Reklamace bot - jednotlivé případy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod Hafi » ned črc 2, 2017 19:20

Anzto nejsem zrovna reklamacni typ, tak kdyz se něco posere, tak to casto radeji opravim/necham opravit za sve, protoze je to rychlejsi a nemam cas cekat mesic bez bot, atp.
To kreslo je dost vyjimka, protoze by mi nevadilo byt nejaky cas bez nej (a ve skutecnosti obe vymeny byly na pockani, takze nejvetsi otrava byla ho uz 3x slozit) a ta vada je asi neopravitelna - leda nahradit dany dil, coz je dost specificky pastovy vylis.
Pohled prodejce je v tomto pripade (az na administrativu) celkem fuk a z pohledu vyrobce to taky asi neni nijak snazsi nastavit hypoteticke kurvitko na 8,5 mesice misto 25, a druha varianta je nakladove vyhodnejsi. Ale v pripade tech oprav ke konci zaruky se zjevne vyplati pouzit mene kvalitni variantu opravy s vedomim, ze do konce zaruky uz to snad vydrzi, coz jsem presvedcen neni spravne.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod Hafi » ned črc 2, 2017 21:29

Tak abych to uzavřel, dohledáno:
dTest ohledně NOZ píše: Nové zboží neznamená novou záruku
Důležitou změnou bude, že po výměně reklamovaného zboží za nové bezvadné nepoběží nová dvouletá záruka jako tomu bylo doposud. Záruční lhůta tedy bude 24 měsíců od data prvního nákupu zboží, a i když spotřebitel během tohoto období využije práva na výměnu zboží za nové, běží stále původní lhůta. Výhodnější tedy bude využít práva odstoupení od smlouvy a vrácení kupní ceny. Pokud si pak za vrácené peníze spotřebitel koupí stejné zboží znovu, začíná samozřejmě běžet nová dvouletá záruka. Nejedná se o chybu, ale záměr tvůrců zákoníku, kteří se takto snažili zabránit zneužívání práva. Nakonec tím ale bude bit prodejce.

Tudíž má úvaha nebyla zcela mylná, ale zastaralá.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re:

Příspěvekod mike » ned črc 2, 2017 21:53

Aha, takze jsem si to pamatoval spravne :) No a presne to, co pisou, je duvod, proc jsem si myslel, ze to tak je porad. Je pravda, ze to neni uplne to same. Kdyz clovek koupi puvodne zbozi v nejake akci se slevou, tak si vraceni penez a koupi noveho zbozi za plnou cenu mozna rozmysli.

Kjuba píše:Tobě to možná jedno je, ale existuje i pohled prodejce :-)

Proc prodejce? Nove zbozi jde na vrub vyrobci, ne? Prodejce funguje jen jako prostrednik. Ma s reklamaci nejakou rezii, ale to zakaznik taky a primarni chyba je u vyrobce, ktery to svou nekvalitou cele zpusobil.

Hafi píše:Ale v pripade tech oprav ke konci zaruky se zjevne vyplati pouzit mene kvalitni variantu opravy s vedomim, ze do konce zaruky uz to snad vydrzi, coz jsem presvedcen neni spravne.

Na opravu je myslim standardni zaruka 3 mesice na praci a 6 mesicu na material (nebo opacne). Urcite to plati pro pozarucni opravy, ale myslim, ze v tomhle pripade i pro zarucni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod apuka » čtv črc 13, 2017 12:35

Takze znovu reklamace pohorek - uz jsem malem zapomel, jak se to dela, jsem to snad rok a pul nedelal :-).

La Sportiva Karakorum Trek damske. Hned po 2-3 vyletech se odlepila guma od EVA vrstvy asi na 2-3 mistech na jedne bote. Zalepilo se to, drzelo dobre (a drzi dodnes). Zato po navratu z tydenni dovolene ve Stubaitalu se zacala (nebo pokracuje?) odlepovat zase, tentokrate na obou botech, na jednom miste vice nez dost, na ostatnych se zacala, jsou tam centimetrove viditelne odlepene sterbiny. Par dalsich tur a asi bych pulku podrazek musel sbirat. Navic jedno textilni ocko na tkanicku je tesne na kraji totalniho rozpadu, druhe je dost nacate, dalsi dva bez sebemensich problemu.
Podotykam, ze boty jsem cistil a impregnoval pred dovolenou, to horsi ocko uz bylo videt, ze ma problem, ale na dovolene se to hodne zhorsilo, ta velka "trhlina" tam jeste nebyla, jsem si vsiml asi dvou mirnych odlepeni na pate, kvuli tomu bych vsak nereklamoval.

Prava bota

trhlina u spice
Prava1.jpg

male "odlepeniny" z druhe strany spice, je to mirne videt i mezi nima, ze se to zacina odlepovat
Prava2.jpg

nacate textilni ocko - nejak podobne vypadalo na druhe bote pred dovolenou
Prava3.jpg
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod apuka » čtv črc 13, 2017 12:43

...pokracovani...

Leva bota

roztrzene textilni ocko
Leva2.jpg

"odlepeniny" u paty, najdo se jeste i na jinych mistech
Leva1.jpg


Boty byly pouzivane cca rok a pul, jak jsem psal, uz byly jednou reklamovane. Pouzivali se docela dost, nedokazu odhadnout kilometry. Teren byl klasicky B/C v Tatrach, Alpach, MF, VF, ale i B az A v Beskydech a na Vysocine, jen vyjimecne se pouzivaly mimo znacku a to spise v zime na snehu v Tatrach. Absolvovaly ctyri jednoduche ledovcove vystupy (Allalin, Weismiss, Wildspitze a Zuckerhuttle), nikdy se nepromocily a nenatekla do nich voda. Vzorek podrazky se na zacatku po par vyletech hodne zmensil, potom se to ustalilo a ted bych to videl jeste mozna na rok, mozni jen 3/4 dalsiho pouziti. V zime se casto pouzivaly s mackama a na dvou vyletech se sneznicema. Takze pouziti docela bezne, rozhodne nic mimo urceni.

Jeste bych pridal, ze jsem to fotil narychlo vecer, fotky jsou ponekud blbe, ve skutecnosti jsou poskozeni hlavne textilnich ocek mnohem lip videt.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod fps » pát črc 14, 2017 19:32

reklamace kde, v Hudy? jsem zvědav jak to dopadne, jestli se nebudou vytáčet, dle mě je to na jasné uznání reklamace
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod honza83 » sob črc 15, 2017 12:36

V Hudy tohle na reklamaci na 99 % neuznají, zdůvodnění bude běžné opotřebení...Mi se po cca 7 měsících a s bídou 500 km (max. Fatry) začalo dít na Karakoramech totéž, sice to nějak zalepili, jenže reklamaci neuznali s tím, že se jedná o běžné opotřebení...Po 1,5 roce od zakoupení je šance na uznání reklamace v Hudy bohužel hodně malá, jedinou šancí je to pak hnát přes ČOI.
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod remy77 » sob črc 15, 2017 14:52

Apuka
moje Karakorum trek su na tom obdobne. Zhruba rovnake poskodenia na podrazke. Po 2 rokoch. Akurat ze textilne ocka, resp. cely zvrok boty je OK. Cize este tak za pol roka ochodim dezen a pojdu do Reatday.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod apuka » sob črc 15, 2017 17:51

honza83 píše:Mi se po cca 7 měsících a s bídou 500 km (max. Fatry) začalo dít na Karakoramech totéž, sice to nějak zalepili, jenže reklamaci neuznali s tím, že se jedná o běžné opotřebení
No, tyto boty se na odlepovani podrazek uz jednou reklamovaly, to same jako na te pate, ty male "diry", ale jak jsem psal, po 2-3 vyletech, dokopy ani ne 40 km v Beskydech, teren tak A/B.
Uvidime, jak to dopadne, s beznym opotrebenim u mne rozhodne narazi a to dost tvrde. Pokud jsi cetl toto vlakno par let nazad, tak asi to vis dobre, vsak uz tady navrhovali zakazat mi vstup do prodejen Hudy a spol kvuli reklamacim :-). Za poslednych snad 10 let jsem nemusel v rodine reklamovat jedine sve Asolo Granite (ty jsem ale ziskal vymenou za reklamovane jine boty), synove Asolo PowerMatic 100 (moje byly reklamovane, viz Granity) a manzelcine Meindl Islandy - ty se roztahly bohuzel tesne po konci zaruky a navic tam bych bezne opotrebeni bral, protoze se pouzivaly i v terenech dost prevysujicich urceni. Jinak jich bylo pozehnane, uz si ani nepamatuji, co vsechno jsme meli. A nekdy bylo treba i ponekud tvrdsiho jednani, obcas napsat dotaz primo vyrobci, protoze "bezne opotrebeni" je oblibena vymluva. V nejhorsim si myslim, ze toto zadny soudny znalec neprisoudi beznemu opotrebeni.

Mimochodem, dnes jsem si jen tak vzal hodinarskou lupu a podival jsem se na spojeni EVA vrstvy a gumy na podrazce. To je fakt sila - to se doslova rozpadava skoro vsude, staci jen mirne zachytit prstem gumu a na jedne bote vice jak na pulce se ty vrstvy s malym mezerama mezi "dirama" jemne oddeli. Na druhe jenom v predni casti plus na jednom miste pod patou. Navic vetsinou to neni primo odlepene, ale asi ctvrt mm EVA vrstvy je nalepena na gume a celel toto je odlepene minimalne do par mm hloubky, obcas az do centimetru i vic od te EVY. Kdyby to byla TPU podrazka, tak primo reknu, ze doslo k zaverecne fazi rozpadu TPU, ale u EVA se take nema dit.

O vysledku budu urcite informovat, pokud budu uspesny, tak ty, co to mate jeste v zaruce a je podobny problem, klidne pouzijte tento pripad jako "referenci". Mate predem muj souhlas.

Po Vasich prispevcich si ale zase musim postesknout, ze La Sportiva od doby, co umrel stary pan puvodny sef uz neni, co byvala, hlavne co se tyce kvality.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod honza83 » sob črc 15, 2017 18:00

Apuko, dneska je na ho..o kvalita většiny trekingových bot. Kdysi mi B Meindly (přesný typ už nevím) vydržely bez jakéhokoli problému 10 let intenzivního používání od Dolomit přes Tatry, Fatry po Beskydy (nakonec jsem totálně zchodil podrážku). Bohužel se ale není čemu divit, ceny trekingových bot jsou posledních cca 15 let +- stejné, takže je jasné, že musela jít dolů kvalita, bohužel.
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod apuka » sob črc 15, 2017 18:37

Ze jde kvalita do kytek, plne souhlasi, sam to casto pisu. Ale ze cena je 15 let +- stejna, to neplati ani nahodou... Alasky uz stoji bez slev cca 7000, pred 8-10-ti lety staly bezna kolem 5500-5800 Kc. To same Meindl Islandy. Tyto boty jsem parkrat kupoval, resp. koukal a zkousel, tak si to pamatuji. A co ma pamet saha, tak podobne na tom jsou Lowa Tibety a Lowa Rangery.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod fps » sob črc 15, 2017 19:12

že jde nejenom kvalita bod dolu jsem se tady už shodli, to se asi jen tak nezmění, hold jde hlavně o to vydělat co nejvíc peněz

remy77 píše:Cize este tak za pol roka ochodim dezen a pojdu do Reatday.

co si na ně necháš dát za podrážku? nezkusíš jestli mají Vibram Fuora? ta by mě zajímala jak od nich bude vypadat
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod remy77 » sob črc 15, 2017 21:31

fps píše:co si na ně necháš dát za podrážku? nezkusíš jestli mají Vibram Fuora? ta by mě zajímala jak od nich bude vypadat


No rozmyslam nad Foura alebo Mulaz. Uvidim, co maju a co odporucia. Ak by vedeli dat dezen aj Teton, tak aj ten by som vzal. Neviem vsak, ako to je s medzipodrazkou, ci je ku konkretnej medzipodrazke aj podrazka. Pretoze ak by da dalo a nebol by to problem, medzipodrazke EVA by som sa asi radsej vyhol.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod fps » pon črc 17, 2017 15:47

- u té podrážky Mulaz počítej s tím, že bude víc klouzat (na fotkách v odkazech se můžeš kouknout jak dobře vypadá mezipodešev EVA na přes dva roky starých La Sportiva Trango Cube), já bych si jí už podrážku Mulaz nenechal dělat
- to záleží na tom jaká je to mezipodešev EVA, La Sportiva Trango Cube, La Sportiva Trango Ice Cube, La Sportiva Trango Alp mají o hodně odolnější mezipodešev EVA, je taky tvrdší, a tahle mi hodně vyhovuje, u La Sportiva Trango Trek Micro Evo a La Sportiva Karakorum Trek je mezipodešev EVA méně odolná, a je taky méně tvrdá, stáčí si na ty mezipodešve jen sáhnou, a rozdíl je hned patrný
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod remy77 » pon črc 17, 2017 18:43

fps:
Viem ze mulaz viac smyka, (je tvrdsia) mam ju na jednych mammutoch, zase vydrzala viac ako ta na Karakorum trek.Cize je to klasicky nieco za nieco. Aj tak zalezi, co tam budu vediet dat v Restday. Zatial mam od nich podlepovane len lezecky.

Osobne si myslim, ze Karakorum trek vzhladom na teren do ktoreho su urcene, by mohli mat medzipodrazku hutnejsiu.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod mike » pon črc 17, 2017 18:57

Ja vam teda nevim... Podrazky prece nejsou jednoduse zamenitelne. Kazda ma trochu jiny tvar, vysku podpatku, tuhost a vlastnosti. Jasne, ze v Restday nalepi na boty cokoliv, ale vysledkem bude jina bota. Tohle mi udelali s prvnima Alaskama, nemeli original Vibram Foura, tak tam nalepili neco se stejnym vzorkem, ale trochu jinym podpatkem. Ze pri tom boty zmrvili je jedna vec, ale i kdyby ne, tak uz se v nich chodilo jinak a nebylo to ono. Pricemz ta podrazka byla originalni vic pribuzna, nez ty vase.

Rekl bych, ze vyrobce konstruuje boty na konkretni podrazku a te odpovida tvar, tuhost stelky i svrsku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod apuka » pon črc 17, 2017 20:11

Miku, trocha pletes dokopy podesev (co je mezi samotnym svrskem a gumou) a podrazku (jen ta guma). Vibram dela vetsinu podobnych typu podrazek ve stejnych rozmerech (i ve vice pro stejnou velikost), ktere se pote davaly na ruzne podesve, napr. ruzne typy TPU bloku a EVA podesvi, vcetne podpatku - i podle pozadavku vyrobcu bot. Vibram potom dodava jak jenom podrazku, tak i hotovou kombinaci podrazka+podesev.
fps napriklad vymenili v RestDay pouze podrazku za novou, podesev nechali puvodni. Ale taky Ti v Restday nedaji jakoukoliv podesev s podrazkou na jakoukoliv botu.

Zato mas urcite pravdu s tym, ze vyrobce "konstruuje" botu na konkretni podrazku+podesev+vystuz,...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod fps » úte črc 18, 2017 8:31

remy77 píše:Osobne si myslim, ze Karakorum trek vzhladom na teren do ktoreho su urcene, by mohli mat medzipodrazku hutnejsiu.

jojo, měla by tam být ta co je na La Sportiva Trango Cube, La Sportiva Trango Ice Cube, La Sportiva Trango Alp, nevím proč na nich je stejná jak na Béčkových La Sportiva Trango Trek Micro Evo
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod fps » úte črc 18, 2017 8:38

apuka píše:Ale taky Ti v Restday nedaji jakoukoliv podesev s podrazkou na jakoukoliv botu.

jojo, je to tak, doporučí ti podešev která na danou botu půjde
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod apuka » sob srp 19, 2017 14:27

apuka píše:La Sportiva Karakorum Trek damske. O vysledku budu urcite informovat
Predevcirem vyprsela lhut, vcera jsem v Hudy byl a vratili penize. Co me ste, nedostal jsem zadnou zpravu, pricemz urcite vedeli, jak to dopadlo, protoze pri prichodu jeden prodavac prave sel ven z prodejny a hned - jeste jsem nikomu nic nerikal - kolegovi hlasil, ze "tam se budou vracet penize" :twisted:. Ta jedna SMSka by je nezabila, takto jsem ne to malem zapomel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod mike » sob srp 19, 2017 19:51

:D tvoji fotku uz maji pod pultem ve vsech Hudy. Nepustat na boty! :twisted:

Se nediv, porad byla sance, ze te v jinem obchode zabijou driv ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod apuka » sob srp 19, 2017 20:58

Jen tak mimochodem, i kdyz to neni primo reklamace, ale mohla by byt, kdyby clovek neco koupil...

Letos jsem mel doma spoustu bot na zkouseni pro sebe, pro manzelku a ted v lete jsem se v Lienzi a v Otztalu jsem se koukal na (a manzelka zpousela) docela dost bot. S kvalitou zpracovani to jde opravdu hrozne moc s kopce, napric znackami. A nejvetsi problem je s GTX vnitrkem. Myslel jsem si, ze je to probem nejvetsich cisel, ale i boty pro manzelku byly parkrat s krive usitym vnitrkem nebo napr. u paty vzadu zasitou nasbiranou GTX latkou a to dokonce dvakrat nad sebou. Coz vzdy znamenalo cca 1,5-2mm tlusty a pul cm siroky pas navic na tlaceni paty. U nekterych bot vepredu u prstu/nad prstami, coz potesi hlavne u typu, ktere jsou na "obepnuti nohy", tj. nizsie a uzsi. Ja jsem mel podobne na jednech dvou nebo tri zkousenych botach, jen ne u paty, ale poruzne pod vlozkami - ale takove zahyby, ze to za par desitek vterin noseni hodne tlacilo i pres vlozku.
Kdyz uz na nove, jeste ani nezkousene bote se delaji na GTX vevnitr centimetrove faldy v delce i 10cm a to nekolik ruznymi smery v jedne bote, tak to je opravdu na povazenou. A takova byla skoro pulka bot.
Kvalita svu, lepeni podrazky - taky zadny zazrak, obcas na nove bote krasna bublina v lepeni - i moje soucasne Salewy Crow budu muset poslat na zalepeni obsazky, je tam praskla bublina, jinak receno asi 3mm odlepena obsazka hned od zacatku - zvetsuje se to zatim jen velice mirne, v lete nevadi, ale na snehu a pod nulou by to nemuselo delat dobrotu. Tak snad ctvrtina bot mela ruzne nalepenou podesev na bote na prave a na leve bote, nekde do stran, nekde v predozadnim smeru, nekde by se s tim dalo zit, nekde to bylo evidentne krive - a to nejde o to, ze nekde nejaky mm precnivalo ale kdyz je cela podesev krive, tak je krive i vyztuz a ta je tvarovana presne na botu, nevim co by to vychyleni udelalo.
A nejvice cloveka stve, ze posle zpatky boty, napise at se na to podivaji, ze tam maji tri-ctyri docela vazne, i do oci bijici vady, ze by to meli poslat zpatky dovozci, tak nic, daly to zpatky do nabidky a cekali, ze si to nekdo jiny nevsimne a s klidnym svedomim to prodaji. ](*,) Kdybych byl opravdu hnidopich, vratil bych jim to ne jako odstoupeni od smlouvy ale jako reklamaci neodstranitenych vad a nechal bych si proplatit postovne. Ale ty reklamace me uz fakt nebavi.

Jo, az se zitra vrati syn, krome svych Salew, co jsem mu pujcil cekaji na reklamaci i jeho Mammut Monolithy - na pate zvenci totalne rozpadly sev, vypada, ze se vevnitr vyztuz nejak poskodila a mozna to rozedralo sev, kazdopadne neco tam u paty tlaci zevnitr. I na boku rozpadly sev, ale ten jen na malem prostoru. Plus neskutecne velke faldy v obou botech, tahnouci se skoro od paty az skoro k prstum na obou stranach a v obou botech #-o - i kdyz syn si na to zvykl a nestezoval, ale je to jen otaka casu, kdy to preroste v problem, protoze se faldy zvetsuji. A to ty boty ma asi 10 mesicu, z nichz 4 mesice skoro nikde nechodil kvuli diplomce a statnicim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod honza83 » stř zář 6, 2017 19:59

Špička podrážky Karakorum Trek po týdnu v Západních Tatrách (pouze značené trasy), před Tatrami byla podrážka kompletní a ok...
DSC_0295.jpg

Dneska jsem to reklamoval v Hudy, prodavač suverénně, že prý je to mechanické poškození, špatně chodím a že prý mi reklamaci neuznají, ale poslat to na prozkoumání pošlou, když na tom trvám. Ovšem zabil to větou "Na suti zničíte jakékoli boty". A že prý jsem jediný, kdo kdy ty boty u nich reklamoval (to slyším vždy - univerzální argument...). Jen je divné, že mi kdysi B Meindly v pohodě přežily Alpy, Dolomity, několikrát Tatry - vše na týden a více bez toho, aniž by se podrážka takto rozpadala. Ale o kategorii vyšší boty se rozpadají po týdnu. A perlička na závěr - když jsem mu oznámil, že v případě neuznání to poženu přes ČOI, tak mi suverénně tvrdil, že pokud si zaplatím znalce, tak ať to klidně zkusím - inu, prodavač je skutečný znalec a to ještě tu reklamaci nevyřizovala holka, ke které jsem přišel, ale zavolala tohoto chytráka...
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod apuka » stř zář 6, 2017 20:49

Az tam pujdes znou, rekni tomu suverenovi, ze jen tady na OF je nekolik lidi, kteri Karakorum Treky u Hudy uz reklamovali, dokonce jeden je, komu jednou podrazku opravovali, a na druhykrat vratili penize...
Doporucuji Ti si predem pripravit svoje pisemne zduvodneni a a by reklamaci zamitli, okamzite namiste odmitnout jejich zduvodneni a hned pozadat o vraceni spolu s Tvojim dopisem. Zrovna z Tvojej fotky je jasne ze to opravdu je "mechanicke poskozeni" - ze lepidlo a guma podrazky mechanicky nevydrzely pouzivani podle urceni bot :wink:. Toto mi prijde docela jednoduche obhajit, ze to neni Tvoje chyba. Mimochodem byh chtel videt, jak "spatne chodis", ze Ti z toho sleze guma naa spici boty 1,5-2 cm nad podrazkou :(( :lol:
Ja dlouho je mas a kolik km si v nich nachodil?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod honza83 » stř zář 6, 2017 21:20

Celkem je mám rok a něco, nachozeno dohromady odhadem cca 1500 km (Tatry cca 150 km), Fatry cca 200, zbytek Beskydy, Jeseníky, Šumava apod. To odlepování špičky jsem už reklamoval po nějakých 300 nachozených kilometrech (v té době se jen začala odlepovat, ještě neodpadala guma) - reklamaci neuznali (prý věžné opotřebení), ale vadu opravili (argumentoval jsem tím tomu chytrákovi - prý to byl servis navíc, nic prý opravovat nemuseli...). Nižší české a slovenské hory pak takto opravené boty přežily, Tatry (na ty jsou fakticky určené) už nikoli.
"Špatně chodíě" = nejspíše chodím v botách kategorie B/C v Tatrách a přitom bych asi podle toho chytráka měl mít ty boty jen vystavené doma a nechodit v nich vůbec...Ta špatná chůze je ale celosvětově oblíbený argument prodejců, asi to do nich hustí na nějakých školeních. On je totiž univerzálně použitelný argument na cokoli a většina tohle přijme, bohužel.
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod mike » stř zář 6, 2017 21:34

Zacinam byt rad, ze mi nesedely tak dobre, abych si je koupil ;-) Tohle vypada na srovnatelnou vydrz s Meindl Islandama...

Nenech se rozhodit blbyma kecama a normalne to vyreklamuj. Jsou to B/C boty a Tatry by mely dat s prehledem, to prece neni zadny narocny teren a mely by to zvladnout i B boty (pripadne oodoowovy tenisky ;-)). Mne to prijde jako jasna reklamace, ale fotka bohuzel neni nic moc. Chtelo by to nejake lepsi, kde by bylo videt celkovy stav podrazky a boty.

Blbe chodis by tady mohlo znamenat, ze porad zakopavas ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod apuka » stř zář 6, 2017 22:42

mike píše:Blbe chodis by tady mohlo znamenat, ze porad zakopavas
Jo, ale proc jen kdyz je tam jeste ta druha vrstva gumy a ne kdyz uz ji odkope (ta nevypada nejak ponicena)? Zeby chuze alergicka na dve vrstvy dumy na obsazce? :(( :(( :((
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod Kkkd » ned říj 1, 2017 17:20

Zdravím, nedávno jsem v jiném vlákně řešil koupi nových pohorek, nakonec jsem vybral Garmont Ascent. Chodil jsem s nimi ted dva dny v Tatrách po značených stezkách a začala mi ze švu vylézat nit. Nevím, možná se jedná o blbost, třeba leze konec nitě... Na kůži kolem inkriminovaného místa není vidět žádné poškození, které by nasvědčovalo, že jsem botu třeba nešikovně skopl o ostrý kámen. Díval jsem se na staré pohorky Berghaus, které už mám více než deset let a ani po tak dlouhé době na nich nic podobného nevidím. Má někdo podobnou zkušenost? Zbytečně plaším, nebo to může signalizovat problém s nitěmi? Přikládám foto. Díky za reakce.
Přílohy
20171001_154555.jpg
20171001_154407.jpg
Kkkd
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: sob zář 9, 2017 14:17

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod nebulus » pon říj 2, 2017 9:16

Mne to príjde že to je iba koniec nite, ktorý sa trochu uvolnil. Na fotke vidno že na tom úseku je niť dvojitá, lebo tam jedna niť končí a druhá začína.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Reklamace bot - jednotlivé případy

Příspěvekod apuka » pon říj 2, 2017 11:36

Jo, souhlas, je tam ukonceni siti a (zatim) leze pouze konec. Toto neni vec na reklamaci ani nemusi signalizovat zadny problem. Ten bude, az Ti zacne vylezat mimo dvojite siti (ukonceni). Co muzes udelat, kdyz chces mit vetsi jistotu, ze se to nestane je, ze to zakapnes nejakym lepidlem - Chemoprenem, PU tmelem nebo i vterinakem, pripadne pred tim muzes kousek odstrihnout (ale zase ne uplne cele, at se ma co prilepit ke kuzi). Staci malinka kapicka. Mne to na polobotce delali lepidlem na neopren, co zafungovalo dobre, ale to bys musel najit nekoho, kdo to ma.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Boty