Nizke trekovky (s membranou)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Vexo » čtv črc 28, 2022 9:10

Etheric píše:Velikost Mammut odpovídá, trefa na první dobrou. Skvěle zpracovaná bota.
Kdyz jsem pred dvema roky vybirat boty, tak jsem po nich koukal, to mely jinou podrazku a byly na to dost spatny recenze. Tak jsem zvedav, kolik km zvladnou?
Naposledy upravil Vexo dne sob srp 20, 2022 21:42, celkově upraveno 1
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod tor88 » pát srp 19, 2022 15:02

V čem se vubec liší nastupová obuv od obyč trekingove?

Měl jsem v ruce Simond Rock https://www.decathlon.cz/p/panske-horolezecke-nepromokave-nastupove-boty-rock/_/R-p-309766?mc=8559589
přišli mi za ten směsný peníz jako fajn tenisky na hory :(( Až doma jsem koukal na recenze a je tam vzpomínaná "neoprenová" botička a nějak často i otlaky. Aby to nebyla "lezka" s podražkou?

Chtěl bych je od skalnatého terené. Tak se mi nepozdávají ruzné běžecké tenisky s "forovní" podražkou. Teď používám Scarpa ZODIAC GTX (2020)https://world.scarpa.com/product/18496546/zodiac-gtx-approaching-via-ferrata-and-trekking-paths-shark-orange
Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod tor88 » úte srp 30, 2022 15:35

Tak jsou doma a polstrovaní vypadá jako u klasické tenisky (pata a okolo). Nahoře neoprenový línec, Tvarově hlavně zepředu vypadjí trochu jako lezky :D Pro tučnáky to nebude. Podrážka se zdá nějaká extra měká až lepivá, že by nějaký olej z formy? Rozpad PU to nebude datum vyroby mají 12/2021. Asi to kilometrově moc nevydrží.

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod ntz » úte srp 30, 2022 16:02

modre boty jsou zlo
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 30, 2022 16:50

V čem jsou větší zlo než žlutý batoh? :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod ntz » úte srp 30, 2022 17:14

to nevim :D .... promlouvaji ze me prirodni instinkty a empatie napojena na vesmirnou rovnovahu
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 30, 2022 17:27

Správně vyvinutý přírodní instinkt by ti měl radit se v přírodě snažit splynout s okolím a zbarvovat se jen v období páření. :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod tor88 » úte srp 30, 2022 18:07

Ta křiklavě modrá dokřiči po prvním použití. Péče se těm botám ode mne dostane nulová ;-)
Mě přijdou docela konzervativní ve srovnání s takovou La Sportivou :wink:
Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod apuka » úte srp 30, 2022 18:22

Dromedaro píše:Správně vyvinutý přírodní instinkt by ti měl radit se v přírodě snažit splynout s okolím a zbarvovat se jen v období páření.
Ty boty jsou vice-mene pro lezce. A takovym veli jejich "prirodny instinkt" byt co nejvice viditelny, jinak se muze stat, ze je v pripade paru v obleceni, botach a vybaveni barevne splynulym s okolim nikdo nenajde. Mozna za dalsich par tisic let jako thedejsiho "Otziho" :wink: .

Najit spadleho horolezce v zeleno-sedive-hnede suti z vetsich kamenu v zeleno-sedive-hnedem obleceni a vybaveni je skoro stejne tezky ukol jako najit na obrovskem zasnezenem ledovci do snehu zapadleho cloveka ve "spinavebilem" obleceni a vybaveni.

Proste ty barvy na sobe je vzdy otazkou toho, co je pro Tebe prvorade:
1) jestli chces abys byl co nejvice "neviditelny" (bo napr. delas veci a v mistech co a kde se to nesmi a nechces aby Te chytli)
2) jestli chces, abys byl v pripade problemu jednoduse nalezitelny a zdalky (napr. z vrtulniku) viditelny (bo napr. delas veci a v mistech u kterych a kde se lehce muze neco zvrtnout a je to mimo "civilizace", takze se musis spolehnout na zachranare - pokud se jim dovolas Ty nebo nekdo, kdo Te bude postradat).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod mike » úte srp 30, 2022 21:09

apuka píše:jestli chces, abys byl v pripade problemu jednoduse nalezitelny a zdalky (napr. z vrtulniku) viditelny

Tak si porid svetlice. Zkusenost s vrtulnikovou zachranou mam a realne je to podstatne horsi, nez by clovek cekal. Mel jsem cervenou bundu, navigoval jsem je mobilem a videli mne az kdyz byli skoro nade mnou, odhadem tak 20 - 30 m. Ze by mne tam nasli bez navigace silne pochybuju. On byl totiz docela problem jim popsat, kde presne jsem a GPS souradnice z nejakeho duvodu nechteli. 8 km dlouhe udoli, rozdil mezi dnem a vrcholy skoro 2 vyskove kilometry a ja jsem byl priblizne v jeho dvou tretinach a tretine vysky na jednom uboci. Puvodne jsem si taky rikal, ze v cervene bunde mne uvidi, ale pak jsem videl vrtulnik priletat, malicky vysoko nade mnou, a hned mi doslo, ze to vubec snadne nebude. Kdyz pak zacal krouzit na konci udoli asi 2 km ode mne, tak jsem hned volal a nastesti se i dovolal (112, signal byl na hrane).

Cimz chci rict, ze je mozna lepsi mit vyrazne barvy, nez nevyrazne, ale clovek by na to nemel spolehat. No a boty fakt zadny rozdil neudelaji :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 30, 2022 21:18

Torr88:
Člověka strašně potěší, když si člověk pořídí novou věc, ze které má radost a ostatní mu ji zkritizují, že? Jestli ti to udělá radost, tak ta modrá zase tak hrozná není a už jsem viděl horší.

Apuka:
Jo, já chápu smysl těch barev, proč to tak je, ale já to nemám rád, když jsem vidět široko daleko.
A pro případ, že by se mi něco stalo a chtěl bych, abych byl vidět, tak nosím v batohu reflexní žlutou vestu, která skoro nic neváží (takové ty, jak se vozí v autech)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Etheric » stř srp 31, 2022 6:04

Sám nosím svítivou modrou, čemu to vadí, že su vidět... Nehraju si na vojáky, netrhám borůvky v NPR, nechodím mimo cesty v národních parcích,... Nemám potřebu se maskovat a nevidím důvod, proč by mělo vadit, že su v lese vidět.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Dromedaro » stř srp 31, 2022 8:32

Nevadí to ničemu. Používej barvy jaké chceš. Já si také nehraju na vojáky, netrhám borůvky v NPR, nechodím mimo cesty v NP, nepytlačím, nemaskuji se. Mně zase připadá přirozené nebýt barevný jak papoušek a splývat s prostředím.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod ntz » stř srp 31, 2022 14:43

ja jsem taky radsi, kdyz me medved uvidi a pujde nekam do hajzlu nez abych ho prekvapil a vydesil kdyz bude napriklad delat svoji velkou medvedi potrebu
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Dromedaro » stř srp 31, 2022 14:57

To nevím, jestli ti ty barvy nějak pomohou. Nevím, jestli je barvoslepý nebo ne, ale zrak má prý docela slabý. Já bych medvěda v přírodě vidět chtěl, ale na dálku.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Etheric » stř srp 31, 2022 15:26

Medvěda bysem taky moc rád viděl, skrz leptanej kříž :twisted:
Pochybuju, že by si všiml zrovna bot, to bude asi to poslední, co na tobě zaregistruje. Navíc jak bylo zmíněno výše, ta svítivá modrá bude zachvíli tmavomodrá. Taky to tak mám, boty slouží mně, ne já jim ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Etheric » čtv bře 2, 2023 20:24

Sanasport měl akci -20% i na slevněný, tak jsem znovu objednal tyto, které se osvědčily - furt nepouští vodu dovnitř https://www.sanasport.cz/mammut-ultimat ... 04660-0001
a na zkoušku jsem vzal tohle https://www.sanasport.cz/inov-8-roclite ... ybkrd-m-01 ve dvou velikostech, která líp padne, páč tu značku neznám. Su velmi zvědav. Tři páry těchto bot za 9,5k je luxus. V nejlepším případě vrátím jen jeden pár Roclite, který hůř sedne
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Etheric » ned bře 12, 2023 10:46

Takže... Inov8 má dost posunutý číslování. Mám délku stélky 27,5 /Mammut uvádí jako vel 43 1/3/ a velikost Inov8 42,5 mi byla malá. A byla mi malá i 43, která má mít délku stélky 28cm. No nic, ještě že jsem zaplatil za rychlý vrácení peněz. Zkusím objednat ty Inov8 vel 44, to myslím by mohlo být ideální. Jinak je to krásná, lehká a povedená bota. Jen to číslování.... Snad už to nebude moc velký, ale těžko říct, soudě podle rozdílu mezi 42,5 a 43 by být nemuselo. Uvidim, jak bude 44. Fčíl už jsou mezitím o 500 dražší, ale což, objednávám i jiný věci, takže to přežiju....
Když bude náhodou 44 moc velká, zkusím někde pohledat 43,5, tu tam nemaj. Ale to budu řešit, až přijde novej pakl.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod oodoow » ned bře 12, 2023 13:12

44EU nosím inov8 já. Délku chodidla mám 269mm
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Etheric » pon bře 13, 2023 4:30

Většinu bot mám 42,5 a 43, ale ty INOV-8 jsou opravdu menšího střihu. Su fakt zvědav. Budu rád, když sednou, přesně takovou botu hledám.
Jinak mám chodidlo též 269mm :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Etheric » pon bře 13, 2023 19:32

Už můžu dát recenzi na Mammut Ultimate III Low GTX®

Maj za sebou podzim venku, zimu ve městě v rozsolenym marastu (každej den 12-15km na brigádě) + ostatní cesty po městě /všude pěšky, MHD nejezdím/, občas v zimě i cestu mimo město.
Včera 40km výlet, v lese sníh nebo marast po kotníky, jinde namrzlo, o kus dál zas blato. Boty nepustily ani kapku. Po tom všem, co maj za sebou, smekám a objednávám druhý pár.
Nikde se nic neodlepuje ani neprošoupává, zatím.
Mám k nim akorát jednu výtku - ta směs podrážky, když nemrzne, tak na asfaltu, dlaždicích atp dost píská. Ale zas skvěle drží i na mokrym kamení :smt023
Za ty tři tisícovky v akci super kup. Lepší, než ty Reeboky, za který jsem hledal náhradu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nizke trekovky (s membranou)

Příspěvekod Etheric » pát bře 17, 2023 9:11

Zklamalo mě zpracování bot INOV-8. Čína hadr, to nikdo nekontroluje, nebo jak? Za tohle chtít bezmála 4k ](*,)
Stejně, je to jen membrána a síťka, ačkoliv boty pěkný, u sebe odhaduju mizivou výdrž. Takhle řešený boty jsem vždycky rychle zlikvidoval. Ty výše zmíněný Mammut, to má aspoň výdrž.
Nevim, jestli někdy budu ještě INOV-8 zkoušet. Leda si objednat 10 párů a z nich se při troše štěstí poskládá jeden bez vad a zbylých 9 vrátit....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Předchozí

Zpět na Boty