimi někde venku. Je samozřejmé, že po rozlepení podrážky boty nesundám nepůjdu 20km na boso v ponožkách. Chce to příště k reklamaci rovnou přidat průvodní dopis s popisem a napsat ho tak, aby se jim rovnou zavřela pusinka ;). S prasklou kůži po roce používání je to těžké, je jasné, že se budou vymlouvat. Opět musíš napsat popis jak jsi se o boty starala a co na ně používala, viz. sekce reklamace tady na foru. Většinou, ale dělá podle mě problémy spíš místní prodejce než výrobce. Ostatní ti k tomu určitě něco napíšou. ;)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » čtv bře 28, 2019 9:50

Presne tak, jak pise Pierre111. Musis trochu predpokladat, na co se budou vymlouvat a napsat pruvodny dopis k reklamaci s odpovedmi/vyvracenim vsech techto veci (pouziti az do prichodu "do civilizace" s moznosti prezuti, zpusob osetrovani, v jakem terenu jsi boty pouzival, kolik maji cca nachozeno, atd.).
Topic o reklamacich bot je na toto moc dobry, najdes tam stiznosti presne na tyto veci, uvidis, co prodejci pouzivaji.

Jeste bych jen pripomenul, ze u mnohych prodejcich (ale nekde i u dovozce) o reklamacich prvotne rozhoduje nekdo od stolu, kdo toho o botech a jejich zavadach moc netusi, zato ma naucene zakladni formulace odmitnuti. A ze "vazneji" se reklamaci takovi lide zacnou zabyvat az se nekdo neda odbyt prvotnim odmitnutim.
Taky je dobre si udelat detailni fotky problemu a obrazky taky pridat k reklamaci - proste zdokumentovat stav.

Nejake doporuceni z me "praxe":
Bacha na to, ze tezko jde oduvodnit chozeni v poskozenych botach (napr. castecne odlepena podrazka, ale i prasknuti kuze), kdyz se evidentne a viditelne jedna o dlouhodobejsi dalsi pouzivani. Tj. napriklad pouzivas boty jeste na dalsich 10-ti vyletech, i kdyz uz vis, ze se TI podrazka odlepuje. A toto plati, i kdyz jsi na dovolene. kdy bydlis v penzionu, chodis na denni vylety a problem se stane hned prvni den. Jina vec je samozrejme, kdyz se Ti to stane uprostred mesicniho treku mimo civilizace, kdy nemas moznost pouzit jine boty (ani zadne jine koupit nemuzes, nejsou prodejny) a proto v nich musis dojet do nejblizsi civilizace, napr. do cile nebo zpet do startu. Tehdy to (v nejhorsim u soudu) bez problemu obhajis.
U prasknuti kuze je to slozite. Samozrejmy predpoklad reklamace je, ze se ta kuze od zacatku dobre osetrovala a prasknuti nevzniklo kvuli jejimu vysuseni. Coz ale nevylucuje pripad, ze uz kuze nove koupene boty byla tak vysusena, ze se ji uz beznym osetrenim nepomuze.
Kdyz zareklamujes praskani kuze, mas jednu velkou vyhodu, i kdyz odmitnou reklamaci - az se Ti prasklina(-y) bude(-ou) zvetsovat/prohlubovat, okamzite muzes podat novou reklamaci a odvolavat se na to, ze jsi jim uz praklinu(-y) reklamoval a mezitim se pouzitim zvetsuji, cimz se o hodne zvysuje predpoklad, ze se bude stav zhorsovat dalke a dale. Navic pokud mas zdokumentovany i predchozi stav, muzes zkusit poslat soudnimu znalci fotku stareho i noveho stavu s popise osetrovani a pouziti bot a zeptat se, jestli podle nej ma smysl v reklamaci po odmitnuti pokracovat zaplacenim znaleckeho posudku. U vetsiny znalcu dostanes nezavazne doporuceni, samozrejme jen na zaklade poskytnutych udaju a fotek. Ale pokud napise, ze si mysli, ze je to spatne, tak mas sanci hodne velikou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod nebulus » čtv bře 28, 2019 11:25

Ešte k tej praskajúcej koži, prvé boty napriek strašidelným prasklinám na jednej topánke ( koža mala zase vyše 3mm ) slúžili až do konca ( 10 rokov a tisíce km - klasiky ) a popraskaná topánka bola viac vodeodolná ako tá krajšia.
Táto reklamácia bola "zamietnutá" už predajcom, nakoľko tvrdil že výrobca uzná len prasknutie durch. Nemal som chuť byť bez topánok a čakať na výsledok. ktorý by asi nič nepriniesol.
Reklamácia Meindlov prebehla u výrobcu v Nemecku, ale bez úspechu.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod milanatik » úte dub 2, 2019 9:04

Zdravim,

na poslednu chvilu som dostal ponuku ist o 3tyzdne do Nepalu na cca 10 dnovy trek. Nebude sa jednat o ziadnu expedicnu divocinu, teren maximalne ako vo Vysokych Tatrach. Kedze moje "domace" boty su na take nieco nepouzitelne(premokaju ked sa na nich clovek uz len pozrie), tak potrebujem vybrat nieco nove, nepremokave.

Nemam rad klasicke kozene vysoke pohorky. Skor som zvyknuty a vyhovuju mi stredne vysoke boty. Mam v hladaciku nieco taketo https://www.trekland.sk/produkt/499/millet-super-trident-gtx Nejake skusenosti? Zvladne tato bota v pohode ten Nepal a potom Tatranske chodniky, sedla a chaty v nasledujucich aspon 5 rokoch?
Pripadne nejake ine typy na GTX botu?

Vdaka!
milanatik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob srp 10, 2013 11:39

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod sobb » stř čer 19, 2019 23:10

sobb píše:Asi bych měla dohledat, kdy jsme podráželi ty jeho Islandy a maminčiny (teď moje) Burmy.
I když to podražení Laďových Islandů se jim nepovedlo. Rozlepila se obsázka a teď na Islandu (jak příznačné), do nich začalo fest téct.
Neuběhl ani další rok a začala se odlepovat obsázka u mých Meindl Burma (posíláno na opravu kvůli rozpadlé podrážce zároveň). V rozbředlém sněhu to bylo s nimi pak opravdu skvělé :? Takovouto opravou mě opravdu nenadchli.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Boty kategorie C nebo B/C

Příspěvekod luciste » pát črc 5, 2019 13:05

Vybírám dámské boty (díky širší noze se nebráním ani pánským modelům) kategorie C nebo B/C pro VHT (převážně Alpy), ideálně celokožené, s gumovou obsázkou, s membránou a s možností připnutí poloautomatických maček. Zatím mi nejvíce padly do oka Hanwag Alaska (možnost pouze řemínkových maček) nebo Asolo Piolet (pánské a trochu vyšší cena), případně jiné modely od Asolo. Ocením samozřejmě dlouhou životnost a kvalitu zpracování. Nějaké tipy?
luciste
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát črc 5, 2019 13:00

Re: Boty kategorie C nebo B/C

Příspěvekod FrantaKrajta » pát črc 5, 2019 13:42

luciste píše:Nějaké tipy?

Nezakládat nové vlákno, prohlédnout si obsah fóra a napsat to do existujícího :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pát črc 5, 2019 15:01

Spravne, slouceno.

@luciste: zkus si tohle vlakno procist, informaci a zkusenosti je tu dost. Zrovna treba k Hanwag Alaskam. Ty mam uz sesty par a jestli sednou, muzu doporucit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pát črc 5, 2019 19:27

luciste píše:ideálně celokožené, s gumovou obsázkou, s membránou a s možností připnutí poloautomatických maček. Zatím mi nejvíce padly do oka Hanwag Alaska (možnost pouze řemínkových maček) nebo Asolo Piolet
K tomu vyberu:
- Piolet je mnohem tvrdsi bota (C) nez Alasky (B/C), je urcena do tezsich terenu, Nevim, jak mas velikou nohu, bacha na to, ze dovozce do CR ma skladem az velikosti od 8 vyse a moc bych nepocital, ze je v blizke dobe doveze. Stejne ma i vyrobce jen dve velikosti skladem a uvedenou poznamku na webu, ze nova dodavka dalsich velikosti bude 12.8.
- Nejsem si uplne jisty, ze Piolety jsou za vyssi cenu nez Alasky. Je to +- vyrovnane. U Alasek bych vyloucil nabidky s vyrazne nizsi cenou - pravdepodobne to budou starsi modely/lezaky a moze u nich hrozit proto mnohem drivejsi rozpad PU podrazky.

Jeste se muzes podivat po LS Karakorum HC (novy model) u 9b-plus, pokud to maji skladem (ze dodaji jinou velikost do 3 tydnu jim uz neverim; potvrdili to, LS jim potvrdila objednavku a za skoro 3 mesice to neprislo :twisted: nebo Garmon Pinnacle. Obe jsou dost siroke boty.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pát črc 5, 2019 19:53

apuka píše:U Alasek bych vyloucil nabidky s vyrazne nizsi cenou - pravdepodobne to budou starsi modely/lezaky a moze u nich hrozit proto mnohem drivejsi rozpad PU podrazky.

Timhle bych se neridil. Alasky se prodavaji dobre a obcas nejaky obchod udela slevovou akci, jine maji slevu furt. Treba tenhle a od nich mi prisly Alasky uplne nove, smrdici novotou a nevysusene. I kdyby nekde lezely rok, tak furt je minimalne 6 let do rozpadu podrazky a to normalni turista ochodi.

@luciste: navod ke cteni apuky: vyskrtni vsechny vyskyty slova mnohem, pripadne je nahrad slovem trochu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pát črc 5, 2019 21:15

Miku, Sport Poschl je OK, to jsou Nemci a prodavaji v mirnych slevach (10-12%). Sezonni vyprodej je taky OK, ale zrovna Alasky jen malokdy jsou ve vetsich slevach. Ja jsem psal "vyrazne nizsi ceny" a myslel tim slevy 20+ %, cena az pod 5000 a jeste s velice omezenym rozsahem velikosti. Nevim uz, co to byl za eshop, ale vzpominam si, ze jsem snad 2 - 2,5 roku u nich mely ty same dve velikosti a nikdy nic vice za hodne nizke ceny. Proste Alasky nekdy prodavali z nejakeho profiderniho dovozu, zustaly jim ty dva pary na sklade nekolik let. To same vyprodeje typu Hervis, kde maji taky 2-3 velikosti kdovi jak sehnane...
mike píše:vyskrtni vsechny vyskyty slova mnohem, pripadne je nahrad slovem trochu
Zrovna tady si myslim, ze kdyz Ti podrazka odejde napr. za 4 roky misto po 6-8 letech, tak je to opravdu "mnohem" a zadne "trochu" :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pát črc 5, 2019 21:27

Rozumna cena za Alasky je 5 - 6 tisic a za tu je obvykle nekde sezenes. Pod 5 tisic uz je to spis vyjimka. Jo, kdyz maji nekde dve okrajove velikosti, tak uz to muze byt problem. U normalnich vetsich firem ale Alasky opravdu lezak nejsou, naopak, obcas se ceka na dodavku, co jsem slysel. Protoze je o ne zajem a navic maji obchody blby zvyk drzet od kazdeho cisla jen jeden par.

apuka píše:Zrovna tady si myslim, ze kdyz Ti podrazka odejde napr. za 4 roky misto po 6-8 letech, tak je to opravdu "mnohem" a zadne "trochu"

Slovem mnohem se obvykle mysli Xnasobek a ne 30 - 50 %. Tj. kdyby to odeslo za 4 mesice, tak jo, ale to by bylo jeste v zaruce ;-) Bezny polocas rozpadu podrazky je 8 - 10 let, tech 6 bereme prave kvuli moznosti delsi prodlevy mezi vyrobou a koupi. Tj. boty starsi nez 6 let na zavaznejsi akci nebrat, ale to je s rezervou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod sobb » pát črc 5, 2019 21:39

mike píše:tak furt je minimalne 6 let do rozpadu podrazky a to normalni turista ochodi.
možná normální turista typu "mike the Fatty" :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pát črc 5, 2019 21:44

:axe: 85 - 90 kilo ti prijde u chlapa nenormalni? Ja je navic ochodim za 2 roky :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod sobb » pát črc 5, 2019 21:49

Nehraj si na hubeňoura, chlape :mrgreen:
Nám se doma ještě nestalo, že by se některé z tvrdších pohor ošlapaly, vždy se dřív rozpadnou. Holt muší váhy 8)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Boty