Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Jaké trekové boty?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jaké trekové boty?

Příspěvekod Michal82 » čtv dub 4, 2019 12:15

Nevím mne ty tkaničky nevydrží začnou se třepit a pretrhnu je.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » čtv dub 4, 2019 13:00

- aby se mi přetrhla tkanička u pohorek se mi snad ještě nikdy nastalo, to dřív zničím pohorky
- tak dle mě jsou Scarpa Ribelle Lite a Scarpa Ribelle stejné, pouze se liší v tom, že Scarpa Ribelle mají kožený svršek a kovová očka na tkaničky
- pro mě by taky byli Scarpa Ribelle Lite ale i Scarpa Ribelle nedostatečně pevné, hlavně v kotníku, je to něco mezi B a B/C, já potřebuji aspoň B/C
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Stani » čtv dub 4, 2019 14:49

Takisto u trekových topánok značiek ako napr. Scarpa, Asolo, Reichel, Garmont sa mi nikdy šnúrky bežným používaním nepredreli a to ani prúžkové očká. Nechápem, čo zase Michal s tým robí.

Stávalo sa to u kvázi outdoor značkách, ktoré používali očká a háčky s nezabrúsenými hranami - viď kedysi modely lacných EXItrek.

Jediné topánky, kde sa mi predreli šnúrky boli tie tenké u modelu Fury od Salomonu. U modelu 3D fastpacker to už zmenili a rovnako sa mi už nič nepredralo.
Stani
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod mike » čtv dub 4, 2019 19:05

Stani píše:Nechápem, čo zase Michal s tým robí.

Bych to neresil ;-) Mne se povedlo pretrhnout tkanicky jen na nizkych Meindl Laredech do mesta, ale to uz byly skoro kaput, takze tak po 2 - 3 letech denniho chozeni. Asi tam bylo neco spatne, jelikoz mam uz asi paty par a stalo se mi to jen na jednom a to postupne na obou botach. Mozna to udelala sul v zime, chodim v nich akorat po meste. Na pohorkach se mi akorat casem orvou konce, takze se blbe strkaji do kovovych ocek. Nastesti u Hanwagu pri vymene podrazky meni i tkanicky :)
mike
Moderátor
Moderátor

Jaké trekové boty?

Příspěvekod Michal82 » čtv dub 4, 2019 20:06

Stani hm a mě tkaničky odchází na jakýchkoliv botách.
To je něco co neřeším. Jen říkám ze látkové očko se mi nepozdava.
Jediný kde mě vydrž tkaniček opravdu stvala byla ta LaSportiva Boulder X kde protáhnout ty tkaničky kolem paty je porod....
Jinak má člověk nové tkaničky za par minut a není třeba řešit....
Michal82
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod dudy » čtv dub 4, 2019 20:59

Mě osobně tkaničky vždycky přežily boty.
Akorát u Meindl Perfekt odešly v tom kousacím háčku.
Jo a u pololezeček od Salomon nedržela klička, protože kvůli vydrži měly tkaničky kevlarový oplet.
A to běžně používám neoriginální tkaničky, jen od slušné značky, protože v hnědých pohorách musím mít červenou tkaničku...
:twisted:
dudy
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod Quido » pon dub 15, 2019 13:05

tady dávám jednu recenzičku *) pro ty, co třeba hledají turistické uni-pohorky a nemají zkušenosti... anebo pro ty, co tady onehdá zrovna řešili výšku obsádky atd.; za sebe tvrdím, že tato značka recenzi ani nepotřebuje (i když se přiznám, že zrovna tato recenze pro postrádá základní parametry, které bych u recenze hledal - např. kolik km a v jakém prostředí s botou bylo nachozeno, jak dlouho aj.)

*) trochu nechápu to datum pod recenzí (17.4.2019), když je dnes 15.4. :((
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde a udělá to...
Quido
inventář fóra
inventář fóra

Předchozí

Zpět na Boty