jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » pon pro 16, 2019 20:03

@MedniLedved: nejak ti nerozumim. Jestli mas Limmer, tak to je kondicioner. Na nove Alasky ale neni potreba, vystrikal bych na ne cely Ultra Repel a Limmer pouzil az pozdeji. Presne to jsem s novyma Alaskama pred rokem udelal.
mike
Moderátor
Moderátor

User is Online!

Příspěvekod johny_r » čtv srp 13, 2020 11:17

Ahoj,
přiživím se na tomto tématu a poprosím o aktuální radu. Čím impregnovat boty s membránou (povrch nubuk nebo nubuk+hadr). Už asi 20 let používám Nikwax, ale třeba se od té doby objevilo něco lepšího, takže se nebráním změně.
Díky za tipy.
johny_r
nováček
nováček

Příspěvekod Dromedaro » čtv srp 13, 2020 14:33

Já používám Limmer Boot Grease a mělo by to být právě i na boty s goretexem, jen se to v tom případě musí nanášet za studena a to mi pak přijde, že to neimpregnuje moc dobře. Když jsem to zkoušel za studena, tak mi pak skrze kůži voda prosakovala ve vlhčím prostředí a v deštích. Když jsem to nanášel za tepla a opakovaně s nějakými časovými odstupy pro zaschnutí, tak to pak inpregnovalo dobře.
Dromedaro
účastník
účastník

Příspěvekod mike » čtv srp 13, 2020 16:22

@johny_r: Cherry Blossom Ultra Repel. Plus si precti par stranek tehle diskuse od konce, mas tam vsechno k tomuhle i Limmeru. Dromedaro, ty taky.

johny_r píše:Už asi 20 let používám Nikwax, ale třeba se od té doby objevilo něco lepšího, takže se nebráním změně.

:D Nikwax byl nejhorsi uz pred tema 20 lety. Cokoliv jineho bylo a je lepsi. Nikwax je placebo, kdyz ho rovnou vylijes do kanalu, tak efekt bude stejny.
mike
Moderátor
Moderátor

User is Online!

Příspěvekod apuka » čtv srp 13, 2020 16:23

Dromedaro píše:Když jsem to nanášel za tepla a opakovaně s nějakými časovými odstupy pro zaschnutí, tak to pak inpregnovalo dobře.
Akurat to prestalo dychat, ne?

Ale dotaz byl i na nubuk+hadr a hadr impregnovat Limmerem neni to prave orechove....
johny_r píše:Už asi 20 let používám Nikwax, ale třeba se od té doby objevilo něco lepšího
Tak to se obavam, ze si polepsis skoro cimkoliv... :wink:

Hlavne na ten hadr Ti stejne zustane pouze sprej, tak zkus Tresnove kvety (Cherry Blosson -dostanes v Hudy) nebo Tarrago Nano Protector (dostanes napr. v Alpsportu, ale i v nekterem z tech sportovnich hypermarketu i jinde, v mensich obchodech). Oba muzes pouzit, samozrejme i na nubuk, resp kozene casti. Ty muzes osetrit klidne i Limmerem.

Kdyz se zactes do temy, najdes zkusenosti dost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod mike » čtv srp 13, 2020 16:30

U kombinovanych bot bych se na Limmer vykaslal. Slabe misto je ta latka, napustenim kuze nic neziska. Proste bych to cele striknul tresnovymi kvety. Limmer je dobry na celokozene pohorky, jelikoz tam je potreba kondicioner. Chce to opatrne zastudena a druhy den striknour tresnovymi kvety. Jak uz bylo v tomhle vlakne opakovane napsano.

(to jen pp je schopen naplacat vosk i na latku ;-))
mike
Moderátor
Moderátor

User is Online!

Příspěvekod Dromedaro » čtv srp 13, 2020 17:02

apuka píše:Akurat to prestalo dychat, ne?

To zase nemohu posoudit, protože mně se nohy zapařují, i kdybych tam měl ventilátorky v těch botách. Jsem postupoval podle prodejce, jsem mu kvůli tomu i volal a na YT se tváří jako velký znalec a táborník. Říkal, že když mají boty membránu,tak za studena a když bez membrány,tak za tepla. Protože jsem velmi brzy zjistil, že jakási membrána od výrobce nefunguje, tak jsem to začal mazat za tepla. Byly to nějaké pohorky za tři tisíce, tuším od grisportu.

To jsem nějak opomenul nebo přehlédnul, že to chce i na nubuk s textilem. Na textil to není.
Dromedaro
účastník
účastník

Příspěvekod pavproch » pát zář 11, 2020 13:21

Přišel sem na zajímavou věc:

Dříff sem na LaS obnovoval DWR žlutým sprejem Toko (na obuv) a po aplikaci to nikdy moc nevydrželo dlouho kuličkovat bez ohledu nato, jestli sem ty tu impregnaci nechal jen prostě uschnout doma do druhého dne nebo "upekl" na slunku na terase.

Na základě doporučení tady (ešče raz kuju :prayer: ) sem místo žlutého Toka začal používat Třešničky (Cherry Blossom Ultra Repel) a výsledek je mnohem lepší (DWR vydrží kuličkovat násobně déle než u Toka = dvě až tři cesty do/z práce polemlesemloukou3) a to i po pouhém usušení doma (pokojová těplota = 20st) do druhého dne.

Když ale ty třešničky "upeču" na slunku na terase (odhadem možná až 50-60st, řádově 3-4 hodiny), tak kuličkujou ještě o jeden řád dýl - už týden chodím ranní rosou a furt to ještě kuličkuje. Hezky! :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
pavproch
Moderátor
Moderátor

Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod mike » pát zář 11, 2020 17:18

Neuveritelne. Podarilo se pohnout dinosaurem :twisted:

(docela jsem se bal ti tresnove kvety doporucovat, aby to nedopadlo jak s Limmerem, ktery vsem funguje normalne, jen tobe jako Peltieruv clanek ;-))
mike
Moderátor
Moderátor

User is Online!

Předchozí

Zpět na Boty