Vyber bot kategorie B/C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » stř črc 12, 2017 9:57

@tunak: zrovna toto by na reklamaci nebylo, sam mike psal tehdy, ze je pouzival v terenu, ktery byl tezsi nez je urceni Islandu.
Z tohoto hlediska je trochu nefer to shazovani Islandu kvuli podrazkam, pripadne obsazce. Navic Meindl uz dobrych par let pouziva jinou podrazku (jistou dobu uvadely jako Multigrip 2).
Ale - pokud si dobre spominam - jema se casem po ceskych horach taky stalo, co manzelce a dost jinym lidem - se ty boty u podrazky roztahly a (znatelne) zmekly, staly se z nich prilis siroke, nezatahnutelne a nedrzici B-cka. Co uz by na reklamaci bylo, ale samotne roztazeni se blbe dokazuje...
Jestli ale chces videt, jak jine B/C boty (taky od Meindlu, Lhasy) vypadaly po dvoutydennim regulernim pouzivani po znacenych stezkach v Zillertalu na Berliner Hohenwegu, presne teren B az B/C, nic slozitejnsiho a nic mimo znacek, tak si vyhledej me prispevky v sekci reklamaci bot.

Jinak mas vice-mene pravdu, nubuk by spravne taky mela byt ta usen s vrchni vrstvou, jen zbrousena z licni strany (to same zbousene z rubove je potom velur). Uz jsem psal, ze moje zkusenosti ukazuji, ze posledni leta jde kvalita veskere kuze docela hodne dolu. Vcetne Perwangeru a Full Grain.

@kotouczech: Cuby si na to, co pises v pohode muzes pouzit, jsou na to vhodne. Hlavne s Tvoji vahou a natezko. Jen nesmis mit nestesti na blbou podrazku jako muj syn, kteremu se skoro prodral predek po celkem cca 250 km, z toho asi 80-85 ve skalnatem a sutovem terenu, jinak Beskydy, travnate strane, snehove a ledove pole bez skal. Ale tady na OF myslim nikdo podobne problemy nehlasil.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » stř črc 12, 2017 18:15

tunak píše:To je ale na reklamaci, kterou by slušnej obchodník uznal, Miku. Takhle Islandy (výrobcem kategorizované jako B/C, tj. bota i do náročnějšího terénu) vypadat nemůžou.

Ano, nemuzou a o reklamaci jsem tenkrat uvazoval. Nakonec na to nedoslo, coz asi byla chyba, minimalne za pokus to stalo. Duvodu bylo vic, jak pise apuka, tak jsem bral vinu castecne na sebe, protoze jsem je nosil v terenu, na ktery nejsou urcene. Kdyz se kouknes na popis B/C kategorie od Meindlu, tak jsou urceny porad hlavne na (znacene) stezky, klidne i ty nejhorsi, ale porad stezky. No a ja jsem v nich absolvoval nejake PD trasy v volnem terenu, na ledovcich, po skalach (treba tohle, jak jsem nasel v zaznamech). Tedy presne to, co maji napsano v C kategorii. Navic jsem jine boty nemel, potreboval jsem je na dalsi akce, kde jsem je dorazil. Cimz jsem porusil podminku, ze se reklamovat ma kdyz vznikne problem. I tak jsem o tom uvazoval, chtel jsem sepsat nejaky dopis, kde bych napsal, kde a jak moc jsem v nich chodil a proc si myslim, ze by takhle dopadnout nemely. Jenze jsem prokrastinator a furt jsem to odkladal, az jsem je odlozil do popelnice :)

Dalsi vec byla, ze jsem je kupoval ve firemni prodejne Meindlu, kde jsou znami svym "vstricnym" postojem k reklamacim. Proto jsem chtel sepsat ten dopis, jinak by to okamzite odmitli s tim, ze je to opotrebovani nadmernym pouzivanim.

OK, moje chyba, ale zas dobra zkusenost, ze neni B/C jako B/C a Islandy jsou proti Alaskam o pul kategorie niz. Na tom jsme se shodli, jsou to Bcka a tomu odpovida pouziti. Coz byl duvod, proc jsem to sem tahal. ozzi napsal, jak je planuje pouzivat a pri jeho parametrech by dopadnul stejne. I na znacenych stezkach ve vapencovych Alpach, ty jsou plne ostrych sutru a to ta podrazka proste neda. Ja jsem ty sve finalne dorazil v Dolomitech prave na znacenych stezkach. Znacene stezky treba v Rakousku jsou jiny level, nizsi, tak se jeste hodi.

apuka píše:Navic Meindl uz dobrych par let pouziva jinou podrazku (jistou dobu uvadely jako Multigrip 2).

No nevim, koukam na fotky a vypada uplne stejne. Porad jsou tam ty kulate vystupky, co jsou fajn do lesa, ale ostre sutry je rozrezou.

apuka píše:Ale - pokud si dobre spominam - jema se casem po ceskych horach taky stalo, co manzelce a dost jinym lidem - se ty boty u podrazky roztahly a (znatelne) zmekly, staly se z nich prilis siroke, nezatahnutelne a nedrzici B-cka.

Ano, to uz jsem psal vys, to byla finalni faze rozkladu. Boty normalne zhadrovately a myslim, ze byly nakonec mekci, nez A/B Banksy. Tohle mi Alasky nikdy neudelaly ani po 6000 km, kdyz byla druha podrazka ochozena dohladka, v kuzi diry a boty na vyhozeni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod tunak » stř črc 12, 2017 18:44

Jestli myslíš obchod v Praze v Lidický (co patří Tilaku), tak tak jsou opravdu neskuteční. Arogantní, nevstřícní. Nakupovat tam nehodlám. (Což je pro mne problém, protože Meindl mi obvykle sedí nejlíp.)

Fair play. Máš pravdu, že Meindl na cca PD výstupy doporučuje až "céčka". Postavil jsi se k tomu čelem. Na druhou stranu, obvykle platí, že kdo reklamuje (třeba i vyloženě drze), obvykle vyhraje. Hm.
tunak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř črc 14, 2010 15:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » stř črc 12, 2017 19:05

Jj, presne ten. Uz tam taky nenakupuju a od Tilaku taky ne (protoze to jde za nima). Teda, _Andy_, co se mnou v tom puvodnim vlakne diskutoval, byl myslim v pohode.

S reklamacema u Meindlu to neni jednoduche. Reklamoval jsem dvakrat (minimalne) nizka Lareda, ve vsech pripadech mizerne nite a rozjete svy. Jednou to proslo, prisly nove, podruhe reklamaci zamitli primo u Meindlu a nabidli placenou opravu. Jelikoz meli me boty jako rukojmi a ja jsem si to predem nenafotil, abych to konzultoval se znalcem (protoze jsem cekal, ze to samozrejme uznaji), tak jsem, ac nerad, souhlasil. Zas tak drahe to nebylo a boty jsem potreboval, ale rozhodne to muj dojem o Meindlu nevylepsilo. Lareda teda kupuju dal, protoze mi naprosto vyhovuji a nite u posledniho paru zatim drzi (mozna zacali konecne pouzivat kvalitni). Jen je kupuju jinde a reklamovat budu pripadne pres ne ;-) (tech kecu, ze jsem nemel nosit bavlnene ponozky... v botach do mesta #-o )
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod ozzi » stř črc 12, 2017 20:43

No tak jste mě docela udolali a budu primárně zkoušet Alasky. :) Uvidíme, jak budou sedět, Islandy určitě ale minimálně zkusím také.

Moc se tu nemluvilo o těch Asolo, co jsem také posílal. Nedoporučujete?

Jinak mě docela zaujal tip od fps - LaS Karakorum Trek GTX (i když, upřímně, se mi moc nelíbí vzhledově - pořád to také nějakou, i když minimální, váhu má :)). Zkrátka stále bych rád kůži, do umělých materiálů třeba časem dorostu. Zajímalo by mě ale, do které kategorie tyto boty spadají? Budou B/C?
ozzi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: čtv srp 30, 2012 20:48

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » stř črc 12, 2017 21:25

Stejne nakonec bude zalezet nejvic na tom, ktere ti sednou.

Myslis asi spis LaS Cube, Karakorum je normalni bota ze solidni kuze. Na tyhle plastaky tu mame specialni vlakno, kde se vse potrebne dozvis.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod ozzi » stř črc 12, 2017 21:40

mike píše:Myslis asi spis LaS Cube, Karakorum je normalni bota ze solidni kuze. Na tyhle plastaky tu mame specialni vlakno, kde se vse potrebne dozvis.


Nene, myslím opravdu Karakorum. Jak jsem psal, chci kůži, plasťáky zatím ne a tyhle nemají nubuk, ale Perwanger, takže za vyzkoušení mi stojí...
ozzi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: čtv srp 30, 2012 20:48

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » stř črc 12, 2017 22:31

Jo tak. Boty jsou to solidni, ale mne treba sedely hur, nez Alasky i Islandy, takze jsem je nakonec nevzal i kdyz jsem puvodne chtel prave kvuli Perwanger kuzi. Jsou B/C a jestli sednou, tak v pohode. Tady je ma remy77, zkus pohledat, co o nich psal. Pri sve vaze muzes mit trochu problem s EVA tlumenim, ktere se na rozdil od PU vymacka (remy tu myslim nekde daval fotku).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod tunak » čtv črc 13, 2017 7:12

Problém může být spíš Karakoramy sehnat. Hudy je už nemá - a La Sportiva už je ve verzi bez patky pro C2 mačky nedělá. Jsou to úžasný botičky. Pocitově stejně těžký jako Islandy a o chlup lehčí než Alasky, tvrdší, než Alasky (já bych je na Meindlovský stupnici označil za céčka), ale přitom pohodlnější. (Jak už jsem psal, Hanwag mi prostě nesedí, takže to může být tím.)

Pro tebe by mohla být zajímavá i Nepal Trek Evo GTX, jen kde je sehnat (a vyzkoušet)?

Kromě Alasek vyzkoušej Lowu Tibet. To udělej v každým případě, boty jsou to srovnatelný a pokud ti Alaska nesedne, máš solidní šanci, že Tibet bude sedět líp. Pokud jde o Asola, určitě je taky zkus, ale něco mi říká, že pro tebe budou moc nízký (komín nejméně cca o palec nižší, než u Alasek) a měkký. Jsou naprosto stejně měkký jako Islandy, a naprosto stejně pohodlný, takový bačkůrky. Kongur, Lagazuoi, Trekker (starší verze Kongura). Lagazuoi mi sedly lépe, u Kongura mi lehce vadila extrémně výrazně anatomicky tvarovaná stélka (tlačily mne pod nártem, jako by to byly boty pro nohu s vysokou klenbou). A na první pohled mi přijde, že kvalita výroby nebude taková, jako u Bavorů. (Kde jde teda taky poslední dobou do kopru.) Ale je to jen dojem z prohlídky boty, sám je nemám, mám od nich Elbrusy. (A dobrý.) Sppousta lidí je s Asolama hodně spokojená.

Mohl bys vyzkoušet i Piolety, když už tam budeš. Je to bota podobné kategorie jako Trango Cube od Sportivy, ale využitelná celoročně (kožená). Je samozřejmě těžší, než Cuby, ale pořád spíš lehčí, než závaží (s obchodní značkou Alaska, Island apod.).

A jestli máš kam, běž se podívat na Scarpy. Zejména pokud se ti podaří někde sehnat starší (výprodejovou) verzi Trioletů. Máš rád kůži v oranžové? 8) Pokud ne, nebo pokud se ti prostě nebude chtít chodit po šumavskejch asfaltkách v horolezecký pohorce (ranní pleonasmy raní), vždycky můžeš vyzkoušet aspoň jejich verzi nubukový B/C backpackingový pohorky: Ladakh.

Edit: a pokud si chceš komplikovat život, slyšel jsem spoustu chvály na boty Trezeta, Dallape a docela mne zaujaly boty Andrew, které zmiňoval fps, vypadají jako obšlehlá série Nepal od Sportivy. :mrgreen:
tunak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř črc 14, 2010 15:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » čtv črc 13, 2017 8:17

@ozzi: LS Karakorum Trek... Papirove skvela bota, opravdu o fous tvrdsi nez Alasky a pohodlna. Ta pocitova tvrdost muze byt i tim, ze ma pevnejsi kuzi v kotniku (asi by se to libilo fps :-)).
Ale... jak jsem uz parkrat psal, moje zkusenosti s botama od LS posledni dva roky jsou docela tristni. Manzelcine LS Boulder reklamovane kvuli vydreni paty za cca 2 tydny pouziti, vzdy asi 2 (dva) kilometry chuze do a z prace denne. Synove LS Trango Cube reklamovane po kratkem pouziti, podesev vepredu uplne sedrena, problemy se shrnovanim GTX, chemicky pachnouci jedna bota, plus nereklamovane, ze neskutecne dlouho vysychaly (v primem protikladu se zkusenostmi mnohych) i z bezneho zavlhceni nosenim, ne preteceni, nekdy i dva dny. Manzelcine Karakorum Treky budu reklamovat ted, odlepena guma od EVA vrstvy byla hned na zacatku po prvnych dvou-trech vyletech do Beskyd, zalepili, ted to same v delce asi 5-7cm hned za spickou, na nekolika mistech na pate a vypada, ze skryte se odlepuje uplne cela podesev, jedno textilni oko do pulky roztrzene, ve zbyle casti se to viditelne roztrhne co nevidet, na druhe bote jedno oko taky nacate, ostatne dve uplne bez problemu (fotky mozna dam jeste dnes). Krom uvedenych jsme meli doma objednane na zkousku dalsi dvoje Cuby, jedny Trango Guidy, v obchode jsem zkousel nekolik Karakorum Treku a zpracovani, hlavne lepeni podesve na urovni bot od Vietnamcu..., u Karakorum Treku hodne velke rozdily (ve velikosti, sirce, vysce nad prsty, atd) v jednotlivych botech ve stejne velikosti (stejne zkusenosti mela manzelka). No a Perwanger na manzelcinych botech je o myle daleko (spatnym smerem) od toho, co jsem mel ja i syn na Asolo PowerMatic 100 a ja na Asolo Granite, hlavne v odolnosti vuci vlhkosti, ale castecne i oderu.
Mozna ja mam neustale smulu na boty od LS nebo jen si mnohem vice vsimam veci, ktere podle mych zkusenosti mohou byt zarodkem budoucich problemu. Kazdopadne, poradne si boty obhledni a zkus vice paru i ve stejne velikosti - toto ale je doporuceni na uplne vsechny pohorky, nejenom na LS.

ad Asola - ty linkovane jsou prakticky evoluce stejne boty, coz ale nevylucuje drobne rozdily (viz tunak). Pokud Ti sedi, dobre poslouzi. Zpracovani bych se u Asola moc nebal, coz nevylucuje moje doporuceni vyse.
ad Tibety - Jo, jsou trochu sirsi nez Alasky, ale dle mych zkusenosti ze zkouseni jsou ty novejsi i znatelne mekci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod remy77 » čtv črc 13, 2017 9:22

mike píše:Jo tak. Boty jsou to solidni, ale mne treba sedely hur, nez Alasky i Islandy, takze jsem je nakonec nevzal i kdyz jsem puvodne chtel prave kvuli Perwanger kuzi. Jsou B/C a jestli sednou, tak v pohode. Tady je ma remy77, zkus pohledat, co o nich psal. Pri sve vaze muzes mit trochu problem s EVA tlumenim, ktere se na rozdil od PU vymacka (remy tu myslim nekde daval fotku).


To EVA tlmenie fakt menej vydrzi ako PU. Na druhej strane, samotna podrazka ma maksiu zmes, cize to tlmenie EVA velmi neprezije (88 kg). Je to zase dan za lepsiu prilnavost. Zvrsok boty je ale OK, takze pocitam ze do polroka pojdu do Restday (rozmyslam, ci by tam nebola vhodnejsia vibram Mulaz?).

Som v praci , ale ak nezabudnem , mozem zavesit foto LaS Karakorum trek po 2 rokoch uzivania.

Inak pred pol rokom som polovicke kupil tiez LaS karakorum trek a bez problemov ich uziva. Alebo zeby sme boli menej narocni ako Apuka ? :-k :lol:
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » čtv črc 13, 2017 9:28

kotouczech píše:
fps píše: já doporučuji La Sportiva Trango Cube, případně si přečti téma Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C


Skutečně se LS Trango Cube hodí pro univerzální použití typu vícedenní trek v Alpách, Tatrách, Šumavě a podobně bez technických úseků? Měl jsem se za to, že jde spíše o botu pro pohyb po skále vzhůru, pohyb po ledovci. Dala by se srovnat např. s LS Karakorum Trek GTX jen v plast místo kůže?


- oni hodně klamou tím VHT vzhledem, to co popisuješ jsou přesně ty podmínky ve kterých já La Sportiva Trango Cube používám, v jedněch La Sportiva Trango Cube které jsou staré bez měsíce tři roky mám nachozeno 91 dní na těžko, a ve druhých La Sportiva Trango Cube které jsou staré osm měsíců mám nachozeno 15 dni na těžko

- La Sportiva Karakorum Trek jsem měl na noze pouze v krámu, ale měl jsem La Sportiva Pamir Gtx, a La Sportiva Pamir Leather což jsou cca stejné boty, a tyto boty jsou srovnatelné s La Sportiva Trango Cube, pouze jsou lehce tvrdší v podrážce
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » čtv črc 13, 2017 9:46

ozzi píše:A pokud jde o téma Nubuk - také jsem o tom něco četl jak tady na fóru, tak jinde. Proč je oproti Perwanger kůži tak nekvalitní? A pokud tomu tak je, proč většina výrobců používá právě Nubuk?


mike to celkem přesně popsal

mike píše:Proc nubuk? Protoze je levnejsi (coz bude hlavni duvod), protoze na prvni pohled nevypada spatne a ke vsemu nevydrzi tolik, jako poradna kuze, takze si zakaznik musi koupit nove boty. Sama pozitiva a socialni jistoty. Pro vyrobce :twisted:

- jde prostě o peníze, výrobci potřebují aby si kupoval jejich zboží co nejčastěji, a ne o to aby si ho měl celí život, ale tohle platí u všeho zboží, nejenom u bot
- ona ta rozdílná kvalita je patrna už když si na nubuk a třeba Perwanger člověk sákne, na nubuk kůži je vidět každý dotyk ruky, natož třeba lehké zarytí nehtem, co pak teprve když někdo kopne do kamene, Perwanger, Gallusser Juchten, Full grain je kvalitou jinde, studovat můžeš třeba tady Festovní věci
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » čtv črc 13, 2017 9:52

fps píše:to co popisuješ jsou přesně ty podmínky ve kterých já La Sportiva Trango Cube používám
Ale ke pravde taky patri, ze Ty je pouzivas v max. B terenu, prakticky jen po znackach, v "pro Tebe bezpecnem" terenu. A to jsou stezky bez sebemensich tezsich, zabezpecenych useku, coz neni to same jako "technicke useky".

A srovnavat Karakorum Treky s Pamirama :roll:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » čtv črc 13, 2017 10:16

- zase toho víš o mě víc než já sám o sobě a nichž by jsme se kdy vůbec setkali, Alpy a Tatry chodím max B/C terén, a vidím to tak 70% B, a 30% B/C, nahoře chodím ve velké většině po značených stezkách, ale dole nebo u nás chodím ve velké většině mino značené stezky, volnou krajinou
- nevím o jakých botách píšeš ty, ale La Sportiva Karakorum Trek jsou nástupcem La Sportiva Pamir Gtx a La Sportiva Pamir Leather, liší se pouze mezipodešví, tvrdost je ale stejná, taky Karakorum nejsou navoskované včelím voskem jako Pamir, a pak samozřejmě barvou, toť vše
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » čtv črc 13, 2017 11:17

fps, promin, davas o tom dost informaci, kde vsude chodis, vcetne fotek a videi, ja hodnotim toto. A podle Tvych prispevku si dovoluji rict, ze v Alpach (a ve Vysokych Tatrach obzvlast) B/C urcite neni 30% Tvych tras. Leda ze podle Tveho vlastniho hodnoceni, podobne jako s botama. A taky na zaklade Tvych prispevku si troufam tvrdit, ze kdyz v Alpach chodis "dole ve velke vetsine mimo znacene stezky, volnou krajinou", tak to nebude B/C teren, nebude to sutoviste z vetsich skal. A ve Vysokych Tatrach prakticky poradne B/C teren je az oblastech, kam Ti nechces - kde jsou retezy, neprijemne sutove prechody pres sedla. Napr. Tvuj posledni zimni prechod ve VT, cos tady planoval nezahrnoval prakticky zadny usek B/C a to ani v lete a ani v jednom planu. V zime taky tezko muzes psat o B/C terenu (ale to zase - alespon ted uz - predpokladam, nenosis "obycejne" Cuby ale zateplene).
Pokud se Ti nelibi me hodnoceni Tve chuze, promin, ale priste si rozmysli, co o sobe pises.

Karakorum Trek a Pamir GTX se vzhledem mozna moc nelisi, ve skutecnosti je mezi nimi ve funkcnosti dost rozdilu a rozhodne prvni nejsou nastupcem druheho. Koneckoncu, toto vsechno jsi sam debatoval pred casem tady na OF, kdy Pamiry koncily a neco Ti tam o tom vonkreuz vysvetlil :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Pierre111 » čtv črc 13, 2017 12:46

Co je to B a B/C terén ? :) Taková stupnice se někde používá ?
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » čtv črc 13, 2017 12:49

apuka@

- tak znova, nikdy jsme se neviděli, takže o mě víš velké kulové, to co o mě píšeš jsou jen tvé fantasmagorie
- tak znova, kolik si toho v těchto botách nachodil, já měl La Sportiva Karakorum na noze v krámu, a v La Sportiva Pamir Gtx a La Sportiva Pamir Leather jsem toho celkem dost nachodil, takže mám osobní srovnání, na fotkách si může každý udělat představu o tom jak moc jsou tyto boty rozdílné, spíš jak moc jsou stejné, a Karakorum Trek jsou nástupci Pamir, bylo mi to několikrát řečeno, a taky jsme si to sám osobně potvrdil
Přílohy
2.jpg
1.jpg
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » čtv črc 13, 2017 13:44

A proc jsi tam nepridal i Nepal Evo Trek Gtx? Ten vypada taky skoro stejne a prece je to neco jineho (ze Nepal Trek EVO ma podrazku na poloautomat, nic neresi, ted se uz i Karakorum Trek vyrabi s takovou). Cimz chci jenom rict, ze se odvolavat na moznost srovnani dvou bot na zaklade fotky je vice-nez diskutabilni:
chss-nepal-trek-evo-gtx.jpg
chss-nepal-trek-evo-gtx.jpg (41.66 KiB) Zobrazeno 12566 krát
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » čtv črc 13, 2017 17:56

@fps: jeste nechapu, proc si to beres tak hrozne osobne, vzdyt to neni zadny utok na Tebe, ze si myslim, ze chodis min B/C tras, nez to pises. Jeste jednou, prosim, precti, co jsem napsal predtim, ze soudim podle Tvych vlastnich popisu, planovani, obcasnych fotek a videi a nikde se tim netajim (stejne jako u vetsiny na OF prispivajicich jinych lidi). Pokud chodis neco jineho nez nam davas vedet nebo jen o tezsich usecich nic nepises, tak se omlouvam. Samozrejme, ze pri Tvych telesnych parametrech a ze chodis natezko potrebujes (min.) o stupen vyssi kategorii obuvi - ale to jeste neznamena, ze i absolvovany teren je pro Tebe o stupen vyssi.

@Pierre111: Samozrejme, ze stupnice je - podle toho se prece deli boty na A - D. Vymyslel to nekdy davneji Meindl a mnozi vyrobci to prevzali na kategorizaci obuvi (a mnozi zase pouzivaji vlastni kategorie, obcas stejne pojmenovane jako jiny vyrobce ale myslene neco jineho, obcas uplne odlisne od sebe ](*,) )
Uživatelská kategorie: B
Činosti: Náročná turistika v nízkých horách , Alpách. Lehká vysokohorská turistika.
Terén: Hrubé cesty, příkré horské stezky

Uživatelská kategorie: B /C
Činosti: Náročná turistika, obtížné výlety do hor.
Terén: Hrubé cesty, suťoviska, Via Ferraty
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pát črc 14, 2017 1:23

tunak píše:Pro tebe by mohla být zajímavá i Nepal Trek Evo GTX

Tohle uz je pro nej overkill. Mel jsem je, byly fajn, ale jen ve vysokohorskem terenu, cim horsi, tim lip. A samozrejme na snehu a ledu. Idealne PD, rozumne F a vyse. Naopak, na peknych stezkach uz byly moc tvrde a bolely. Pro nej by byly pouzitelne akorat na ty vapencove Alpy, ale u nas do lesa je to masochismus (zkousel jsem :)). Taky uz je to C/D bota a na jeho pouziti je B/C akorat.

@fps, apuka: rekl bych, ze ve VT na znacenych stezkach nikde B/C teren ani neni ;-) Maximalne B. Taky si nemyslim, ze Karakorum Trek je nastupce Pamiru. Ano, vypada podobne, ale to vsechny tehle rady, zalezi hlavne na podrazce a kuzi a to se na fotce nepozna. Karakorum mely predchozi verzi a jsou misto ni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod ozzi » sob črc 22, 2017 12:15

Tak všem díky za rady a pro úplnost doplňuji, jak to dopadlo. Zkoušel jsem Islandy vč. verze Light, Alasky, Lowa Tibet a Ranger a "osahal" si dvoje Asola (nějak se mi už na omak nezdála kvalita zpracování, tak jsem je ani nezkoušel na nohu)...

...a nakonec jsem si koupil Alasky. Musím říci že ač Islandy mi přišly o titěrný nevýznamný chlup pohodlnější (což možná bylo dáno prostě tím, že jsou fakt měkčí), celkovým pocitem kvality a robustnosti se nedaly s Alaskami srovnat - prostě jsem měl pocit, že toho tolik nevydrží.

Takže tak. Teď si ještě potřebuji zjistit ideální způsob péče o boty (doteď jsem byl zvyklý na Sno-Seal), ale to už napíšu do správného vlákna, ať to tu není OT. :)

Ještě jednou díky za všechny rady a názory
ozzi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: čtv srp 30, 2012 20:48

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » sob črc 22, 2017 23:20

Koukam, ze nase posty podprahove zabraly :twisted: (mne prisly v krame Islandy robustni stejne, povolily az pozdeji)

Jestli sedi a nemas smulu na vadnou kuzi, tak jsi vybral dobre a skoro urcite budes spokojen :smt023
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » sob črc 29, 2017 15:57

Nevite nekdo (vonkreuz???), proc La Sportiva zase udelala rez pres sve produkty, obzvlaste pro zeny?
Jeste nedavno meli v nabidce Karakorum Trek - dobry svrsek, na houby podesev. Potom zavedly Karakorum HC s upinakem na poloautomat. macky, da se predpokladat, ze s trochu vylepsenou podesvi, ktera by mohla lepe drzet a vice vydrzet nez u puvodniho Karakorum Trek.
No a ted uz maji v nabidce (pro zeny) jenom Karakorum Evo na celoautomaty, tudiz se da predpokladat, ze s jeste tvrdsi podesvi. Taky jsou urcene na tradicni horolezeni. A jedine boty z Nepal serie pro beznou tezsi turistiku jsou u nich ted Nepal Trek Evo na poloautomaty (jsou to jine boty nez Nepal Evo). Ale Nepaly jsou ze silnejsi Perwanger kuze (3 mm vs. 2,8mm), jsou mirne vyssi a zda se mi, ze jsou ve vseobecnosti tvrdsi ve svrsku nez byly Karakorumy. Navic jsou podle popisu izolovane. A stejne nikde nejsou k sehnani - ani v Lienzi, kde jinak jsou vsechny LS boty.
Jinak lidi naprosto nesmyslne tlaci do Trango serie - ale ty jsou vhodne pouze pro lidi s nizsimi prsty a nizkym nartem a i v prstech jsou mnohem uzsi.

Resim to kvuli reklamaci manzelcinych Karakorum Treku - boty ji byly fajn, jen ta podesev naprosto neni vhodna na deklarovane urceni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » sob črc 29, 2017 18:22

koukám že ani pánské La Sportiva Karakorum Trek už nemají v nabídce, přitom by stačilo kdyby na ně dali lepší mezipodešev, a na kožené boty by byli celkem dobré, v celokožených B/C botách už nemají žádné
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » sob črc 29, 2017 23:34

apuka píše:Potom zavedly Karakorum HC s upinakem na poloautomat. macky, da se predpokladat, ze s trochu vylepsenou podesvi, ktera by mohla lepe drzet a vice vydrzet nez u puvodniho Karakorum Trek.
No a ted uz maji v nabidce (pro zeny) jenom Karakorum Evo na celoautomaty, tudiz se da predpokladat, ze s jeste tvrdsi podesvi.

Koukni se na popis a fotky, obe vypadaji stejne: Midsole: 8 mm high density nylon, anti-torsion plate.

Opravdu tvrdou vyztuhu maji akorat na pate (zluta umela hmota), zatimco Nepal Treky ji maji pres celou podrazku. BTW, od ni se mi zacala boty odloupavat a proto jsem je musel vyreklamovat. Ty o nich ani neuvazuj, reklamoval bys hned po prvni ture :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » ned črc 30, 2017 9:50

mike píše:obe vypadaji stejne:
Bohuzel jen vypadaji. Maji ruzne podesve a Evo ma vepredu taky tvrdou cast/vyztuhu pro pripnuti macek. Stejnou jako maji Nepaly. Navic mas ty boty tak o pul centimetru delsi vepredu, coz nevyhovuje kazdemu, musis si na to zvyknout - ja jsem si ten vycnelek (i kdyz vice nez dvakrat delsi) kvuli problemum nechal odbrousit ze svych Granitu.
Jo, ta vyztuha muze byt stejne silna, ale nemusi byt stejne pevna.

Ja si Nepal Treky urcite kupovat nebudu, jsem psal o damskych modelech - a manzelka s velkou pravdepodobnosti taky ne.

Mne jenom zarazilo, ze zase jednou kdyz je nejaka povedena bota jen s chybne zvolenou podesvi, tak misto zmeny podesve prekopou celou radu. A jak pisu, mam dojem, ze LS tvrde preferuje radu Trango, kde ma dost siiroky vyber ruzne tvrdych, plastovych, kombinovanych i kozenych bot - ale s hodne podobnym kopytem a vlastnostmi, ktere mnoha lidem nevyhovuji. Kopyto rady Nepal (kam patri i Karakorum) bylo docela jine a melo mnohem vice mista na prsty na sirku i vysku a melo i vice mista na nart. Podle mne takto ztrati cast trhu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » ned črc 30, 2017 19:29

jojo, řadě Trango jsou troje boty kategorie cca B/C Alp Evo, Cube, Tower, tato řada má nižší špičku než řada Nepal, ale na šířku jsou stejné, tedy dle mě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Mino31 » ned srp 6, 2017 12:24

Ahojte,

Chcel by som poradiť s výberom topánok pre VHT (B/C). Primárne chodím do Tatier (aj mimo chodníkov, ale bez lezenia), občasne Alpy a iné pohoria. V drvivej väčšine v lete, jednu-dve ľahšie túry dám aj v zime. Záťaž aj s batohom tak do 110 kg. Doteraz som nosil celokožené, ale nebránil by som sa ani prechodu na plasťáky, vlastne som im aj nakolnený (La Sportiva). Preferujem nižšiu váhu, pohodlnosť, stabilitu nohy, väčšiu priľnavosť aj na mokrom povrchu. Po prečítaní mnohých recenzií sa môj výber sa zúžil na tieto možnosti:

LA SPORTIVA TRANGO CUBE GTX
Meindl Alta Via 3000
Scarpa Zodiac Tech GTX
ako záloha klasika: Hanwag Alaska GTX

Ktoré by ste z tohto výberu preferovali vy? Alebo záleží hlavne na tom ako "tá bota" sadne?

Ďakujem za rady a tipy!
Mino31
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned srp 6, 2017 12:07

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » ned srp 6, 2017 16:29

Jaké máte zkušenosti s rozšířenými modely (wide) trekové obuvi? Už cca rok se trápím s výběrem bot a nemůžu na sebe sehnat nic, co by mi neodrovnalo při delším pochodu malíčky (mám široké chodidlo, ale poměrně krátké- velikostí 42 ale musím nosit 45 boty).
O kolik bývají tyto modely cca širší? Díval jsem se teď na webu na Asola Trekker, které jsou v čr běžně dostupné i k vyzkoušení. Uvažoval bych i o Alaskách, ty ale nejsou nikde k odzkoušení.......
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

PředchozíDalší

Zpět na Boty