Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod krejzic » ned led 23, 2011 20:01

To sis chtěl koupit ty Asola a místo toho sis koupil krosovky od Salomonu? :shock: Trošku rozdílné.
krejzic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv pro 9, 2010 11:21

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod martan » ned led 23, 2011 20:24

no zkusil jsem něco jiného a takhle to dopadlo
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod pavproch » ned led 23, 2011 20:32

očekávatelný výsledek pro kombinaci měkká nízká boty + gtx

:twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod martan » ned led 23, 2011 21:33

pro mně neočekávaný po všech referencích, jak S drží atd. a za 3,5kKč by už kua mohla být kapku kvalita, ne? :nasranost:
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod holgerus » pon led 24, 2011 18:54

Že GTX do nízkých nepatří je krapet předsudek. Reaguji obecněji na Pp. Právě po všech referncích padla volba na S no a za tu cenu by si taky mohli hledět více kvality, resp. konstrukčního a technologického řešení. Odolnější svrchní materiál bych rovněž ocenil...
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod deckardph » pon led 24, 2011 19:12

Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit že GTX v teniskách je naprd, to člověk pokud něco dělá vodrovná do 3 mesíců. Salomonu těžce nevěřim, prostě mě příde takovej aušusovej a tenisky za 3,5 litru co vydržej půl roku, tak to je spíš špatnej jouk než cokoli jinýho. :lol:
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod holgerus » pon led 24, 2011 20:05

Já zas musím říct, že až Na S, mám s GTX u tenisek zkušenost dobrou. Ty Meindl Lareda nepočítám, to jsou botky městské. Problém je podle mého v tom, že kvalita prostě upadá a S. má holt dobrý marketing a u verzí be GTX se ta nedokonalost projeví později. Mám ty Wingy bez GTX a ty jsou v pohodě, zatím. Otázka je jak dlouho vydrží až je vytahnu na jaře.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod martan » pon led 24, 2011 20:08

zítra si jdu do města, tak se protáhnu přes prodejnu S a uvidíme, co mi pan W. řekne, až se tam oběvím podruhé s tím samým problémem. :((

mám ještě starší nike s gtx a tam problém nebyl. a taky jsou o tenisky
prostě soudruzi v člr (thx bibi za opravu. chtěl jsem napsat čldr, ale byl jsem upozorněn, že demokracii mají v korei a ne v číně) někde udělali chybu. tahle chyba se ale stává max. 2x za deset let. a zrovna u mně :axe:
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod amigo » pon led 24, 2011 20:20

deckardph píše:Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit že GTX v teniskách je naprd, to člověk pokud něco dělá vodrovná do 3 mesíců. Salomonu těžce nevěřim, prostě mě příde takovej aušusovej a tenisky za 3,5 litru co vydržej půl roku, tak to je spíš špatnej jouk než cokoli jinýho. :lol:

a na základě jaké vlastní zkušenosti hodnotíš boty od salomonu jako předraženej aušus? nějaký problémy s konkrétním modelem?
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod deckardph » pon led 24, 2011 20:53

Já bych si boty od S nikdy nekoupil už z výš uvedenejch důvodů, stačí si ty boty vzít do ruky a trochu si je ošahat prostě přeplácaný, spousta designovejch bezůčelovejch prvků, Tyhle boty se nedělaj venku, ale v kanceláři marketingového oddělení :vom:
GTX v měkejch teniskách je blbost, protože když v nich budu šplhat po skalách, skákat, prodírat se ostružiním nebo hrát fotbal tak to nemá šanci zvládnout (boty držej ale GTX ne)
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod martan » pon led 24, 2011 20:55

podle mně zase gtx v kožených botách je blbost. bo ty napatláš snousilem a neteče do nich a stejně přes kožu nepustí moc ven, ale co s hadrou. tam ten gtx má opodstatnění
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod amigo » pon led 24, 2011 21:08

deckardph píše:Já bych si boty od S nikdy nekoupil už z výš uvedenejch důvodů, stačí si ty boty vzít do ruky a trochu si je ošahat prostě přeplácaný, spousta designovejch bezůčelovejch prvků, Tyhle boty se nedělaj venku, ale v kanceláři marketingového oddělení :vom:

ahá, takže proto jsou to jedny z nejlepších běžeckejch bot, protože jsou vlastně k ničemu a ty by sis je nekoupil, no že mě to hned nenapadlo.

na druhou stranu s tím, že do měkkejch bot je GTX zbytečnej, souhlasím.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod vonkreuz » pon led 24, 2011 21:22

Amigo, on má pravdu.
Salomon se poslední dobou nějak s*re.
Z mého okruhu si ho všichni rekreační běžci pochvalují. Ale ty, kteří běhají často a nebo i v repre si stěžují na klesající kvalitu. Nebo jim roste hmotnost a stoupá tím i zatížení na boty.
Takže dost lidé je třeba ovlivněno tím, že Salomon má stále dobré jméno. Osobně to posoudím, až mi dojdou nove XT Wingsy a něco s nimi naběhám. Pak uvidím, jestli se dodrbou taky tak rychle jako XA Pro 3D.
Na druhou stranu, kámoška má XA Pro 3D Ultra GTX a i po dvou letech gore stále goruje... (kupováno 2 roky zpět)
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod deckardph » pon led 24, 2011 21:25

Ne to ne spíš proto, že nejsem (stejně jako 95% místních) žádnej vrcholnej běžec, kterej si může dovolit trhat jedny boty za druhejma (protože mu je sponzor servíruje zadarmo) ale chci aby mě tak příšerně předražená bota něco vydržela :((
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod amigo » pon led 24, 2011 21:38

sry ale pravdu vážně nemá. jednak to nejsou boty do města, ale primárně na běh v terénu a nejvíc je vidíš při různejch horskejch maratónech. to že tady na ně nadávaj sváteční běžci (to není myšleno nijak zle) nic neznamená, protože lidi jako např. ninaj z podlysáků (loni třeba 11. místo v 7BV) na ně nedají dopustit. ta bota je určená na opravdovou zátěž a jako měkká teniska logicky nemá šanci vydržet 5 let v provozu jako třeba pohory. pokud si někdo myslí, že bota na horský běh má mít tu vlastnost, že vydrží déle, než se kupující psychicky srovná s vysokou pořizovací cenou, pak je mi líto, ale asi bude zklamanej.

klesající kvalitu beru, může být - nemám šanci posoudit, ale mimo žvásty jako že jsou to boty dělaný v kanclu a aušusový, může z huby vypustit tak někdo, kdo o tom ví kulový.

jdu spát :wink:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod martan » pon led 24, 2011 21:47

chceš mi tvrdit, že za tři měsíce ve městě tu botu zničím chozením po asfaltu víc, než za tři měsíce lítáním pohorách v kamení??? :shock:
jsou to pravda jedny z nejpohodlnějších bot, co jsem kdy měl, ale za tu přemrštěnou cenu by ten gtx mel gtx déle, než jen po dobu přepravy z číny do čr v kontejneru.
nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci. tím se řídím.
ale tři a půl litru je asi ještě furt málo.
zlaté vietnamky. kudy vteče, tudy vyteče a ještě skvěle větrají. :finga:
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod krejzic » pon led 24, 2011 21:51

deckardph píše:...GTX v měkejch teniskách je blbost, protože když v nich budu šplhat po skalách, skákat, prodírat se ostružiním nebo hrát fotbal tak to nemá šanci zvládnout (boty držej ale GTX ne)


Pokud se nepletu, tak xt wings i xa pro 3d ultra jsou určeny pro běh a ne pro to, co píšeš ty...

Osobní zkušenost mám s xa pro 3d ultra vynikající, zatím jsem v nich běhal od dubna do listopadu 4x až 5x týdně a stále drží. (A to jsem toho v nich i dost nachodil.) Abych nehodnotil jen to jestli drží pohromadě, tak chválím i jejich vlastnosti, co se běhu týče.
krejzic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv pro 9, 2010 11:21

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod amigo » pon led 24, 2011 22:01

@martan: ne to nechci, jen tvrdím, že kupovat si boty za 3,5 litru, které jsou určené na "trailrunning a závodní využití", je minimálně nerozumné pořizovat na courání po městě. je to jako kdybych nadával, že moje Cčkové pohory nejsou na nákupy dost pohodlné. imho tuhle botu ocení ať už hobíci nebo profíci, ale jistě ne příležitostní běžci, nebo ty, který je taháš do města, a každý od nich čekáte něco jiného.

ty boty jsou navíc co nejvíc odlehčené, takže logicky míň vydrží, ale zas při běhu jsou jak pírko, atd. ...

krejzic: přesně o tom mluvím :wink:

edit: teď už vážně dobrou zzzz
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod ninaj » úte led 25, 2011 16:46

deckardph píše:Já bych si boty od S nikdy nekoupil už z výš uvedenejch důvodů, stačí si ty boty vzít do ruky a trochu si je ošahat prostě přeplácaný, spousta designovejch bezůčelovejch prvků, Tyhle boty se nedělaj venku, ale v kanceláři marketingového oddělení :vom:
GTX v měkejch teniskách je blbost, protože když v nich budu šplhat po skalách, skákat, prodírat se ostružiním nebo hrát fotbal tak to nemá šanci zvládnout (boty držej ale GTX ne)

Doporučil bych se podívat, kdo se podílí na vývoji obuvi :-)
A proč to děláš? Bo mě to baví vole.
http://www.podlysaci.cz
Uživatelský avatar
ninaj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát lis 21, 2008 15:43
Bydliště: Frýdek-Místek (Ostravice)

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod deckardph » úte led 25, 2011 17:12

Vy jste blázni já bych si nikdy nekoupil boty jen na běhání za 3,5K (nechodim v běhacích botech po městě, žádný spec běhací boty nemám). Ale kdybych si kupoval boty na běhání venku v přírodě po lese, tak by musely to co sem napsal vydržet. A jestli se tu bavíte tím že běháte po asfaltu nebo ve městě tak to sorry :vom:
Ninaj: Jo na těch botech je to vidět kdo se nejvíc podílí na vývoji ekonomové a marketingový manageři :D
Naposledy upravil deckardph dne úte led 25, 2011 17:52, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod Ryba » úte led 25, 2011 17:30

zatím jsem v nich běhal od dubna do listopadu 4x až 5x týdně a stále drží. (A to jsem toho v nich i dost nachodil.)

No a kolik je to naběhaných/nachozených kiláků? A přes zimu běháš v čem?
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod holgerus » úte led 25, 2011 17:59

Já bych to zkrátil s dovolením. Asi začínají mít trochu problémy s kvalitou. já je použvám přesně dle jejich určení a stejně, pohodlnější jsem na noze neměl. Ale - po kritických 3 měsících začal být problém s použitými materiály a zpracováním. JInak použité technologie, hlavně do podrážky velmi oceňuji, nohy a hlavně klouby a šlachy to dokáží ocenit. Já doufal že při tom zatížení vydrží aspoň rok, přece jen nemám bohatého sponzora. Tak to vidím příště na Asics, asiks. :wink: Pro předtsvau chtěl bych v létě něco poběhat v Tatrách, magistrála a tak. Takže běh náročným terénem...
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod krejzic » úte led 25, 2011 18:59

Ryba píše:No a kolik je to naběhaných/nachozených kiláků? A přes zimu běháš v čem?


Kilometry nikdy nesčítám, ale počítej cca 7km za tréninkovou jednotku. Ve sněhu běhám ve speciálkách pro orientační běh - VJ Supra stud.
krejzic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv pro 9, 2010 11:21

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod Volovec » stř led 26, 2011 9:12

deckardph píše:A jestli se tu bavíte tím že běháte po asfaltu nebo ve městě tak to sorry :vom:

Asi jsem po ránu nějakej natvrdej, ale mohl bych vědět, co jsi tím chtěl říct???

Jinak, mně teď po více než roce odcházejí NB MR749GY a to tak ze mam diru na leve bote u palce. Vubec nevim jak jsem k tomu roztrhnuti tkaniny prisel, jestli jsme nekde napichl nejakou vetev nebo co. Vzhledem k tomu ze jsem to zjistil tesne pred jednim zavodem tak jsme se vyprdnul na reklamaci a zasil to, bohuzel se to pak zacne trhat hned vedle. Botky maji nalitano neco pres 700 km, vetsinou v zime na snehu a v lete na zavodech co jsou castecne v terenu.
Silnicni botky od NB maji nalitano asi pres 1.500 km a zatim drzej - uz jsme ale poridil na jaro nove.
Jinak botky od NB co kupuju u Pavla Baberada porizuju v cenove hladine kolem 1.500,-.
Salomon Speedcrossy2 jsem uz malem kupoval ve vyprodeji za 2tisice, nakonec jsem je nevzal ze dvou duvodu: zrovna nebyly volne penize (dost toho ted nasypeme do silnicnich kol) a ty boty jsou ciste do terenu - a ja i pri terennich vyklusech mam dost lesnich zpevnenych cest. A moc ciste krosovych zavodu nebeham.
Volovec
Uživatelský avatar
Volovec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon úno 5, 2007 16:54
Bydliště: Vysočina

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod amigo » stř led 26, 2011 9:34

deckardph píše:Ninaj: Jo na těch botech je to vidět kdo se nejvíc podílí na vývoji ekonomové a marketingový manageři :D

mě by zase zajímalo, kdo se podílel na tvým vývoji? :twisted:

@volovec: já málem koupil ve výprodeji salomony xt wings, ale nakonec jsem do nich nešel, přeci jen toho nenaběhám tolik, abych je užil :((
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod martan » čtv led 27, 2011 19:43

právě jsem dokončil test nepromokavosti wingů
do lavoru voda, botky ponořené přes špici, zatížené, ať neplavou. nechané hodinu osudu.
v pravé botě vlhko citelné na prstech i na hajzláku, kterým jsem to taky zkusil
v levé botě bazén. (snad jsem nebyl takový mamlas, že bych nabral a nevšim si toho :-k ) spíš ne. levou jsem topil jako první.
ale pro sichr to můžu prubnout znovu.

co vy na to? je normální i to zrosení membrány? voda byla normálně studená z vodovodu.
:nasranost: :protest:
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod holgerus » čtv led 27, 2011 19:50

No řekl bych že ti do nich slušně teče, do mých taky :axe: nejsi v tom sám. Jen by mne zajímalo jak to reklamovat.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod martan » čtv led 27, 2011 20:03

už jsem takhle reklamoval XA. asi po týdnu. vrátili mi prachy a já dal S ještě jednu šanci ](*,) ](*,)
tuhle chybu po druhé nezopakuju [-X
druhý test si natočím na mobil jako důkaz :-k

ale co se týká pohodlí, po několikeré opakuju, že špica. =D>
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod holgerus » čtv led 27, 2011 20:23

No tak já to mám přesně v opačném pořadí #-o To jsem si lebedil jak jsou pohodlné, supr podrážka tak.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod martan » pát led 28, 2011 19:12

martan píše:právě jsem dokončil test nepromokavosti wingů
do lavoru voda, botky ponořené přes špici, zatížené, ať neplavou. nechané hodinu osudu.
v pravé botě vlhko citelné na prstech i na hajzláku, kterým jsem to taky zkusil
v levé botě bazén. (snad jsem nebyl takový mamlas, že bych nabral a nevšim si toho :-k ) spíš ne. levou jsem topil jako první.
ale pro sichr to můžu prubnout znovu.

co vy na to? je normální i to zrosení membrány? voda byla normálně studená z vodovodu.
:nasranost: :protest:


tak jsem to prubnul znova pouze s levou botou. byl v ní bazén už asi po čtvrt hodině :nasranost: :nasranost: :nasranost: :protest:
boty pudou na reklamačku.
chjo. takové pohodlné papuče :cry:
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

PředchozíDalší

Zpět na Boty

cron