Vyber bot kategorie B/C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod remy77 » stř črc 15, 2015 12:38

Takze La Sportiva Karakorum Trek GTX su doma. Na prvy pocit fakt papuce, efektivne osobitne utahovanie nartu a komina a pre zaujimavost vo vel. 44 1/2 vaha 870 g/ 1 ks
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » pát črc 17, 2015 7:56

až budeš mít v La Sportiva Karakorum Trek nachozeno několik tisíc kilometrů, tak sem napiš jak se ti jeví
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Příspěvekod zonn » pát črc 17, 2015 9:07

To mozna pozna i driv :-D
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod scinkk » pát črc 17, 2015 10:10

Mala poznamka bokem: co se tyce zivotnosti bezeckych kecek od LaS, tak me zivotnost tech bot silne zklamala, dost zaostava za konkurenci. tak snad vam B/C botky poslouzi lepe :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod axi12 » pát črc 17, 2015 10:30

@scinkk: co to znamena, prosim? A u jakých bot?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod remy77 » pát črc 17, 2015 10:59

fps:
Ako povies. Zacnem si kvoli tebe robit statistiku....
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod scinkk » pát črc 17, 2015 11:07

Konkretne LaS wildcat 2.0 - po 500km - temer bez vzorku, zacina praskat sitovina v ohybu, vydreny vnitrni material nad prsty a na pate (na pate tak po 100 km ale to bude asi mou nohou :)

Oproti inov8 roclite 255, ktere maji pres 1500 km a teprve nyni se u jedne boty natrhla sitovina v ohybu. Jinak v podstate bez defektu, ac vzorek uz je taky pod patou pryc.

Jinak jsou to dobre botky, vzhledem ke koupi v akci jsem za ne rad, ale proste ta vyrazne nizsi zivotnost oproti inov8 je znat, kdyz ty dvoje boty pouzivam soucasne.
Ty wildcaty jsem uz vyradil, pac mi nicili ponozky nad prsty, takze je mam jen na litani po okoli.

Nechci to nejak zobecnovat, muze to byt zalezitost daneho modelu, ale popravde ma duvera v LaS se dosti vytraci, kdyz jsem musel reklamovat i zimni bundu.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » pát črc 17, 2015 12:07

zonn píše:To mozna pozna i driv :-D

remy77 píše:fps:
Ako povies. Zacnem si kvoli tebe robit statistiku....

jde mi pouze o dlouhodobou odolnost bot La Sportiva Karakorum Trek v zátěží
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod remy77 » pát črc 17, 2015 21:22

fps: No to sa uvidi ako hovoris casom. Prvy dojem spracovania a komfortu bol veľmi dobry. Naposledy som nosil 3 roky Mammuty a na prekvapenie jedine čo odislo bola podrazka, teda som ju nakomplet schodil, lebo na to ako bol zlozito popresivany zvrsok, bal som sa ze skor odide šitie.
Uvidime, co da cas :)
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » sob črc 18, 2015 12:21

měl jsem, a nebo mam patery vysoké turistické boty La Sportiva, ale La Sportiva Karakorum Trek je novinka, tak mě zajímá jejich životnost, jsem si je zkoušel, a jeví se mi dost dobře
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod remy77 » pon črc 20, 2015 9:23

fps: a s tymi piatimi si bol ako spokojny?
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Tecumseh » pon črc 20, 2015 10:52

fps nechcem rýpať,ale ak ma pamäť neklame tak by si si už celokožené boty na turistiku nekúpil, :-k či :rock:
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » úte črc 21, 2015 19:17

remy77@
pro mě jsou vysoké turistické boty La Sportiva špička, takže spokojenost maximální

Tecumseh@
kožené už nekoupil, tedy doufám že se budou i nadále dělat podobně skvělé boty jako jsou La Sportiva Trango Cube, mě zajímá kvalita vysokých turistických bot, obzvlášť když se jedná o boty od La Sportiva nebo Dallape, pro tyto značky mam totiž slabost
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » stř srp 12, 2015 13:55

Miku, musim castecne potvrdit Tvoji zkusenost s Meindl Islandami. Jedna bota z manzelcinych Islandu na konci dovolene v Otztalu je taky trochu roztahla do sirky (o pokopane kuzi ani nerikam). Da se to jeste v pohode pouzit, i na VHT, ale uz tak dobre nedrzi na noze.
Zajimave je, ze je to jenom jedna bota, druha nejevi zadny problem. I s okopanim - jedna je v slusnem stavu, druha je skoro na odpis. To ale muze zaviset se stylem chuze.
Jen bych dodal, ze ty boty uz prezily myslim uz treti (?) dovolenou v Alpach, tentokrat opravdu kazdy den VHT nad 3000 v suti, casto v neznacenem terenu, lozeni (ne lezeni!) po skalach. Rekl bych, ze se pouzivaly casto tam, kde by bylo treba uz C boty. K tomu mnohokrat v lete i zime Vysoke a Zapadne Tatry, skoro kazdy vikend Beskydy, Mala nebo Velka Fatra, Babia Hora nebo Pilsko, atd., obcas macky, takze maji za sebou docela dost. Ale znovu podrazit uz urcite nepujdou.
Druhy poznatok je, ze u Restday vymenena podrazka na Asolo Powermatic 100 vykazuje znamky mirne odfusovane prace sevce - na nekolika mistech se podrazka odlepuje od boty. Vzhledem k tomu, ze Restday hodne zmrvil i opravu LS BoulderX (rozedrana podsivka na pate, zalepena tak uzkym - snad necele 2 cm na vrchu -kouskem kuze, ze jeji kraje derou patu az do bolesti a po nekolika cestach (celkem snad 12-15 km) v nich pouze do prace a zpatky ve meste se zacinaji odlepovat), mam dojem, ze kvalitni oprava bot zacina byt problem, kde neni sikovny a schopny mistni sevc (ale ten zase neudela kvalitni vymenu podrazky).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » stř srp 12, 2015 15:22

A stalo se to na noze, co ma kopyto nebo na te druhe? :twisted:

Predpokladam, ze tva zena vazi maximalne 2/3 toho, co ja a navic ma boty mensi, takze relativne pevnejsi. Proto ji asi vydrzely o dost dyl. Diky za potvrzeni, do lesa a na nizsi hory fajn, ale boty na VHT to nejsou.

Restday taky, proto pisu, ze je idealni poslat boty k vyrobci. Kdyz to jde. Do Restday jen v nouzi nejvyssi. Mistniho sevce jsem si nasel. Nechal jsem si vylepit prodrene paty u Alasek a zda se, ze dobry. U druhych jsem si nechal prelepit prasklinu ve spicce. Domlouvali jsme jen na lepeni, aby se nepropichala membrana, ale zapomnel to kolegyni rict a ona to prosila skrz #-o No, mozna to nakonec bude lepsi, nalepene by tam asi nemelo sanci udrzet. Snad tim svem moc nepotece. Mnohokrat se omlouval a dal mi to skoro zadarmo :) Akorat nechapu, jak to dokazala, nit a tedy i jehla je celkem tenka a prosila castecne i obsazku tj. guma, pres 2 mm kuze, membrana, podsivka... a evidentne strojem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Bfinger » čtv srp 13, 2015 8:09

Ahoj mám od Prabosu Alpiny a jsem s nimi naprsoto spokojen, v zimě po Tarách naprsoto super, lae chtěl bych se zeptat na nějákou kvalitní botu která by byla odlehčenější na běhání po Tatrách a Alpách v létě/na podzim, přes nějáké suťoviska, skrz les občas i asfalt případně několika denní hřebenovky. Na to mi příjde alpin moc brutální.

Co jsem se tak koukal tak mě od prabosu zaujaly tyto http://www.prabos.cz/cz/11-produkt/2-pr ... t=2&eshop=

Předem děkuji za odpověd.
Bfinger
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon led 5, 2015 18:54

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » čtv srp 13, 2015 13:28

Bfinger píše:... na běhání po Tatrách a Alpách v létě/na podzim, přes nějáké suťoviska, skrz les občas i asfalt případně několika denní hřebenovky. Na to mi příjde alpin moc brutální.
To Ti Alpin prijde na uvedene (a zvyraznene) aktivity a tereny "moc brutalni" ??? :shock: :shock: :shock: Vzdyt je to tak "B" bota, rozhodne ne primarne urcena do VHT terenu (Tatry, Alpy, sutoviska). Jo, da se v tom v suti, ale jakmile je ta sut nebo skalnaty teren tezsi, tak to neni ono. Teda kdyz si predstavim, ze bych mel takove boty v mnohych beznych znacenych alpskych stezkach ve vyssich polohach, co jsem tam chodil v poslednich letech, tak by asi byly po nekolika dnech (hodne mirne receno) "docela jete".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Bfinger » čtv srp 13, 2015 13:33

Jo přijde. Když jdu po asfaltu nebo relativně rovném lesním chodníku tak trpím přijde mi to moc tvrdé. Je to můj osobní pocit. Alpiny sem měl v tatrách v léte a moc dobře se mi v nich nechodilo.
Takže abych upřesnil dotaz něco rozumného o kategorii níze než jsou Prabos Alpin
Naposledy upravil mike dne čtv srp 13, 2015 14:34, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku i s citaci :-/
Bfinger
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon led 5, 2015 18:54

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod pickard » čtv srp 13, 2015 13:47

Tu:

http://www.lasportiva.com/it/approach/a ... cyRjSbtlBc

Mám tu verzi pod kotník a je to výborná bota. Nadkotníková bude asi i trochu chránit nohu a tak. Jak moc bych v tom provozoval to, co píšeš, nevím, ale jestli chceš kvalitní botu o kategorii tvrdosti níž, která je určená pro pohyb v horách, je to tohle.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod remy77 » pon srp 17, 2015 15:40

Takze ako som v inom vlakne pisal, tu je moj nazor na LS Karakorum Trek GTX:

Presiel som v nich severnu cast GR20, teda 9 etap. Bral som ich ako nove, nerozchodene. Co sa tyka pohodlia, tak nemaju chybu, su komfortne na to ze su B/C. Chodnik je v severnej casti casto v suti, su vysoke vyslapy a naopak, chodza po sikmych platniach, casto useky par metrov s popoliezanim /Tj. zvysena zataz na prednu cast topanky/

Mam 90 kg a batoh mal na zaciatku cca. 22 kg. Uz po 2-3 dnoch bolo vsak vidiet vcelku slusne opotrebenie podrazky hlavne v prednej casti pod spicou a aj deformacie medzipodrazky. Po 9. dnoch tak dostali celkom na drzku... Osobne si preto myslim, ze na takyto druh obuvi v tomto pripade soudruzi z LS dali na podrazku maksiu zmes, co pri trekoch natazko v takomto horskom terene im nedava dlhu zivotnost. Naproti tomu maju velmi slusny grip...
Osobne som z toho v rozpakoch.

fps: ty si bol zvedavy, na ich zivotnost pri zatazi. A to som v nich nemusel prejst niekolko tisic km. Bohuzial...

PS: bol by som zvedavy, kto ich ma, ci sa mu zda opotrebenie podrazky primerane zatazi..
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon srp 17, 2015 15:47

Muzes sem hodit nejake fotky? Plus priblizne kilometraz a nastoupane/naklesane metry trasy, at mame nejakou predstavu pro porovnani.

Tohle je dost zajimava informace, jelkoz presne na takovy teren by mely byt delane...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod remy77 » pon srp 17, 2015 16:07

udaje jedine z corsica.forhikers.com kde su jednotlive etapy kde je vo 4. etapa obchadcza z vacsim prevysenom ako povodna trasa, cize cca. 7200 hore, 6300 dolu a cca. 100 km. Ci to budem vediet sfotit, skusim. Lebo to co chyba uz asi tazko, ale maksiu zmes vidiet na podrazke hlavne v tom, ze drsnost skal ubera ako keby vacsie kusy hmoty, co je vidiet hlbsimi ryhami ako keby bola podrazka tvrdsia a uberalo by z nej tym padom jemnejsie. Rozdiel je citit uz len potlacenim palcom a nechtom do zmesi na LS a na Garmont Vetta co ma moja polovicka, ktore maju o poznanie tvrdsiu zmes nez tie Karakorum. To nehovorim o Pinnacloch co mam su C, oproti B/C LS je rozdiel velmi velky.

Vecer budem doma, skusim ci to fotak na makro chyti...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon srp 17, 2015 16:22

Diky, tohle pro predstavu o zatezi staci. Zkus to nejak nafotit, urcite to pujde.

Od LaS je to docela prekvapive, mekka smes na B/C botach neni dobry napad...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod remy77 » pon srp 17, 2015 22:17

Skusil som nieco vyfotit, pre obraznost

2.jpg
Na pate vidiet ake "velke" kusy sa opotrebuvaju

7.jpg
spica topanky /obe su zhruba rovnako opotrebovane/, vidiet hrube ryhy..

9.jpg
pohlad na celkove opotrebovanie dezenu z boka
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon srp 17, 2015 22:29

Diky za fotky. Cekal jsem neco o hodne horsiho ;-) Podrazka mi prijde v pohode a opotrebeni odpovida prosle trase. Nelibi se mi akorat posledni fotka, jelikoz tlumici vrstva je viditelne deformovana. Tohle jsem jeste nevidel, ale vypada to, ze tyhle boty nemaji PU tlumici blok, ale spis klasickou konstrukci, co se pouzivala driv (co je to, guma?). A treba to nicemu nevadi, tezko rict. Citis to nejak pri chuzi?

Opravdu znicena podrazka po obdobne zatezi vypada takhle.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod paldo » pon srp 17, 2015 23:08

@mike: žiaden PU blok ale La Sportiva uvádza, že medzipodrážka je z materiálu EVA... pár "múdrych" slov zo stránky sportiva.com :
Kód: Vybrat vše
Micropore EVA
Micropore — A microcellular rubber with a closed cellular pattern used as a midsole material for shock and energy absorption. Extremely dense and lightweight, it is highly durable and will not absorb water.
Compression Molded EVA — Cushioning technology and material used in most modern day running shoes.  EVA stands for Ethyl Vinyl Acetate.

Na mojich Boulder X je použitý rovnaký materiál. Po viac ako roku pravidelného nosenia, nepociťujem nijaké zmeny... ALE... je možné, že som si proste zvykol a keby som si obul nové topánky, tak by to bol veľký rozdiel...
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod remy77 » pon srp 17, 2015 23:15

Mike: ani nejde tak o opotrebovanie ako kolko z nej uz chyba. mam pocit ako keby som ich piloval hrubym pilnikom. Takym rychlym opotrebovanim to za 1000 km bude dezen total v haji. Ako som pisal, mam este Garmonty Pinnacle, pouzivam ich na zimu, ladovce, lahke lezenie (napr. Studlgrat) a ked porovnam podrazky, mam pocit, ze Pinnacle su funglace...

Medzipodrazka je podla vyrobcu extremne lahky mikro-porezny material z High density 8 mm Nylon® vdaka comu je odlahcena topanka a podrazka Vibram® s vplyvom na brzdový system, ktory znizuje negativny dopad terenu a pomaha preklzavaniu.

Na omak je to ako husta purpena. Velmi podobnu som mal kedysi na jednych Mammutoch ale to boli 3/4 a viac na ferraty atd a nie na take vyuzitie ako tieto LS.

To foto co si poslal ako odkaz je skor "vyrobna vada". U tychto LS to ale vyrobca podla mna nastavil takto a vyhody ako vaha a odpruzenie bude na ukor zivotnosti... Bohuzial

Paldo:
Lenze tie Boluder X su oficialne topanky na ine vyuzitie a tam sa to podla mna viac hodi, ako na boty pod 20 kg bagel.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon srp 17, 2015 23:47

Pinnancle jsou Ccka a o dost tvrdsi, nez bezne B/C. Navic podrazky dostanou vetsi zahul prave v takovem terenu, nez v zime a na ledovcich. Skaly, ostre sutry a sute s tezkym batohem jsou to nejhorsi.

Mne tve podrazky prijdou v pohode, naopak docela dobre po takove trase a vaze s batohem. Vzorek ma jeste prevazne ostre hrany a spicka neni zespoda skoro osoupana. Kdybys videl me nove podrazky u Hanwag Alasek po 100 km v Grand Paradisu, pripadne v Dolomitech... hrana na spicce obrousena dokulata, vzorek ma kulate hrany, drobna poskozeni jsou vetsi a ubytek taky. Mozna je tam o neco tezsi teren, ale zas jdu aspon tretinu po ledovcich v mackach, coz podrazky setri. Ani kdyz jsem tam mel C/D boty (LaS Nepal Trek EVO), tak nevypadala podrazka o moc lip a to je extra tvrda. Bohuzel nemam fotku ani boty (vraceno na reklamaci), ale co si vzpominam, tak vzorek byl taky ojety a chybely mu hrany. Rekl bych, ze od tech podrazek cekas vic, nez je realne. Jo a ta fotka v odkazu neni vyrobni vada, ale standardni Meindl Island podrazka, podle vyrobce B/C.

Nelibi se mi akorat to vyslapani tlumici vrstvy. Je jasne videt, ze se promackla tam, kde jsou vystupky ve vzorku. Zas je ale mozne, ze se to stane hned na zacatku a dal to nebude pokracovat. Uvidis sam.

Jinak s tema 1000 km v takovem terenu jsi mozna jeste optimista, ale opravdu v nem toho tolik nachodis a natezko? Pouzivam Alasky stridave do hor, kde podrazka ubyva rychle, a po CR, kde neubyva skoro vubec. Posledne mi podrazka vydrzela 2400 km, pak jsem si ji nechal vymenit (a ted uz je ji zas pulka pryc).

@paldo: aha. Na Svete outdooru pisou:
... tlumicí mezipodešev vyrobenou z EVA, což na jedné straně znamená odlehčení obuvi, ale na straně druhé i kratší životnost.

Mimochodem, kdes to nasel? U tvych bot to pisou, ale u Karakorum to nevidim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon srp 17, 2015 23:53

Jeste jedna vec, vaha. Nosim stejne boty pres 10 let, za tu dobu jsem asi 10 kilo pribral a chodim vic natezko. Prijde mi, ze to dela prave v opotrebeni podrazek slusny rozdil. Tys mel 90 + 22 batoh + 2 kila boty + neco obleceni na sobe, takze tak 115 kilo, coz je celkem dost. Mam natezko o neco min (do 110) a jak pisu, podrazky mi v horach taky ubyvaji rychle. Kdyz jsme se se vsim vsudy vesel do centu, tak vydrzely vic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod paldo » úte srp 18, 2015 0:14

@mike: LaS v popise topánky uvádza:
Kód: Vybrat vše
.... an extremely lightweight micro-porous midsole ......

a osobne nepredpokladám, že majú pre každú topánku iný materiál medzipodrážky. A keď pozerám na tú poslednú fotku... rovnako sa mi "pretlačila" na krajoch, kde sú výstupky v podrážke. Osobne si trúfam povedať, že je to EVA, rozdiely však môžu byť (a asi aj budú) v hustote.
Dokonca také Trango Cube majú v medzipodrážke použité PU aj EVU.

Otázka by skôr mala znieť, či predsalen nie je vhodnejší PU blok, ktorý by pri určení danej topánky mal mať vyššiu životnosť...
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

PředchozíDalší

Zpět na Boty