Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Vložky do bot

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vložky do bot

Příspěvekod navaro » pon kvě 14, 2018 22:01

Zdravim, prosim Vas nemeli byste nejaky tip na vlozky, ktere poradne tlumi pod spickou chodidla (briska palcu)? Totiz po kazde ture (3+ dni) s batohem mi znecitlivi spicka palce obou noh (na par dni az mesicu...).

Cukrovku nemam :), vazim 69kg, batoh ma max. 13kg, a boty mam dost velke (kotnikove grisport walker superdakar - btw naprosta spokojenost). Myslim ze to je tim, ze mam proste ten nerv vedouci do spicky bliz k podlaze nez ma byt, a proste jej tou vahou v tech grisportech prilis mackam (zejmena z kopce). Ty grisporty teda meli jen nejakou papirovou vlozku, dal jsem tam trochu jinou za 200,-, ale zjevne to nestaci. Same ucho :)
navaro
nováček
nováček

Příspěvekod apuka » úte kvě 15, 2018 6:54

Zkus tyto Meindly, co fps postnul v jinem vlakne. Maji pametovou penu po cele delce, i pod prstama (alespon starsi verze, co mame doma). Ale mohly by stacit i tyto, to jsou cca ty same, co byvaji v Meindl Island (abys to mohl nekde vyzkouset, pokud nejsi z Prahy).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod navaro » úte kvě 15, 2018 14:59

Jo, ty vypadají fajn, podívám se na ně buď někde v obchodě (Brno) nebo za tu cenu rovnou objednám, diky
navaro
nováček
nováček

Příspěvekod mike » stř kvě 16, 2018 0:43

apuka píše:Zkus tyto Meindly, co fps postnul v jinem vlakne. Maji pametovou penu po cele delce, i pod prstama (alespon starsi verze, co mame doma).

Vlozky, co mam v Meindl Laredo (nedavno jsem koupil dalsi par) vypadaji uplne stejne do posledniho detailu z obou stran a neprijdou mi nic extra. Normalni vlozka, zadny zazrak.
mike
Moderátor
Moderátor

User is Online!

Příspěvekod apuka » stř kvě 16, 2018 6:58

Ne, nejsou zadny zazrak, jen takove lepsi zakladni vlozky. Ale tazatel chtel
tip na vlozky, ktere poradne tlumi pod spickou chodidla (briska palcu)
a popravde receno maloktere vlozky maji odmekceni az pod "briskem palcu". Tyto dvoje Meindl jsou jedny z mala. Potom jeste nektere Ortholite ale jinak se max. odmekci na urovni pod kloubem palce a konec.
Z tech dvou linkovanych Meindlu jsou ty prvni o dost lepsi - ale taky zadny zazrak. Poradnou podporu kleneb tam taky necekej.

@navaro: Jeste muzes zkusit (zase odkazuji na ten post fps ve vlaknu o B/C botach) dvoje tlustych ponozek a budes mit odmekceni vsude, navic se bude noha (pri spravne volbe) mene potit.
Edit: jak jsem nad tim premyslel, ten system dvou tlustych, na chodidle upletene do frote ponozek by mohl pomoci mnohem vice nez vlozka. Problemem je, ze pokud jsi to doted nevyuzival, muze byt trocha problem se vlest s nimi do boty, normalne se kupuji o pul cisla nebo i cele vetsi. Kazdopadne bys to mohl zkusit, i kdyby byly boty mirne mensi, zmenu tlaku na palec zespodu zjistis.
Naposledy upravil apuka dne stř kvě 16, 2018 11:53, celkově upraveno 2
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pepan23 » stř kvě 16, 2018 10:37

Já používám tyto vložky do bot a jsem naprosto spokojený jsou sice spíše na běhání, ale osvědčily se i v terénu. :)
pepan23
nováček
nováček

Příspěvekod apuka » stř kvě 16, 2018 11:49

Jenomze ty jsou taky z tech, co jsem psal, ze nevyhovuji pozadavku "poradne tlumi pod spickou chodidla (briska palcu)"
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod slash1111 » stř kvě 16, 2018 13:45

ja by som odporucil zohnat Inov8 Standard Fit 6mm Footbed, su to 6mm hrube (po celej dlzke aj sirke) vlozky z nejakej peny
(ale mne na beh nevyhovuju, prilis tlmia)

IMG_20170420_180749.jpg
Naposledy upravil mike dne stř kvě 16, 2018 14:36, celkově upraveno 1
Důvod: obrazek zmensen na rozumnou velikost
slash1111
účastník
účastník

Příspěvekod apuka » stř kvě 16, 2018 14:05

Jo, neco takoveho by mohlo byt ono - jen bych u vsech vlozek dal bacha na sirku, at jsou kompatibilni (hlavne dostatecne siroke - odstrihnout se vzdy da) s botama. Napr do mych sirokych pohorek jsou mnohe z nich uzke v prstech.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Předchozí

Zpět na Boty