Reklamace bot - jednotlivé případy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod Indy » stř říj 26, 2011 12:03

ta nesmi prasknout za zadnych okolnosti, leda by jsi ji narval pres ostrou hranu (ryc a tak neco)

to je uz podvod na zakaznikovi a nelze jej tolerovat.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod Aranwe » sob říj 29, 2011 0:27

tak duvod pry, ze prilis stazena spicka (kdyby mi popraskala kuze na svrsku, tak to snad i nejak chapu, ale co to ma co delat s podrazkou ?) a neumerne opotrebeni (jinak neumerne opotrebeni jsem pokud se pamatuju do reklamacniho protokolu psal ja, ze se ty podrazky sjeli celkem rychle) ... ale jinak neumerne k cemu ? :)) ... jelikoz tam nemuzu zajit, tak me to celkem pobavilo :) ...nic prijel kamarad s becherem .. radsi jdu :drinkers:
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod Indy » sob říj 29, 2011 0:34

<!>vina.

zen to dal.

takhle ne, pratele obchdnici.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod Aranwe » sob říj 29, 2011 9:26

Bohuzel do ledna nejsem v CZE, proto jsem si to ani nebyl vyzvednout ... kdybych byl tak jim asi takovyhle oduvodneni omlatim o hlavu :) (a nechce se mi takovymhle problemem zbytecne zatezovat nekoho v cr) ...

je to nespravny, ale nic s tim neudelam ... nastesti se kvuli tomu svet nezbori :)
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod oodoow » sob říj 29, 2011 10:38

@Aranwe: Tohle je fakt absurdní. ](*,) Napiš do blacklistu, od koho tohle vyrozumění máš, ať tam už nikdo nic nekupuje. Aspoň tohle udělat můžeš.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod Aranwe » sob říj 29, 2011 11:11

Ono se jedna o brnenskej alpsport, se kterym jsem vzdycky jindy mel maximalne dobry zkusenosti ... netusim, jestli ten posudek psal nekdo ze Scarpy (resp. jejich dodavatel do CZE - kdo to vubec je?) ... takze ad blacklist nevim no ... naprd je, ze jsem nemel moznost s nema mluvit osobne ... takhle nemam vsechny informace:)
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod sobb » sob říj 29, 2011 17:11

co to ještě zkusit s něma pořešit přes telefon nebo mejl? sice říkáš, že o nic nejde, ale je škoda se nechat takhle odbýt ...

ač mám brněnský eliass (alpsport) velmi oblíben, tak musím říct, že se se mnou také pokusili vydrbat ... tedy určitě to nebyli přímo oni, ale někdo z centrály přes reklamace, no každopádně jim to tehdy neprošlo a dopadlo to výměnou za nové zboží
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod Aranwe » sob říj 29, 2011 18:52

jestli si myslis, ze mam aspon nejakou sanci, tak jim zkusim napsat mailem, tedka budu mit tyden internet, takze pohoda ... zajimalo by me, jak se k tomu postavej :)
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod sobb » ned říj 30, 2011 11:26

šance ... no těžko říct, ono záleží i na tom, kdo si ten mejl přečte, každopádně jejich přístup bude poučný pro nás všechny, dej pak vědět, jak to dopadlo

a třeba to tu nějaký zástupce eliassu čte a budou se snažit udržet dobrou reputaci :mrgreen: :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod apuka » úte lis 1, 2011 12:04

Tak konecne je ukoncena reklamace manzelcinich Hanwagu penezi zpet. Ale vysledek je pouceni i pro Aranweho.
"Prvni" reklamace zamitnuta dovozcem, pry "nevhodny zpusob pouzivani" (bez podrobnosti). Toto zduvodneni jsem ihned odmitl a nechal napsat do "nove" reklamace, ze pozaduji osobni kontakt (je pravda, ze jsem mel "v kapse" mail od servisu hanwagu, ze je to asi mekci kuze). Po skoro dvou tydnech se mi ozvali, ja jsem jim poslal ten mail a delsi dopis, kde jsem vysvetlil, ze uvedene zduvodneni je hovadina, kdyz jednak se to stalo jiz po trech dnech, druha bota uplne stejne pouzivana OK a pisou to o clovekovi, ktery stejny model bot pouziva uz 13 let/toto byl 3.par bez problemu. A ze k botam neni (cesky ani jiny) navod, jak specialne to pouzivat ani prodavacem nebylo nic takoveho receno a obecne zname (tj. pro vetsinu populace, nejenom pro znale odborniky) principy pouzivani bot jsou cca. vyber spravnou velikost/obuj si na ponozky/zavaz a jdi, coz vsechno bylo splneno a tudiz se nemuze jednat "nespravny zpusob pouzivani".
Na to se uz dovozce neozval, ale v tom telefonatu mi pan rekl, ze tak to budou muset poslat do Nemecka na posouzeni a to bude trvat dele. To mi nevadilo, protoze 30-ti denni lhuta stejne bezi.
Mne z toho vseho vsak plynulo, ze pravdepodobne ty boty nikdo "odborne" neposoudil, max., nejaky "odpovedny reklamista" u dovozce, posuzovani se dela az u vyrobce, a to se nemusi stihat. Coz je dobry podvod na zakaznika, protoze vetsina se na to po odmitnuty vykasle. A toto je princip hodne prodejcu/dovozcu/vyrobcu - nejdrive odmitneme obecnou fpormulaci a resit budeme az to, co se nam vrati.
Takze Awaremu a v dalsich podobnych pripadech radim, odmitnuti reklamace s podobne nesmyslnym zduvodnenim odmitnout a trvat na konkretnim zduvodneni, co vedlo k zavade a proc je to vina zakaznika/uzivatele. Na odmitnuti zpusobu vyreseni reklamace mate pravo. Nebojte se toho - dukazni bremeno je na prodejci, ne na Vas.

A jeste k informovani o vyreseni reklamace: prodejce nema zakonni povinnost oznamit, ze reklamace je uz vyresena. Zato ma pravo po urcite dobe nevyzvednuti hotove reklamace uctovat si skladne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod apuka » úte lis 1, 2011 12:10

"duvod pry, ze prilis stazena spicka " - to je evidentni nesmysl uz jenom proto, ze pokud je velikost boty spravna a LZE nejak utahnout spicku, tak to neni "prilis stazene", pouze kdyby to bylo v nejakem dodavane ceske prirucce vyslovne uvedeno. Jinak jsi zadnou svoji povinnost neporusil a uzival jsi umerne obecne znamym principum noseni bot, jak jsem psal.
"neumerne opotrebeni" - pokud jsi boty pouzival v terenu k tomu urcenemu (tj. B na A/B, B/C na B, prip. C, atd.), tak timto Ti vlastne uznali, ze bota ma vadu, protoze vyrobce neocekava tak rychle opotrebeni :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod apuka » úte lis 1, 2011 12:18

Aranwe, jeste jedna vec - chyba, ze se prevzala ta odmitnuta reklamace. Ted by ten Tvuj kamos mel dat boty do nove, at nebezi zaruka. Se stejnou zavadou, pripadne pripsat ze s resenim predchozi nesouhlasis, protoze zduvodneni jednak neobsahuje zadne Tvoje poruseni pravidel pouzivani, ktere by zpusobilo vadu a jednak sami potvrdili Tebou napsanou zavadu, tj. vlastne uznali reklamaci. A zadej provereni u vyrobce nebo autorizovaneho servisu plus tel. nebo mailovy kontakt na sebe. Ale toto bych nechal udelat uplne jako prvni, maily a telefony se mohou resit az potom.
Max. muzes napsat do Vibramu, jestli jejich podrazky nemaji vydrzet nahodou vic nez necele dva roky Tveho pouzivani bez prasknuti a jejich odpovedi (ta bude na sto pro ze maji) a na tu odpoved se potom uz muzes odvolat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod pawn » úte lis 1, 2011 14:43

apuka píše:... jejich odpovedi (ta bude na sto pro ze maji) a na tu odpoved se potom uz muzes odvolat.

Nechci předjímat, ale domnívám se, že takto jednoznačná ta odpověď nebude.
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod Aranwe » pát lis 4, 2011 12:50

Apuka: díky za kompletní rozbor, snad pomůže ostatním - s tím, že se ta reklamace neměla přebrat souhlasím, ale nedá se nic dělat. Jinak konečně mi kamarád poslal, co psali v tom reklamačním protokolu (foceno mobilem, par slov neslo precist):
Kód: Vybrat vše
důvod:
Na pravé botě prasklá podrážka. Z vnitřní strany se ve špici podrážka odlepuje. To stejné je patrné i na levé botě.

odpověď:
Prohlídkou bot bylo zjištěno velmi silné opotřebení podrážek, vysušený kožený svršek a nadměrné stažení šněrování ve špičce s následnou deformací.

Stav obuvi je dle našeho názoru dán jejím opotřebením. Dvouletá záruční doba nemusí vždy pokrýt životnost bot. Na jejich životnost má vliv řada faktorá jako je intenzita užívání, <něco>, styl chůze apod.

Reklamaci nepovažujeme za oprávněnou.

Na vibram jsem zkoušel psát ... pro jistotu vůbec žádná odpověď (4dny) :)
Zkusim tedy, co napíše alpsport :)
Uživatelský avatar
Aranwe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 216
Registrován: pon úno 15, 2010 21:44
Bydliště: Brno, Mor. Trebova

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod apuka » pon lis 7, 2011 19:15

Tak jsi dopadl cca jako ja :-). Tys popsal nejake zavady na bote, oni popsali, co zjistili na bote. Jenom - alespon mne (i dle Tveho drivejsiho popisu) - se zda, ze nejak nevysvetlili pricinnou souvislost tech dvou veci, hlavne co se tyce praskle podrazky. Teoreticky by se dalo uznat, ze neco pravdy muze byt ve spojeni s odlepenim ve spisi a deformaci spicky nasledkem prilisneho stazeni snerovani.
Ja osobne bych to zase dal na reklamaci a odvolal se na jejich predchozi vyjadreni, z e s nim nesouhlasis a mas pripominky:
1) Pokud nemas schozenou podrazku az hluboko "ZA" traktorovy vzorek, tak jak souvisi presknuti podrazky s vysusenim svrsku a opotrebenim jeho vrstvy urcene k opotrebeni (tj. traktorovy vzor, omlouvam se za krkolomnou formulaci, ale nejak tak to je). Ten "traktor" (ani svrsek) neslouzi k tomu, aby drzel dokopy nosni vrstvu podrazky (to je ta, co Ti praskla).
2) Pozadej o vyjadreni, jake predepsane povinnosti uzivatele, ktere vedly k zavadam na bote jsi porusil. A kde ze ty povinnosti jsou uvedene - musi byt v navodu DODANEM k vyrobku nebo to musi byt "pravidla obecne znama". A co se tyce uzivani bot (ne turistickych pohorek,ale bot obecne) mne napadava jedine obecne zname pravidlo - obuj, zatahni snurovani tak, aby bota dobre drzela a chod. Nic o tom, nakolik se muze zatahovat - to muze byt omezeno v navode, ktery jsi - predpokladam - nedostal. Kdyz jsi jej nedostal, tak za to nese odpovednost prodavajici. (§ 617 Obcanskeho zakoniku: Je-li třeba, aby při užívání věci byla zachována zvláštní pravidla, zejména řídí-li se užívání návodem nebo je upraveno technickou normou, je prodávající povinen kupujícího s nimi seznámit, ledaže jde o pravidla obecně známá. Nesplní-li prodávající tuto povinnost, je povinen nahradit kupujícímu škodu z toho vzniklou.)
3) Vyjadreni "dle naseho nazoru" neni naplnenim dukazniho bremene prodavajiciho, ze zavadu zavinil uzivatel. To by malo byt alespon odborne vyjadreni vyrobce nebo alespon uznaleho odbornika (tj. autorizovany servis, znalec).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Scarpa Ladakh - problém s kožou

Příspěvekod Misho » ned led 1, 2012 19:28

Scarpa Ladakh - problém s kožou

Ahoj,
chcel by som sa spýtať, či náhodou nemáte niekto podobnú skúsenosť s týmito botami. Po asi dvoch mesiacoch používania sa mi na ľavej topánke dosť škaredo zdeformovala koža. Boty boli poslané do Talianska, pričom mi reklamáciu uznali a poslali nový pár. Na moje prekvapenie sa však rovnaký problém objavil znova, pre zmenu na pravej topánke. Nieje to síce až také výrazné, ale myslím si že to napriek tomu dosť znižuje životnosť topánky. Preto zvažujem opätovnú reklamáciu.

Chcem preto zistiť, či je normálne že ta koža sa trocha ohýba. (vždy sa to stalo len na jednej topánke čo ma vedie k tomu že to je jednoducho chybne ušité). Za všetky reakcie budem vďačný, pretože som z toho už dosť nešťastný. Miso
Naposledy upravil vonkreuz dne ned led 1, 2012 20:51, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno. Zvýrazněn nový dotaz.
Misho
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob bře 12, 2011 22:57

Re: Scarpa Ladakh - problém s kožou

Příspěvekod Indy » ned led 1, 2012 19:46

fotka by pomohla, nedokazu si uplne predstavit co mas na mysli.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Scarpa Ladakh - problém s kožou

Příspěvekod Misho » ned led 1, 2012 20:41

Mal som v pláne pridať foto, len mi to nejak vypadlo. Prve dve foto sú z pôvodného páru. Tretia je nová, dva krát obutá.
Přílohy
Prvy par_1.jpg
Prvy par_1.jpg (206.69 KiB) Zobrazeno 7379 krát
Prvy par_2.jpg
Prvy par_2.jpg (198.77 KiB) Zobrazeno 7379 krát
Nová.jpg
Nová.jpg (182.56 KiB) Zobrazeno 7379 krát
Misho
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob bře 12, 2011 22:57

Re: Scarpa Ladakh - problém s kožou

Příspěvekod vonkreuz » ned led 1, 2012 20:50

Toto jsem tu už měli, ale na Hanwag Alaska.

Slučuji do příslušného vlákna...

vK
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Scarpa Ladakh - problém s kožou

Příspěvekod Misho » ned led 1, 2012 21:06

Ospravedlňujem sa, zle som hľadal. Tak to vidím na ďalšiu reklamáciu :(
Misho
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob bře 12, 2011 22:57

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod mike » ned led 1, 2012 21:14

Nech tomu nejaky cas. Ta prvni je jasna, ale ta druha uz mi tak neprijde. V miste ohybu spicky se kuze deformuje bezne a na zivotnost ma vliv hlavne osetrovani. Jak se zacnou delat praskliny, tak uz botu nezachranis.

moderatorska poznamka: bacha na zbytecne citace, tu predchozi jsem smazal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod Indy » ned led 1, 2012 21:55

no, nevim, na te vnitrni strane to je spatny...

zatim se staveli k reklamaci prikladne, takze zkus trochu pochodit, a osetri to impregnaci, pokud se to nezhorsi, budiz.

ostatne mas na to necele dva roky.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod mike » ned led 1, 2012 22:04

Jestli spravne chapu popisky, tak prvni dve fotky jsou uspesne reklamovany par a novy je akorat ta treti (zvnejsku?).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod Misho » ned led 1, 2012 23:28

Presne tak, prve dve fotky sú úspešne zreklamované, tretia je nová. Samozrejme rozumiem, že sa koža bude v tom mieste ohýbať, skôr ma prekvapuje to, že to nieje na obidvoch botách. Z toho usudzujem, že to nieje normálne správanie. Každopádne asi počkám a uvidím ako sa to bude vyvíjať ďalej, pred tým to tiež nevyzeralo až tak zle zo začiatku. A ta fotka (tretia) je vnútrajšok.
Misho
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob bře 12, 2011 22:57

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod fps » ned led 1, 2012 23:54

na těch prvních botách kůže nevypadala moc dobře, ale na těch nových, kůže vypadá už normálně, kůže bez ošetření vypadá vždy v ohybech trochu podivně, až je pořádně ozkoušíš že ti sedí, tak bych je napustil pořádně Sno-Sealem, a kůže se nádherně vyšponuje i v ohybech, kůže pak vypadá o hodně lépe
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod suslos » pon led 2, 2012 12:43

Mně se tedy nelíbí ani ten stav nových bot (3 obr.), po krátkém použití by takhle vrásnit rozhodně neměly :roll:
Ještě v nich pořádně pochoď a když to udělá za chvílu něco podobného co boty předtím tak reklamace.
Jinak je to divné, ta kůže, něco takového jsem ještě neviděl :(( Jako ohyby kůže ano, ale tohle je prostě náké netypické zvrásnění.
A snosílem bych je určitě "nenapouštěl".. rozhodně po dobu funkčnosti membrány, ale každý na to má jiný názor tak to sem nebudu plést.
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod Misho » pon led 2, 2012 12:58

Ďakujem všetkým za reakcie. Snoseal som zatiaľ v pláne nemal, ošetrím ich niečom iným a uvidím časom.
Misho
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob bře 12, 2011 22:57

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod apuka » pon led 16, 2012 13:52

Teda, dva tydny jsem tady nebyl a koukam, ze uz nejsem sam... 8)
Mimochodem, prave ted resim (zas a znova!) velice podobny pripad s botama syna. Po prvnim petidennim vyletu v Tatrach pres silvestra (Zbojnicka, Teryna, Zelene Pleso, Sliezsky dom - vsude rel. dost uslapaneho snehu, ne mokreho a uz vubec ne brecka, dvakrat v mackach, bota vzdy sucha zevnitr, zvenku pouze roztopeny zbytek snehu v lanovce, vlaku) taky jedna bota vypada podobne, jak ty Scarpy (prvni)... Podotykam, ze v tomto pripade byly tyto boty osetreny impregnaci urcenou na namahanou kuzi s vyzivovaci slozkou (ne voskem) - kuze nebyla ani jednou ani trochu nasakla, roztopeny snih z povrchu vyschnul za par desitek minut a kuze zustala sucha.
Leva bota, "panorama":
http://i84.photobucket.com/albums/k7/Ad ... /Leva1.jpg
http://i84.photobucket.com/albums/k7/Ad ... /Leva2.jpg
http://i84.photobucket.com/albums/k7/Ad ... /Leva3.jpg
http://i84.photobucket.com/albums/k7/Ad ... /Leva5.jpg
Pro porovnani prava:
http://i84.photobucket.com/albums/k7/Ad ... Prava1.jpg
http://i84.photobucket.com/albums/k7/Ad ... Prava3.jpg

Tak jsem si rekapituloval letosni "urodu" koupe novych bot v nasi rodine:
1xLowa Ranger - reklamace po prvnim pouziti v Tatrach, celkem asi na 5-ti mistech odlepena obsazka na obou botach, nekde az 2,5-3 cm; "opraveno", zbyly tam uz "pouze" ctyry diry, reklamace vracena - neopravili, penize vracene
1xHanwag Alaska - reklamace po prvnim pouziti v Alpach, zvraskavela kuze a zevnitr GTX v jedne bote problem se objevil po 2-3 dnech, lze nalezt v teto dikuzi; reklamace vracena, neprijate vysvetleni mnou - neozvali se, penize vraceny
1xHanwag Banks - reklamace po cca pul roku, praskly sev na stejnem miste paralelniho siti bez znamek "nasili" na kuzi, reklamace nevyresena, vracene penize
1xtyto Meindly, jeste nepodana reklamace (nedostal jsem se do mesta)
Jedine moje nove Asolo Powermatic boty jsou (zatim) v poradku po Alpach, po Tatrach. Ty jsou z Perwanger kuze, mozna proto... Ale taky jsem vybiral boty, ktere sedi na moje nestandardni nohy asi 2 roky.

Uz jsem si nejednou povzdechl, ze co se deje??? Tyto boty nejsou zadny smejd. Ze by tak klesla kvalita surovin nebo uroven zpracovani a kontroly u vyrobcu??? Uz jsme z toho docela znechuceny a nakonec ja mam nove boty (ale az druhe se povedli), manzelka dal pouziva sve 7 let stare Hanwagy s dirou v kuzi, syn nosi moje taky 7 let stare pohorky AKU, ktere uz maji hladkou podrazku a kuze je sedrana a praskla (ale stale jsou obe rel. dobre nepromokave!).
A jeste bych podotkl, ze doted jsem si vsiml na nektere bote jasne zretelne zvraskaveni kuze v ohybu nejdrive tak po 3,5-4 letem pouziti a to i na absolutne neosetrovane kozene bote!
:evil: :evil: :evil:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod zoul » pon led 16, 2012 14:08

No a jsou ty vrásky na kůži jednoznačně předzvěstí průšvihu?
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod apuka » pon led 16, 2012 15:23

Predzvest prusvihu? Tak to opravdu na sto pro rict nemohu (i kdyz si myslim, ze na neco to ukazuje, min. na predpoklad, ze to bude stale horsi - a problem je a bude, ze s tim zvraskavenim kuze se zacina "sbirat" i GTX vlozka zevnitr a to uz prusvih bude, protoze to bude tlacit /zkusenost z tech Hanwagu/ a na to, ze svraskavela kuze je citlivejsi na poskozeni typu praskani, odreni, atd.), ale to, ze je to pouze na JEDINE bote u cloveka, ktery nikdy u zadne jine bote podobne problemy nemel (tj. asi nema "blbou" chuzi), dle meho nazoru prusvihem zavani a docela dost... Rozhodne je velka pravdepodobnost, ze je rozdil v kuzi na jednotlivych botech. Nevim, jestli v tvrdosti/mekkosti nebo tloustce nebo suchosti, ale nechovaji se stejne, tudiz se hodne zvysuje pravdepodobnost, ze jednotlive boty v paru budou mat ruzne dlouhou zivotnost a ze se jejich chovani na noze a v terenu se bude lisit. A prave to je to, co nejak nikdo z prodejcu a vyrobcu pri reklamaci jaksi nechce vzit do uvahy.

A za cely zivot, co si pamatuji (a to mam 45) jsem na pohorkach a jinych vysokych celokozenych botech (krome umyslen extremne vymekcenych kanad na vojne) jsem se s timto nesetkal, takze nemohu prijat nazor, ze je to v poradku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Boty

cron