Dámské pohorky - rady i od pánů

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Dámské pohorky - rady i od pánů

Příspěvekod Brambis » čtv pro 1, 2022 11:14

Ahoj, obracím se na dámské polovičky ohledně rady výběru bot, ale mohou samozřejmě poradit i pánové :mrgreen:
Poohlížím se po nových pohorkách, takových, které bych se nemusela bát vzít do náročnější, třeba i lezeckého terénu a na klasickou VHT. Prostě takové, které neexistují, tj. univerzální :D Mám tři favoritky. La Sportivy Trango Tech gtx women, Mammut Kento Guide high gtx women a Garmont Tower 2.0 gtx women. Všechny tyto boty mám ozkoušené, na prodejně mi padly, teď jen si správně vybrat. Ty Garmonty se mi zdají jako nejvíce robustní boty, mám strach jestli nejsou až moc lezecké, ale jinak se mi moc líbí a cítila jsem se v nich skvěle.
Ty La Sportivy se mi líbí, ale četla jsem pár komentářů, že se strašně rychle odrovnala climbing zone a po pár desítkách km bylo po ní. To stejné jsem četla též u Trango Cube gtx. Dokázal by mi prosím ještě někdo vysvětlit přesný rozdíl mezi Trango Cube a Trango Tech? V prodejně slečna prodavačka moc nevěděla a z popisu mi obě boty přijdou velmi podobné.
S Mammuty nemám žádnou zkušenost, nikdy jsem žádné nevlastnila a obecně žádné větší recenze jsem o nich nenašla. Ozkoušené Kento guide high gtx mi seděly taky pěkně a na Hudy mají i hezké hodnocení. Ale nevím jestli raději nejít do La Sportiv, se kterými mám doposud dobré zkušenosti (i když se teď trochu bojím u tohoto modelu kvůli několika recenzím) a nebo do Garmontů, které jsem kdysi dávno taky už měla a byla jsem spokojená.
Na stránkách eshop-outdoor.cz jsem našla ještě Mammut Kento Pro High GTX Women, které mě lákají svou červenou barvou, ale ty se mi zdají možná ještě více techničtější než zmiňované Garmonty, a tak přemýšlím jestli by pro mě nebyly až moc. Má někdo z vás buď s těmito Mammuty nebo i s jinými botami od této značky zkušenost a mohl by se podělit o své zkušenosti s výdrží a tak?

Kdyby z vás nějaká měla jakoukoliv zkušenost s nějakou zmíněnou botou nebo i nějaký muž vlastnil třeba pánskou verzi a dokázal by poradit, říci rozdíl mezi La Sportivami, budu vám vděčná.

Díky :wink:
Brambis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř lis 30, 2022 23:43

Zpět na Boty