Boty kategorie A/B

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod mike » stř led 8, 2020 21:57

O tom, kdo mel stesti nebo smulu, by se dalo polemizovat, mne zas vydrzely 10 let :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod apuka » stř led 8, 2020 22:02

mike píše:Nizke Hoky jsem na nohach mel.
Jenze ty nizke jsou "bezecke", tyto vyssi zase trekove. Ja jsem taky cekal, co vsichni popisovali u tech bezeckych - a nic, zadne "letani na mracku" a pod se nekonalo. Tyto trekove maji asi jiny material mezipodesve.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod sobb » stř led 8, 2020 22:03

mike: Abys mohl deset let nadávat :wink: :twisted:

Ty jeho, ač fest prošlapané až na vnitřek a s rozpáranýma švama, se ještě pořád taky válí v kotelně a bývají použity jakožto pracovní obuv. V samé lepší společnosti. S Meindlama, Scarpama a mým kanadama :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod mike » stř led 8, 2020 22:07

@apuka: OK, jestli nic jineho nesezenu, tak je to moznost.

@sobb: jj, presne tak, kdyby odesly do pul roku, tak jsem si mohl aspon uzit s reklamaci ;-) Zrovna o vikendu jsem je vyhazoval spolu s dalsimi peti pary ochozenych bot (Alasky, Lareda...), ktere mi lezely v komore odlozene pro podobne ucely a nikdy nepouzite. Holt asi pracovni obuv nepotrebuju 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod sobb » stř led 8, 2020 23:44

mike píše:Holt asi pracovni obuv nepotrebuju 8)
A v čem oráš ty svý rajčata na balkóně? :shock: :mrgreen:
Jsi je měl odložit k nám do kotelny. V zimě by se na práci při chystání dřeva ještě možná i užily :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod mike » čtv led 9, 2020 1:13

Ses nakazila od boozeho? :roll: :twisted:

To vis, ze jo, bys je musela spalit, na nic jineho se uz nehodily, a pak uz by to vase udolicko nikdo nevyvetral :twisted: Vazne, podrazky seslapane dohladka a nakrivo, boty zdeformovane, potrhane, ztvrdle a navic na vas velke.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod sobb » čtv led 9, 2020 17:40

Přímá inspirace 8)

Tak proč jsi je vlastně doma ještě skladoval? Ses bál, že Tě někdo uvidí, jak je neseš k popelnicím, a nařkne z pokusu o teroristický útok? :twisted:

Ještě jsi je mohl věnovat rajčatům či jiným zeleným potvorám. A na rozdíl od majitele těchto květináčů bys to měl v originále :mrgreen:
květňák_Skotsko.jpg
květňák_Skotsko.jpg (217.43 KiB) Zobrazeno 6394 krát
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod mike » čtv led 9, 2020 17:48

sobb píše:Tak proč jsi je vlastně doma ještě skladoval?

Klasika, co kdyby se to jeste nekdy hodilo, takze do komory, za chvili to zapadne pod jine kramy a pak to tam roky lezi #-o No a ted jsem se nastval, protoze uz se tam nedalo k nicemu dostat, stravil jsem asi 3 hodiny uklizenim a tridenim bordelu a naplnil pul kontejneru. Ted je v komore spousta mista :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod mike » pát led 10, 2020 22:29

Nakonec jsem si koupil Meindl Ohio 2, diky apukovi za tip.

Maji za sebou prvni vychazku. Mam stejnou velikost jako Lareda a Ohia prekvapive pusobi jako vetsi. Delka je nejspis stejna (vlozky jsou stejne dlouhe), ale bude to tim, ze jsou sirsi ve spicce. Celkem vyrazne, rekl bych, ze vic, nez treba Alasky Wide, takze tip pro lidi s sirokou nohou. Ja si asi budu muset najit nejaky specialni zpusob zavazovani, ktery vic stahne spicku, aniz by byl hodne stazeny komin. Jinak dobry, jde se v nich pohodlne, proti inov-smejdum jsou v blativem terenu podstatne stabilnejsi a podrazka vic chrani. Jako nahrada Hanwag Banksu vypadaji fajn, hodi se prave na ty me lehke vychazky okolo mesta a chozeni po meste. Na hory bych je nevzal, za dobrych podminek by mozna zvladly vystup na Milesovku ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod sobb » sob led 11, 2020 0:22

mike píše:Na hory bych je nevzal, za dobrych podminek by mozna zvladly vystup na Milesovku ;-)
:roll: Ani bych sem tu fotku neměla dávat, ale pro konzervy tvého typu se hodí :wink: :mrgreen:
Argentiere.jpg
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod mike » sob led 11, 2020 0:26

Chybi dalsi fotka, kde lezis na zemi s narazenou kostrci ;-)

Uvedom si, kolik vazis ty a kolik ja. Jsem to zapomel napsat, ale Ohia jsou prekvapive nizke, z fotek to neni moc videt. Maji jen jeden hacek v kominu a proti Alaskam (ty maji 3) pusobi jako nizke boty.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod sobb » sob led 11, 2020 0:40

Kostrč jsem si narazila doma. V pohorách :wink: A tejden chodila na housera a se zateplovacím pásem :? Fotodokumentace chybí :twisted:

Je fakt, že ty jsi značně těžkotonážní, ale to nic nemění na tom, že v "teniskách" teď už běhá po Alpách kde kdo. Co tak sleduju, tak se to dost posunulo. Dřív jsme v teniskách patřili mezi jednodenními výletníky k menšině, teď jsou nízké lehké botky vidět hodně.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod mike » sob led 11, 2020 0:48

Skoda :twisted:

At si chodi kdo chce v cem chce, ja zustanu u pohor. Uz jen proto, ze v lehkych botach chodim moc rychle a pak jsem vic unaveny :twisted: A navic, jak jsem psal jinde, je to uplne jiny pocit. Takovy vic uspokojujici.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod apuka » sob led 11, 2020 19:50

@mike: Tak at dobre slouzi a vydrzi vice nez Inovy!
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod mike » sob led 11, 2020 19:58

Diky. O tom, ze vydrzi vic, nez inovy nepochybuju :) Jestli nenarazim na nejakou vyrobni vadu. Mozna budu muset vymenit vlozky. Puvodni jsou vegetable leather insole (WTF? :shock:) a maji kazda jiny povrch. Jedna je v pohode, ale druha moc hladka a pri chuzi lehce povrzava. Necham tomu tak tyden, treba si to sedne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod apuka » sob led 11, 2020 20:04

mike píše:vegetable leather insole
:smt044 Asi tam ma byt "vegetable tanned leather", co uz je smysluplny a pouzivany termin.

Tos ted vyhazoval stare boty. Mohl sis nechat par vlozek, ted sis mohl vybirat nahradu :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod mike » sob led 11, 2020 20:08

Jo, to uz jsem dohledal, ale na vlozkach je napsano tohle :D

Njn, klasika, clovek roky neco skladuje, je to k nicemu, ale jak to vyhodi, tak by se to najednou hodilo #-o Stejne byly vyslapane, Lareda, ze kterych by se pouzit daly, mely pres 3000 km.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod mike » úte bře 9, 2021 19:51

Mate nekdo zkusenosti s novou verzi Hanwag Banks? Idealne porovnani s predchozi. Potrebuju lehke pohorky na rychle chozeni bez zateze, ty puvodni mi na to celkem vyhovovaly. Mel jsem k nim vyhrady, hlavne ke klouzave podrazce, ale tu vymenili snad za lepsi (o moc horsi by to byl stejne nemohlo ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod mike » pát pro 15, 2023 23:21

Po 4 letech a 1700 km jsou Meindl Ohio 2 na odpis. Podrazka vypada, ze by klidne vydrzela jeste jednou tolik, ale popraskaly svy ve spicce a membrana uz davno nemembranuje. Je videt pres ty diry po svech, ale dovnitr tece jako by tam nic nebylo. Mozna bych je mohl dat zasit, ale ono tece i pres jediny neroztrzeny sev a navic mi nijak zvlast k srdci neprirostly. Takze popelnice, nosit do pohorek membranove ponozky, coz jsem ted musel delat, mi prijde prastene. Nakonec tedy opravdu vydrzely vic, nez Inov-smejdy, ale zas ne o tolik. Znovu uz bych je nekoupit.

Potreboval jsem tedy nahradu. Nejdriv jsem koukal po Tatra Light Wide, ale nechtelo se mi je objednavat na blind, jelikoz ne-wide verzi jsem jednou na nohach mel a byla mi velmi uzka a tesna. Pak mne napadlo, ze u Banks byla taky wide verze. Ta uz asi neni, ale misto toho jsem objevil Banks SF Extra, ktere maji mit podle popisu sirokou spicku. Navic se mi libil i vzorek na podrazce. Kouknul jsem se, jestli jsou u nas nekde k vyzkouseni a zjistil, ze v Hudy maji posledni par me velikosti v CR (a navic jsem potreboval utrati jejich blby Everest slevovy kupon, nez expiruje #-o). Vylozil jsem si to jako znameni a rovnou je objednal. Asi to bude muj rekord, od objevu bot k objednavce za min nez 5 minut 8-[

Dneska jsem je poprve vzal ven. Zadna extra sirka se nekona, ploutvonozci by byli zklamani. Jsou mi akorat, urcite uzsi, nez wide Alasky a zminena Ohia, ale zas sirsi, nez puvodni verze Banks, co jsem mel, proste takove nejake normalni. Docela pohodlne a lehke, rozslaply se po par kilometrech. Vzorek skvely, mnohem lepsi, nez puvodni Banks i Ohio. Tam, kde jsem se v Ohio predchozi dny beznadejne klouzal jsem dnes prosel bez problemu. Prvni dojem tedy velmi dobry, uvidime po zime, ale vidim to nadejne. Jedine minus, ktere jsem zaznamenal, jsou docela tenke kulate tkanicky, ktere klouzou a rozvazuji se, ale to je resitelne.

Na Milesovku bych se v nich jit nebal, do Alp bych je ale nebral.

Mam verzi Mocca/Asphalt, kterou bych si normalne nevybral, ale v realu vypada podstatne lip a decentneji, nez na fotkach, takze dobry. Kuze je na Hanwag prekvapive nevysusena, coz je fajn, protoze ji stejne nemam cim nastrikat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod mike » stř pro 27, 2023 3:18

Po 130+ nachozenych kilometrech jsem si docela jisty, ze jsem vybral dobre. Jak boty, tak ponozky do nich, (DT T4033), dohromady to funguje a chodi se v tom velmi prijemne. Vzorek docela drzi i v aktualnim prisernem bahne, doslap je mekky a prijemny, nikde nic netece, sucho a teplo. I tkanicky jsem se naucil zavazovat tak, ze se nerozvazuji. Uvidim po zime, ale zacinam uvazovat o tom, ze si koupim nizkou verzi Banks. Jako nahradu behacich bot, ktere mi zpusobuji plantarni fascitidu.

Banks SF Extra jsou vyrazne lepsi, nez puvodni verze Banks, co jsem mel. Snad ve vsech ohledech. A pak ze se veci meni jen k horsimu 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 27, 2023 7:21

mike
tak to je dobra zprava, doporucila jsem je kamaradovi, co hleda nahradu za rozpadajici se lowa renegade wide, ze je muze vyzkouset.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod Vexo » stř pro 27, 2023 21:34

V mych Hanwag polobotkach kupovanych pred 3.5 lety mam 4.4K km a krom dvou drobnych oprav porad drzi. Zajima me jak budes spokojeny s podrazkou na kluzkem terenu/az bude mrznout- u mych bot je to jedina vec, co bych jim vytknul.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod mike » čtv pro 28, 2023 1:56

@Mawenzi: myslim, ze budou uzsi, nez wide verze Renegade. Spis jako standardni, ty byvaly docela siroke. Aspon pred lety, co jsem je zkousel. Tyhle jsou sirsi jen v kontextu toho, ze se dnes delaji veci nesmyslne uzke :? Kdybych to nevedel, tak reknu konecne normalne siroke boty...

@Vexo: 4.4k je fakt slusne, musis byt lehkonohy :) Co je to za model?

V mrazu uvidim, ale ta podrazka je vyrazne lepsi, nez u prvni verze Banks, ta klouzala i nad nulou na mokrem chodniku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 28, 2023 7:14

mike
to prave plati u renegadu... newide je uzka a wide je standartni.. kamos nema nijak sirokou nohu. co platilo pred lety, ze wide byli na me v my velikosti, uz neplati mininalne od roku 2018 a s kazdou generaci je hur. i kamosovi 44 wide mi sou uzky...

jenze on s renegadama a jejich vydrzi je dost nepsokojen, na obou mu popraskaly svy docela brzo a pri zarucjuch opravach mu je jeste zuzily a navic do nich tece...

takze tohle by mohlo byt tak pro nej akorat.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod Etheric » čtv pro 28, 2023 13:16

@Mawe: Filip? S ním jsem řešil úplně stejný problémy co se týče výdrže Renegade...
Jinak změnu šířky nedokážu posoudit, tento model jsem zavrhl před nějakými pěti, šesti lety
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod mike » čtv pro 28, 2023 16:01

@Mawenzi: tak to pak jo. Nevim, co jim vsem hrabe a proc veci tak zuzuji... Akorat vydrz samozrejme nevim, o podrazku se moc nebojim, ale svy, ktere muzou popraskat, tam jsou. Zeptej se mne za 3 - 4 roky ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 28, 2023 16:09

etheric
jj

mike
kdyz sem kolem roku 2014 prisla s tim, ze vyrobci zuzuji, tak to mi nikdo neveril a prej se mi rozpada klenba, dneska to dohnalo i neverici tomase:D ale radost z toho nemam, pac tim su definitivne vyrazena z privilegia nosit boty:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod Vexo » pát pro 29, 2023 20:47

Mike tyto: https://www.hanwag.com/uk/en-gb/men/hiking/robin-gtx
Mam verzi gtx a o 2 roky novejsi bez gtx.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod mike » sob pro 30, 2023 3:49

Vypadaji dobre. Jen vzorek na podrazce je od pohledu neoptimalni, ale to vis sam :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Boty