Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Jaké trekové boty?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod sobb » stř črc 10, 2019 10:49

Sloučeno, nezakládej prosím zbytečně nová vlákna, když tématicky podobná existují.

Zkus si přečíst toto vlákno, spolu s dalšími, např. viewtopic.php?f=6&t=14950
Toitu te whenua – Leave the land undisturbed
sobb
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod sarik00 » čtv črc 11, 2019 15:03

Děkuju a omlouvám se.
Několik vláken jsem už pročítala, ale nikde jsem nic pořádně nenašla. Spíš jsem doufala, že bude mít někdo nějaký zkušenosti, že v nějakých botech se jim chodí dobře po silnici i po nezpevněné cestě. Žádný náročný terény nechodím, ale ve všech botech, co jsem měla, mi málem upadly nohy po chůzi 4 km po silnici. Kámoška má asi 10 let nějaký pohorky a je v pohodě.....
sarik00
nováček
nováček

Příspěvekod mila6032 » čtv črc 11, 2019 16:07

S podobným zadáním jsem nakráčel do Hudy a odešel s tímhle
https://www.hudy.cz/ducan-high-gtx-r-me ... gKoi_D_BwE

Je to jakože kosmická bota, na který se inženýři a designéři vyřádili do sytosti. A ač nejsem zrovna fanoušek takovejch designovejch cvičení, tak musím uznat, že bota je to vskutku pohodlná a lehká. K životnosti toho moc nemám co říct, protože je mám asi půl roku a našlapáno mají tak odhadem 200 km, ale určitě patří k tomu nejpohodlnějšímu, co se nachází v mém outdoorovém botníku. Celkem živě si vzpomínám na ty poslední kilometry z kopce po asfaltu z Koprovského štítu na parkoviště v Hanwag Tatra. Tam někde jsem začal prvně přemýšlet o něčem jako "univerzální" bota, páč i v jinak poměrně pohodlný pohoře to bylo čisté utrpení a radši bych se třeba střelil kuší do břicha, než udělal další krok.
mila6032
nováček
nováček

Příspěvekod mike » čtv črc 11, 2019 17:19

Je to jen vec zvyku a treninku ;-) Nemam problem jit v Hanwag Alaskach 20 km po asfaltu a ty jsou tvrdsi, nez Tatry. Kdyz jsem s nima pred mnoha lety zacinal, tak asfalt bolel, zvlast na konci trasy. Plus to chce dobre trekove ponozky, ty udelaji hodne.

@sarik00: konkretni boty, ktere budou vyhovovat tobe, ti nikdo neporadi, je to strasne individualni a navic se to casem meni, viz vyse. Zalezi hodne i na telesnych parametrech, cim jsi lehci, tim mekci pohorky ti staci a naopak. Byt tebou tak asi zkusim nejake lehci pohorky (B). Treba ty, co okazoval Mila, ale chce to zkouset a zkouset.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod skutrjohny » pát črc 12, 2019 13:23

procital jsem si to tady a stejne nemuzu na nic prijit.
kamarad hleda nizke trekove boty odolne proti vode s cenou do 3tis..
Ma to mit do prace, kde bude chodit po polich, loukach.. ale chce je vyuzit i na volny cas na nejakou tu jednodenni turu v alpskem letnim terenu.

Mate nejaky osvedceny tip?
nechce kotnikove
skutrjohny
účastník
účastník

Předchozí

Zpět na Boty