Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod mike » pát bře 5, 2021 18:05

Tak nejak :) Ale s tim podrazenim je to pravda, u trekovych bot to tak delam. Hanwag Alasky vydrzi 5 - 6000 km, coz jsou akorat dve podrazky, dalsi uz nema smysl, kuze ma dost.

A/B Meindl Laredo nosim normalne po meste, tam to nemerim, ale jeden par jsem nosil na denni vychazky, asi tak 30:70 asfalt versus polni a lesni cesty a vydrzely asi tech 3000 km. Podrazky na konci jak papir, kuze i svy uz taky mely dost. Lowy bych tipoval podobne. Bezecke boty vydrzi pri stejnem pouziti sotva polovinu.
mike
Moderátor
Moderátor

User is Online!

Příspěvekod Tomas » sob bře 6, 2021 14:52

Ono hodně záleží kde člověk chodí. Mě třeba A/B Meindly vydržely třeba i tři roky, ale to bylo období, kdy jsem bydlel na vsi a chodil převážně v lese. Lowy vydržely fakt ten rok a kousek, ale to jsem bydlel ve městě a hodně toho nachodily po asfaltu. Teď mám Garmont Dragontail a dostávaj tak 50/50 město a les a po dvou letech vypadají stále OK, ale podrážka už víc jak rok nedá. Na nějákej vícedenní trek v zahraničí bych už je asi nevzal.

Asi do nich ale půjdu znova, je to dobře udělaná bota. Lowy Renegade byly zbytečně tvrdý. Meindly byly OK, možná trochu užší, Garmonty mi připadnou širší a tak u nich asi už zůstanu. A mám takovej dojem, že jsou z toho všeho i nejlevnější.
Tomas
účastník
účastník

Příspěvekod apuka » pon bře 8, 2021 12:07

Tomas píše:Poslední Lowy Renegade GTX Lo jsem za cca rok prochodil po městě
No, jestli nebyl problem taky v tom, zes je nosil po meste? Ta podrazka na nich rozhodne neni na asfalt a beton. (Jakoze jo, chodi se v ni asi pohodlne na asfaltu, ale odolnost je delana spise na lesni/polni cesty a lehke tur. stezky. Proste, jak psal Tomaas - zalezi, kde se v botach chodi...

Po meste mi nevydrzely zadne turisticke (polo)boty vice nez tri roky, vlastne stejne ani takove s podrazkou primo urcenou do mesta. A to jsem je vetsinou "vynosil" az do pulky mezipodesve nebo diry skrz...

Ono se to ani nezda, ale kilometry se tam nascitavaji rychle, i kdyz se nosi jenom do prace - pul km na zastavku, pul km ze zastavky, 200m mezi zastavkami na prestup, to same zpet, 500m na obed a zpet, 1,5 km do obchodu pri praci. To uz je skoro 5 km kazdy den, i kdybych nezasel nakoupit po praci, nezasel do mesta, nenosil nikam jinam. Pracovnich dnu je cca 260 - 20 dovolena, to je 240x5=1200 km/rok, takze za dva az tri roky je to uz vice nez dost. A to vsechno ve meste po chdnicich, tj. asfalt nebo beton.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 11, 2021 5:24

nekdy v lednu nebo unoru mi prisly ty znova podrazeny meindly primo z nemecka. bota vevnitr uzsi, v tenoucke bavlnene ponozce citim jak su v kotaktu malicky a je to dost natesno.

ted pri uklidu sem nasla stary vlozky (poslala jsem bez vlozek) a ty novy jsou o 2mm uzsi...

tzn. mam krasny nove podrazeny boty ve kterych prvni majitelka usla 20 km a ja asi 30km a ted co s nema, protoze budou jen na tenci ponozky... a to kdovi jestli v nich vydrzim nejakych 15-18km vylet...

budu to muset ozkouset. achjo. a to sem mela radost ze kdyz sem sehnala 8 nebo 9 let starej model co me netlacil, ze to mam na par let vystarano. ale stejne to i primo v meindlu zuzily. nicmene 2mm to je nic proti restday, kterej mi je zuzil o 5mm a teda sem boty po 2 zkusebnich vyletech dala kamosce.

potrebovala bych sehnat asi ponozky vyssi s polstrovanou patou a predprstama ale s tencim latkou u prstu...
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod apuka » pon říj 11, 2021 8:46

Mawe, mozna Ti je ani nezuzili. Ty 2 mm (hlavne i mekcich bot, coz u Tebe trochu predpokladam) se klidne mohly roztahnout uz behem tech 20 km, co v nich nachodila puvodni majitelka. Navic i ty Meindl vlozky (ty sedive) se dokazou v takove sirce prizpusobit (manzelka uz si do Islandu kupovala nekolikero novych, tak to vim), ony se stejne pouzivaji u ruzne sirokych modelu.

Zkus, co jsem Ti poradil ve vlaknu o ponozkach - natlacit to vepredu papirem, silou, jak to jen pujde, hlavne do boku a nechat to tak par dnu. Jeste lepe, kdyz boty zvenku predtim poradne namocis ve vode, at je kuze trochu nasakla vodou, proste vlhka, ale zase ne aby byla total nasakla. O ty 2mm by to mozna i dokazalo roztahnout. Kdyz si neveris, muzes zkusit zanest sevcovi, co ma roztahovak a rict mu, kde to chces roztahnout. Ja jsem psal, ze s gumovou obsazkou to moz roztahnout nelze, ale Meindl ma (vetsinou) hodne nizkou obsazku, tam by to trochu jit melo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 11, 2021 10:55

citim ze sou uzsi a vidim ze vlozka je uzsi. takze je mi fuk jestli tu vlozku davaj do vic typu bot, pointa sdeleni je, ze v restdayi mi posraly boty do nenositelnejch ze sirokejch a v meindlu to umi o fous lip, ale ani vyrobce proste nedokaze pri vymene podrazky zachovat puvodni sirku boty, coz je hlavni pointa sdeleni.

tzn. jeste nevim, jestli to pujde nejak resit nebo ne. jinak nejak to povolit zkusim, ale vyrobce snad ma vymejovat podrazky bez zmeny velikosti boty a to, ze vznikly problem lze nejak mozna resit porad neni o tom, ze k tomu primarne prece vubec nema dojit.
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod apuka » pon říj 11, 2021 11:18

Jenze pointa meho sdeleni zase je, ze mozna ze vyrobce pri vymene podrazky zachovava puvodni sirku bot. Jenze puvodni sirka=jaka byla pri vyrobe a ne jaka byla v case, kdyz se daly na opravu.

Cimz, samozrejme, nechci rict, ze se to nemohlo stat a nezuzili je, ale musi brat do uvahy, ze kazda (hlavne kozena) bota se mirne prizpusobi uz pomerne rychlo. Zrovna u Meindlu to plati (kvuli te nizke obsazce - kdyz ji nemal, tak neni se o cem bavt, je to pomerne tenka kuze) jeste vice.

Manzelka ted ma nove Meindl Vakuum Top. Kdyz to doma zkousela, chtela je puvodne vratit, protoze ji to tlacilo na malicek z boku. Potom si rekla, ze to neni az tak hrozne, ze zkusi na kratkem parkilometrovem vyletu. No a od toho vyletu je ji to dobre stejne jako Islandy. A rozhodne to neni proto, ze by se ji zuzila noha, protoze ji netlaci ani po celodennim tezkem vylete.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 11, 2021 11:24

moje zkusenost pravi, ze pokud bota v malicku tlaci tak skoro vzdy pretlaci malicek a ne naopak. pokud to neni hadrova silnicka.

teda zenska je dostala k vanocum ale v pomerne pokrocilym stupni tehotenstvi v nich jednou sla kolem domu a pak po tehotenstvi je uz neobula, takze tech 20km je muj maximalni odhad, kupovala sem je jako pouze vyzkousene nikdy nenosene a tak pochybuju ze by se nejak roztahly a jeste vic pochybuju ze ta zenska by mela v totoznym miste jako ja problem s sirkou nohy
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak

Předchozí

Zpět na Boty