Vyber bot kategorie B/C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » stř pro 9, 2015 8:20

Jeste jsem zapomel dodat, ze na druhe strane jsem uz videl mnoho bot (i od Meindlu, i Islandy), co byly i starsi nez manzelcine, co mely za sebou mnohem vice a v tezsich terenech a osetrovaly se jen sporadicky, pokud vubec - a prece se na nich neprojevila zadna z uvedenych vad. Takze je docela mozne, ze jak pripad mika tak i me manzelky muze byt smula na par, muze to byt problem nekterych serii (bot/podesvi i kuze/).
Toto se obcas stane naprosto vsem vyrobcum. Bohuzel, je treba taky rict, ze posledni dobou je to u Meindla castejsi nez unosne (alespon v moji rodine urcite), ale problemy jsou cim dal castejsi i u jinych vyrobcu - Hanwag, Lowa, AKU, ...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » stř pro 9, 2015 17:15

Mawenzi píše:takova bota pro me nema smysl, kdyz by se po 3letech rozpadla nezavisle na mnozstvi km...

To ale neni spravny zaver, s realitou nema moc spolecneho. Boty standardne odejdou nasledujicim zpusobem:

1. postupne opotrebenim a to zavisi na mnozstvi km plus obtiznosti terenu. V lehkem vydrzi km hodne, v tezkem min. Opotrebeni je ale postupne, je videt a nehrozi, ze se bota rozpadne zniceho nic.

2. rozpad PU bloku. Ten nezavisi na poctu km, ale na stari podrazky. Typicky 8 - 10 let, od 6 let uz riziko stoupa. K rozpadu muze dojit rychle a bez varovani. Proto neni dobry napad boty se starsi podrazkou (tj. 6 a vice let) vytahnout po roce ze skrine a vyrazit na hory. Vzal bych je aspon na jednu testovaci turu u nas pak je poradne prohlednul. Zarucene to neni, ale lepsi, nez nic. Ve vetsina pripadu, co znam, se podrazka rozpadla behem prvnich nekolika hodin v horach. Samozrejme je nejlepsi podrazku do 6 let ochodit a vymenit, mne to normalne trva 2 - 3 roky.

Pak jsou veci nestandardni, jako ze treba boty rozriznes o kamen, ale to se i mne stava jednou za 20 let ;-) Podrazka Islandu je na hrane. Je to pripad 1, ale moc rychly, boty by mely vydrzet vic a normalne taky vydrzi. Takze kdyz nebudes kupovat Meindly nebo jine s podobnym problemem, melo by to byt v pohode.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » stř pro 9, 2015 17:23

apuka píše:Na uvedenem prikladu (plus i mikovem) je nejvetsim pruserem to droleni podrazky (samozrejme i obsazky, ale to neni tak nebezpecne v terenu). Predstav si, ze jsi v tech botech nekde tyden od civilizace a ony se za dva dny na Tvych nohach prakticky rozpadnou, Ty budes bez vzorku, a nemusi se Ti povest udelat sestup mezi lidi, bo po hladke podrazce je to o hubu...

Tak to ale neni. Me Islandy vypadaly po prvni akci v horach hur a stejne jeste prezily dalsi dve akce v horach a ne uplne nenarocne. Bylo to celkem vic nez 3 tydny v narocnejsim terenu a jeste na konci tam nejake zbytky vzorku byly. Tj. zadny rozpad, ale opotrebeni i kdyz moc rychle. Zadne extra riziko kvuli tomu nehrozilo, neni treba propadat panice ;-)

apuka píše:Desi me predstava, ze se neco podobneho muze stat (max. 3%-na mozna zavadnost Vibramu) v horolezeckych botech, ktere si vezmes na nejakou expedici a zrovna tam se toto projevi v tezkem terenu, kde na kvalite bot zavisi zivot - a Tebe boty nejenom ze nepodrzi, ale ve skale se Ti na stupech zacne vydrolovat guma podrazky a za chvili jsi na PU vrstve podesve. Asi je jasne, ze by tam slo fakt o zivot - maloktery horolezec si do ruksaku pri vystupu pribali druhe horolezecke boty....

To je opet naprosto nepodlozene panikareni. Max 3% nejsou 3% (to je jako kdyz debilni novinari pisou, ze nekomu hrozi az 10 let a nakonec dostane podminku), rozumny clovek si boty vyzkousi na lehci akci a i kdyby na vydrolovani gumy doslo, tak to neni tak rychle, aby ho to ohrozilo na zivote.

Jedine, co je opravdu nebezpecne, je ten rozpad PU bloku. Protoze to je fakt rychle a bez varovani a podrazka muze uplne upadnout. Takze je holt potreba mit na pameti stari bot a zaridit se podle toho. Idealne je ochodit zavcas, od toho nakonec jsou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » čtv pro 10, 2015 8:29

Jenomze v mazelcinem pripade se problemy zacaly projevovat az chvili po navratu z Alp. A to droleni a praskani obsazky se zintenzivnovalo exponencialne. Poslednim impulzem, ktery manzelku presvedcil, ze nema dale odkladat nakup novych bot byla zkusenost s posledni tury na Pilsko, hlavne poslednich par km. Podle jejich slov (a tak to i vypadalo) za tu jednu turu se pocet prasklin na obsazce min. sdvojnasobil a hlouba starych se viditelne zvetsila a nove byly uz primo hlubsi. Taky za tu cestu se ji vydrolilo vice kousku gumy z podrazky jako za cele dva a pul roku predtim. Sama mela pocit, ze boty se zacinaji rozpadavat na jejich nohach - to je subjektivni, ale ten pocit mela jeste predtim nez si prohledla ztraty. A to ta cesta je teren tak A/B az velice lehke B, navic velkou cast sla na snehu v mackach, tj. bota se neohybala. A par predchozich vyslapu taky mela podobneho razu - parkrat Lysa hora, Babia hora, posledni min. 3 tury castecne po zledovatelem snehu a v mackach, teren lehky, zadne skaly, zadne slozitosti. K tomu jeste trikrat nahoru a dolu na Hohe Wandu beznymi cestickami (jo, dve byly feraty A, tj. byly sem-tam natazena lana a jednou se chodilo i po rebricich a kramlech, ale dokopy celkovou delkou a slozitosti na urovni jednoho prechodu vsemi Janosikovymi dirami, pro boty spise jeste trocha jednodussi). Jedina slozitejsi cesta byla vystup na Schneeberg, tam to bylo i v suti ale kupodivu, tam nebyly zadne "citelne ztraty" - ty prisly az po navratu.
Ty si mel trochu jiny problem, tyto Islandy vypadaly slusne tri letni a dve zimni sezony (az na prirozene ochozeni podrazky), na konci treti letni sezony se roztahla kuze a v poslednich dvou mesicich se projevilo droleni s velice silnym progresem. Ted je podrazka fakt ve stavu, ze bys cast zbyvajici podrazky zrusil jenom prstama, tudiz se da ocekavat, ze kdyby boty vzala nekam do sklanatejsiho terenu, tak za chvili je po zbytku vzorku a dalsich casti podrazky. Proto ty moje obavy.
Ale je jasne, ze max. 3% nejsou 3%, je to trochu extremni pripad, ale jak pisu vys, tak jsou pripady, kdy zkouseni na lehci akci Ti vubec nepomuze, poskozeni zacne najednou a exponencialne se zvysuje. A prave mozna kombinace rychleho zniceni vzorku a roztazeni (Tvuj pripad) a nastup droleni gumy podrazky najednou s rychlym progresem (manzelcin pripad) je asi to nejhorsi na co muzes narazit na delsi akci.

Na druhe strane sam jsem psal, ze jsem videl hodne mnohem vice znicenych a pouzivanych (a mnohem hur osetrovanych) Islandu, ktere zadny podobny problem nemely. Proto panikareni nepropadavam, jen bych tu situaci nechtel zazit :-). A je mi take jasne, ze podobny problem muze nastav u bot kterehokoliv vyrobce a kterekoliv kategorie, v kazdem vyrobnim procesu se vyskytuji problemove vyrobky a ne kazdy problem (hlavne ne skryte) se da odhalit vystupni kontrolou ani vizualni kontrolou pri koupi.

No a je tu jeste taky ta realna moznost, ze nekteri vyrobci maji na boty pro vychodnii trh jine kvalitativni pozadavky, jine vyrobny zavody, jine suroviny, ..., ze ano... :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod nebulus » čtv pro 10, 2015 9:03

Poznáte niekoho kto by ošetroval podrážku a obsádzku? Ja som raz popraskanú obsádzku skúšal natrieť glycerínom, ale nemal som pocit že by to k niečomu bolo. Okrem toho tá guma ten glycerín skôr odpudzuje, takže výsledok bol skôr rozpačitý.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod booze » čtv pro 10, 2015 10:35

apuka píše:Schneeberg, tam to bylo i v suti

Kterou cestou jste sli?

nebulus píše:Poznáte niekoho kto by ošetroval podrážku a obsádzku?

Na Scarpa Zen mi zacala teret guma na spicce a glycerin to tereni zastavil.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8321
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » čtv pro 10, 2015 11:51

@booze: Ja jsem vysel jen po prvni chatu (Edelweisshutte?) po sjezdovce od lanovkym manzelka sla dal sama ten cely prechod od Zapadu k Vychodu az za tu kaplicku a potom dolu. Vzhledem k pocasi (velice silna vychrice, v narazech az orkan - rikala, ze par metru k nejake skale proti vetru ji trvalo snad 15 minut) jsem ji obdivoval. Taky po te ceste nikdo jine nevysel, alespon dalsi 2 hodky ani pred ni a nahore se setkala dokopy s jednym clovekem.
Ja mam jeste stale doznivajici problemy asi po infekcich, tak se musim sakramentsky hlidat, abych neprekrocil nejakou (hodne pohyblivou) hranici, bo potom dlouho pikam, takze jsem si musel rict, dal uz ne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr turistických bot? (VHT,B/C)

Příspěvekod slezacekm » čtv pro 10, 2015 14:46

pavproch píše:b) mám artritický kotník, který vyžaduje co nejpevnější fixaci.... :oops:

prosim o informaci ohledne toho kotniku. jak se to projevuje? pred cca rokem me v botach do hor Salewa Raven GTX po cca pul dni zacal desne bolet kotnik zvenku. Jakoby otlaceny. po vysetreni mi dokrtor rekl, ze je to artroza. Dobra rekl jsem si ze vymenim boty, asi mi byly mensi a zbytecne utiskovaly nohu. no a ted babo rad: ty pises vic fixovat, ja bych se bal prilisneho utlaku. jde mi o zkusenosti, kazdy to asi muze mit jine. nicmene chci do hor a potrebuji boty :mrgreen: v nizkych bych to asi tezko uchodil v mackach
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » čtv pro 10, 2015 20:25

@apuka: obsazka neni kriticka, i kdyby se rozpadla uplne, tak dojdes. Kdyby na tom byl vzorek tak spatne, jak pises, tak se rozsype i pri chuzi po rovine. Na fotkach vypada velice podobne, jako ten muj v prvni fazi rozkladu. Ve finalni fazi ho bylo mnohem min (skoro nic) a vylezl jsem s tim na zasnezene Antelao. Podobne jsem ted byl ve skoro hladkych botach (Alasky, ochozene, zadne poskozeni) v Dolomitech. Sice to obcas nebylo nic moc a nadaval jsem si, ale o zivot to opravdu nebylo ani na v tech nejhorsich usecich. Tj. jemna sut a pisek na naklonene tvrde rovine.

Chci rict, ze to neni dobre, rozhodne z toho nebudes mit v terenu radost, ale kdyz umis chodit, tak dojdes. To je rozdil proti rozpadu PU bloku, jelikoz tam podrazka odpadne a dosel bys bosky, muzes akorat zbytky k bote privazat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Univerzální pohory pro treky všeho druhu

Příspěvekod Barush » pát pro 18, 2015 15:09

Ahoj,

řeším koupi nových celokožených pohorek, a hodila by se mi rada. Doteď jsem chodila v Garmont Nebraska GTX, bota mi ale nesedí, nepodařilo se mi je prošlápnout. Trápí mě navíc vbočené palce a už po jednodenním treku mám co dělat abych došla, a to nemusím mít na zádech ani žádnou extra zátěž.

Budu tedy kupovat novou botu. Bota by měla být využitelná primárně pro chůzi v náročném terénu v létě (Picos de Europa a hory podobného reliéfu), tedy nejspíš tvrdost B/C. Čeká mě teď ale i zimní několikadenní pochod ve Vysokých Tatrách, se zátěží kolem 25 kg a sněžnicemi na nohou. Ráda bych tedy univerzální botu. A mé zbožné přání je cena do 5 000,-.

V Hudy teď mají slevu 30% na La Sportiva Karakorum Trek, další variantou je Lowa Tibet GTX (také 30% sleva) a také AKU Conero NBK GTX.

Máte nějaké doporučení co zvolit? Popřípadě zkušenost s pohorkou pro vbočené palce?

Díky za rady.
Barush
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon led 27, 2014 20:12

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pát pro 18, 2015 15:25

Slouceno.

Vybral bych to, co bude nejlip sedet, z tech co pises, tak cokoliv. Karakorum mozna budou ve spicce nejsirsi.

Jinak teda 25 kilo na zadech a na sneznicich je dost drsne. To bych nedal ani po rovine, natoz v horach ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Univerzální pohory pro treky všeho druhu

Příspěvekod fps » pát pro 18, 2015 15:39

Barush píše:V Hudy teď mají slevu 30% na La Sportiva Karakorum Trek

jestli ti budou sedět, tak bych já o jiných B/C celokožených botách ani neuvažoval, natož s takovou slevou, kdybych tedy ještě někdy kupoval kožené boty na turistiku viewtopic.php?f=6&t=17881
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod booze » pát pro 18, 2015 20:29

Hanwag ma primo kolekci pro vbocene palce. Hledej Hanwag hallux
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8321
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jaké zvolit trekové boty kategorie C/D

Příspěvekod Will » ned pro 27, 2015 19:53

Ahoj!
Mám dotaz, uvažuji si koupit nové pohory.
Boty budu používat letní/zimní V.Tatry,Alpy,přechody balkánu.
Můžete mi některé z nich doporučit? Případně sdělit pro a proti, Vaše zkušenosti?

váhám mezi:


http://www.hudy.cz/turisticka_obuv_pans ... 1-red.html
http://www.hudy.cz/turisticka_obuv_pans ... black.html
http://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/10 ... -gtx-71005
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Re: Jaké zvolit trekové boty kategorie C/D

Příspěvekod remy77 » ned pro 27, 2015 23:11

Will:
Urcite nie boty C/D, vybral si si zle vlakno.. Ak to chces na klasicku turistiku nie lezenie, stacia ti B/C, pretoze viac ako 95% ti take tvrde boty nebude potreba. A nemusia mat ani rychloupinak na pate.
Mas tu k tomu dve obsiahle vlakna - jedno k plastakom (preroze si postol linky na take boty a konkretne o trangach je tam toho od uzivatelov dost) a druhe k B/C pohorkam
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon pro 28, 2015 0:46

Spravne, presunuto.

@Will: nejdriv hledej, cti a az jestli budes chtit neco vic, tak se ptej dal. Zkusenosti s botama z tvych odkazu tu bylo napsano dost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod alangor » pon pro 28, 2015 13:49

Ahoj hele nemáte někdo zkušenost s těmahle botama?

http://www.hudy.cz/turisticka_obuv_pans ... mande.html

Já teda zatim pořád pokukuju ( mno pokukuju spíš už jsem pro ně rozhodnutej ) po

http://www.hudy.cz/turisticka_obuv_pans ... e-red.html

Ale vzhledem k tý současný hodně zajímavý ceně těch milet bouthan bych je eventuelně vzal místo těch Karakoranů teda kdyby za to stály.
alangor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv čer 25, 2015 19:19

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Will » pon pro 28, 2015 17:28

mike píše:Spravne, presunuto.

@Will: nejdriv hledej, cti a az jestli budes chtit neco vic, tak se ptej dal. Zkusenosti s botama z tvych odkazu tu bylo napsano dost.



Přečetl jsem vlákna k tomu určené, ale váhám mezi těmito 3..
Proto prosím o radu,zkušenost..
Určitě v nich polezu - Alpy

Díky za přesunutí, prně jsem to majdnul :))
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Happy » pon pro 28, 2015 17:40

Jestli v těch botách chceš lízt (? široký pojem) a zároveň dělat přechody, tak to bude kočkopes, chce to dvoje boty. Na letní přechody a lehký převážně chodecký terén doporučuju něco typu Alaska, na zimní přechody a lezení nějakou botu co k tomu bude uzpůsobena -"D zateplená a bude na automaty.
Kdybych si měl vybrat z těch tří, tak bych si vabrat ty co mi bdou nejlíp sedět. :mrgreen:
Jinak pocitově ty LaS Trango cube něco.
Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. K. Čapek
Uživatelský avatar
Happy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 372
Registrován: úte led 29, 2008 7:50
Bydliště: 3 km za Prahou

Re: Jaké zvolit trekové boty kategorie C/D

Příspěvekod fps » pát led 1, 2016 14:52

Will píše:váhám mezi

u mně by byla volba jasná La Sportiva Trango Cube, případně čti tady viewtopic.php?f=6&t=17881
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » pát led 1, 2016 15:01

alangor píše:Ahoj hele nemáte někdo zkušenost s těmahle botama?

http://www.hudy.cz/turisticka_obuv_pans ... mande.html

Já teda zatim pořád pokukuju ( mno pokukuju spíš už jsem pro ně rozhodnutej ) po

http://www.hudy.cz/turisticka_obuv_pans ... e-red.html

Ale vzhledem k tý současný hodně zajímavý ceně těch milet bouthan bych je eventuelně vzal místo těch Karakoranů teda kdyby za to stály.

dle mně jsou La Sportiva Karakorum Trek lepší než Millet Bouthan, už jenom kvůli té kvapnější kůži
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Paleccc » sob úno 6, 2016 19:44

Caute,

koncom minuleho roka som si u HUDYho kupil Lowy Tibet GTX. Mam v nich nachodene cca 150 km. Z toho asi polovicu s mackami. Pred poslednou turou som ich naimpregnoval Revivexom osetrujucim a impregnacnym gelom (ktory odporuca firma Lowa). Naniesol som ho presne podla pokynov. Nechal 2 dni vstrebat pri izbovej teplote a vyrazil som na hreben Nizkych Tatier. Podmienky neboli idealne a dost sme sa museli brodit snehom... Po ture som bol velmi prekvapeny, ze na vnutornom boku pravej topanky - tesne nad gumenym lemom (obsazkou) mam dost znicenu - zodratu kozu. Vyzera to tak, ako keby sa vrchna vrstva koze uplne osupala... Druha topanka je uplne OK. Mierne povedane zaskocilo ma to. Normalne povedane nasralo ma to... Myslite, ze je to na reklamaciu??? Popripade, ze mi to v Lowe nejako opravia? Momentalne neviem prilozit foto, pretoze nie som doma, ale hned ako sa bude dat, tak to nafotim a poslem... zatial by som len bol zvedavy co si o tom myslite???

p.s.: dalsie boty uz budu zrejme "plastaky"....
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28


Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Paleccc » sob úno 6, 2016 21:09

Urcite to nieje od maciek, v tom mieste neboli v kontakte s topankou. Podla mna je to od stvrdnuteho snehu, ale nechapem preco iba na jednej topanke... Myslel som, ze ta koza vydrzi daleko viac... Viem, ze bez fotky je to o nicom. Zajtra vecer to nafotim
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod remy77 » sob úno 6, 2016 21:58

Ja by som to rovno reklamoval. Ak je to jedine miesto, ktore je voci ostatnym neprimerane opotrebovane resp. poskodene, je to vyrobna vada, resp. vada pouziteho materialu.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Paleccc » sob úno 6, 2016 22:28

Vidim to rovnako... Zajtra este pripojim fotky oboch topanok a precitam si reakcie. V podstate som uz ale asi rozhodnuty reklamovat. Neviete ako je to s reklamaciami u HUDY? Ked som boty kupoval v Prahe, mozem ich reklamovat aj v Bratislave?
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » sob úno 6, 2016 22:42

Taky to muze byt ciste kosmeticka vada. Bez fotek se k tomu neda nic rict.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Paleccc » ned úno 7, 2016 17:10

Pripajam slubene fotky... Co si o tom myslite?
Přílohy
DSCF6331.jpg
poškodenie - detail
DSCF6323.jpg
Ľavá bota - v poriadku
DSCF6322.jpg
Pravá bota - s poškodením
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Paleccc » ned úno 7, 2016 19:47

Podla mojho nazoru je to zvlastne, ze sa poskodenie prejavilo iba na jednej topanke. Viem na isto, ze to nie je oskrete o nejaky kamen alebo vetvu. Vytvorilo sa mi to na poslednej ture (pred nou som to na sto percent na topankach nemal), kde sme slapali vylucne v snehu na mackach. Sem tam sneh nepodrzal a zabarali sme sa... Co je zrejma pricina toho co sa stalo. A vzhladom na to, ze je poskodenie iba na jednej topanke, tak predpokladam, ze tam bola ta koza nejako oslabena, alebo zle osetrena z vyroby, alebo nieco podobne... Skratka od topanok, za ktore clovek vyhodi kopu penazi, by som ocakaval, ze budu po 150 km v lepsej kondicii. Nechcem sa ale unahlit a aj preto som zvedavy na vas nazor. Ci je to podla vas iba adekvatne opotrebenie, alebo ci sa skor jedna o nieco ine...?

Dalsia vec - na fotkach sa mozno zda, ze koza je vysusena a popraskala... ale opak je pravdou. Koza bola 2 dni pred turou osetrena gelom a vobec nie je vysusena. Praveze skor rozmyslam, ci sa to nestalo prave kvoli tomu, ze po impregnacii zostala koza prilis poddajna (mäkká, vláčna) a tym padom aj nachylnejsia voci mechanickemu opotrebovaniu...?!
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon úno 8, 2016 1:48

Myslim, ze ti reklamaci neuznaji, ale zkusit to samozrejme muzes.

Neskrtnul jsi tou botou treba o kamen pod snehem? Nebo nedostal se tam kaminek, pripadne kus ledu mezi botu a macku?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Boty