Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » sob srp 12, 2017 12:13

@fps: Jsem si spomenul na Tebe, jak jsi psal, ze Ti nova Mulaz podrazka docela klouze na mokre skale. Ja mam ted Salewa Crowy, ty maji taky Mulaz (konkretne se nekde u vyrobce pise Mulaz New nebo New Mulaz) a by jsem velice prijemne prekvapeny, jak dobre ta podrazka drzi, dokonce i na mirne vlhke az mokre skale - ale na mokre skale jsem je zkoousel jen minimalne. Bohuzel nemohu primo srovnat s podrazkou Cubu, ted ma v Saastalu moje boty syn (jeho Mammut Monolithy se mirne rozpadly a na ledovec jit s rozparanymi svy na pate a boku neni to prave orechove), ktery nahodou vloni v lete absolvoval dovolenou taky v Saastalu, takze se po navratu zeptam na srovnani klouzavosti.
Kazdopadne, jak jsem byl parkrat v jeho Monolithech, tak ten Teton na nich klouzal nesrovnatelne vice nez Mulaz na mych Salewach.
Takze mozna u Tebe je opravdu problem ve verzi Mulazu a to, jak spravne podotkl mike se Ti muze stat i u Foury, co budes chtit dat napriste.

@mike (diskuse u plastacich, ale patri to spise sem): U Cubu sam LS pise, ze je podesev "sendvicove" konstrukce, ktera umoznuje vymenovat podrazku tolikrat, kolikrat se jenom chce a je potreba. PU vyztuz jak v mezipodesvi tak i ta na drazku macek u paty neni TPU, tam by nemel hrozit tak rychly rozpad, pokud vubec.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod fps » ned srp 13, 2017 13:31

já mohu srovnávat dvoje boty které mají podrážku Vibram Mulaz, na La Sportiva Cube od Rest Day a pak Asolo Freney XT GV, oboje Vibram Mulaz jsou stejné, a oboje stejně kloužou, víc jak originál podrážka co je na La Sportiva Cube i na La Sportiva Ice Cube
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod apuka » ned srp 13, 2017 19:54

Vsak pisu, ze moje boty maji specifikovane nejake "Vibram New Mulaz" .

Uz jsi to asi psal, ale proc vlastne chces pouzit jinou nez originalni podrazku? Mulaz je urcena na cca stejne tvrde az malinko mekci boty nez Cube, Foura ale je urcena pro mekci. Takze Foura by mohla malo zmekcit Cuby (jasne, vyztuz zustane stejna, takze to bude mit jen maly vliv). Origos Ti vydrzeli, pokud si dobre pamatuji nejake 2+ roky a jeste by se dali dal pouzivat, tj. docela dost. A RestDay je autorizovany "Resoler" La Sportivy, takze by Ti tam meli dat i ten original.

Edit: ptam se trochu i po zkusenostech s LS Karakorum Trek, kde evidentne (a nejenom mne) neni soulad mezipodesve a podrazky (mekci mezipodesev a tvrdsi podrazka a spolu dlouzo zit nezvladaji). U Tebe spise hrozi opak - tvrdsi mezipodesev a mekci podrazka - a je otazne, jak budou spolu vychazet.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod fps » stř srp 16, 2017 19:59

proč, protože climbing zone
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod apuka » stř srp 16, 2017 21:11

Aha, tak toto zrovna u Tebe, kdo nikam neleze, kde by cl. z. vyuzil plne chapu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Oprava podesve Restday

Příspěvekod zap150 » úte úno 13, 2018 11:34

Zdravim,

po dobre zkusenosti mych znamych jsem si nechal u Restday vymenit podesev u trekovek. Bohuzel ve velikosti 48 nemeli odpovidajici tvrdy model a tak jsem souhlasil s mekci verzi a s tim, ze boty budou mirne uzsi.

Boty dorazily a po vyzkouseni jsem trochu na vazkach - nemam problem s mekci podesvi ani s uzsi botou, moc se mi ale nepozdava zvysena pata (viz foto 1 a 2), jejiz okraj je pres 20 mm nad zemi. Zatim jsem boty zkousel jen doma, ale doslap se mi zda dosti neprirozeny a neprijemny. Je pravda, ze tento model podesve zvysenou patu ma (viz foto 3 z Restday). U jinych bot, ktere mam k dispozici se stejnym modelem, je ovsem pata o cca 8 mm niz.

Mate nekdo s takovou podrazkou zkusenosti? Osobne jsem u zadnych trekovek nevidel, ze by se pata nedotykala zeme...

Diky za nazor!

01.jpg
Garmont
02.jpg
Garmont detail
IMG_8036[1].JPG
Foto z Restday
zap150
nováček
nováček

Re: Oprava podesve Restday

Příspěvekod apuka » úte úno 13, 2018 12:07

Podle fotek si myslim, ze na synove Asolo Powermaticy dali ty same (na rozdil od Tebe bez ptani, zadal jsem je aby tam dali neco tvrdsiho, tak tam smarili toto ](*,)). Mam je taky na mych "zimnich" botech do mesta kdyz je vice snehu, nejake Aku, koupene ve sleve za nejakych 1100+Kc.
Prvni den-dva je ta pata trochu nezvyk, ale rychle se na to da zvyknout a potom se v tom da chodit uplne normalne. Zkus si to obout doma hoc jen po byte na co nejdelsi cas a delat pritom neco jineho, abys nemyslel stale na tu patu.

Jo, kontroluj casteji prilepeni cele podrazky/podesve. U nas se na Asolach docela rychle zacala odlepovat. Ale to jsou trochu jinak tvarovane boty, mozna proto. Kdyby se to ale stalo i u Tebe, nevahej jim to poslat na reklamacni opravu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod mike » úte úno 13, 2018 18:55

Slouceno, nezakladej prosim duplicitni temata.

Njn, Restday. Furt pisu Restday nebrat, ale malokdo mne posloucha ;-)

Myslim, ze by to nemel byt velky problem. Jedine, co nebude fungovat, budou sestupy na firnu, kde normalni patu zaseknes. Tuhle tezko, ale otazka, jaka tam byla puvodne.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod lojzmen » úte úno 13, 2018 23:36

I já jsem po výměně za nepůvodní podrážku musel ladit, vložkou v botě.

Mám výhodu více bot a z vyhozených bot vložky schovávám.

Výměna za nepůvodní podrážku je risk.
lojzmen
účastník
účastník

Předchozí

Zpět na Boty