Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod Quido » pát lis 3, 2017 19:33

@apuka:
znamena to tedy, ze tarrago nano bez “oil” je univerzalnejsi..?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde a udělá to...
Quido
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod apuka » pát lis 3, 2017 22:23

Ano. Da se pouzit na cokoli - jak ten Collonil Carbon Pro.
Nekdy, kdy to bylo jeste bez privlastku "nano", tak -pry- ten Oil taky obsahoval mirne neco, co melo trochu osetrit kuzi - ale prave jen tu mastenou nebo voskovanou. Ale na podrobnosti se me neptej, stejne to vypada, ze uz to v nem neni.

Jinak - a to zase podle stranek vyrobce - "Nano" neznamena, ze impregnace obsahuje nanocastice, ale ze pri vyrobe byly pouzite nanotechnologie ( :-k :-.. )

Zlute Toko - vychvaluje jej PP. Ja jsem taky jednou koupil, ale zkusenosti nic moc, asi mu nase boty nesedely.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod fps » sob lis 4, 2017 12:39

tohle jsme kdysi dostal k novým botám, a je to úplně na nic, nic zbytečnějšího snad ani neexistuje
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Quido » sob lis 4, 2017 19:05

ok, tak jsem rad, ze to vim...
:prayer:
ja mel tady nejaky kyblik neceho, co mi dal kdysi Radovan Marek, nejaka jeho vyroba, bylo toho hodne a tak jsem to pouzival leta, ale ten jsem to uz spotreboval a nasel jsem ted ten Collonil Carbon - zkusim to tedy...
a ted jsem koukal jeste na produkty Collonilu, maji tam jeste NANO radu a taky tohle...
https://eshop.geminiplus.cz/89-pece-o-o ... -nano-tech
https://eshop.geminiplus.cz/collonil-ou ... buk-textil
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde a udělá to...
Quido
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod pavproch » pon lis 6, 2017 15:58

Neska sem koupil dvě žlutá toka do zásoby a začíná ve mně hlodat červík...

pavproch píše:
pickard píše:Nojo, upgrade.

tohle sa tu už řešilo víckrát - inovací k totálnímu zmaru... ](*,)

Mají totiž jiný vzhled a nálepku.... :twisted:

Mno, uvidíme , uslyšíme.... #-o
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
pavproch
Moderátor
Moderátor

Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod tomasholou » čtv led 18, 2018 22:29

Krém na obuv Leather balzám s včelím voskem se dá v Brně pořídit na Husitské 14. V profi centru Omega. Je tam příjemná obsluha a dobré ceny.
tomasholou
nováček
nováček

Příspěvekod mike » úte led 23, 2018 19:35

Nechci to zakriknout, ale mozna jsem na to konecne prisel. Na fungujici impregnaci, ktera nesnizuje prodysnost.

Nejdriv jsem boty lehce natrel Limmerem, nechal pres noc vsaknout a druhy den nastrikal tresnovymi kvety. Na rozdil od suche kuze se tomu moc vsakovat nechtelo, ale behem par minut se nakonec vsaklo. Vysledek se mi zatim docela libi. Pred tydnem byly na sneznicich snadne podminky, takze jsem sucho v botach predpokladal, ale ted v nedeli jsem mel boty 8 hodin obalene snehem. Sice mrzlo, ale i tak bych v nich driv mel vlhko az mokro. Tentokrat nic. Sucho, teplo a po sundani bot nebyly ponozky (dvoje) ani navlhle. Navlhla byla kuze zevnitr v kominu, tam je po 8 hodinach chuze vzdycky. Na povrchu pusobila kuze lehce navlhlym dojmem, ale nejspis slo opravdu jen o povrch. Doma jsem boty zvazil a kazda mela asi o 60 g vic, nez ted po dvou dnech v suchu a teple. Bohuzel jsem je zatim nezkusil zvazit po celodenni ture v suchu, tipuju podobny vysledek.
mike
Moderátor
Moderátor

Předchozí

Zpět na Boty