Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod aleš osmý » stř bře 31, 2010 17:09

Stále se nemohu rozhodnout, který z těchto dvou modelů zvolit pro běh v terénu. Do toho teď ještě přišel model Wings 2. Má s nimi někdo nějaké zkušenosti? Na netu jsem model Wings 2 našel nejlevněji za 2850 kč, XA PRO 3D za 2740 kč. Existují také varianty s gore-texem, ty jsou ale dražší a také je myslím nevyužiji. Díky za každý příspěvek.
aleš osmý
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned bře 14, 2010 13:06

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod vonkreuz » stř bře 31, 2010 17:48

Ahoj,
kolegyně má už druhý pár XA PRO... a plně si je pochvaluje *

A když do terénu, co takhle Salomon Speed Cross? :-k Známý je má a i když je nosí i do města, tak ta podrážka ani po roce není nijak ukrutně ubroušená, i když se mi ta směs zdála měkčí.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod aleš osmý » stř bře 31, 2010 19:13

U těch Speed Cross je ta podrážka měkčí asi proto, že je do sněhu a tak. Radši bych volil mezi Wingama a XA PRO 3D - připadají mi robustnější a takové nenápadné i pro civilní nošení ( oba modely v černočervené barvě ).
aleš osmý
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned bře 14, 2010 13:06

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod vonkreuz » stř bře 31, 2010 19:23

Podrážka u SpeedCrossů je měkčí právě kvůli sněhu a blátu, však je také určená jako "trail" a také je mnohem více výrazná - ze spoda jsou jsou výstupky ve tvaru ostré závorky >>, vysoké asi tak 4mm a možná více...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod Hanzik » stř bře 31, 2010 21:10

Mam XA PRO 3D a plna spokojenost. Podrazka, krom toho, ze se prilis neoslapava, ma perfektni zaber. I na snehu, kdyz nekteri vytahovali nesmeky, mi to nejak vyrazne neujizdelo. Fixace nohy a stabilizace paty jsou velmi komfortni. Kazdopadne bych se asi rozhodl podle toho, ktere Ti lip sednou. XT Wings jsou taky kvalitni botky. Borci z Tilak/OpavaNet je, pokud vim, pouzivaji na adventure racing.
Hanzik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 726
Registrován: stř lis 1, 2006 14:07
Bydliště: Ostrava

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod aleš osmý » čtv dub 1, 2010 13:41

Zkoušel jsem ty XA PRO 3D Ultra a docela mi sedly. Potřeboval bych ještě nazout ty Wingsy, to ale nebude snadné - v tomto týdnu jsem obešel 5 krámů a jen v jednom moje číslo ( 10,5 ) těch XA PRO 3D Ultra. Wingsy nikde, ani ty nové Wings 2.
aleš osmý
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned bře 14, 2010 13:06

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod aleš osmý » sob dub 3, 2010 19:17

Tak jsem dnes podnikl další spanilou jízdu po krámech a v žádném jsem tyhle salomony nenašel. Už fakt nevím kam je jet vyzkoušet... ?
aleš osmý
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned bře 14, 2010 13:06

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod Hanzik » ned dub 4, 2010 9:49

Napada me jen salomon-run.cz ve Frydku-Mistku, tam by je meli mit.
Hanzik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 726
Registrován: stř lis 1, 2006 14:07
Bydliště: Ostrava

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod aleš osmý » ned dub 4, 2010 10:18

No jo, to mám přes celou republiku - jsem z Liberec. kraje.
aleš osmý
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned bře 14, 2010 13:06

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod aleš osmý » čtv dub 22, 2010 20:56

Tak jsem dnes večer zabrousil do hudy sportu v Liberci a tam nemají ani jeden z těch modelů. Seběhl jsem ještě do sportu2000 a tam měli modely XA PRO 3D z r. 2008. Grrrrrrrrrrrrr.......
aleš osmý
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned bře 14, 2010 13:06

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod Volovec » čtv dub 22, 2010 21:19

A mas zjisteny jak je to u jednotlivych typu a tvych nohou s pripadnou pronaci ci supinaci?
Kdyz tak jukni na vyber obuvi na www.behej.com.
Volovec
Uživatelský avatar
Volovec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon úno 5, 2007 16:54
Bydliště: Vysočina

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod ninaj » pát dub 23, 2010 8:05

ahoj
na běh do terénu jsou asi nejlepší ty xt wings, ty xápročka jsou spíš takové trekové botky, sám běhám v terénu a taky do vrchu a mám xt wings, má je hodně běžců. Používám je i na treky v létě nebo na delší pochodové závody. Speed crossy jsou závodní boty do sněhu a do bláta, při častém používání se mohou prodřít a podrážka se na tvrdém povrchu dost ničí. A zkušenosti mám z wingy dobré, sice už jsem měnil tkaničky, protože mi praskly asi po půl roce, ale ja těm botám dávám opravdu co proto. Model z goretexem bych na běh vůbec nedoporučil, boty jsou těžší, dražší a obvykle stejně nabereš vrchem.
A proč to děláš? Bo mě to baví vole.
http://www.podlysaci.cz
Uživatelský avatar
ninaj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát lis 21, 2008 15:43
Bydliště: Frýdek-Místek (Ostravice)

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod martan » ned dub 25, 2010 22:29

mam XA zatím jen chvíli,takže na pořádné hodnocení je brzo. ale v obchodě byly v poho, doma taky a první cestu do práce jsem je chtěl zahodit, jak mně hryzly na patě. zjistil jsem, že ne/hryzou podle toho, jak je utáhnu. když víc, tak žerou. :evil:
já prostě asi nikdy nekoupím boty, abych je neobečel, než je rozšlapu :((
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod vonkreuz » čtv dub 29, 2010 20:42

Tak první výběh v XAčkách mám za sebou * Spokojenost.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod aleš osmý » čtv dub 29, 2010 21:03

Máš letošní model nebo loňský? Kdes ho koupil? Za kolik?
aleš osmý
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned bře 14, 2010 13:06

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod vonkreuz » čtv dub 29, 2010 21:26

Letošní model, HUDYsport Žilina, velikost 10,5 (větší ani nebyla), původní cena 125euro, já měl jistou slevu.
Zkoušel jsem i XT Wingsy I aj II za 135éček, ale nesedly mi. Goráčové XT Wings jsem do ruky ani nebral :twisted: SpeedCompy jen ženské a SpeedCross II nejsou nic pro mně.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod aleš osmý » pát dub 30, 2010 17:02

Hmmm, v libereckém hudysportu mají od salomonu jediný nějaký starší model a ještě navíc nejspíš nějakej vycházkovej... . Prý salomony mají jen okrajově, jak se to má že hudáč v Žilině ho vede jinak?
aleš osmý
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned bře 14, 2010 13:06

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod vonkreuz » pát dub 30, 2010 17:09

Protože "frenčíz" * Podívej se do vlákna Hudy vs. RockPoint, tam je to vysvětlené.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod aleš osmý » sob kvě 22, 2010 14:36

Tak už mám ty XA PRO 3D Ultra doma, jakmile je testnu někde v terénu tak napíšu.
aleš osmý
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned bře 14, 2010 13:06

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod Stani » ned kvě 23, 2010 20:18

V Kosiciach -obchod Capricorn - hore na poschodi som videl vcelku velky vyber Salomon topanok, trekove, aj nizky strih, tam som si aj jedne kupil a su super. Videl som tam aj trejlaky XT Wings a mozno mali aj tvoje XD..to len tak na okraj, ak tam niekto "zabludi". Uz len tym dizajnom su to sakra pekne boty.

Pockam si na tvoje echo, dost ma to zaujima, sice ide mi hlavne o beh v zime. Tato zima bola prekvapivo snezna a ladova a v klasickych bezeckych to nebolo celkom bezpecne. Lakaju ma skor XT Wings...ale este precitam info od vas, co uz ich mate.

Prosim, mas nejaku trat v kombinacii trail + asfalt?
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod bobo » pon kvě 24, 2010 9:39

Jedine porovnanie co ma napada je, ze XA Pro su trosinku tvrdsie, s pevnejsim strihom, mne pripadaju dokonca uzsie, a su podla mna urcene na narocnejsie akcie, ktore nie su vyslovene orientovane len na vykonnostny beh. Typickym prikladom su adventure race. XT wings maju v podstate to iste urcenie, akurat su podla mna orientovane viac vykonnostne, su lahsie, viac bezecke, aj ked by mali zniest vsetko to, co XA Pro.
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod Stani » pon kvě 24, 2010 17:04

dnes som sa bol na XT Wings pozriet. Spodna cast paty je ale poriadne spevnena - a prechadza skoro az k strednej casti podrazky. Ani neviem, co tam bude pruzit. Jasne, laicky pohlad, mam skusenosti len s asfalt bezeckymi typmi topanok, verim, pruzenie je urcite premyslene a nemusi byt zvyraznene navonok, ale to ma trochu zarazilo.

Skutocne mi nepraskne ta "umelohmotna" vystuha na bocnej strane podrazky? Myslim, ze je limitnych okolo 90kg? prepacte ak kecam.


Off topic: Uz ked sme u Salomon, len upozornim, ze uz som videl nove modely Amphibian trek/sandal kombi s ovela viac premakanejsim jazykom a patovou castou.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod aleš osmý » stř kvě 26, 2010 20:13

Tak dnes jsem se konečně dostal k tomu vyzkoušet ty nové XA PRO 3D Ultra v akci. Dost jsem se nato těšil, takže hodnocení bude možná trochu zkreslené přehnaným očekáváním. Také musím předeslat, že jsem dosud běhal všude v silničních NB zhruba 6 let starých a docela oběhaných ( 1xmaraton+ semtam nějaké krosy ). Teď ale k těm salomonům - od baráku to mám asi kilák po asfaltu do lesa a jak jsem byl natěšenej a plný sil, tak tam ty boty nádherně letěli. Oproti těm starým křuskám fakt nebetyčnej rozdíl. Místy jsem přebíhal pásem makadamu a i na těch hrubých kamenech to bylo bez problémů a také běh po pražcích mezi kolejemi a nakonec i po 15 cm širokém betonovém rantlu u zastávky v pohodě :) . V lese na jehličí, po kořenech i kamenech tak nějak podle očekávání z předchozí anabáze po asfaltu. Bota krásně drží okolo kotníku, méně už mám staženou špičku - trochu mi tam chodí prsty u nohy do stran. Možná to ale vychytám více staženým šněrováním - to je také bez problému. Drží utažené a dá se hezky schovat do kapsičky u jazyku. Na mokrých kamenech a v blátě nijak nesmeká ani se nezanáší podrážka. V krámě při zkoušení mi vadil výrazný výstupek na v botě u klenby, po chvilce chození v kráme ten špatný pocit zmizel a dnes při běhu jsem o tom ani nevěděl. Po hodince běhu jsem nezaznamenal žádny vyznamný problém, uklouznutí, zvrknutí do strany apod. Při běhu jsem na boty semtam mrknul a docela ocenil ten bílý flek na gumové špičce ( mám černočervenou variantu ). Při přeskakování čehokoliv je ta špička hezky identifikovatelná, takže jsem nikde nezaškobrtnul ( v nových botech se to někdy stane ). Jediným mínusem tedy zůstává cena :cry:
aleš osmý
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned bře 14, 2010 13:06

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod bobo » stř kvě 26, 2010 20:53

Stani píše:


Ono, ak to pocitovo v obchode na omak porovnas s asfaltovymi botami, tak budes v soku, to je jasne :) je to neporovnatelne tvrdsie. Ja mam tiez vo zvyku rucne stlacat odpruzenie pod patou a skusat tak tuhost tej-ktorej tenisky, ale videl si niekedy nazivo rozmontavanu Asicsu s gelom? Je to skoro ako kamen, ale ked behas, tak si ako v bavlnke :) Okrem toho, su to boty do terenu, nie su to vyslovene tlmive botky na asfalt. Toho ich "skeletu" by som sa nebal, snad vedia co robia, mne to zatial drzi :)
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod Stani » pát kvě 28, 2010 20:52

To ales.osmy: dik za prvu recenziu, ale skutocne to pride az po 100-150km, kedy topanka viac dostane zabrat, kym si noha si urobi svoj "pelisek". No ked mas uz od zaciatku dobry pocit, potvrdeny zo skusania z predajne, tak to len prida na chuti.

Stale tvrdim ze Salomon maju velmi dobre kopyto.

S Asics Gel (Nimbus9) nemam dobre skusenosti a bolo to sklamanie. Tot moj problem, noha v ich kopyte jednoducho nesedi a nezmenilo sa to ani po 100,200 km. Ale gelac drzal a pruzil, to hej.

NewBalance - u pronacnycch modeloch 1223,1224 maju tiez skelet podporu a drzi vyborne, neprelomi sa.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod martan » stř čer 2, 2010 19:21

tak jak nám dneska krásně lilo :slota: ,tak sem brouzdal ranní rosou, teda loužema, po cestě do práce, a mám pocit, že do tych novych solomonu leje skrz špice :(( přesně jak je na špici kolem kloubů prstů to obšití kůže. nějak tam ten gtx asi negoretexí :-s asi je vyplním papírem a dám jim koupel ve vaně, abych vyloučil možnost, že se mi tak brutálně spotila noha během 10 min. cesty do práce :-k
esli se to potvrdí, tak bude pořádně :toimonster: :smt071 bo u bot za 3100kč bych už čekal kvalitu ...jo jde o XA
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod Filip » úte čer 8, 2010 10:10

Ahoj,
jestli jsem si to dobře přebral, tak na závodění (survivaly typu Atlas adventure nebo DKNV) jsou lepší ty XT Wingy, 3D jsou víc trekové. Ok, dík za radu. Mohl by nicméně ještě někdo říct, kde je sehnat v Brně? Měli je jednu dobu v Hudáči, ale jen v řvavě červené. A teď už nemají ani tu. Nějaký ověřený tip, kde je tady koupit? Dík moc, Fil
Filip
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: čtv kvě 29, 2008 11:32

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod martan » stř čer 16, 2010 19:08

tak sem zkusil utělat test a ty botky vycpal papírem a strčil pod vodovod ...voda ne ně tekla max 3min. asi po půl hodině sem se na ně šel mrknout a papír uvnitř byl mokrý :evil:
u bot za víc jak 3litry bych čekal, že budou fungovat ](*,) ](*,)
píšu prodejci
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod pavproch » stř čer 16, 2010 21:27

@í-tí: toje salaman, woe! envi-friendly.... membrána naopak - nepustí (přírodu ohrožující) smrad a pot ven.... :finga:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod RUMcajs » pát čer 18, 2010 23:59

Martan:
Dik za info!
Na image si nepotrpim takze koupim kecky na trznici.
Fce stejna a cena prijemnejsi :wink:
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Další

Zpět na Boty