Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » pon lis 22, 2021 22:51

Ne, k botam neodpovida Kamler (ty nevyrabi sam) ale vedouci byvale prodejny Meindlboty v Praze. Zase z hlediska vyjadrovani si myslim, ze si s Kamlerem padli do oka...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pon lis 22, 2021 23:00

Mam pocit, ze sobb mi rikala, ze ji ohledne bot odpovidal Kamler, ale mozna si to blbe pamatuju.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » pon lis 22, 2021 23:08

Pamatuješ si to dobře, tehdy můj e-mail Meindlové přeposlali přímo do Tilaku a komunikoval se mnou Kamler. Ale už je to nějaký ten pátek, asi se u nich změnily kompetence. Až na moji výslovnou žádost si pak se mnou dopisovali přímo Němci. S výsledkem ovšem nevalným, stejně mě poslali někam :twisted:

mike píše:Jo, to bych zkusil. Akorat je bohuzel slusna sance, ze to preposlou do Tilaku a odpovi ti Kamler. Aspon se pobavime :twisted:
Chtěla jsem napsat něco podobného, ale nechtěla jsem Maw odrazovat :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pon lis 22, 2021 23:22

Ha, posledni zbytky pameti jeste slouzi :D

Nahodou, docela by mne zajimalo, co za vymluvu by si vymyslel tentokrat ;-) Muzeme tipovat. Treba ze ma Mawenzi ploche nohy :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » pon lis 22, 2021 23:31

No jo, blbosti si pamatuješ :wink: :twisted:

Tipla bych něco sofistikovanějšího, ale nechci předbíhat. Doufám, že se Maw hecne a napíše jim, fakt bych byla zvědavá na odpověď ať už od Němců či od Tilaku.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pon lis 22, 2021 23:34

To jako ze jsem zapomnel neco duleziteho? 8-[

Nejspis jo, ale rozhodne si za to muze sama :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Mawenzi » úte lis 23, 2021 5:39

mike
pali me na pate jakoby na okrajich paty - takze to ty dementni vlozky zhorsovat muzou.

takovy tenky 2-3mm latexovy placaty vlozky mam objednany, doufam, ze po zbavebni se te meindl vlozky se to zlepsi. doma mam vsechny nastrihany takze nemam ani jednu celou(davam pod patu altram, jinak mi nesedi pata)

jinak mela sem te resit v unoru nebo tom breznu, ted je dle me trochu pozde si na cokoli stezovat.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » úte lis 23, 2021 5:50

Tak to asi nebude jako muj pripad, ale ty vlozky to delat muzou. Odloupni z toho tu gumu a budes mit normalni vlozky. Nechapu, ktery dement tohle mohl vymyslet.

Jo, mela, ale klidne jim napis, ze jsi v nich zacala chodit teprve ted. V zaruce to nejspis uz neni (3 nebo 6 mesicu na opravu), ale treba ti Kamler napise neco hezkeho, jsme zvedavi 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » úte lis 23, 2021 8:34

mike píše:treba ti Kamler napise neco hezkeho
Napriklad, zes zbytecne chodila v prilis sirokych nohach a nohy se Ti musely roztahnout do sirky aby vyplnily prostor - no a ted se nevejdou do spravne sirokych :-k.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Mawenzi » ned lis 28, 2021 15:19

do meindl air revolution dany tyto vlozky https://www.vseproboty.cz/katalog/dopln ... ou-7020020 a pod patu jeste ustrizek tenke strihaci latexovky.

vcera 15 km a dneska asi 12 km a slo to. podrazky sou fakt tvrdsi, nez ty stary, protoze dost citim to spatny koleno, vyrazne driv nez s origo podrazkama.

po 3h ve snehu mi ale prosla vlhkost mezi svrskem a podrazkou v oblasti od malickovyho predprsi a patou... na obou stranach. ojela sem to cajovkou, co nosivam na bivak, vosk vodu odpudi a diru "zalepi" i za studena.

ono to nejak pude.

ta meindl vlozka je ale v kombinaci s tou tvrdou podrazkou zlo, s tou mekci podrazkou mi to prislo v pohode ale tahle kombinace je pro me nenositelna.

edit oprava preklepu vlozka za podrazka
Naposledy upravil Mawenzi dne pon lis 29, 2021 7:27, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » ned lis 28, 2021 17:21

Tak to je nadějný, snad Ti to bude fungovat :)

K té Meindl vložce - před pár lety se mi ten pružící bazmek odlepil, jsem si ho schovala, že jej tam zas přilepím. Nikdy k tomu nedošlo. A nějak necítím rozdíl mezi botou, která má vložku s pružením a bez ní :D Čímž netvrdím, že to nefunguje nebo nepomáhá, ale je to mimo rozmezí citlivosti mých hroších nožek :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » ned lis 28, 2021 20:46

Plyne z toho, ze je tam ten bazmek k nicemu, kdyz rozdil nepoznas ;-) Nekomu navic prekazi. Mne nevadila ta guma, ale to, ze neni po cele plose a citil jsem tu hranu, protoze je trochu vystouply. Po odtrzeni a zahozeni to zmizelo a uz s tim nebyl problem az do horkeho konce bot ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » ned lis 28, 2021 23:10

Ale vůbec, ten bazmek z principu věci trochu určitě odpružuje. Jen moje nohy to nepoznaj, neboť jsou poměrně zvyklé na tvrdý došlap - hodně chodím bosky a dlouhá léta tréninků naboso jsou též znát. Tu hranu jsem nikdy necítila. Tvar toho bazmeku se asi během let taky měnil - Laďa má u prastarých Islandů ovál, u o trochu novějších Alta Via či mých Burm je slza, a co tam mají teď, netuším.

A když už jsem v tomhle vlákně. Konečně byl čas prozkoumat a procházkou ve sněhu umýt pohorky s tou znovu lepenou obsázkou - a jo, zas se to místy lehce odlepuje. Po čtyřech dnech chození, na ostatní výlety jsme nosili jiné boty. Asi napíšu do Restday, co si o tom myslí ... :|
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » pon lis 29, 2021 0:18

mike píše:az do horkeho konce bot ;-)
jsem přemýšlela, kdeže sis ty boty nakonec upekl ... až teď mi to došlo. Ta nepoužívaná diakritika je mrška :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pon lis 29, 2021 1:04

sobb píše:Tvar toho bazmeku se asi během let taky měnil - Laďa má u prastarých Islandů ovál, u o trochu novějších Alta Via či mých Burm je slza

Jo, ja jsem mel u Islandu taky oval. Kdyby hranu citil kazdy, tak to tam asi nedaji, takhle se toho nesmyslu musi zbavit ten, co mu to vadi. Tedy ja a Mawenzi IMO taky.

BTW, muze to souviset i s tim, ze jako zenska mas uzsi nohu a ten oval ti zabere vetsi cast paty. Mne ne, mel jsem pocit hrbolu uprostred.

sobb píše:Asi napíšu do Restday, co si o tom myslí ... :|

Ze jsi otravna kverulantka, ale to ti mozna napisou az v dalsim kolecku :twisted:

sobb píše:až teď mi to došlo. Ta nepoužívaná diakritika je mrška

:D jsem si rikal, jestli tam dat vysvetlivku, ale pak jsem se rozhodnul to nechal na inteligenci ctenaru a ctenarek :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 29, 2021 7:30

ja konec ovalu pocitove nevnimam ale evidentne po par km na nej reaguje noha omackanosti.

blby je, ze tech 15km bude kolenova hranice krz tvrdost podrazek ale tak to na zimu ani nevadi... hlavne, ze to pujde aspon trochu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » pon pro 12, 2022 19:09

sobb píše:... pohorky s tou znovu lepenou obsázkou - a jo, zas se to místy lehce odlepuje. Po čtyřech dnech chození, na ostatní výlety jsme nosili jiné boty. Asi napíšu do Restday, co si o tom myslí ... :|
Tak nic moc. Tehdy chtěli boty i s tím drobným rozlepením znovu poslat, nicméně jsme nechtěli být přes zimu bez bot. Na nabídku poslání fotek k posouzení už nereagovali. Párkrát jsme je měli na lyžích a sněžnicích a následně až na několika výletech na Severu (většinou jsme tam chodili v lehčích trekovkách). Burmy se odlepují celkem málo a jen v ohybech, tam je šance, že se to stabilizuje. Ale Alta Via se mi vůbec nelíbí ... :?

Alta via2_s.jpg


Alta via1_s.jpg
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » pon pro 12, 2022 20:45

sobb píše:Ale Alta Via se mi vůbec nelíbí
Ani se Ti nedivim :wink: :D .
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » pon pro 12, 2022 22:36

Já tušila, že tím určitě někoho potěším :wink:

Psala jsem minulý týden do Restday a posílala fotky, ale zatím mlčí...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » pon pro 12, 2022 23:59

Se mnou uplne prestali komunikovat, kdyz jsem se je pozadal, kdyz odepsali, ze original podesev n apohorky dat nemohou, protoze nejsou autorizovany servis a vyrobce ma vlastni podesve od Vibramu aby me nejdrive zkontaktovali abychom se domluvili na konkretnim typu podesve, protoze bych byl nerad, kdyby zase zmrvili pohorky kdyz tam dali mekkou podesev. Okamzite odpovedeli, resp na mne vyjeli, ze jak zmrvili, ze prece oni vedi, na jakou botu patri jaka podesev, ne ja. Kdyz jsem napsal, ze na Asolo Powermaticu (neco mezi B a B/C a podesev vydrzela mnoho let a vyrazne nad 2000 km) dali podesev kterou mam od vyroby taky na jinych, A-A/B botach a cemu taky odpovidala trvanlivost - po cca 5-600 km ve VHT byla uz prakticky sjeta, navic bota byla samozrejme vyrazne mekci, udelali z ni papuce, tak uz nenapsali ani radek. Uz nereagovali ani na dalsi maily ohledne puvodniho dotazu ani na nejake dalsi opakovane emaily o par let pozdeji ohledne uplne jinych bot a jinou otazku (i kdyz tam jsou autorizovanymi resolery a chlubi se, ze maji original dily - jsem se ptal, jestli maji taky original kopyto, aby se bota nezuzila).

Takze mozna ses taky dostala na blacklist, kdyz se tvaris, ze jejich prace neni nejskvelejsi na svete... :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » úte pro 13, 2022 0:07

Vsak ja to rikam uz spoustu let, ze RestDay jsou fuseri ;-) Kdo neveri, musi si to overit na kuzi svych vlastnich bot :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » úte pro 13, 2022 0:30

A přitom by úplně stačilo, kdyby používali i originál Meindl obsázky. Samotná práce je asi dobrá, ale ten materiál ... :roll:

apuka: zatím nechci předbíhat událostem a dám jim čas, ale možný to je. Ostatně je i moje chyba, že jsem o pár dní prošvihla záruku, takže mě můžou poslat někam. Akorát hned po návratu jaksi nebyl čas mejt boty a fotit je.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » úte pro 13, 2022 0:32

Spis bych rekl, ze spatna je hlavne prace. Mame tu nekde i stare fotky vylozene fuseriny. Kdyby ti tu gumu poradle prilepili, tak na ni zas tak nezalezi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » úte pro 13, 2022 0:36

Nemyslím si. Ta obsázka je v porovnání s originálem tlustší a možná i míň ohebná, a tudíž, obzvláště na členitých Alta Via, blbě drží. Samotná podešev i jiná místa obsázky drží v pohodě. Takže dle mě je chyba v materiálu obsázky, ne v práci.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » úte pro 13, 2022 0:42

Klidne to muze byt oboji ;-) V RestDay davali extra silne obsazky uz driv, tahle na fotkach vypada tenci.

Kazdopadne, zaver je stejny. Posilat k vyrobci a ne fuserum [-(
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » úte pro 13, 2022 0:53

Ohledně obsázek jsem to netušila, nevzpomínám si, že by na to někdo dřív upozorňoval, možná jsem to přehlédla. Přitom zrovna tohle by cenu zvedlo celkem minimálně, netuším, proč nepoužívaj originál. Když už jsou autorizovaným servisem.
U výrobce bychom to tehdy časově nestihli, takže Restday byla pro nás jediná volba. Evidentně blbá, ale co už.

Jen ten závěr nemusí být zcela jednoznačný. Podle fotek stejných bot (Alta via), co sem dával Pomasko ta obsázka vypadá dost podobně. I když je samozřejmě možný, že jen na první pohled vypadá a je to lepší materiál.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » úte pro 13, 2022 1:01

Vzdyt sis tam sama nechavala boty spravovat uz driv a ty silne obsazky tam byly. Sam jsem ti je vyzvedaval ;-) Akorat predtim drzely lip. Mne je nalepili na prvni Alasky, cimz je zdeformovali (ale neodlepily se). Od te doby je nemam rad.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » úte pro 13, 2022 11:25

sobb píše:přitom by úplně stačilo, kdyby používali i originál Meindl obsázky
Nemyslim si. Co jsem psal vyse, to jsem se je ptal na original kopyto se tykalo Meindlu. Nakonec jsem se k odpovedi dostal (poslal jsem dotaz z jineho mailu) a ta byla, ze ty maji pouze v Meindlu, oni maji sve "servisni kopyta", na kterem delaji obsazky. To muze byt jednym "zakopanym psem".

Uz jsem to tady psal - na kvalitni prilepeni obsazky potrebujes presne kopyto zevnitr a presne rovnomerne pritlacit gumu zvenci. Pokud toto nemas, tak se bude obsazka odlepovat. Proto mi to tady v OV dobry sevc nechtel udelat, on to vysvetlil jesne presneji. Mike tehdy psal, ze kdyz mu ji prilepi "mistni sevc", tak to mozna vydrzi rok a potom to da prilepit znovu. Ja si nemyslim, ze to tolik vydrzi, ale zavisi to i na tvaru obuvi.
Alta Via ma na spici pekne "prehnutou" obsazku, pro takovy ucel - podle mne - musis tu gumu dobre zmekcit teplem a nechat vychladnout (i s lepidlem pod a cele to kvalitne pritlacene) v tomto tvaru. Jinak bude mit guma snahu se stale dostat do puvodni roviny. Kdyz tam das tlustsi a pevnejsi gumu, tak tim spis.

Taky si ale nemyslim, ze by nutne musela dopadnout lepe vymena primo u Meindlu. Budes sice mit original gumu, ale nejspise zalezi, ke kteremu sevci se to tam dostane. Taky to dokazou pekne pomrvit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » úte pro 13, 2022 11:26

mike píše:Vzdyt sis tam sama nechavala boty spravovat uz driv

Koukám, že Tobě z hlavy jen tak něco vytlouct nejde :lol:
Ne, ty cos mi tehdy vyzvedával byly na opravě v Německu. A obsázka tam byla úplně jiná než teď, podobná nebo možná stejná jako originál z výroby :wink:

Mimochodem - nechával jste si někdo v poslední době opravovat boty přímo v Německu u Meindlů? Jakou vám tam dali obsázku?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod sobb » úte pro 13, 2022 11:40

apuka píše:Taky si ale nemyslim, ze by nutne musela dopadnout lepe vymena primo u Meindlu.
...Taky to dokazou pekne pomrvit.
Docela by mě zajímalo, jak dopadly Alta Via, které byly na opravě v Německu: viewtopic.php?p=514171#p514171 Třeba k nim pomasko něco napíše.

O nepovedené opravě přímo u Meindlu máš nějaké bližší info?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Boty