Vyber bot kategorie B/C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod pickard » čtv zář 24, 2015 19:45

V tech Salamech jsi presel GR20, rozbily se a ty chces penize zpatky?

Ok... :prayer:
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod remy77 » pát zář 25, 2015 0:10

pickard píše:V tech Salamech jsi presel GR20, rozbily se a ty chces penize zpatky?


Presne to iste ma napadlo... Ja som tam celkom slusne ohobloval LS Karakorum Trek...

Erse: Dakuj vsemohucemu, ze si v nich vobec dosiel :)
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pát zář 25, 2015 7:07

@Erse: Taky jsem mel uplne stejne myslenky, jak dva pisatele prede mnou. I jsi jim napsal do reklamacniho protokolu, zes je pouzil na GR20?
od turistiky na lehko, az po GR20 s 23kg baglem (tzn celkova zatez na boty kolem 105kg)
Z tech bot se na druhou cast vety uplne nehodi ani jedny. Asi to zvladnou, ale dopadnes jak se Salamonama - po par tezsich trecich na tezko se Ti zacnou rozpadavat. Ony jsou kategorie max B, nektere takove slabsi B.
Toto potrebuje opravdu B/C boty typu Hanwag Alaska, Asolo Sasslong (vlastne ten je inovovany a jmneuje se nejak jinak), ..., hlavne kdy chces "boty co neco vydrzi". Co se tyce ceny, tak zacni pocitat (napr. podle tech Salamonu) kolik TI takove za 3,5-4 tis. vydrzi, teda jak casto si budes muset kupovat novou a jestli se TI nevyplati zainvestovat naraz o pulku vice a budes mit "nahradu" za 3-4 paru slabsich bot. S reklamacemi pri pouzivani v hodne tezsich podminkach nez jsou boty urcene radeji nepocitej, teda pokud mas alespon trochu usudku a svedomi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Erse » pát zář 25, 2015 16:03

@ všem: u reklamace se mě neptali co jsem s nima delal, jen je vzali a sepsali protokol (vyhoda velkych retezcu, v kamenym obchode by to neudelali)

@remy: no pote co se zacaly rozpadat jeste pred vizzavonou meli jsme docela strach, ale videl jsem nekeryy lidi v cem to sli a boty jim drzely a usli to...

@apuka: no jako zatim jsem se uz spis naklanel k Tribum, coz mi prijde jako dosti pevna bota, a vyprava typu GR nemam kazdej rok. U me je spis problem ze proste nemam tolik financi do toho vrazit, jako vlist se s cenou do 4,5 uz je hranicni, a dat treba 6 je uz moc... (zase sasslongy jsem nasel na netu za 4,8), otazkou je jestli je to fakt az tak velikej rozdil oproti ten Tribum/Triumphum.
Erse
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon čer 22, 2015 22:53

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod wawrik » pát zář 25, 2015 16:19

remy77 píše:Ja som tam celkom slusne ohobloval LS Karakorum Trek...
Erse: Dakuj vsemohucemu, ze si v nich vobec dosiel :)

Čím je GR20 taká náročná na boty? Mne príde, že po jednom treku by sa rozpadať nemali...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pát zář 25, 2015 16:29

celkova zatez na boty kolem 105kg

Na to uz potrebujes pevnejsi boty i v Rakousku na znacenych stezkach, GR20 vypada kameniteji. Ty Salomony bych si nevzal ani na Milesovku ;-) To snad neni ani B, spis A/B.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » pát zář 25, 2015 20:09

jojo, na tuhle váhu už to chce boty kategorie B/C, i boty kategorie B budou mít při téhle váze nic moc životnost
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod remy77 » pát zář 25, 2015 23:25

wawrik píše:Čím je GR20 taká náročná na boty? Mne príde, že po jednom treku by sa rozpadať nemali...


Kamenistym terenom. Chodniky su dost strme, v kamennej suti, caste popoliezanie hore alebo dolu, chodza po bokom naklonennych platniach.... Vo vseobecnosti su chodniky malo udrziavane (znacenia je ale dost). A kombinacii s 20 kg a viac batohom dostavaju boty slusny zahul.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Micha » sob zář 26, 2015 12:43

ahojte
jaké máte zkušenosti s touto značkou bot

http://cechsport.cz/trekingova-obuv/167 ... 21663.html
Micha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát zář 25, 2015 18:04

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod nebulus » pon zář 28, 2015 7:42

Micha: Keďže je to noname obuv z Exisportu, tak kvalita bude zodpovedať cene :((
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Stani » pon zář 28, 2015 15:48

Tak Everett zase nie je úplne čistá klasická bublanina, že sa natrepe značka na katálogový model. Pri väčšine sa mení strih zvršku a podrážka, aby aspoň ako tak zodpovedali potrebám. Konkrétne tento model som videl vo Vysokých Tatrách (Téryna, Brnčalka), aj v Slovenskom Raji. Rozhodne nekonkurujú známejším značkám, ich level je nižší a je to aj ich zámer a s tým treba počítať.

Napíš na aký účel ti majú slúžiť. Takto sa ťažko radí. Na také menej náročné treky v prírode s podporou členka sú fajn, vymenil by som aj ich vložky. Pozor, u niektorých modelocjh sa ťažšie doťahujú šnúrky. Na náročnejšie aktivity by som si však vybral osvedčenejšiu značku, trebárs, ak sa bavíme o EXIsporte tak niečo od GRIsportu.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod nebulus » pon zář 28, 2015 18:11

Ja som videl ľudí v šlapkách na Rysoch, ale ako bernú mincu by som to nebral ](*,)
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Stani » pon zář 28, 2015 18:27

Samozrejme, no treba uviesť, kde tie topánky chceš používať, cca ako často a potom sa budeme baviť o názoroch. Inak to bude len obkecávanie tej bernej mince.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon zář 28, 2015 19:46

Meli jste uz nekdo v ruce nebo na nohach Hanwag Alaska Wide? Zajimalo by mne, o kolik jsou sirsi proti standardni verzi a v cem se lisi. Z obrazku vidim, ze jim chybi "oko" vzadu, coz mne moc netesi.

Hledam nove B/C boty. Treti par Alasek pomalu ale jiste dosluhuje, se ctvrtym nejsem spokojen. Pres dlouhe zkouseni a vybirani mi nesedi jako driv a muzu v nich chodit jen jednodenni tury, do hor by to neslo. Mam z nich otlacene vnejsi tri prsty. Myslel jsem, ze se casem rozslapnou, ale ani po aspon 1500 km se to nezlepsilo. Bude to prvni par, kde po ochozeni nebudu menit podrazku. Prijde mi, ze se zmenil tvar kopyta. Uzke mi nejsou, ale zataceji prilis brzo. Takze si rikam, ze wide verze by to mozna vyresila. Pocitam, ze u nas nikde na vyzkouseni nebude, ale asi by se dalo zajet do Drazdan.

Nebo nejaky jiny tip? LaS Karakorum mi nesedi (mozna je jeste zajdu jednou vyzkouset), Meindl Islandy nechci ani zadarmo, Asola jsou mi uzke obecne. Chtel bych neco stejne pohodlneho jako Alasky. Vlastne chci prave Alasky, jen ty stare, ktere mi perfektne vyhovovaly :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pon zář 28, 2015 20:29

V rukach jsem je nemel, ale jistou dobu jsem se o to zajimal a zjistoval na zahranicnich forech. Pokud si dobre pamatuji, tak by Wide mely byt cca o 4 mm sirsi v predni casti - ale pote, co si syn koupil jine boty, jsem na to uz nemyslel a nejsem si tim stopro jisty. Ale psal jsem to tady nekde, muzes zkusit pohledat.
U nas na yzkouseni muzes mit par velikosti (zda se mi, ze 10, 11, 12, nechce se mi tam hledat) v Trutnove v prodejne Pinguinu. Nedavno jsem to objevil a ptal se je na datum vyroby a krajinu puvodu. Vyrobeno v Chorvatsku (tj. oproti Made in Germany nebudou o ty 4 mm sirsi, ale jen mozna o 3), datum nevedeli, ale pry na prodejne je maji od jara 2015. Poslo Ti to i postou jako eshop. V Drazdanech bych na to nespolehal, ze budou mit na obchode. Sehnat je je problem i v Nemecku, ry byla doba, ze si je prodejce mohl u Hanwagu nezavazne objednat (ale nevim, jestli to stale plati). Takze si radeji over predem, kdyz tam prijdes. Pokud vsak Pinguinaci maji Tvoje cislo, je to jednodussi si objednat (a pripadne vratit, kdyby nesedely). Je s nima (vetsinou) slusna domluva.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon zář 28, 2015 20:33

Diky, 3 - 4 mm by jit mohly. Vyrobeno v Chorvatsku se mi ale nelibi, kdyz jsem posledne zkousel spoustu paru klasickych, tak ty chorvatske sedely nejhur a pusobily jako jina bota.

Pinguin mou velikost bohuzel nema, potrebuju 10.5. Drazdany bych si samozrejme predem overil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Trog » úte zář 29, 2015 10:04

O víkendu jsem měl na noze tohle http://www.alpisport.cz/vysokohorske-go ... p-gtx-119/

Mel jsem z nich dobrej pocit a prej vydrží hodně.

Maji ještě jednu dražší verzi ta ma vice švů ale asi lepší podrážku.
Trog
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 18, 2015 19:29

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » úte zář 29, 2015 17:24

Nerikal ti prodejce u LaS neco podobneho? ;-) Uz nejak dopadla ta reklamace?

V AKU botach jsem driv chodil, byly fajn, ale prave s vydrzi a kvalitou to nebylo nijak slavne. Sice jiny (lehci) model, ale mam pocit, ze i na lepsi byvalo dost reklamaci. Utahy nevypadaji spatne, ale nelibi se mi, jak je prisita ta kuze nahore, to by se v suti mohlo zachytavat a trhat...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » stř zář 30, 2015 13:10

mike píše:Nebo nejaky jiny tip?

- kašli na přežitou kůží, a překonej odpor k šíleným barvám tak jako já, a kup La Sportiva Trango Cube
- nebo pak koukni na Fitwel Giove/1 Fitwel Giove/2, dle mě to jsou nejlepší nubuk B/C boty na trhu, sice jsem v nich nachodil jenom několik stovek kilometru, protože mi neseděla stélka, je lehce ortopedická, nebo pak ještě koukni na Scarpa Ladakh
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » stř zář 30, 2015 16:21

Mne teda kuze prezita nepripada ;-) Barvy jsou to posledni, ale Tranga jsem kdysi zkousel jine a vubec tvarove nesedely. A navic ma byt podle wawrika v Cube chladneji. Zkusit je ale muzu.

Ty Fitwelly nevypadaji spatne. Jak jsou na tom ve srovnani s Alaskama? Velikost, sirka a odpruzeni.

Scarpa Ladakh uz jsem zkousel, nesedel mi tvar.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Trog » čtv říj 1, 2015 10:05

Mike: a co tohle http://www.hudy.cz/turisticka_obuv_pans ... oCZwjw_wcB

Začali se dělat i širší verze v nartu, bo hodně lidem byla bota uzka...

Ps:o vydrží bot la sportiva jste mě ukecali vy že to jsou držáky... (ale trangu guide evo asi nejsou)
Trog
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 18, 2015 19:29

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod pickard » čtv říj 1, 2015 10:19

mike píše:A navic ma byt podle wawrika v Cube chladneji.


No jéje :-) Letní bota.
Jako není to katastrofa nebo problém, ale prostě to fakt není nijak zateplený. Hodlám je teďka zkoušet i v zimě, abych viděl, co to dělá a jestli je to použitelný. Můj odhad je, že na rychlej vejlet budou dobrý, na vejlet s přenocováním, kopáním záhrabu/okopu a v zimním marastu to bude spíš slabota.

Je to na léto do Paradisa ;-)
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod wawrik » čtv říj 1, 2015 10:26

pickard píše:No jéje :-) Letní bota.
Nie nie, to je mikova mystifikácia.

Ja som celkom na chlad od nôh citlivý, ale do -10 °C sú tie Cube v pohode. Chlad som spomínal preto, že potrebujem topánky do zimného Nepálu, kde je nadránom pod -15 °C, a to by mi už pri postávaní mohla byť zima.

Cube občas nosím aj v zime do snehu v slovenských horách, alebo v skorú jar/neskorú jeseň do Álp a nemám s tým problém. Navyše, kúpiť ich o pol čísla väčšie, tak si dám do nich druhú ponožku a zvládli by aj ten Nepál.

Súhrn/opakovanie: mike mystifikuje. Keď mu niečo nelezie pod nos, vymýšľa blbosti :twisted:
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod pickard » čtv říj 1, 2015 10:32

No tak -10 není zima. To je normální letní teplota. Letní boty. Wallis v září a tak. :-)

Zíma je -25.

:)
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » čtv říj 1, 2015 11:45

mike píše:A navic ma byt podle wawrika v Cube chladneji. Zkusit je ale muzu.

podle mě taky, cca -10°C se dvěma ponožkama žádný problém, v zimě jsem zvědav na La Sportiva Trango Ice Cube

mike píše:Ty Fitwelly nevypadaji spatne. Jak jsou na tom ve srovnani s Alaskama? Velikost, sirka a odpruzeni.

velikost je trochu posunutá, jsou o cca 1/2 čísla větší, všechny B/C vysoké turistické boty co jsme měl byli o velikosti 12, ale Fitwel Giove/1 Fitwel Giove/2 my seděli 11,5, šířka je stejná, odpružení a výška podrážky je cca stejná jako u všech B/C bot co jsem měl (Asolo Lhasa, Fitwell Giove, Lowa Tibet Pro, Meindl Island, Meindl Lhasa, Meindl Vakuum, Meindl Air Revolution 5.3, Dallape Cevedale, La Sportiva Pamir), krom tedy Alasek, ty jsou víc odpružený, i mají vyšší podrážku něž jiné B/C boty co jsem kdy měl, v tomhle ohledu podobné boty asi neseženeš
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » čtv říj 1, 2015 11:57

pickard píše:Zíma je -25.

tak tohle nezvládnou ani boty C Dallape Marmolada se dvěma silnýma vlněnýma ponožkama, natož jakékoli boty B/C, doufám že La Sportiva Trango Ice Cube ano
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » čtv říj 1, 2015 13:03

Teda promin, ja jsem ziomrivy, ale ve svych botech chodim celorozne, i pri -25 a min. Pravda, ja mam ted Asolo Granite, co jsou C boty, ale stejne jsem pouzival i Powrmaticy 100 (co byly spise B) a predtim nejake kozene Aku (B/C, model si nepamatuji, takove se uz davno nevyrabi). Dvoje ponozek (prvni vrstva tenci a ne vlnene, druha BD Summit nebo Smartwool Heavy Cushion) a chuze s kratkym postavanim (napr. obed na 20 min.) v pohode, vetsinou jsem citil zimu nejdrive pres obleceni, ne pres nohy. Hodinove stani na miste, skoro bez pohybu na zledovatelem snehu, to uz zacalo byt citit. Nejvice chladno mi bylo pak vzdy v aute s pokrcenyma nohama, kde se pri -27-28 zahral vzduch foukajici na boty jen na cca. 7-8 stupnu (tj. boty se moc neprohraly) a 30-40 min jsem moc hybat nohama nemohl.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod pickard » čtv říj 1, 2015 13:06

Proc si myslime, ze je dobre si koupit ty IceCuby a ne Batury?
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod wawrik » čtv říj 1, 2015 13:13

Len tak mimochodom, nie je Batura topánka pre zimné výškové horolezectvo? To je trochu iný chlievik ako Trango Cube, trebárs aj vo verzii Ice, nie?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod pickard » čtv říj 1, 2015 13:24

Jako proto se na to ptám, na co je ta IceCube myšlená. Chápal bych ji na čistý ledy "u silnice". Ale do zimních hor mi to nepřijde takhle na dálku v ničem lepší než ty Batury.

Pokud jde o zimní výškové horolezectví, je otázka, co tím kdo myslí. Ale pro mě by to byla bota první volby aj do zimního Krčmáráku. Je docela lehká, má extra kamaši, neteče do ní ani omylem, teplá, pohodlná, žere mačky všeho druhu, velmi mechanicky odolná... U mě boty práve docela neodvratně směřujou práve k Tango Cube na léto a Batura na všecko ostatní. (Když nepočítám treky a tak)
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

PředchozíDalší

Zpět na Boty