Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Boty kategorie A/B

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty kategorie A/B

Příspěvekod mike » stř led 8, 2020 21:57

O tom, kdo mel stesti nebo smulu, by se dalo polemizovat, mne zas vydrzely 10 let :D
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod apuka » stř led 8, 2020 22:02

mike píše:Nizke Hoky jsem na nohach mel.
Jenze ty nizke jsou "bezecke", tyto vyssi zase trekove. Ja jsem taky cekal, co vsichni popisovali u tech bezeckych - a nic, zadne "letani na mracku" a pod se nekonalo. Tyto trekove maji asi jiny material mezipodesve.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod sobb » stř led 8, 2020 22:03

mike: Abys mohl deset let nadávat :wink: :twisted:

Ty jeho, ač fest prošlapané až na vnitřek a s rozpáranýma švama, se ještě pořád taky válí v kotelně a bývají použity jakožto pracovní obuv. V samé lepší společnosti. S Meindlama, Scarpama a mým kanadama :mrgreen:
Toitu te whenua – Leave the land undisturbed
sobb
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mike » stř led 8, 2020 22:07

@apuka: OK, jestli nic jineho nesezenu, tak je to moznost.

@sobb: jj, presne tak, kdyby odesly do pul roku, tak jsem si mohl aspon uzit s reklamaci ;-) Zrovna o vikendu jsem je vyhazoval spolu s dalsimi peti pary ochozenych bot (Alasky, Lareda...), ktere mi lezely v komore odlozene pro podobne ucely a nikdy nepouzite. Holt asi pracovni obuv nepotrebuju 8)
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod sobb » stř led 8, 2020 23:44

mike píše:Holt asi pracovni obuv nepotrebuju 8)
A v čem oráš ty svý rajčata na balkóně? :shock: :mrgreen:
Jsi je měl odložit k nám do kotelny. V zimě by se na práci při chystání dřeva ještě možná i užily :wink:
sobb
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mike » čtv led 9, 2020 1:13

Ses nakazila od boozeho? :roll: :twisted:

To vis, ze jo, bys je musela spalit, na nic jineho se uz nehodily, a pak uz by to vase udolicko nikdo nevyvetral :twisted: Vazne, podrazky seslapane dohladka a nakrivo, boty zdeformovane, potrhane, ztvrdle a navic na vas velke.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod sobb » čtv led 9, 2020 17:40

Přímá inspirace 8)

Tak proč jsi je vlastně doma ještě skladoval? Ses bál, že Tě někdo uvidí, jak je neseš k popelnicím, a nařkne z pokusu o teroristický útok? :twisted:

Ještě jsi je mohl věnovat rajčatům či jiným zeleným potvorám. A na rozdíl od majitele těchto květináčů bys to měl v originále :mrgreen:
květňák_Skotsko.jpg
květňák_Skotsko.jpg (217.43 KiB) Zobrazeno 239 krát
sobb
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mike » čtv led 9, 2020 17:48

sobb píše:Tak proč jsi je vlastně doma ještě skladoval?

Klasika, co kdyby se to jeste nekdy hodilo, takze do komory, za chvili to zapadne pod jine kramy a pak to tam roky lezi #-o No a ted jsem se nastval, protoze uz se tam nedalo k nicemu dostat, stravil jsem asi 3 hodiny uklizenim a tridenim bordelu a naplnil pul kontejneru. Ted je v komore spousta mista :)
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mike » pát led 10, 2020 22:29

Nakonec jsem si koupil Meindl Ohio 2, diky apukovi za tip.

Maji za sebou prvni vychazku. Mam stejnou velikost jako Lareda a Ohia prekvapive pusobi jako vetsi. Delka je nejspis stejna (vlozky jsou stejne dlouhe), ale bude to tim, ze jsou sirsi ve spicce. Celkem vyrazne, rekl bych, ze vic, nez treba Alasky Wide, takze tip pro lidi s sirokou nohou. Ja si asi budu muset najit nejaky specialni zpusob zavazovani, ktery vic stahne spicku, aniz by byl hodne stazeny komin. Jinak dobry, jde se v nich pohodlne, proti inov-smejdum jsou v blativem terenu podstatne stabilnejsi a podrazka vic chrani. Jako nahrada Hanwag Banksu vypadaji fajn, hodi se prave na ty me lehke vychazky okolo mesta a chozeni po meste. Na hory bych je nevzal, za dobrych podminek by mozna zvladly vystup na Milesovku ;-)
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod sobb » sob led 11, 2020 0:22

mike píše:Na hory bych je nevzal, za dobrych podminek by mozna zvladly vystup na Milesovku ;-)
:roll: Ani bych sem tu fotku neměla dávat, ale pro konzervy tvého typu se hodí :wink: :mrgreen:
Argentiere.jpg
sobb
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mike » sob led 11, 2020 0:26

Chybi dalsi fotka, kde lezis na zemi s narazenou kostrci ;-)

Uvedom si, kolik vazis ty a kolik ja. Jsem to zapomel napsat, ale Ohia jsou prekvapive nizke, z fotek to neni moc videt. Maji jen jeden hacek v kominu a proti Alaskam (ty maji 3) pusobi jako nizke boty.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod sobb » sob led 11, 2020 0:40

Kostrč jsem si narazila doma. V pohorách :wink: A tejden chodila na housera a se zateplovacím pásem :? Fotodokumentace chybí :twisted:

Je fakt, že ty jsi značně těžkotonážní, ale to nic nemění na tom, že v "teniskách" teď už běhá po Alpách kde kdo. Co tak sleduju, tak se to dost posunulo. Dřív jsme v teniskách patřili mezi jednodenními výletníky k menšině, teď jsou nízké lehké botky vidět hodně.
sobb
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mike » sob led 11, 2020 0:48

Skoda :twisted:

At si chodi kdo chce v cem chce, ja zustanu u pohor. Uz jen proto, ze v lehkych botach chodim moc rychle a pak jsem vic unaveny :twisted: A navic, jak jsem psal jinde, je to uplne jiny pocit. Takovy vic uspokojujici.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod apuka » sob led 11, 2020 19:50

@mike: Tak at dobre slouzi a vydrzi vice nez Inovy!
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod mike » sob led 11, 2020 19:58

Diky. O tom, ze vydrzi vic, nez inovy nepochybuju :) Jestli nenarazim na nejakou vyrobni vadu. Mozna budu muset vymenit vlozky. Puvodni jsou vegetable leather insole (WTF? :shock:) a maji kazda jiny povrch. Jedna je v pohode, ale druha moc hladka a pri chuzi lehce povrzava. Necham tomu tak tyden, treba si to sedne.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod apuka » sob led 11, 2020 20:04

mike píše:vegetable leather insole
:smt044 Asi tam ma byt "vegetable tanned leather", co uz je smysluplny a pouzivany termin.

Tos ted vyhazoval stare boty. Mohl sis nechat par vlozek, ted sis mohl vybirat nahradu :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod mike » sob led 11, 2020 20:08

Jo, to uz jsem dohledal, ale na vlozkach je napsano tohle :D

Njn, klasika, clovek roky neco skladuje, je to k nicemu, ale jak to vyhodi, tak by se to najednou hodilo #-o Stejne byly vyslapane, Lareda, ze kterych by se pouzit daly, mely pres 3000 km.
mike
Moderátor
Moderátor

Předchozí

Zpět na Boty