Klasické celokožené pohory

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod martinnakole » ned srp 10, 2014 7:58

Taky vyčichnou, ale pak stačí dva tři dny venku, ideálně když do nich nateče, a už mám skoro zbraň hromadnýho ničení. :twisted: Kamarád mi doporučoval koupit tu nejlevnější vodku a ty boty tim propláchnout, ale taky se mi to nějak nezdá...
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mvaldo » ned srp 10, 2014 11:42

ja "sypem" sodu bikarbonu ;)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » pon srp 11, 2014 1:08

wawrik píše:Občas aj Indy dokáže dať zmysluplnú radu :-)

I mistr tesar... :twisted:

Nechces to trochu rozvest (v puvodnim vlakne)? Jak dlouho to trvalo, jak trvaly byl efekt apod. Nepochopil jsem z toho, jestli je treba pudrovat trvale nebo staci odsmradit a pak uz je to v pohode.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vici » pon srp 11, 2014 19:22

martinnakole píše:Nemáte někdo tip na to, co dělat s pohorama, co si nejspíš uvědomily samy sebe? Nějakou dezinfekci, cokoliv, jen ať to tolik nesmrdí. :-k


Smrad dělají bakterie, které rozkládají pot. Takže je třeba zničit bakterii :-) a nezničit futro boty.

Mě pomáhá umytí mýdlem na sedla od koňáků a to 1-2x za rok ( třeba: http://www.bukefalos.cz/eshop/Equifix-M ... 00-ml--218 ) a potom po vyschnutí namazat kondicionérem ( http://www.limmerbootgrease.com/product_use.html )
A pokud i tak je smrad k nevydržení, tak vystříkám něčím proti plísni na nohy. Třeba: Foot spray ( http://sportique.cz/produkty/telo/nohy ). Toto jsem dělal jen jednou a pomohlo. Hold, buď mi boty nesmrdí, nebo mám necitlivý nos.

Octovou vodu, sodu a podobné věci jsem nezkoušel, tak nemůžu poreferovat :((
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod apuka » úte srp 12, 2014 7:45

mawenzi:
v restday nabizi vibram X cross. tak sem zvolila vibram. jaka kategorie podrazek to je bohuzel nemam tuseni.
Jestli jsou to tyto, tak bych je asi hnal. Jsou to horocyklisticke s upevnenim na pedaly - asi to te tlaci a to asi nerozchodis... :roll: :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod martinnakole » čtv srp 14, 2014 13:07

Hmm, koupil jsem si v lékárně za pár korun nějakej noname sprej proti plísním a funguje to. Teďka v Tatrách jsem tim vždycky večer a ráno vydezinfikoval boty a přestože byly úplně promočený, tak nesmrděly a bylo dokonce bezpečný si je sundat ve vlaku, aniž bych kontaminoval celej vagón. :twisted:

Akorát mě štve, že mi do těch půl roku starejch koženejch pohor začalo týct. Deset minut chůze v mokrý trávě a už jsem měl v obou botách bazén. Předpokládám, že s tim asi nic dělat nejde. :?
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod grco » čtv srp 14, 2014 13:19

Nechodit po mokre trave...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod martinnakole » čtv srp 14, 2014 13:55

grco píše:Nechodit po mokre trave...

To byste nesměli mít v Nízkejch Tatrách místo lesa takovej bordel. :twisted:
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » čtv srp 14, 2014 15:58

To bylo prvni pravidlo. Druhe je Nejezdi na Slovensko :twisted:

Ad pohory: mozna se neco delat da, jen by to chtelo nejake podrobnosti. Co je to za pohory, jestli maji membranu, cim byly osetrovane apod. U celokozenych s membranou je pul roku brzo. Taky by to chtelo zjistit, kudy tam vlastne tece. Nacpat toaletakem, ponorit do vody a sledovat, kde vlhne.

Jinak nic horsiho, nez mokra trava asi neni. Horsi, nez stat po kotniky v horskem potoce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod martinnakole » čtv srp 14, 2014 16:28

Meindl Colorado s GTX membránou. Voskuju to Sno-Sealem, nachozeno odhadem 800 km. Naštěstí netrpim na puchejře z mokrejch bot a ta zarostlá cesta na Ramžu byl fakt extrém, takže si víceméně jen stěžuju, ale prostě chodit v botách promočenejch skrz na skrz neni nic příjemnýho.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » čtv srp 14, 2014 16:36

Kde je ten, co posledne vehementne tvrdil, ze do navoskovanych bot netece? ;-)

Jestli odesla membrana po 800 km, tak je to u takovych bot skoro na reklamaci. Ale... nenateklo ti tam spis horem? To se ve vysoke mokre trave casto stava. Promoci ti kalhoty nad botama a voda steka po nohach na ponozky, ktere nasaknou a voda se postupne dostava do bot, kde zacne cvachtat. Je to plizive a clovek si toho vsimne, az kdyz je pozde a v botach ma rybnik. Pomuzou jen nepromokave kalhoty nebo vysoke navleky.

Dalsi moznost je, zes je SnoSealem znicil, kuze popraskala (zatim jen vlasove, coz neni skoro videt), tece pres ni a zaroven ztvrdla a ohybech prodrela membranu. Na to 800 km staci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod martinnakole » čtv srp 14, 2014 16:55

Fakt nevim. Když jsme další den kvůli tomu podělanýmu počasí scházeli od Ramži z hřebene na bus, tak už jsem měl na sobě nepromokavý gatě a do bot myslim neteklo. Ale taky jsme šli většinu času po pěkný lesní cestě a už nepršelo tolik. Ale tipoval bych, že spíš už odešla membrána, protože asi před měsícem mi už do jedný boty nateklo v Rumunsku a to vrchem určitě nebylo (taky jsem měl na sobě nepromokavý kalhoty a stačily tři hodiny cesty v silnym dešti a měl jsem v pravý botě koupaliště).

Hmm, Sno-Seal ničí boty? Jinak kůže je v ohybech viditelně popraskaná / opotřebovaná (ale předpokládám jen na povrchu) a v horku a suchu je vidět, jak skrz ní ven prosakuje pot.

Reklamovat se mi ty boty nechce, už jsem si je pěkně rozchodil a obávám se, že by mi tu reklamaci stejně pro opotřebení neuznali... Nicméně mám pocit, že i Meindly jsou spotřební zboží, a to se o ně snažim pěkně se starat.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » čtv srp 14, 2014 17:21

martinnakole píše:Hmm, Sno-Seal ničí boty? Jinak kůže je v ohybech viditelně popraskaná / opotřebovaná (ale předpokládám jen na povrchu) a v horku a suchu je vidět, jak skrz ní ven prosakuje pot.

Myslim, ze sis odpovedel sam ;-) Ano, presne tohle SnoSeal dela, ovsem po 800 km je to docela extrem. Mam letos nove Alasky, nachozeno maji asi tak stejne a na kuzi v ohybech neni videt sebemensi naznak prasklin, jako nova. A to jsem je nastrikal jen jednou na zacatku "vylepsenym" mizernym Grangers Prooferem (aka whale sperm nebo mrdka z krtka). Po SnoSealu kuze ztvrdne a proto praska, zvlast na relativne mekkych botach, coz ty tve jsou. A jak jsem psal, ztvrdle ohyby maji tendenci prodrit membranu. Pri rozumnem osetrovani vydrzi kuze aspon trojnasobek. Na reklamaci to neni, ledaze by ti SnoSeal vnutili v krame. Kdybys cetl vlakno o osetrovani bot, nemusel sis je znicit ;-) SnoSeal fakt neni pro nekoho, kdo v botach vic chodi. Ovsem Meindl boty taky ne, viz ma zkusenost s Islandama.

Jinak zkus ten toaletak, jestli tece tema prasklinama, tak to poznas.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod martinnakole » čtv srp 14, 2014 17:49

Vnutili asi neni správný slovo, ale jo, k botám mi ho v Hanibalu doporučili jako osvědčenou a léty prověřenou věc, kterou mám používat právě k tomu, aby kůže neztvrdla a nepopraskala. Tak to tim patlám tak jednou měsíčně (a jak tady vedle čtu vlákno o Sno-Sealu, tak asi přestanu).

Ale to je jedno, jak řikám, to mokro v botách přežiju. Počkám, až se sjede podrážka, rozkopu o šutry špičku a holt si třeba za rok koupim boty nový a lepší, nic víc s tim asi nevymyslim.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » čtv srp 14, 2014 18:14

Mas cist forum a ne poslouchat podavace 8) Bych jim to sel omlatit o hlavu. Njn, tuhle zkusenost si asi kazdy musi udelat sam, taky jsem takhle prvni poradne pohorky znicil, nastesti to trvalo dyl. Ted uz s tim asi nic neudelas, praskliny se budou prohlubovat a nakonec budes mit diru skrz. Kdyz budes mit stesti, vydrzi to do ochozeni podrazky a pak je vyhodis.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod martinnakole » čtv srp 14, 2014 18:38

Jestli se tam brzo udělá díra skrz, tak jim to fakt půjdu omlátit o hlavu. Ale teďka na to kašlu, dokuď jsou ty boty použitelný, tak v nich budu v klidu chodit dál. Podrážka snad ještě okolo 1000 km vydrží a kůže by mohla taky, doufám. Pořád je to pro mě lepší, než je poslat na reklamaci a bůhví jak dlouho bez bot čekat na to, aby mě poslali do háje s tim, že jsem v nich prostě moc chodil.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » čtv srp 14, 2014 18:46

Brzo asi ne, nejakou dobu to trva. U mne to bylo asi tak 1500 km od dobre viditelnych prasklin. Tvoje maji tenci kuzi, ale tech 1000 km by to snad vydrzet melo. Co kdybys udelal fotodokumentaci, jak se to vyviji? Jednou za par set km. Porad tu jsou lidi, co tvrdi, ze nad voskovani neni a praskani kuze zlehcuji nebo popiraji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod martinnakole » čtv srp 14, 2014 18:52

No vidiš, to bych mohl. Každej den venku si vyfotim boty a pak z toho udělám time-lapse video. :twisted:
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » čtv srp 14, 2014 19:03

:smt023 jen to chce vychytat spravnou pozici boty a fotaku, at to neskace ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod scinkk » čtv srp 14, 2014 19:36

Ja bych tu reklamci tak rychle nevzdaval, tekly mi inov8 roclite 400, poslilal jsme je ted na reklamaci po vice jak roce, moc velke sance jsme si nedaval a prodavaci taky ne, boty se mi vratily opravene a dle umyvadloveho testu zatim netecou. A pokud zacnou tect po x kilometrech, mohla by byt dalsi reklamace snazsi.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » čtv srp 14, 2014 19:47

Jenze tohle se nejspis opravit neda a u Meindlu bych tomu nedaval moc sanci. Zamitli mi letos reklamaci, kterou jsem videl jako uplne jasnou (predrene nite). V tomhle pripade je to skoro jasne spatne osetrovani + opotrebeni. Reklamace resi vyrobce a ne podavaci v prodejne, kde doporucuji blbosti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod scinkk » čtv srp 14, 2014 20:23

Kazdopadne je potreba zjistit kudy to tece a dle toho se da lepe odhadovat, zda by mohla reklamace byt uznana.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » pát srp 15, 2014 5:40

Mne táto debata pripomína starý vtip:
Kdo pil, umřel. Kdo nepil, umřel taky. :)

Kdo impregnoval, tomu odišly boty. Kto neimpregnoval, tomu odišli tiež. :)

Na obrázku môžete vidieť výsledok ( treba kliknúť viac krát na neho lebo sa najprv zobrazí orezaný):
Obrázek

Na jednej bote strašidelné hlboké praskliny, druhá skoro ako nová. Paradoxne skôr pretečie tá krajšia, ale nie na mieste ohybu. To sú už ale iné príbehy :t:t .

PS: Tie Meindl Colorado nič moc, kamarátka ich mala :(
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » pát srp 15, 2014 7:51

nebulus píše:Kdo impregnoval, tomu odišly boty. Kto neimpregnoval, tomu odišli tiež.

+1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » pát srp 15, 2014 15:02

nebulus píše:Mne táto debata pripomína starý vtip:
Kdo pil, umřel. Kdo nepil, umřel taky. :)

Chybi tam konec. Prvni v padesati na cirhozu a druhy v devadesati pri soulozi s mladou sestrickou :twisted: S tema botama je to podobne.

nebulus píše:Kdo impregnoval, tomu odišly boty. Kto neimpregnoval, tomu odišli tiež.

Akorat ze diskuse neni o tom, jestli impregnovat nebo neimpregnovat, ale cim impregnovat/osetrovat.

nebulus píše:Na obrázku môžete vidieť výsledok

Vysledek ceho? V hroznem stavu jsou obe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » pát srp 15, 2014 15:41

Po prečítaní všemožných diskusíí mám skôr pocit že väčšina prípravkov topánkam škodí :?
A tie ktoré neškodia, tak u nich sa to ešte nepreukázalo :lol:
A skôr ako na ošetrovaní ( ktoré je samozrejme potrebné ) závisí veľa od kvality kože ( čo vidno aj na fotke, jedna topánka je ako keby z hladkého kusu a druhá sa tak nejako tvári semišovo.
Jediné boty kde je fakt dobrá koža je nejaký starší model Asolo, kde bola koža od výrobcu nejako nepremokavo upravená a aj po stovkách km nie je ani v mieste ohybu popraskaná a nepremoká.
La sportivy na fotke aj zažili hrozné veci, iné boty by boli dávno odpísané pri danom použití a nachodených km.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod apuka » pát srp 15, 2014 15:51

mike píše:Jenze tohle se nejspis opravit neda a u Meindlu bych tomu nedaval moc sanci. Zamitli mi letos reklamaci, kterou jsem videl jako uplne jasnou (predrene nite). V tomhle pripade je to skoro jasne spatne osetrovani + opotrebeni. Reklamace resi vyrobce a ne podavaci v prodejne, kde doporucuji blbosti.
S timto bych si dovolil castecne nesouhlasit.
a) martinnakole osetroval presne podle instrukci v letacku od Meindlu, ktery mel dostat k botam - az na to, ze nepouzil Sportwax od Meindlu ale Snoseal, tj. podobny vyrobek jine firmy.
b) Popraskani kuze v ohybu po 800 km neni bezne opotrebeni. Zivotnosti pohorek udava Meindl 2 roky a tudiz se da predpokladat, ze tuto dobu by meli vydrzet bezne pouziti, tj. i ohybani. Pokud by se kuze znicila kvuli tomu, ze se bota pouzivala v tezsim terenu, nez je urcena, tak by to nebylo popraskanim v ohybu...
c) Pokud je poruseny GTX a neni porucha prilis velka, opravit se to da - Ty sam jsi psal, ze TI v Hanwagu rozedreny GTX prelepili.
Jo, u Meindlu (presneji u Tilaku) se boty blbe reklamuji (neco o tom taky vim...). Ale nejvetsim problemem je, ze reklamaci v prvnim kole n akonci retezce neresi vyrobce ale dovozce, vlastne prazska prodejna Meindl (tj. Tilak) a tam jeden clovek, ktery evidentni problemy rad hodi zpatky na zakaznika... Reseni v oduvodnenych pripadech vsak existuje (odzkouseno na trech botach) - je treba presne popsat, jak se boty pouzivali (osetrovani, cim, jak casto, kolik a kde se nachodilo, ...) jakozto i popsat zavadu ne jako "zateka do bot" ale specifikovat co nejpresneji podminky, za jakych se to deje (idealne udelat i tu toaletakovou zkousku a zdokumentovat to fotkama). Tez je dobre se odvolavat na zaruku nepromokavosti spolecnosti Gore - v tomto pripade pokud pretekava pres popraskanou kuzi, tak je bud spatny GTX pod tou kuzi a neni mechanicky poruseny - tj. plati zaruka Gore - nebo je mechanicky poruseny - pokud je poruseny/rozedreny ve smeru od kuze, tak je to vyrobni vada (ne opotrebeni!), tj. chyba na strane Meindlu, pokud zevnitr, tak je to divne, ale jediny pripad, kdy za to za jistych okolnosti muze uzivatel.
Pokud by presto vratili botu neopravenou a zamitli reklamaci, je treba se podivat, co napsali do zamitnuti a napsat novy dopis, kde se jeste k puvodne uvedenemu rozebere i to oduvodneni. Ve vetsine pripadu "nespravne pouzivani a osetrovani" a v tom pripade je treba se odvolavat trocha i na zakony, bo tam bylo napsano (ve starem obc. zakoniku) neco ve smyslu, ze musis dodrzovat navod k pouziti a "obecne zname zpusoby pouzivani", coz u bot znamena vice-mene jenom obout, zavazat, nosit, rozvazat, (vycistit), odlozit. A chtit od nich presneji specifikovat, co jsi porusil, co mohlo zpusobit reklamovane problemy. Taktez napst, ze v pripade noveho odmitnuti se obratis na autorizovaneho znalce k posouzeni. Reklamaci chvili neprevzit, ale s napsanym novym dopisem nechat prodejce poslat zpatky dovozci. (Kdyby nechtel, tak jednoduse nechat napsat novou reklamaci a odvolavat se v ni na starou.) Po takove odpovedi se boty uz vetsinou dostanou az do Nemecka k vyrobci na posouzeni. Bohuzel (?jak kdz :-)), tam jim to obvykle trva mnohem dele nez 30 dnu, takze se reklamace v zakonne lhute nevyridi a Ty muzes dostat zpatky penize - ale taky muzes do reklamace primo napsat, ze trvas na reseni opravou a pockat si jeste dele (jen nezapomen, ze "opravit" se muze i vymenou za nove boty).

Colorada mel chvili syn. Uz po zkouseni v obchode byla kuze ve vsech ohybech znatelne zvraskavela, po vikendovem zkouseni doma (tj. dokopy max. 1-1,5 km na rovne podlaze) vypadaly jako moje 6 let pouzivane Aku pohorky. A po kratkem case se to zhorsilo natolik, ze jsem to kvuli tomu reklamoval (ve vlakne o reklamacich bot to nekde najdes). Po mnoha v rodine zkousenych parech Meindlu ruznych typu musim rict, ze naprosta vetsina z nich mela podobne tendence - u uplne noveho paru uz po zkouseni v obchode, po prejdeni par kolecek polem regalu uz bylo dobre znat zvraskaveni kuze. To je vsak znak bud nekvalitni, z vyroby nekvalitne osetrene nebo uz vysusene kuze - alespon to mi bylo napsano v souvislosti s jinymi botami primo od servisu Hanwagu.
Miku - prodrena nit JE duvodem na reklamaci, pokud neni prodreni zpusobene nejakym vnejsim vlyvem, napr. o skalu, co je vsak videt na "rezu". Resil jsem to, myslim, ze prave i to byl jeden z duvodu k reklamaci tech synovych Colorad. To je dalsi velka slabina soucasnych Meindl bot - nite a provedeni svu... Nedej boze, aby se nite ocitly delsi dobu v mokru. Za nejakou dobu zkusim dat fotky (ale do sekce B/C bot) manzelcinych Islandu. Nite jsou tak roztrepene, ze je to velice nepekne, konce svu se zacinaji uvolnovat na mnoha mistech. Reklamovat je nejdu, zatim drzi, ale stav je viditelne spatny. O tom, jak dopadly nite na dvou parech Meindl Lhasa predloni po Zillertaler Hohenweg jsem uz psal v reklamacich...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod apuka » pát srp 15, 2014 16:11

nebulus: Ano, prakticky ne vetsina, ale prakticky vsechny vyrobky botam (nebo alespon nekterym jejich castem) skodi. Jenze neosetrovani botem skodi jeste mnohem viuce, takze je tu vyber mensiho zla.
Taky ano - od kvality kuze zavisi nejvic. Perwanger kuze ja dobre osetrena od vyrobce kuze (ne bot!) a je mnohem trvanlivejsi a vodenepropustnejsi jako nubuk. A taky kvalitni a kvalitne z vyroby osetreny nubuk vydrzi mnohem vice, jako mena kvalitni (nebo napr, dlouhym stanim ve spatnych skladovacich podminkach v ruznych skladech a obchodech vysuseny) jakkoliv dobre nasledne osetrovany nubuk.

Na fotce je na obou botach stejna kuze (rekl bychm ze dokonce mozna puvodne Perwanger), urcite casto osetrovana voskem. A prave ze takovy typ "trhliny" v kuzi jsem videl pouze bud u voskovaneho nubuku nebo u na (nevoskovanem) Perwangeru, tam, kde mi hacek rozediral kuzi v ohybu a nakonec ji i pekne mikro-rozrizl (kvuli tomu jsem vymenil Asolo Powermatic 100 za Asolo Granite - ale to nebyla chyba kuze nebo bot, ale nekompatibilita dane velikosti bot s moji nohou a mym zpusobem chuze, coz nakonec uznal i dovozce i prodejce a vymena se udala proto, aby se nemusely ty PM100 vymenovat kazdy polrok za nove, botky to byly jinak fajn). Ale na poze sprejem osetrovane bote nikdy, tak taky casem popraska kuze, ale uplne jinak.
Jinak ma mike pravdu - tady jde o to, ze jeden zpusob impregnace zpusobi, ze kuze odejde drive, druha pozdeji. To mimo diskusi o tom, ze do casteho a dlouheho pouziti bot ve velice vlhkem prostredi je na vodeodolnost vhodnejsi vosk jako sprej a na druhou stranu ze sprej zachova prodysnost boty bez vetsich zmen (s dostatecnou vodeodolnopsti na bezne pouziti i za deste), zato vosk ji dost znici. Tj. vzdy je na kazdem jednotlivci rozhodnuti o kompromisu, jaky typ impregnace je pro jeho pouziti vhodnejsi, neexistuje univerzalni "NEJ-NEJ-NEJ".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » pát srp 15, 2014 16:37

apuka píše:c) Pokud je poruseny GTX a neni porucha prilis velka, opravit se to da - Ty sam jsi psal, ze TI v Hanwagu rozedreny GTX prelepili.

Jo, ale na pate, tam se to da. Tohle bude nejspis ve spicce v mistech, kde jsou ohyby a myslim, ze by to znamenalo botu rozesit. Vsechno jde, kdyz se chce, ale mozna by vyslo levneji mu dat nove boty.

apuka píše:Miku - prodrena nit JE duvodem na reklamaci, pokud neni prodreni zpusobene nejakym vnejsim vlyvem, napr. o skalu, co je vsak videt na "rezu". Resil jsem to, myslim, ze prave i to byl jeden z duvodu k reklamaci tech synovych Colorad. To je dalsi velka slabina soucasnych Meindl bot - nite a provedeni svu...

Je a predtim uz nekolikrat probehla uspesne. V tomhle pripade ne a nabidli placenou opravu. Uz jsem to tu psal, boty byly v Nemecku a za pet stovek mi nestalo za to se s nima handrkovat a byt dalsi mesic bez bot. Spokojen s tim nejsem, ale moje chyba, jelikoz jsem si to predem nenafotil (necekal jsem zadny problem), a tak jsem to ani nemohl poslat nekomu k posouzeni. Priste budu vedet lip. Slo o nite zevnitr na pate (nizka Lareda).

A ano, nite jsou Achillova pata Meindlu. Uz jsem kvuli nim Lareda reklamoval trikrat a na Islandech taky nedopadly valne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » pát srp 15, 2014 16:44

apuka píše:Na fotce je na obou botach stejna kuze (rekl bychm ze dokonce mozna puvodne Perwanger), urcite casto osetrovana voskem.

Ano, taky mi to tak prijde, tohle je typicke popraskani voskovane kuze. Ze je to na jedne bote vic nemusi znamenat horsi kvalitu kuze, staci mit kazdou nohu trochu jinou a kuze se pak ohyba bude jinde nebo je vic namahana. Taky hodne zalezi na tom, kde se kuze poprve "zlomi" a pak uz se tam ohyba porad. Taky mi po voskovani praskla jedna rychleji a vic, pricemz kuze vypadala uplne stejne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Boty