Klasické celokožené pohory

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Gorgiano » pát led 11, 2013 10:50

Mam takovej dotaz, je to trochu mimo tema, ale porad to ma neco spolecneho! Hledam nejaky kotnickovy boty do mesta z poradne kuze. Libily by se mi tyto marteny z kvalitni kuze delane v anglii http://store.drmartens.co.uk/p-145-vintage-1460.aspx ale ty se tady bohuzel nedaji sehnat... tak kdyby jste meli nejakej napad, budu vdecny! Nejsem moc pro chozeni v pohorach i po meste! Dik!
Gorgiano
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte srp 23, 2011 19:57

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kremsic » pát led 11, 2013 11:04

Jen bych doplnil, že Garmisch Beck New Brown není z nubucku. Někdo to tu už také myslím psal.
Uživatelský avatar
kremsic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř zář 19, 2012 22:31

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » pát led 11, 2013 12:35

Garmisch Beck New Brown jsou z 2,6 až 2,8 mm nubucku kůže, když jsem uvažoval jaké klasiky koupit, tak jsem volal do Liberce hlavnímu prodejci Garmisch http://garmischtrek.shop1.cz/thema/kata ... z-membrany, a ten mi zděli že jsou z 2,2 až 2,4 mm nubucku kůže, po několika dnech mi volal že zjišťoval podrobnosti přímo u výrobce, a že staré Garmisch Beck jsou z 2,2 až 2,4 mm nubucku kůže, ale že Garmisch Beck New Brown jsou z 2,6 až 2,8 mm nubucku kůže
Naposledy upravil fps dne pát led 11, 2013 15:58, celkově upraveno 2
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Alibaba » pát led 11, 2013 13:44

Gorgiano píše:...Hledam nejaky kotnickovy boty do mesta z poradne kuze. Libily by se mi tyto marteny z kvalitni kuze ...!

Já ti nevim, člověče. Na Marteny nemám nejlepší vzpomínky. Je to už řada let, ale v zimě v nich byla zima (v létě se v nich ukrutně potila noha). Neskutečně klouzaly, podrážka z boku podélně praskla a do úžasných "air" polštářků se mi propadly stélky. Nebyl jsem sám, kdo měl tyhle problémy. Marteny jsou boty pro pózování v klubech nebo na fesťácích, ale ne pro chození.
Vloni jsem taky hledal kotníkový "urbanky", ale nějk jsem si nemoh vybrat, většinou je to z nubuku nebo nějak trapně stylizovanejch kůží, nebo vyteplený nějakym pseudochlupem. Jediný co se přiblížilo už není v mé velikosti:
http://www.jadi.cz/Panska-obuv/Kotnikov ... vaci-choco
Alibaba
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon pro 10, 2012 21:37

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Gorgiano » pát led 11, 2013 19:23

Ja mam zkusenosti s tema anglickyma a ty vydrzej veky, ty delany v thajsku nebo kde stojej za prd, tak na dve sezony. Proste bych chtel sity dobry kozeny boty do mesta :) neni to jednoduche najit!
Gorgiano
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte srp 23, 2011 19:57

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kracvo » sob led 12, 2013 22:06

podle mě jsou celokožené klasiky (mam Meindl Perfekt) skvělé na chození v suchu, a nebo na jednodenní tůry, kvůli své váze (12UK Meindl Perfekt váží 2800 g) taky spíš na chození po rovině (kopce ČR) do lesa, na vícedenní chození v mokru to chce membránové boty, jeden den v mokru není problém v celokožených klasikách bez membrány vydržet, ale dva dny už je problém[/quote]


Já v Perfektech chodím od procházky na chatě kolem rybníka v mokré trávě až po týdenní vejlety na sněžnicích třeba v Rumunsku nebo na Ukrajině. Byl jsem v nich měsíc v Arménii, ve vedru kolem 40 stupňů, kdy by ze sandálů byly puchýře kvůli batohu a prachu a tak.
PO týdnu v mokrém sněhu ti nepomůže ani goráč impregnovaný svěcenou vodou. Promokly cca stejně rychle jako fungl nové goráčovky kamarádky (jestli vyhrála tak třeba o půl dne). Kvalita té boty se ukáže ve chvíli, kdy v ní musíš chodit v mokrých. Kožené futro ti tolik nesedře nohu. Perfekty jsou vevnitř úžasně tvarované a navíc se samy přizpůsobí noze hodně, takže tak nedrhnou a nešoupou se na různých místech. Nevýhoda se podle mě ukazuje právě ve středně dlouhých hustých výletech kde je příležitost botu sušit uvnitř.Když se ti tam dostane voda horem, nebo se hodně nasákne kůže, tak se Perfekty suší dlouho, ani se vysušit nestihnou, kdežto goráčové boty s pidikůžičkou nebo textilem začínají vždy od sucha nanovo, a taky na novo a na novo, protože se po záruce rozpadnou, nebo se z nich goráč vypráší (to jsem vyděl, zpuchří, rozpadne se a práší se ven z boty ta membrána, pak to strašně smrdí jak se to míchá s potem ten plast brrr...).
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kracvo » sob led 12, 2013 22:14

Alibaba píše:Já ti nevim, člověče. Na Marteny nemám nejlepší vzpomínky. Je to už řada let, ale v zimě v nich byla zima (v létě se v nich ukrutně potila noha). Neskutečně klouzaly, podrážka z boku podélně praskla a do úžasných "air" polštářků se mi propadly stélky. Nebyl jsem sám, kdo měl tyhle problémy. Marteny jsou boty pro pózování v klubech nebo na fesťácích, ale ne pro chození.

Marteny jsem měl dva měsíce a pak mi vrátily prachy, protože se rozpadly jak baráček ze sirek a navíc barvily. Pak jsem měl asi čtyři roky kanady. Teď chodím (potažmo jezdím na kole) v Lukasshoes už sedm let! Mám třetí podrážku a žádnej problém, je to citová věc od kamaráda! Dávam jim velkej kotel, hodně jezdím po Praze, takže obrubníky, občas štrejchnu nohou v zatáčce (jendnou my dost zachránily kotník, když jsem urval pedál), občas s nima běham po poli, hraju fotbal, lezu někdy po stromech zdech, užívam života jak se dá a voni držej a držej! Mám ještě o kousek vyšší než na obrázcích, cca 3mm kůže. http://www.lukasshoes.com/galerie/typha/
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Alibaba » sob led 12, 2013 22:27

Vypadaj výborně a na první pohled hodně bytelně. Ale musím přiznat, že já bych v nich vypadal jako klaun. Mám 168cm a tenhle tvar boty by už volal jen po žlutém plášti a červeném nosu. ;)
Já musím ve městě v něčem konzervativnějším. Čím méně nápadné a subtilnější, tím lépe.
Alibaba
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon pro 10, 2012 21:37

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kracvo » sob led 12, 2013 22:34

Já mám tmavě hnědou, mam nad 170 ale ne moc. Šije na míru, takže záleží jakou máš nohu. Když je natřu voskem a přeleštim, nosim je i k manžetrovému vobleku, jsou prostě takové nijaké, nenápadné, až jsem si právě naopak dal do jedné oranžovou tkaničku jako vzpomínku na punk v kanadách:-)
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kracvo » sob led 12, 2013 22:36

Ale moje dívka řeší stejný problém jako ty a našla ševce u pardubic nějakého. No každopádně tenhle požadavek se dá jen ručně ušít, a nebo třeba splnit nějakýma farmářkama, třeba ve zlíně co dělá http://www.flexiko.cz/
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kracvo » sob led 12, 2013 22:39

A já hlava děravá eště se mi líběj tyhle!

http://www.playbag.cz/produkty/doplnky/boty.html

Jó boty mam rád....
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kremsic » ned led 13, 2013 0:26

Ještě k těm Garmischum,

teď v tom mám guláš. :shock: Když jsem byl v Liberci v prodejně tak jsem se prodejce(pana Artima) ptal jetstli to je nubuck a on mi řekl, že ne. Já teda žádný znalec na kůži nejsem, ale na ohmatání to bylo uplně něco jiného než třeba nubuck na botách Hanwag Alaska. Když jsem si šahal na kůži na Meindl Perfekt přišla mi stejná. Tak mě když tak vyveďte z omylu. dík
Uživatelský avatar
kremsic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř zář 19, 2012 22:31

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Indy » ned led 13, 2013 3:29

Gentlemani,

samozrejme jiste davno vite (kazdy to vi) ze flexiblova obuv je zjednodusenim a levnejsi nahrazkou (s mensi pracnosti a cenou, nikoliv vsak vlatnostmi) pro klasickou obuv ramovou.

nic proti flexico, proste je tomu tak. viz ucebnice strednich skol a prakticka srovnani.

a vy ostatni, s martenskama a kotnikovyma botama zejmena ted na snehu? stydte se.anebo ano, uzijte si suchou zimu jako tahle zatim je, uchovejte si sve vitezstvi, a zkuste si nejlepe s nahradni obuvi 15km mokrym prekrystalizovanym snehem.

verim ze pak se shodneme.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kracvo » ned led 13, 2013 8:38

Jo jo, tohle je fórum o klasických, celokožených pohorkách (většina příspěvků tu o nich přesto není), ale drobná odbočka ke koženým botám do města není na škodu (už se vidím, jak lítám každý den po Praze v Perfektech C za semdičku :axe: ). Jinak my jsme se tedy na gymplu o botách moc nedozvěděli, ani teda na vejšce zatím ne a pochybuji, že by se to změnilo, i když s tím co lidi nosí by drobná osvěta na střední nevadila * .
Naposledy upravil šíp dne ned led 13, 2013 9:27, celkově upraveno 1
Důvod: Zrušena zbytečná citace celého předchozího příspěvku. šipka
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » ned led 13, 2013 10:52

kremsic píše:Ještě k těm Garmischum,
teď v tom mám guláš. :shock: Když jsem byl v Liberci v prodejně tak jsem se prodejce(pana Artima) ptal jetstli to je nubuck a on mi řekl, že ne. Já teda žádný znalec na kůži nejsem, ale na ohmatání to bylo uplně něco jiného než třeba nubuck na botách Hanwag Alaska. Když jsem si šahal na kůži na Meindl Perfekt přišla mi stejná. Tak mě když tak vyveďte z omylu. dík

tak to by mě taky zajímalo jak to tedy je? mluvil jsem dvakrát telefonicky s někým z http://garmischtrek.shop1.cz, ale je to už ňáká doba když jsem vybíral klasiky, a mě řek že jsou starý i nový Beck z nubuck kůže, měl jsem na noze Pioneer, a staré Beck malou velikost v ruce, a kůže na nich vypadala rozhodně lépe než na Meindl vakuum, Asolo lhasa, Meind island, Lowa tibet, Hanwag Alaska
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » ned led 13, 2013 11:29

kracvo píše:Byl jsem v nich měsíc v Arménii, ve vedru kolem 40 stupňů, kdy by ze sandálů byly puchýře kvůli batohu a prachu a tak.

s tim souhlasím, na to jsou Meindl Perfekt jak dělané, já v nich chodil při cca +33°C, a byla to paráda

kracvo píše:PO týdnu v mokrém sněhu ti nepomůže ani goráč impregnovaný svěcenou vodou. Promokly cca stejně rychle jako fungl nové goráčovky kamarádky (jestli vyhrála tak třeba o půl dne).

tak s tímhle nemohu souhlasit, membránovky které mají kůži pořádně napuštěnu snosealem nepromoknou ani po týdnu v mokru, a ta lehká vlhkost co je uvnitř stačí přez noc vyschnout, a to i ve stanu, kdežto Meindl Perfekt jsou po dni v mokru uvnitř mokré, a vyschnou až za týden v teple a suchu, další den chození v mokrem koženém futru v Meindl Perfekt je nepříjemné, v mrazu v ohybu studí, ponožky jsou dost mokré, a to mam dvoje silné vlněné ponožky Bridgedale, možná kdyby byli Meindl Perfekt ošetřeny snosealem by to bylo lepší? ale na Meindl Perfekt se má používat Sil proof, já na Meindl Perfekt vypotřeboval za par týdnu celou pikslu Sil proof, natírám je štětcem hlavně švi, a více se podle mě Sil proof nedá nanášet než dělam

kracvo píše:goráčové boty s pidikůžičkou nebo textilem začínají vždy od sucha nanovo, a taky na novo a na novo, protože se po záruce rozpadnou, nebo se z nich goráč vypráší (to jsem vyděl, zpuchří, rozpadne se a práší se ven z boty ta membrána, pak to strašně smrdí jak se to míchá s potem ten plast brrr...).

s tim souhlasím, proto jsem si pořídil k Meindl Perfekt botky Calzaturificio Dallapè Marmolada http://www.calzaturedallape.it/marmolada.html jsem zvědav jak to budou vše zvládat
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kracvo » ned led 13, 2013 13:53

tak s tímhle nemohu souhlasit, membránovky které mají kůži pořádně napuštěnu snosealem nepromoknou ani po týdnu v mokru, a ta lehká vlhkost co je uvnitř stačí přes noc vyschnout, a to i ve stanu, kdežto Meindl Perfekt jsou po dni v mokru uvnitř mokré, a vyschnou až za týden v teple a suchu, další den chození v mokrem koženém futru v Meindl Perfekt je nepříjemné, v mrazu v ohybu studí, ponožky jsou dost mokré, a to mam dvoje silné vlněné ponožky Bridgedale, možná kdyby byli Meindl Perfekt ošetřeny snosealem by to bylo lepší? ale na Meindl Perfekt se má používat Sil proof, já na Meindl Perfekt vypotřeboval za par týdnu celou pikslu Sil proof, natírám je štětcem hlavně švi, a více se podle mě Sil proof nedá nanášet než dělam

Já s tím takovou zkušenost mám. Gore není nepromokavý, má svůj vodní sloupec a ten prostě procedí, obzvlášť, když se do toho voda lisuje popruhama od sněžnic (stačí i vtírání mokré trávy). Perfekty se mají mazat tim silikonem jo, já ale vždycky vezmu švy ještě snowsealem, ty rámové dole a všechny. Mám teď nějaký méně brutální snowseal, který má i výživu. Lehce po sil-proofování nanesu snow seal i na zbytek boty. Ono když to tim s.p. hodně namatláš a spotřebuješ lahvičku, tak to pak stejně setřeš hadrem (když ne zůstane tam lepkavá vrstva a ta se ušpiní a ztratí se hydrofobnost povrchu. Je pravda, že ten proces mazání je na několik dnů ale vyplatí se!
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kracvo » ned led 13, 2013 13:56

Ještě jeden dotaz na odborníky co se šití týče:

Vyplatí se o hodně víc šití do rámu, než s "falešným" rámem, nebo bez rámu? Vydrží to o hodně déle, a vodě-odolnost je o hodně vyšší? Moje dívka si nechává šít od ševce universální, spíš ale městský boty (ne pohorky) a zvažujeme různé možnosti. Rám je nejlepší to jo, je ale i diametrálně dražší.

Díky za odpovědi!
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » ned led 13, 2013 19:06

hodně záleží na tom jak ten snoseal na boty nanášíš, když ho jenom natřeš za studena, tak ho po dni chození ve sněhu dostaneš z boty ven, ale když ho zatavíš teplem do hloubky kůže, a to ve velkém množství, povrch kůže musí být matný a suchý, tak není problém v takto nasnosealovaných botách chodit celí týden i na sněžnicích, mam to osobně ozkoušené, a funguje to
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kracvo » ned led 13, 2013 19:23

Jo jo ale o snoseal a horších zkušenostech s takovou aplikací tady toho bylo hodně výše, jak to funguje v té kůži, co to sní dělá a že to není příliš zdravé pro kůži...
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod pavproch » ned led 13, 2013 19:29

ale prd, to sou jen mikovo skoro-báchorky... :wink:

zodpovědně prohlašuju, že na Grmnt Mt. Guide (boty kat. D, nubuk myslím 3mm) je kůže po 5 letech těžkého provozu a poctivého snosílování (vč. zatavování teplem) jako nová a nevykazuje žádné známky vysychání či praskání nebo jiné únavy materiálu (tím nemyslím škrábance od šutů, maček apod... )

je ale pravda, že kůže na měkkých botkách kat. B. s nubukem cca 2mm v ohybu nad prstama po cca 4 letech taktéž brutus provozu kůže VELMI MÍRNĚ POVRCHOVĚ popraskala...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28538
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » ned led 13, 2013 22:31

včelí vosk za tepla na kožené boty se používá několik stovek let, na ochranu kůže proti vodě nic lepšího není, když je to včelí vosk s různými přísadami na výživu kůže, tak podle mě to je to nejlepší, je jasné že se ztrácí prodyšnosti kůže, ale v zimě se nepotí nohy, takže to tolik nevadí, na léto je to něco jiného, ale hlavní je mít boty s pořádné kůže, a s co nejméně švů
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Alibaba » ned led 13, 2013 22:44

Jestli tak trochu neujíždíme poněkud patologicky na přespříliš akademickém ledu.
Já má poctivý řemeslo taky rád a jsem tím raději, čím více vydrží, ale neměly bysme ji povyšovat do nebes.
Vzpomínám, že jsem měl po dědovi tři páry bot ze řicátých let (polobotky, kotník a pohory). Všechny klasický, šitý "do rámu", černá hladká kůže, polobotky a pohory s koženou podšívkou, kotník z jemné kůže podšitý plátnem se zpevněnou špicí. Děd je těch 50let než mi je předal jen "grémoval" vojenským leštidlem a boty byly porád jak nový...
Alibaba
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon pro 10, 2012 21:37

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » pon led 14, 2013 17:54

pavproch píše:zodpovědně prohlašuju, že na Grmnt Mt. Guide (boty kat. D, nubuk myslím 3mm) je kůže po 5 letech těžkého provozu a poctivého snosílování (vč. zatavování teplem) jako nová a nevykazuje žádné známky vysychání či praskání nebo jiné únavy materiálu (tím nemyslím škrábance od šutů, maček apod... )

Na D botach tomu i verim, ty se neohybaji, a tak nema co popraskat ;-)

pavproch píše:je ale pravda, že kůže na měkkých botkách kat. B. s nubukem cca 2mm v ohybu nad prstama po cca 4 letech taktéž brutus provozu kůže VELMI MÍRNĚ POVRCHOVĚ popraskala...

Jestli jsi na B botach za 4 roky aspon dvakrat nemenil podrazku, tak nemuze byt o brutus provozu ani rec. Jak vypada SnoSealovana kuze na opravdu chozenych botach (B/C Alaska) jsem tu uz ukazoval. Ta dira je skrz.
Obrázek

a podobnou zkusenost tu casem pripustilo vic lidi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod pavproch » pon led 14, 2013 18:00

brutus = HC XC, ne miliony ilometrů po asfaltu... :twisted:

podrážku sem neměnil, ale je skoro dohladka ochozená (nenafotim, bo ty botky mám dfčíl v TA3)... ale ta kůže vypadá tak nějak jako na Tvé fotce mezi 3 a 4 háčkem odspoda, prostě jen povrchová prasklina..
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28538
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » pon led 14, 2013 18:06

Njn, ale kdybys chodil poradne, tak je z tech povrchovych prasklin nakonec dira skrz. Jak to jednou takhle zacne, tak uz to pak jde cim dal rychleji. Taky jsem si puvodne rikal, ze je to v pohode, kdyz to v ohybu vypadalo takhle. Do roka byla skrz.

Podrazka dohladka na B botach je tak maximalne 1000 km (v terenu), to nic neni ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Chumy » pon led 14, 2013 19:00

Ahoj,

poradí někdo, kde lze vyzkoušet Garmisch Beck New Brown (nejlépe Praha)? Dnes jsem byl v Junashopu ale tam mají jen posladní kus vel. 41 (navíc starý model). Děkuji :-)
Uživatelský avatar
Chumy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned bře 25, 2007 18:37
Bydliště: Rožnov/Praha

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » úte led 15, 2013 8:24

v Praze jsem našel jenom Junashop kde měli jenom staré verze Garmisch Beck, taky bych byl rád za prodejnu kde se dají v Praze zkusit Garmisch Beck New Brown, ale jiná v Praze není, vola jsem do Garmisch, a žádná taková v Praze není, jedině v Liberci http://garmischtrek.shop1.cz
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kremsic » stř led 16, 2013 0:38

A má tady někdo osobní zkušenost (nepromokavost, trvanlivost kůže) s používáním SNO SEALU na boty typu Meindl Perfekt, Garmisch New beck brown, prostě klasiky???
Pročetl jsem celé vlákno, ale myslím, že tu nikdo o tomhle nepsal.
Většinou tady byly psány negativní zkušenosti co provedl SNO SEAL s nubuckem (viz. Hanwag Alaska)
:((
Uživatelský avatar
kremsic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř zář 19, 2012 22:31

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Seul » stř led 16, 2013 5:53

Seul
nováček
nováček
 
Příspěvky: 115
Registrován: čtv dub 6, 2006 8:17

PředchozíDalší

Zpět na Boty