Boty Grisport - pocení nohou

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Boty Grisport - pocení nohou

Příspěvekod Venca » ned úno 26, 2006 18:55

Čau lidi, nedávno jsem si poprvé v životě koupil trekové boty. V obchodě jsem uviděl skvěle vypadající celokoženou obuv s membránou značky Grisport a tak se mi líbily, že jsem si je hned vzal. Teď mi ale nějak nechtějí "dýchat" po půl hodině chůze mám spocenou nohu a vlhkost se drží uvnitř boty. Je to normální u všech celokožených trekovek nebo mám špatné boty? Popřípadě jestli by pomohly nějaké termoponožky. Před použitím jsem botky naimpregnoval přípravkem SNO SEAL s obsahem včelího vosku, tak jestli to není náhodou tím. Díky za pomoc.
Venca
 

Re: Boty Grisport - pocení nohou

Příspěvekod tuso » ned úno 26, 2006 18:58

Venca píše:Čau lidi, nedávno jsem si poprvé v životě koupil trekové boty. V obchodě jsem uviděl skvěle vypadající celokoženou obuv s membránou značky Grisport a tak se mi líbily, že jsem si je hned vzal. Teď mi ale nějak nechtějí "dýchat" po půl hodině chůze mám spocenou nohu a vlhkost se drží uvnitř boty. Je to normální u všech celokožených trekovek nebo mám špatné boty? Popřípadě jestli by pomohly nějaké termoponožky. Před použitím jsem botky naimpregnoval přípravkem SNO SEAL s obsahem včelího vosku, tak jestli to není náhodou tím. Díky za pomoc.


Tak tuhle membránu neznám, ale když jsi měl obyčejné ponožky, tak to může být tím, protože mě se taky potili nohy a to mám GTX XCR- co jsem začal používat funkční, tak naprostá pohoda.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » ned úno 26, 2006 19:02

Nohy se potí každýmu. Někomu víc, někomu míň. Sno Seal za to nemůže a je dobře, že jsi ho tam napatlal. Trekový fusky doporučuju.
Když se v létě vyzuju (mám Gore), tak mám taky nohy vlhký. Ono, když člověk deset hodin jde, tak by bylo divný, kdyby byly suchý ... bych řek' :((
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tuso » ned úno 26, 2006 19:23

Přípluv píše:Nohy se potí každýmu. Někomu víc, někomu míň. Sno Seal za to nemůže a je dobře, že jsi ho tam napatlal. Trekový fusky doporučuju.
Když se v létě vyzuju (mám Gore), tak mám taky nohy vlhký. Ono, když člověk deset hodin jde, tak by bylo divný, kdyby byly suchý ... bych řek' :((


Pod pojmem naprostá pohoda jsem myslel, že se mi nohy sice potí, ale nepociťuju to jako nepříjemnost. Ve vlněných /nebo bavlněných/ ponožkách jsem doslova čvachtal.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » ned úno 26, 2006 19:37

tuso píše:Pod pojmem naprostá pohoda jsem myslel, že se mi nohy sice potí, ale nepociťuju to jako nepříjemnost. Ve vlněných /nebo bavlněných/ ponožkách jsem doslova čvachtal.


Já to beru taky jako fakt. Vzhledem k tomu, že jsem mé ponožky jak Moira, tak army Klimatex koupil pár po 32 Kč, tak ani nevím, jestli to funguje tak jak má :wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » ned úno 26, 2006 19:37

Mam taky dojem, ze Grisport tej svojej membrane nadava Gritex, alebo tak nejak, ale to je jedno. Membrana v kozennej obuvi je cira zbytocnost aj keby to bol hned GTX XCR a nie parodia na tu istu temu od Grisposportu. Odporucam kvalitne trekove ponozky. Ten pot sice zahadne nezmizne, ale rozhodne zvysuju komfort tak o polovicu. Aspon u mna to tak bolo. *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod tuso » ned úno 26, 2006 19:43

Rujir píše:Mam taky dojem, ze Grisport tej svojej membrane nadava Gritex, alebo tak nejak, ale to je jedno. Membrana v kozennej obuvi je cira zbytocnost aj keby to bol hned GTX XCR a nie parodia na tu istu temu od Grisposportu. Odporucam kvalitne trekove ponozky. Ten pot sice zahadne nezmizne, ale rozhodne zvysuju komfort tak o polovicu. Aspon u mna to tak bolo. *


Nemám kožený vrch, takže tá membrána má zmysel. Len som reagoval na potenie pod membránou.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jano » ned úno 26, 2006 20:05

Sme sa o tom bavili pred par dňami na hiking.sk: Kedže koža ma oproti akejkoľvek membráne oveľa nižšiu, ba takmer až nulovu "dýchavosť", tak membrána nemôže mať zásadný význam pri potení či nepotení sa nôh v topánke.
Jano
 

Příspěvekod Rujir » ned úno 26, 2006 21:36

tuso píše:Nemám kožený vrch, takže tá membrána má zmysel. Len som reagoval na potenie pod membránou.


No jasne, ze hej. Ale teraz sa bavime o celokozennych Grisportoch. :mrgreen: *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod venca » pon úno 27, 2006 10:36

Díky za postřehy, mě jen přišlo divné, že se ta vlhkost drží uvnitř boty, hlavně na špičce nahoře v té výstelce jak tam sáhnu mám mokrou ruku. Ale to je asi daň za tvrdou kůži, že?Takže nějaké kvalitní ponožky se oplatí?Ale ta bota bude stejně mokrá, jen to neucítím na noze, že?
venca
 

Příspěvekod Návštěvník » pon úno 27, 2006 11:36

Venca, este pred 2 rokmi som opovrhoval specialnymi trekkingovymi a podobnymi ponozkami, myslel som si, ze je to len marketingovy tah. Ved kto to kedy videl - ponozky za 500 korun, ba aj viac! To su iste len panske huncutstva, mne stacia moje obycajne hrube ponozky, ako uz snad 25 rokov... Minuly rok v marci som vsak jedny take ponozky znacky Klar dostal vo Svedsku zdarma ako darcek od organizatorov:-) a hned som ich tam aj nasadil. Este ked som si ich obuval a videl som na stitku ze vhodne pre GTX, som si hovoril, ze aka hlupost... Opak je pravdou - odvtedy som uz v inych ako trekkingovych ponozkach neturoval - jednak vlhkost, jednak pohodlie, jednak ziadne otlaky. Myslim si, ze ta vlhkost sa ti tym moze vyriesit. Opac jedny, zisti a uvidis, potom kupis viac...
Návštěvník
 

Příspěvekod chonga » pon úno 27, 2006 17:57

[quote="tuso
Pod pojmem naprostá pohoda jsem myslel, že se mi nohy sice potí, ale nepociťuju to jako nepříjemnost. Ve vlněných /nebo bavlněných/ ponožkách jsem doslova čvachtal.[/quote]

no, takhle nějak to beru taky :smt023
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1


Zpět na Boty