Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pát kvě 4, 2018 14:48

fps píše:o je zase teoretizování, kdyby neměli GTX v jazyku, tak za cca 3,5 roku (mám troje různě staré) co v nich chodím bych v nich měl mnohokrát mokro, protože jsem v nich mnohokrát prošel vodou
Teda promin, co je vetsi teoretizovani? Ze kdyz nemaji klasickou GTX podsivku, ale tenkou (na membranu do bot) extremne ohebnou latku, tak tam GTX neni nebo ze GTX tam byt musi, protoze jsem v nich mnohokrat prosel vodou??? Posledni dobou Tvoje "dukazni argumenty" jsou docela zabavne.

Ano, teoretizujem, co v tom jazyku je nebo neni - kym se nekdo nenajde, kdo si svoje boty tam rozreze, nikdo nam to nerozsoudi. Bych i napsal do LS, ale uz mam zkusenosti, ze dokazou hezky marketingove odpovidat (po dlouhe dobe) na pro ne neprijemne dotazy, ale pritom je neodpovi.
Muze tam byt membrana, mohou to byt jen dve vrstvy DWR extremne dobre osetreneho materialu a taky tak muze byt mezi nima zater nebo neco jineho, co zabrani promoceni.

K Tvem argumentu mohu jenom rict, ze syn mel dve zimy vysoke hadraky Salomon za par supu, bez membrany, bez zateru, jen "Waterproof" (nejaky DWR) - kupodivu nikdy se mu nepromocily, bylo jedno jestli je nosi v ostravskych mestskych zimnich srackach (tehdy byvalo dost napadleho a roztopeneho snehu) nebo v Beskydech nebo Tatrach od podzimu do jara, tj. i v brecce po kotnik. Mel by to byt dukaz, ze v nem byla schovana GTX?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Tecumseh » ned kvě 6, 2018 16:02

Zdravím, keďže začalo byť dosť teplo rozhodol som sa kúpiť nejaké nekožené topánky, v ľahšom teréne som doteraz nosil,, Salomon X Ultra Mid 2 GTX ", ale keďže sa mi po dvoch rokoch rozpadli podrážky, tak ich bolo treba vymeniť. Pôvodne som zvažoval ,,Lasportiva TRANGO TRK GTX" chcel som niečo čo bude lepšie držať členok vo voľnom teréne ako tie Salomony, síce sú to super pohodlné topánky, ale skôr na chodníky. Tie Trango TRK sú dosť vychválené, ale kvalita sem tam pokryvkáva a je tam dosť nízko našitá membrána na jazyku.

Takže moja voľba padla na ,,LOWA IROX GTX MID". Nakoľko tento model sa u nás nedá zohnať kupoval som z nemecka, cena 164,91€ aj s poštovným. V prvej rade sú topánky pomerne ľahké 650 gramov jedna o veľkosti 44. Veľkosti sedia v drvivej väčšine nosím 44. Po obutí som ostal trocha zaskočený, topánky sa mi javili ako B/C, to som, ale zrovna nechcel #-o ,tak reku uvidíme dal som ľahký výšľap nejakých 10 km a už je to ok, topánky trocha povolily ,teraz sa mi javia ako také dobré B-čka. Topánky pekne obopíňajú nohu sedia super, sú pohodlné, nie sú také komfortné ako tie Salomony čo som nosil, ale ani nemôžu je to iná kategória, možno by im prospela lepšia vložka, čo asi aj vyskúšam. Najviac so sa obával mokrej trávy, ale po 4 km v rannej rose boli topánky suché, takže moje obavy boli zbytočné :-.. .Dosť som bol prekvapený, že ani pri 28°C sa mi veľmi nepotili nohy, priedušnosť je fakt dobrá. Veľmi slušne držia aj členky skoro tak dobre ako moje Andrew Nepál Trek.
Takže topánky sa mi javia zatiaľ veľmi pozitívne :rock:
Ešte nejaké foto https://www.zonerama.com/2jljv/Album/4300716
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Stani » ned kvě 6, 2018 22:06

Vďaka za report. Pekné topánky. Prosím ťa, z čoho sú tie očká na šnúrky v priehlavkove časti? Preklz šnúrok v nich je v pohode?
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Tecumseh » pon kvě 7, 2018 7:42

Preklz je v pohode, je to len taká akoby šnúrka, nevyzerá to moc dôveryhodne, ale zdá sa, že je to pevné jak čert :mrgreen:
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » úte čer 12, 2018 8:32

apuka píše:Bych i napsal do LS, ale uz mam zkusenosti, ze dokazou hezky marketingove odpovidat (po dlouhe dobe) na pro ne neprijemne dotazy, ale pritom je neodpovi.
Tak jsem jim nakonec napsal - ale do US, ne do italskeho ustredi a zneuzil jsem korporatni email, at neprozradim odkud jsem. Psal jsem jako zajemce o koupi, kteremu se nezda material jazyka vodeodolny. Jejich odpoved je zde:
La Sportiva US píše:It is full waterproof up until the edge of the webbing between the ankle cuff and tongue of the boot. It is the standard Gore-Tex membrane used in all footwear. The Trango GTX is fully waterproof (unless you pour water in the cuff of the boot). The Goretex membrane is sewn in between the layers of the "thin softshell-like material."

Nejak mi neni jasne, co mysli tou okrajem pruhu (tkaniny) mezi manzetou kotniku a jazykem... :-k

Dalsi tydenni prakticka zkouska v Montafonu/Ratikonu zase ukazala, ze do Cubu presakuje voda pres jazyk pri delsim (hodiny) slapani v hlubsim mokrem snehu a jeste vyrazneji, kdyz se k tomu prida jeste i dest. Ze ctyr vyletu mel syn 3x mokro v botach, vzdy nejvice ve vyjimacim jazyku a v polstrovani kominu (tam je to pochopitelne), na ponozkach silne mokro (rozumej durch) skoro vyhradne pod a kolem jazyka, v tom kominu jen velice mirne vlhko, takze tam to byla spise kondenzace a na spodku pres prsty, jako pokracovani pasu od jazyka. Proste vypada, jakoby voda stekala od jazyku dolu, na bocich pod obsazkou bylo jen mirne vlhko od kondenzace.
Membrana asi poskozena tam neni, protoze ctvrty den slapal asi hodinu a pul az dve ve stejnem mokrem snehu (bez deste ale jinak stejne podminky jako jindy) a ponozky zustaly suche (az na beznou mirnou kondenzaci). Kdyby byla dira v membrane, tak je za tu dobu uz promocene.
Takze zkusenosti stale ukazuji, ze ten tenky dvojity softshell je vodeodpudivy, nejakou dobu dokaze drzet vlhkost venku, ale zadna membrana tam neni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » úte čer 12, 2018 17:24

apuka píše:Nejak mi neni jasne, co mysli tou okrajem pruhu (tkaniny) mezi manzetou kotniku a jazykem... :-k

Prijde mi, ze mysli horni hranu te latky tj. bota by mela byt vodeodolna, dokud do ni nenatece shora.

apuka píše:Takze zkusenosti stale ukazuji, ze ten tenky dvojity softshell je vodeodpudivy, nejakou dobu dokaze drzet vlhkost venku, ale zadna membrana tam neni.

Napsali ti, ze tam je, tak drz hubu a plav :twisted:

Tohle asi jedine rozparat a kouknout se. Mozna tam je a mozna uz odesla, tam bych se tomu vubec nedivil. Taky by mne zajimal ten prechod mezi podsivkou a tim jazykem. Aby byl vodeodolny, musel by byt spoj membrany nejak podlepeny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » stř čer 13, 2018 7:19

Jop, jedna z veci, co mi v jejich tvrzeni nesedi je to zasiti jazyka. No a druhou veci je, ze jsem nikde jinde nevidel zadnou podobnou latku s nalaminovanou membranou, takze je pravdepodobne, ze to Gore nevyrabi. No a samotnou membranu si tam "mezi dve latky" nedaji, samotnou ji jim Gore neda - a uz ji vubec nezasiji/vsiji #-o, jak tvrdi.

Bohuzel, nemam u sebe zadne Cuby, abych se podival, jestli tam je prisity jazyk zvrchu i zespod - v tom pripade by bylo treba dve pasky u kazdeho svu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » stř čer 13, 2018 17:35

Hmm, tohle by chtelo nejak rozlousknout. Je tu nejaky majitel Cubu, ktery je ochotny je v ramci vyzkumu obetovat, latku rozparat a kouknout se, jestli tam membrana je? :twisted: Kdyby se udelal maly rez zevnitr, tak by to snad ani nemuselo vadit...

Nebo aspon pokus s vodou a toaletakem, jestli ten jazyk protece nebo ne. Polozit nejak naplocho, podlozit nekolika vrstvama toaletaku, nalit shora trochu vody a snazit se ji pomoct, aby se do latky vsakla a pridavat, co to jde. Na toaletaku bude snadno videt, jestli neco proteklo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod brownicek » ned čer 17, 2018 20:53

Právě jsem dal reklamovat moje LaSportiva Trango Trek gtx (protékají) a s hrůzou jsem zjistil, že uz je v plastové verzi nedělají :( Co byste doporučili místo toho?

Líbí se mi Arc’teryx Bora 2, mohl bych je sehnat i celkem levně, jen recenze jsem na ne četl dost rozporuplné...

Wawrik: jak jsi s nimi spokojený? ( popřípadě někdo jiný kdo je tu má)
brownicek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: úte pro 6, 2011 8:35

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pon čer 18, 2018 9:05

K Bore TI nic nereknu, ale neprotekali Ti Trango Treky presne tak a tam, jak jsem ja popisoval u Cubu? Bo pokud si dobre pamatuji, nekdo uz tady psal, ze u nich jazyk neni chraneny GTX, coz laickym pozorovanim je stejne u Cubu.

Edit: V Reichu je jeste sezenes, napr. v Globetrotteru
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » pon čer 18, 2018 17:45

brownicek píše:Právě jsem dal reklamovat moje LaSportiva Trango Trek gtx (protékají) a s hrůzou jsem zjistil, že uz je v plastové verzi nedělají :( Co byste doporučili místo toho?

Líbí se mi Arc’teryx Bora 2, mohl bych je sehnat i celkem levně, jen recenze jsem na ne četl dost rozporuplné...

v Béčkách bohužel není moc výběr, já bych koupil ty Arc’teryx Bora 2, případně Lowa Irox
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Miras » pon čer 18, 2018 19:18

brownicek píše:Právě jsem dal reklamovat moje LaSportiva Trango Trek gtx (protékají) a s hrůzou jsem zjistil, že uz je v plastové verzi nedělají :(

Říká kdo, že už by se neměly dělat? Na stránkách La Sportivy je pořád normálně mají a i tady se s trochou snahy sehnat nechají.
Ale je fakt, že je sem z nepochopitelných důvodů nikdo moc nevozí, vždycky se objeví u jednoho prodejce a jinak nic...

Jinak jsem se mezi Trango Trk a Borama tady rozhodoval, zkoušel jsem oboje a Bory mi narozdíl od Trango Trk na noze vůbec, ale vůbec neseděly. Může to být individuální, ale pokud si teď nosil La Sportivy a seděly ti, tak bych z vlastní zkušenosti spíš tipoval, že Bory ti sedět nebudou.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod brownicek » pon čer 18, 2018 19:30

Nene.. přišlo mi právě, že to teklo v ohybu špičky. S tím gore v jazyku jsem to četl..zajímavý.. mě přišlo, že tam memrbrána je. Respektive takhle..nějak důkladněj jsem to nezkoumal, ale když jsem je před dvěma rokama rozcházel do nepálu v jeseníkách, tak sem tam brodil kde co šlo dost intenzivně a přežily..včetně důkladných testů v umyvadle..

Předtím jsem měl nějaký lehký Salomony a po zkušenosti s tímhle už se mi prostě do těžkejch koženejch pohorek jít nechce :-(

Díky za odkazy.. nenapadlo mě, že když jsem je u nás najednou nikde neviděl, tak je to tím, že je přestali dovážet \:D/ proč je ale nevozí teda nechápu



Tím pádem uvidím co mi na to řeknou v Hudy - bylo by fajn kdyby je vyměnili..

Dají se ty Bory2 někde u nás v ČR objednat/vyzkoušet? našel jsem jen něco na eobuvi a vidím, že je mají v outdoorguide v Bratislavě...
Naposledy upravil brownicek dne pon čer 18, 2018 19:48, celkově upraveno 1
brownicek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: úte pro 6, 2011 8:35

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Miras » pon čer 18, 2018 19:44

Hmm, to už tuplem nemáš moc času na případný pokusy se zkoušením jiných bot...
Na eobuvi je mají ještě o kus levnější, ale zase s omezeným výběrem velikostí.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Pierre111 » úte čer 19, 2018 10:00

K jazyku u Cubu. O víkendu jsem byl v Alpách a boty tak otestoval co se nepromokavosti týče řekl bych dost důkladně. V noci nemrzlo, takže sníh byl i ráno opravdu mokrý a těžký. Místy tam bylo nafoukáno a neodtáto ještě třeba 2m sněhu. Vyšel jsem v 6:30 a vrátil se v 15:00, když řeknu, že jsem polovinu doby šel v mokrém sněhu, tak určitě nebudu přehánět. Boty studily a zdálo se mi už při cestě na vrchol, že v nich mám mokro. U chaty jsem je zul a ponožky prozkoumal. Byl jsme dost překvapený, jelikož boty vodu dovnitř určitě nepustili, tedy nepromokly. Jestli je v jazyku membrána netuším, ale rozhodně je ten jazyk NEPROMOKAVÝ. Ponožky byly jen navlhlé od potu a rychle uschly. Vyndal jsem z bot vložky a sáhl dovnitř, nejvíc zkondenzované vody bylo na spodní straně vložek, ale nebylo to nic hrozného. Boty byly tak 1:30 na sluníčku, vložky venku. Slušně vyschly a když jsem pokračoval další tři hodiny k autu, tak jsem neměl pocit mokra nebo vlhka v botách. Po převlečení u auta byly nohy lehce zapařené, žádná tragédie a dalo se to čekat po celodenním pochody.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » úte čer 19, 2018 16:04

- řek bych že nemá vůbec cenu reagovat na teoretizování apuka a mika ohledně toho zda je jazyk u bot Cube, Ice Cube a Trango Trk z GTX, psal jsem to tady už několikrát že jsem moje dvoje Cube a jedny Ice Cube za ty roky co je mám ozkoušel mnohokrát v mokru, a žádný problém, kdyby neměli v jazyku GTX, tak bych měl v Cube a Ice Cube už mnohokrát mokro
- u 46 měsíců starých Cube jsem už ale naposled zaznamenal menší voděodolnost membrány když jsem chodil většinu dne v mokré trávě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Kjuba » úte čer 19, 2018 16:09

jsem na tom naprosto stejně, jako fps.... Jinak taky už jsem na ty nesmyslné teorie přestal reagovat a číst to. Stejně se diskuzí nic nevyřeší.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » úte čer 19, 2018 17:55

Moment, jake teoretizovani? Apuka psal, ze jeho synovi Cuby opakovane protekly. Apuka sice rad a casto prehani, ale ze by si to uplne vymyslel si nemyslim. Takze zadna teorie, ale praxe. No a mne zajima, cim to je.

Pierre111 píše:Boty studily a zdálo se mi už při cestě na vrchol, že v nich mám mokro. U chaty jsem je zul a ponožky prozkoumal. Byl jsme dost překvapený, jelikož boty vodu dovnitř určitě nepustili, tedy nepromokly.

Co jsi mel za ponozky? Studici boty nic moc, to se v kozenych stane leda kdyz uz jsou uplne nacucane vodou...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Pierre111 » úte čer 19, 2018 21:56

Studí jelikož je svršek tenký a nezaizolovaný. Když je na něm led, studená voda, sníh tak po nějaké době) pravděpodobně kratší než u kožených bot) začneš cítit, jak to přes látku studí. Samozřejmě, když ten sníh odstaníš tak to zase studit přestane. S tím, že je bota mokrá to nemusí mít nic společného.

Ponožky jsme měl jen jedny silné, pokud bych použil dvoje tak by to bylo lepší.

No mě z toho vychází že ty Cuby jak psal apuka musí být vadné nebo poškozené. Další možnost je právě to že studí případně do nich nateče z vrchu. Ten jazyk je nepromokavý, neveřím, že je to jen voděodolná látka s DWR, tak by mokrý sníh nevydržela.

Jo a kamaráda studily při stejné výpravě i Hanwag Alaska, taky si myslel, že má mokro a nakonec ne ;).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » úte čer 19, 2018 22:01

Pierre111 píše:No mě z toho vychází že ty Cuby jak psal apuka musí být vadné nebo poškozené. Další možnost je právě to že studí případně do nich nateče z vrchu. Ten jazyk je nepromokavý, neveřím, že je to jen voděodolná látka s DWR, tak by mokrý sníh nevydržela.

Klidne to tak muze byt, ale mohl bys udelat ten pokus s toaletakem, jak jsem psal vys ;-)

Pierre111 píše:Jo a kamaráda studily při stejné výpravě i Hanwag Alaska, taky si myslel, že má mokro a nakonec ne ;).

V Alaskach mam ve snehu nachozeno tolik (s dvema ponozkama), ze si troufam tvrdit, ze studi, jen kdyz jsou spatne osetrene a kuze totalne nasakne vodou. Pak jsou taky tezke jako krava. Nebo kdyz do nich napada snih shora, ale to by si vsimnul, to je znat hned.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » stř čer 20, 2018 10:25

fps píše:nemá vůbec cenu reagovat na teoretizování apuka a mika ...
No jo, jasne. Kdyz neco ze sve zkusenosti napisu ja, je to teoretizovani, zato kdyz napises ty, ze
fps píše:kdyby neměli v jazyku GTX, tak bych měl v Cube a Ice Cube už mnohokrát mokro
tak je to fundovane potvrzeni skutecnosti, ze jo? :smt082 Jdi s tim nekam.
Pierre111 píše:mě z toho vychází že ty Cuby jak psal apuka musí být vadné nebo poškozené
Ja se taky snazim prijit na kloub, proc ten jazyk na synovych Cubech nefunguje. Zatim akurat vsechno ukazuje na to, ze neni nekde poskozena membrana (proc, viz me prispevky) ale ze tam spise membrana neni. Sam jsem psal, ze jeden den, kdyz mely skoro stejne podminky, tak to spise vypadalo na malo kondenzatu. Jindy vsak to bylo neco jine nez kondenzat (duvody jsem taky rozepsal). Takze ten material nejakou dobu dobre drzi.
U jeho prvnich Cubech se toto nestalo ani kdyz chodil po letnich ledovcich s mokrym firnem - to ale vzdy skoncilo delsi dobou, kdy na konci chodil hodiny v suchu a teplu, takze se voda mohla odparit. Tvrdit to ale nemohu. A podminky byly prece jen jine - slunicko, rel. teplo a ted zatazeno, dest, mrholeni.

Dalsi veci muze byt (ale nemusi) vliv obleceni. fps, co jsem pochopil, ve snehu a asi i v mokro chodi v membranovych kalhotech, mozna ma i navleky. U Tebe to netusim. Syn chodi v DA Cascade Plus, na nich eVentove navleky, za deste jeste kalhoty Marmot PreCip. Takze nateceni zvrchu se da vyloucit (i podle mista mokrosti v botech a na ponozkach). Ponozky vnitrni bezne tenke vice-mene bavlnene ( :twisted: - ma vlastni hlavu) a na tom BD Summity.
Co by mohlo mit na promoceni vliv je, ze jemu se daji navleky zapnout az na 3. radu snerovani, a PreCipy mu sahaji jen jeste o cca centimetr vys (vyrostl, no...), tj. docela velky kus jazyka je vystaveny vlivum pocasi. Pokud ma nekdo moznost mit navleky nebo kalhoty az dole, tak je prakticky cely jazyk chraneny.

Pro jistotu jeste dodavam, ze v uplne stejnem vybaveni (a navleky stejne vysoko) chodil i v starych Cubech, v Mammut Monolithech i v mych Salewa Crow (oba celoGTX, vice-mene taky hadraky) i ve stejnych podminkach a nikdy problem nemel, takze toto taky spise vylucuje kondenzat kvuli obleceni na botech.

@Pierre111: Jeste bych Ti taky doporucil nekdy udelat ten toaletakovy test - ale tak, ze ctverecek toaletaku strcis pod jazyk na bote a az tak pripnes suchacem ten odnimatelny jazyk (a uplne idealne jeste tam das mezi toaletak a odnimatelny jazyk kus igelitu ze sacku, aby se tam nedostala kondenzace zevnitr). To je asi nejjistejsi zpusob zjisteni, jestli samotna latka na jazyku provlhne nebo ne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod brownicek » stř čer 20, 2018 12:30

Ach jo.. Z Hudy mi napsali, že vrací peníze - nemám jim napsat, ať ty Tranga rozřežou a napíšou sem :lol: ?

Tím pádem mám teď trochu času před odletem do Peru zkusit i ty Arcteryxy... Na eobuvi jsem objednal jedny kožené Bory bez vyjímatelné vložky. Vypadají zajímavě, myslím že by mi i mohly sedět, ale 42 jsou mi podle očekávání malé..

Nemáte ponětí, jestli se dají někde v ČR vyzkoušet? nebo za rozumný peníze někde z EU objednat s možností vrátit zpět? Hledal jsem ale mimo pár zaručeně nepodvodných stránek kde je prodávají za kolem 2000 kč :roll: jsem nic nevygoogloval.
brownicek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: úte pro 6, 2011 8:35

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mitau » stř čer 20, 2018 13:10

Zkus Bergfreunde. Nevyznam se, jestli vadi, ze je to puvodni verze a ne verze 2. Postovne do CR jsem nezkoumal, ale je to jeden z vetsich nemeckych obchodu. Jinak na hledani v nemeckych/rakouskych obchodech doporucuji [url]idealo.de[/url]
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Pierre111 » stř čer 20, 2018 14:40

Já většinou nosím jen softshell kalhoty od montury, velmi tenké. Když jdu sněhem tak je přetáhnu přes komín boty a zatáhnu stahovací gumičku, aby mi pro propadnutí nohy nepadla sníh dovnitř.
https://www.monturashop.cz/montura-free-k-pants/

Návleky nepoužívám, je to podle mě jedna z nejvíc zbytečných věcí, hned vedle membránových kalhot, které jsem použil jen párkrát, ale nosím je v batohu pro případ deště. Návleky jsme zrušil úplně.

Takže u mě bota není nijak chráněna proti vodě a sněhu a i přesto mi po několika hodinách chůze ve sněhu vodu nepustila. Ponožka na nártu byla suchá. Vlhké od potu byly hlavně prsty.

Když budu mít čas, tak strčím boty do kýble s vodou a pod jazyk dám papír a uvidíme jestli protečou. :)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » stř čer 20, 2018 18:58

V kyblu s vodou skoro jiste neprotecou a neprotekly by ani synove. Na stojici vodu staci lehke DWR, pokud tam nejsou vnejsi svy - a ty tam nejsou. Musel bys zacit simulovat poradne treni, napr. trit dlouho mokrym mopem nebo jemnym mokrym kartacem.

@brownicek: Ja jsem Ti tady daval odkaz na idealo na ty Trango TRK. Pokud tam zadas Arcteryx Bory do vyhledavaciho okenka a potom zkousej vysledky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » stř čer 20, 2018 19:10

Jo, ale mohlo by stacit, kdyby pomohl vode proti povrchovemu napeti rukama. Trit jazyk shora pod vodou, aby se latka namocila. To same udela snih a mokra trava (ta uplne nejlip).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Pierre111 » čtv čer 21, 2018 8:31

Chlapci jste vedle jak ta jedle a opravdu jen teoretizujete :D. Na stojící vodu ti fakt nestačí lehká DWR to je naprostá ale naprostá blbost. DWR ti nevydrží dlouho, po pár použitích by bylo po ní. Šmrdlat mopem bych neviděl tak náročné, vzhledem k tomu, že jazyk má malou plochu a bota je navíc kryta plastem.

Abych neteoretizoval, tak jsme pokus včera provedl. Výsledek je následující, jazyk se zdá nepromokavý, ale bota pustila dovnitř malé množství vody jinde :D. Namočil jsem je do vody na 30 min po myslím čtvrté oko na uchycení tkaniček. Dovnitř jsem dal dvě roličky toaleťáku, jednu do špičky a jednu pod jazyk. Výsledek byl ten, že ta pod jazykem byla naprosto suchá a ta ve špičce byla navlhlá. Nešla z ní vymáčknout žádná voda a ani to neprosáklo skrz pár vrstev toaleťáku ale nějakou vlhkost to pustilo. Zkoušel jsem jen pravou botu a ta prosákla na pravé straně u prvního oka tkaniček víc napravo u obsázky, takže přes membránu. Bud je tam špatný spoj nebo je membrána už nějak porušená. Pravou botu mám víc okopanou a v těhlech místech to bude asi víc namáhané okopem i ohybem. Navíc si myslím, že ten plast co tu kryje botu nepřiléhá k boty ale je tam mezera. Při zatečení vody do tohohle místa může při chůzi vznikat tlak a voda se pumpuje přes membránu a je možné že tohle namáhání jí časem poškodí. Boty mám myslím rok a podle mě a podle toho co říká GORE, by se tohle teda dít nemělo. Tak přemýšlím je to na reklamaci ? :) Zítra asi zkusím ještě levou botu, zda dělá to samé.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » čtv čer 21, 2018 9:27

@Pierre111: nejsme vedle, dobra DWR (samozrejme jeste fungujici) na nepohyblive veci v lavoru vody vydrzi hodne dlouho.

Jinak jeste bys to mohl zkusit trochu jinak, kdyz uz tam davas rolku toaletaku - zkus nedat pod vsity jazyk ten vyndavaci kus. Protoze pokud sis jej tam mel - ano, ted opravdu pouze teoretizuji o jedne z moznych pricin, - mohlo se taky stat, ze bota/jazyk trochu vlhkosti propustil, ale ta "stekla" dolu po tom vyndavacim jazyku a odtekla az nekde jinde nez vnikla. Jasne, pravdepodobnost moc velka neni, ale az to budes delat s druhou botou, nic za toto nedas a pokud to tim neni, tak vysledky budou stejne jako s nim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » čtv čer 21, 2018 9:40

Jinak jsem si vcera v Hudy vsiml, ze Mammut Kento High GTX (nejsou to plastaky) maji reseny jazyk uplne stejne, dokonce na pohled i na omak je latka stejna jaku u Cubu (ty byly vystavene hned pod nima), je to tam stejne prosite. Taky tvrdi, ze maji boty s GTX, takze staci rozebrat jazyk na tomto modelu (jsou mnohem levnejsi :-)), nemusi se nicit Cuby.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Michal82 » čtv čer 21, 2018 9:49

Pierre111 - podle toho co říká Gore by se to dít nemělo....
Gore ale uváděl že garantuje životnost GTX v botech na 300 km.

Takže pokud někdo chce plastáky měl by počítat s tím že to po pár vejletech může protejkat.
To je důvod proč si je přes mnohé výhody jako váha, rychlé sušení rozhodně nehodlám koupit - pokud chtějí výrobci dělat boty na jedno použití fajn jen za ně nehodlám dávat 6-7 tisíc ať dají cenu 300 a mužem se bavit.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

PředchozíDalší

Zpět na Boty