Vyber bot kategorie B/C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod wawrik » čtv bře 19, 2015 10:33

Trango Guide má rovnakú podrážku ako Cube, len o niečo tenšiu, ohýba sa trochu ochotnejšie. Ale oproti čistým béčkam je stále tvrdšia a šmýka sa viac, ako podrážka Multigrip na Meindloch Torup. Inak je to veľmi dobrá bota, keď mi odídu tie béčkové Meindle, ktoré sa už nejaký rok nevyrábajú, asi namiesto nich kúpim Trango Guide. Ľahučká, ohybná...

Ale boli určite ľahšie ako 1200 g, v predajni som vážil číslo 41,5. Aha, 565 g na botu, tu to je.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » čtv bře 19, 2015 13:07

o La Sportiva Trango Guide Evo taky uvažuji, až tedy dodělám La Sportiva Trango Trek Micro Evo, jsou to skvělé boty, ale už mě nebaví stále ošetřovat kůži před každým výletem, k La Sportiva Trango Cube které mám do Alp nebo do Tater, bych měl La Sportiva Trango Guide Evo na lehčí věci, ale ještě mě láká zkusil na lehké věci Prabos Falcon
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty na backpacking vhodne aj na VHT

Příspěvekod mike » čtv bře 19, 2015 16:04

apuka píše:Kez by to kazdemu slo tak rychle a jednoduse. S botama hranicnich velikosti (12-13+/47-78+)...

Si nekdo poridi misto bot kajaky a pak si stezuje :twisted:

Mam 45 a jsem u Grivelu skoro na hranici. Kdyz jsem mel LaS 46, tak jsem byl uplne, na posledni dirce. Ale da se dokoupit i delsi spojovaci pasek a pak by to jit melo. Jestli ti nejdou zapnout, tak nejsi na hranici, ale kousek za ni. Kdyz jsem ladil nastaveni a dal jen o kousek mensi, tak jsem s tim mel problemy taky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » čtv bře 19, 2015 16:13

U mne je nejvetsi problem hlavne s delkou textilniho pasu (nechapu, proc tam nedaji o 20-30 cm delsi :lol:). Dirku spojovaciho pasu jeste mam jednu volnou. No a potom kvuli sire a vysi podrazky se hronze blbe vsechno zatahuje a casem se pri chuzi do kopce bota o malo posune dozadu - ale neda se zatahnout lepe ani potom. Neptej se mne jak to, nechapu to a syn ma to same a pritom ma jine boty.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » čtv bře 19, 2015 16:19

Co mate za macky?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » čtv bře 19, 2015 21:03

Myslim, ze Stalkery od Campu, ale nejsem si uplne jisty a ted v Nemecku se na to nepodivam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » čtv bře 19, 2015 21:25

Tak to jo, protoze Grively bys bez delsiho pasku nenasadil a reminek by ti pro zmenu stacil v pohode (prebyva mi tak 25 cm).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod jerzybrot » sob dub 4, 2015 11:11

Ahoj, potřeboval bych od vás zkušenějších poradit s výběrem bot.

Chtěl bych už něco pořádnějšího, co nějaký ten rok vydrží. Letos mám v plánu Rumunsko na těžko a mým cílem je v následujících letech zvyšovat laťku (zkusit i nějaké ty třitisícovky, možná výš). Po několika hodinovém studiu příspěvků a témat na tomto fóru jsem přidal do užšího výběru tyto modely:

Scarpta Ladakh
Scarpa Nepal
Scarpa R-Evo Pro GTX (nějaká novinka?)
Asolo Sasslong (prej klouže na morku)
Asollo Tribe
Lowa Tibet
jerzybrot
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř pro 3, 2014 18:14

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » sob dub 4, 2015 13:00

Chces B/C boty, ale dal jsi tam Tribe a Tibet, to jsou max. B. Da se nich i na 3000+, ale odejdou drive a nebudou tak dobre drzet nohu.
Ohledne klouzani na mokru (predpokladam, zes nemyslel fakt "morku", tam by mozna klouzalo vicero bot :-)) - vetsina vibramu na mokre sklae klouzat bude, hlavne za nova. Da se na to ale zvyknout.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » sob dub 4, 2015 13:41

jerzybrot píše:Chtěl bych už něco pořádnějšího, co nějaký ten rok vydrží

Scarpta Ladakh, Scarpa Nepal, Asolo Sasslong, Lowa Tibet mají nubuk kůži, takže ty bych já nedoporučoval, Asolo Tribe mají už kvalitní kůží Perwanger, ale jak napsal apuka, jsou B kategorie, a Scarpa R-Evo Pro jsem viděl v Alpsportu, a nevypadají vůbec špatně, mají podobný strečoví jazyk jako některé nové La Sportiva, ale jsou taky kategorie B, já doporučuji La Sportiva Trango Cube, nebo La Sportiva Trango S Evo, nebo La Sportiva Trango Guide Evo , nebo La Sportiva Trango Alp Evo, nebo La Sportiva Trango Alp, nebo La Sportiva Karakorum Trek
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod jerzybrot » sob dub 4, 2015 14:41

Děkuji za tipy, s těmi kategoriemi jsem si právě nebyl jistý. Ještě jsem zapomněl podotknout, že podmínkou je osobní vyzkoušení, jsem z Ostravska. Takže Alpsport, Rockpoint, Hudy, ... Nejsem si právě jistý, zda jsou někde ty tranga fyzicky k sehnání tady v okolí.

EDIT: V Hudy mají Trango Alp (bez Evo - co to znamená?) a ty Karakora, takže asi tak :)
jerzybrot
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř pro 3, 2014 18:14

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod ondrejkout » ned dub 5, 2015 18:47

La Sportiva Karakorum Trek GTX

Úúúplný bačkůrky :) Sice nemůžu potvrdit trvanlivost, protože je mám krátce, ale sedly hned od prvních metrů, netřeba žádný brutální rozcházení. Polstrování uvnitř je luxusní. Pohyb nahoru i dolu v terénu parádní, super opora. Po rovině jsou tužší, to se dá očekávat. Na sněhu grip v pohodě a na ledu, v kopci a s opatrností, nepodjely.

Normálně mám 9 UK, tyhle jsem musel vzít 10 UK. A ten vnitřek, hmmm, to je taková lahoda :) Aspirat na univerzály, když se nebude moc chodit po rovině :) Před použitím na ně padla pixla Toko Shoe Proof+Care, kůže barvu nezměnila.
Uživatelský avatar
ondrejkout
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: čtv led 22, 2015 2:12
Bydliště: Budweis

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon dub 6, 2015 16:48

Jaka kategorie to podle tebe je? B/C nebo B? Taky o nich uvazuju...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod ondrejkout » pon dub 6, 2015 19:01

Jestli se ptáš na La Sportiva Karakorum Trek GTX, pak určitě spíš k C, snadno se neohnou a podrážka nezkroutí. Ale uvnitř k B, jak jsou příjemné. Že se hodí na dlouhé cesty sedí, jak jsou uvnitř s citem udělané. Vnějšku zatím nemám co vytknout. Perwanger, dobře lepená obcházka z 95% kolem dokola, dobrý jazyk...

Jo, a jeden fakt: La Sportiva Karakorum Trek GTX vel. 10 UK - 1804g obě.
Uživatelský avatar
ondrejkout
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: čtv led 22, 2015 2:12
Bydliště: Budweis

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon dub 6, 2015 19:07

Fajn, zajdu je vyzkouset, to by mohlo byt akorat. Tvrdost zalezi na podrazce, s vnitrkem nema nic spolecneho ;-)

Za info o vaze diky, toho se clovek jen tak nedohleda (vyrobci uvadeji jen nejakou nemyslne malou velikost). 10 UK je 45 EU?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod ondrejkout » pon dub 6, 2015 19:28

10 UK je 45 EU, ale v těch velikostech u mě byl trochu bordel. V botě mám 44, 9,5 UK, 10,5 US a na krabici bylo 10 UK, prostě nějakej jinej přepočet. S prodavačkou jsme na to taky koukali jak telata, ale ta krabice k tý botě evidentně patřila a ta bota byla od devítky jistej půl centimetr větší a nechal jsem si z centrály poslat vysloveně desítku UK, takže tak. Píšu 10 UK. Ale to je jedno, hlavně, že sedí. Nejsou "zateplený", tak doporučuju případně vzít zimní proviant dovnitř na vyzkoušení, pokud člověk uvažuje pohyb nějak stabilněji pod nulou...
Uživatelský avatar
ondrejkout
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: čtv led 22, 2015 2:12
Bydliště: Budweis

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon dub 6, 2015 19:43

Nosim celorocne dvoje silne ponozky, takze se zimou nebude problem. V HW Alaskach v pohode i v -20 a ty taky nejsou zateplene.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Aillas » stř dub 22, 2015 11:55

jerzybrot píše:Ahoj, potřeboval bych od vás zkušenějších poradit s výběrem bot.

Chtěl bych už něco pořádnějšího, co nějaký ten rok vydrží. Letos mám v plánu Rumunsko na těžko a mým cílem je v následujících letech zvyšovat laťku (zkusit i nějaké ty třitisícovky, možná výš). Po několika hodinovém studiu příspěvků a témat na tomto fóru jsem přidal do užšího výběru tyto modely:

Scarpta Ladakh
Scarpa Nepal
Scarpa R-Evo Pro GTX (nějaká novinka?)
Asolo Sasslong (prej klouže na morku)
Asollo Tribe
Lowa Tibet


Mrknul bych se ještě na boty Asolo Power Matic 100 GV (Perwanger kůže), které už se ale zřejmě jen doprodávají a nabídka velikostí je omezená, popř. 200 GV (u nás prodejci uvádí, že mají leštěnou kůži, ale Asolo v katalogu uvádí full grain).
Aillas
účastník
účastník
 
Příspěvky: 208
Registrován: stř lis 18, 2009 16:48
Bydliště: Vsetín

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » úte kvě 26, 2015 1:47

Zasel jsem si La Sportiva Karakorum Trek GTX vyzkouset a neni to ono. Boty fajn, ale nesedi velikost. U jedne citim pri chuzi z kopce prsty na vnejsi strane boty a o pul cisla vic uz je velke a zvedaji se mi paty. S dvema trekovyma ponozkama, podotykam. Problem je nejspis v tom, ze maji v kominu jen dva hacky a nemaji nezavisle snerovani spodni a horni casti. Mel jsem Nepal Trek Evo GTX, ktere sedely podobne, ale u stejne velikosti se pata nezvedala, jelikoz se daly lip stahnout. Asi bych spis potreboval Karakorum Evo Gore-Tex. Ty jsou navic z jednoho kusu kuze. Pripadne HC verzi, ta nevim, v cem se vlastne od Evo lisi.

Z hlediska tvrdosti mi neprisly jako C, ale priblizne stejne jako Hanwag Alasky, tedy B/C. Ale chodil jsem v nich jen po obchode.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod vonkreuz » úte kvě 26, 2015 7:27

ondrejkout píše:10 UK je 45 EU, ale v těch velikostech u mě byl trochu bordel. V botě mám 44, 9,5 UK, 10,5 US a na krabici bylo 10 UK, prostě nějakej jinej přepočet. S prodavačkou jsme na to taky koukali jak telata, ale ta krabice k tý botě evidentně patřila a ta bota byla od devítky jistej půl centimetr větší a nechal jsem si z centrály poslat vysloveně desítku UK, takže tak. Píšu 10 UK.

Kdy už se lidičky naučíte, že LaSportiva vyrábí v EU velikostech protože je to přesnější a ostatní velikostní jednotky (UK/US/mondo) k tomu dopočítává. Je naprosto normální, že mám na krámě boty 9,5UK=43,5EU aj 9,5=44EU. Pokud na to prodavačka koukala jako tele, tak je to spíše podavačka, protože tohle musí znát. ](*,)

mike píše:Problem je nejspis v tom, ze maji v kominu jen dva hacky a nemaji nezavisle snerovani spodni a horni casti. Mel jsem Nepal Trek Evo GTX, ktere sedely podobne, ale u stejne velikosti se pata nezvedala, jelikoz se daly lip stahnout.

Zkoušel jsi vubec Karakorumy? :mrgreen: Ano, háčky jsou tam jen dva, ale je tam i poutko, které je ve stejné výšce jako třetí háček od shora u Alasek (ted jsem si ty boty ve stejné velikosti postavil vedle sebe). A samozřejmě, že mají nezávislé šněrování nártové části, protože stejně jako Nepal Treky mají zacvakávací pojistku pro rozdílné utažení nártu a zbytku boty.
Drogy jsou špatné... ááánóóóó :weedman:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod wawrik » úte kvě 26, 2015 9:12

mike píše:Asi bych spis potreboval Karakorum Evo Gore-Tex. Ty jsou navic z jednoho kusu kuze.
Kam chceš v takýchto botách chodiť, do Álp? :shock: Chápem, že máš inú váhu aj iný systém výbavy, ale toto mi už nepríde ako univerzálna topánka na alpské treky, kde musíš v topánke pohodlne vydržať v skalnatom teréne aj na upravených cestách do/z VHT.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » úte kvě 26, 2015 16:03

vonkreuz píše:Ano, háčky jsou tam jen dva, ale je tam i poutko, které je ve stejné výšce jako třetí háček od shora u Alasek (ted jsem si ty boty ve stejné velikosti postavil vedle sebe).

Ano, ale Alasky tam maji misto poutka dalsi hacek. Proste je v kominu o hacek min.

vonkreuz píše:A samozřejmě, že mají nezávislé šněrování nártové části, protože stejně jako Nepal Treky mají zacvakávací pojistku pro rozdílné utažení nártu a zbytku boty.

Hmm, na fotkach ji vidim, ale v realu bych prisahal, ze tam nebyla, jen to poutko (ktere pro zmenu na fotkach nevidim). Se tam snad zajdu jeste podivat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » úte kvě 26, 2015 16:27

wawrik píše:Kam chceš v takýchto botách chodiť, do Álp? :shock: Chápem, že máš inú váhu aj iný systém výbavy, ale toto mi už nepríde ako univerzálna topánka na alpské treky, kde musíš v topánke pohodlne vydržať v skalnatom teréne aj na upravených cestách do/z VHT.

Univerzalni neni, ale to neni zadna. Bral bych je do Grand Paradisa a obecne na ledovcove akce. Jeden trek v GP jsem absolvoval v Nepal Trek EVO, ktere jsou urcite jeste tvrdsi (vyztuha po cele podrazce, silnejsi kuze a C/D) a melo to neco do sebe. V terenu a na snehu byly lepsi a treba stoupani po prednich hrotech bylo znatelne min namahave. Na upravenych stezkach a cestach to bylo horsi, jeden den jsem si dokonce musel mazat chodidla kremem proti bolesti, jak mne bolela z tech tvrdych podrazek. Ale celkove to tam bylo spis plus proti B/C Alaskam, ve kterych uz jsem tam byl nekolikrat. A (pry) B/C Meindl Islandy jsem tam znicil. Ty Karakorum EVO vypadaji jako rozumny kompromis, tipuju je na C. Navic je to vec zvyku, jel jsem tam tenkrat s novyma nerozchozenyma botama. Na dalsi akci v Alpach uz to bylo lepsi a nevadily mi ani na upravenych stezkach. Dokonce jsem si v nich jednou cvicne dal okruh Ceskym Stredohorim, zadna hitparada, ale dalo se (35 km, z toho cast po asfaltu, jinak lesni cesty a stezky).

Kdybych ty Nepal Treky nemusel vratit na reklamaci, tak bych si mozna nezlomil nohu. Protoze bych se mozna nebal vracet cestou, kudy jsem vylezl (po ledu a prednich hrotech), nehledal jinou cestu a tam se nezrakvil. Mozna :)

BTW, kdyz se boty jmenuji Nepal Trek, tak jsou na treky do Nepalu, ne? 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod wawrik » úte kvě 26, 2015 17:26

Hej, ale je to La Sportiva, takže by si to musel bežať :D

mike píše:Univerzalni neni, ale to neni zadna.
Akože nie? V mojich kožených béčkach môžem pri mojej váhe chodiť všade od letiska cez asfalt až po ľadovec. Jasné, že každý to má inak, len ma prekvapilo, že človek, čo tunuje svoju výbavu do posledného detailu, chce chodiť po Alpách v céčkach... Predpokladám, že do nich nastúpiš v Prahe a vystúpiš až po návrate...

Vlastne, asi to má logiku - keď zoberiem do úvahy, že si o pol kategórie až kategóriu posunutý, a ľadovcové Alpy pre mňa znamenajú B až B/C...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » úte kvě 26, 2015 17:44

Chozeni je taky sport ;-)

Ano, to je ono. Jde hlavne o vahu, tebe mozna tve Cube podrzi vic, nez mne Nepal Treky. Taky o teren, nejsou Alpy jako Alpy. Okoli Ankogelu je o level niz, v GP je spousta ostrych kamenu a jak jsem psal a daval fotky, Islandy to nedaly. Pri me vaze, u tebe by mozna prezily.

Jo, v pohorkach z Prahy i zpet (a na letistich se musim zouvat, piskaji #-o). Nic moc, vsak taky cestovani nesnasim 8)

Jinak po Alpach se chodi i v Dckach. V GP obcas potkavam lidi v LaS Nepalech i na znacenych stezkach. Nechapu, v tech se uz normalne chodit neda, nemaji zadnou kolebku a jdes jak robot. Pri lezeni 50+ stupnoveho firnu ale musi byt skvele.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Příspěvekod zonn » úte kvě 26, 2015 18:00

V Ceckach jsem videl kluka i na Rozsutci, kazdy to ma jinak ;-)
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod pavproch » úte kvě 26, 2015 18:05

GP, Rozsutec.... pche!

Já v C/D už asi x let běhám aji po Beskydoch... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » úte kvě 26, 2015 18:09

@pp: kyborgove to holt maji jinak ;-)

@zonn: z nekterych smeru by se na Rozsutec hodily i C/D ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Příspěvekod zonn » úte kvě 26, 2015 18:11

Bavime se o "normalnich" lidech :-D Promin, neslo odolat :-) Vsak jsem psal, ze kazdy to ma jinak.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re:

Příspěvekod wawrik » úte kvě 26, 2015 18:15

zonn píše:V Ceckach jsem videl kluka i na Rozsutci, kazdy to ma jinak ;-)
Ale jo, tomu rozumiem, mňa to len prekvapilo u mika, čo normálne chodí v Alaskách.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

PředchozíDalší

Zpět na Boty