Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod Voko » ned led 8, 2012 17:47

Nevím, běhal jsem zatím 2x týdně 4 km, co na tom jde zkazit?
oblečení - spodky DF od Senzoru + 3/4 kalhoty, takže si myslím, že jsem neprochladnul. Běhám tak někdy od 1/2 prosince.
Jediné co tomu mohlo napomoct bylo téměř vyvrknutí nohy v pondělí.

Dumám nad tím, protože se mne ortoped ptal, jestli nemám nové boty, že by to mohlo být tím.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Salomon XT Wings versus Salomon XA PRO 3D Ultra

Příspěvekod Nerozhodnej » čtv pro 29, 2016 8:25

Zdravím.
Náhodou jsem narazil při brouzdání na toto téma. Náhodou jsem běhal v obou jmenovaných botech. Náhodou jsem oboje v rozmezí jednoho roku koupil každé kolem 2000 Kč. Náhodou jsem zkusil u obou variant GTX i ne gtx verzi.
Můžu říci, že GTX varianta je zbytečná, lepší jsou asi bez, ale ve sněhu jsem to ocenil. I když beru na vědomí, že se mají běžecké boty po 700 km vyhodit, naběhám většinou na každé boty kolem 1200 km. Po tomto čase vypadají boty jako nové, žádné praskliny ani roztržení. Pokud je umyju, vypadají skoro nově. Tak nevím, jestli mám štěstí nebo běhám nějak opatrně, ale nechápu vůbec naříkání nad kvalitou, běhám již asi 16 let a vyběhané boty nejsou vůbec zničené.
Jinak mám zkušenosti s Inov 8, Adidas, Karhu, Brooks.
Oproti jmenovaným jsou Salomon vždy takové více robusní, jakoby ne poddajné, ale vždy pohodlné, tlumí dobře a nebolí v nich a z nich nohy. Na takové to moje běhání 3 krát týdně po pevných i nespevněných cestách a trávě a na cyklostezce asi nejlepší. Stahovací Tkanička drží dobře a dá se povolit, přitáhnout a běh je stále o pohodě. GTX jsou sice fajn, noha v nich moc nevětrá. Také vydrží být nepromokavé jen určitou dobu. Ale v zimě ok.
Pro mě jsou tyto dvoje boty, pokud je koupím kolem 2000 Kč, asi nejlepší volbou v poměru cena výkon.
Nerozhodnej
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv pro 29, 2016 7:37

Předchozí

Zpět na Boty