Boty s měkčenou patou

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Boty s měkčenou patou

Příspěvekod tavitolenski » úte zář 19, 2017 18:18

Dobrý den,
Nevíte jestli existují nějaké trekové boty s měkčenou patou?
Klasické tenisky mají patu měkčenou a nevadí mi v nich chodit, ale z trekových bot (asolo fandango, ale předtím jsem měl jiné) se mi začne vytvářet na patě boule a po delším chození se zátěží (cca od 80 km) je bolest k nevydržení. Nebo nevíte jak tomuto zamezit? Má někdo podobné problémy a vyřešili jste to nějak.
Patní ostruha to není, byl jsem na rentgenu a chvíli chodil na laser a ultrazvuk. Na treku na Islandu (150 km) mi to začala dělat i druhá noha.
Kdyžtak děkuji za rady, šlo mi přimárně o to jestli je to výběrem obuvi, proto jsem to umístil do tohoto tématu.
tavitolenski
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv pro 8, 2016 21:25

Re: Boty s měkčenou patou

Příspěvekod fps » úte zář 19, 2017 18:23

zkus dvoje silné ponožky, a nebo taky jiné vložky do bot
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty s měkčenou patou

Příspěvekod mike » úte zář 19, 2017 20:38

Tak. Plus mozna i jine boty, co maji pod patou poradny PU blok. Pred lety jsem zacal mit s patami podobne problemy a vyresil to prechod na Hanwag Alasky. Ty jsou odpruzene slusne a behem kratke doby mne paty bolet prestaly a uz se to nevratilo (bude to tak 12 let).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty s měkčenou patou

Příspěvekod apuka » stř zář 20, 2017 9:09

Oba prispevatele prede mnou radi dobre.

Urcite zkus jine, poradne vlozky - ty, co se davaji do bot primarne, moc pohodli a odpruzeni nedaji. Jeste muzes dat pod vlozky dobrou, mekci podpatenku, cimz muzes trochu nasimulovat, jak by reagovali nohu na lepsi odpruzeni. Navic se Ti takto zvedne o neco pata a bude uplne jinak zatizena (i par mm udela velkou zmenu).
K tomu taky Ty dove ponozek, z toho min, vnejsi co nejtlustsi - neboj, pokud kombinaci zvolis dobre, nebude Ti teplo, spise se tepelny komfort zlepsi. Nophuzel, odvracena stranka teto veci je, ze mozna Ti budou stavajici boty mensi a budes potrebovat jine.
Myslim si, ze Fandango jsou jinak dobre odpruzene boty, maji slusnou tlumici vrstvu.

Jo, dalsi veci, co Ti muze opravdu hodne pomoci, zadne prachy nestoji, zato hodne usili je zmenit styl chuze a minimalizovat dopady na patu, dopslapavat na na patu ale na cele chodidlo, resp. na stred.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty s měkčenou patou

Příspěvekod RUMcajs » stř zář 20, 2017 9:30

Co se konkretnich bot tyce tak mam uz 10 let Meidl Vakuum GTX.
http://www.meindlboty.cz/detail_produktu.php?produkt=28

Je to vetsi castka, takze bych radsi experimentoval s vlozkama do bot.

Jestli mas nejake obnosene pohorky tak sem dej fotku podrazky.
Bude videt jestli smajdas patama, nebo chodis "normalne".
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Boty s měkčenou patou

Příspěvekod mike » stř zář 20, 2017 17:05

apuka píše:Jeste muzes dat pod vlozky dobrou, mekci podpatenku, cimz muzes trochu nasimulovat, jak by reagovali nohu na lepsi odpruzeni. Navic se Ti takto zvedne o neco pata a bude uplne jinak zatizena (i par mm udela velkou zmenu).

Ti nevim, ale dneska je trend presne opacny. Zmensovat drop, ne zvetsovat. Takhle se mu pro zmenu zhrouti pricna klenba. Chce to nejaky rozumny kompromis, ale ten uz pohorky obvykle maji.

Vymenit celou vlozku za lepsi jo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty s měkčenou patou

Příspěvekod ratel » stř zář 20, 2017 18:31

zahodit tluste boty,reseni je tenka podrazka, minimalni drop. Neveril jsem ale funguje to.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Boty s měkčenou patou

Příspěvekod Stani » stř zář 20, 2017 19:09

tavitolenski - čo ti povedal lekár? Pred laserom si musel absolvovať vyšetrenie u ortopéda, nie? Nemáš tam náhodou plantárnu fascitídu? Ale ak ťa v mäkkých päta nebolí...či to nebude niečo iné z preťaženia? Ja som niečo podobné mal, absolvoval cestu kupovania vložiek - vyhodené peniaze, až som skončil u riadneho vyšetrenia. Potom ako ty, laser, magnet, rehabilit. a posilovacie cviky chodila, počas toho som dostal orto vložky na mieru. Ťuk, ťuk už problém nemám.
Naposledy upravil Stani dne stř zář 20, 2017 19:16, celkově upraveno 1
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Boty s měkčenou patou

Příspěvekod pavproch » stř zář 20, 2017 19:12

Malý drop a tenká podrážka sou úplně na pikaču, říkají moje nohy. Vyžadují aspoň 3cm pořádné PuR pěny.....

....a fčíl si vyber.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28275
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty s měkčenou patou

Příspěvekod ratel » stř zář 20, 2017 19:37

pavproch píše:Malý drop a tenká podrážka sou úplně na pikaču, říkají moje nohy.

a moje rikaji neco jineho, holt kazdy je jiny .... ale chce to zkusit.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Boty s měkčenou patou

Příspěvekod tavitolenski » stř zář 20, 2017 23:18

Děkuju všem za komentáře.
Bohužel jsem opoměl důležitou věc. ta boule se mi dělá na patě zezadu zhruba někde pod kotníkem. nevím jestli pomůžou podpatěnky a vložky, spíše si myslím, že se pata odírá zezadu o botu.
Ortoped mi toho moc neřekl, jen se na koukl na rentgen, řekl že ostruha patní kosti to neni a že dáme nějakou rehabilitaci.
Levá noha mi to dělá už dýl, pravá začala až letos na islandu když jsem chtěl odlehčit tu druhou.
Na treku mě to vždycky začne bolet tak, že jdu radši do sandálů (pokud to počasí dovolí) a musím povolit i ten zadní pásek, aby se té paty pokud možno vůbec nedotýkal. Koukám se po botách které mají tu zadní stěnu (kde je achilovka) polstrovanou jako klasické tenisky. Přitom bych rád zůstal u pohor.
Ty dvoje ponožky by mohli být řešení, před posledním výletem (byl to jen čundr do Brd) jsem si zkoušel nalepit do bot eva pěnu ale pak se v tom chodilo uplně deb*lně a tlačilo mi to prsty dopředu. Asi budu muset teda zvolit větší velikost bot a dovycpat ponožkama.
Je mi jasný že mi asi žádný zaručený recept nedáte, spíše mě napadlo jestli někdo třeba neřeší podobný problém. I tak vám děkuju za diskuzi. :supz:

Screen Shot 2017-09-21 at 00.14.43.png
tavitolenski
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv pro 8, 2016 21:25

Re: Boty s měkčenou patou

Příspěvekod mitau » stř zář 20, 2017 23:56

Kdyby ta boule byla maličko výš (zhruba tak v místě, kde máš červenou čáru přes černou), tak by to byl dost pravděpodobně trvalý zánět začátku Achilovky, vlastně toho napojení šlachy na kost. Dá se to získat přetížením toho místa a následným ignorováním. Ten zánět se npořádně nevstřebá a zůstane tam něco problematického (nejsem doktor, nevím co přesně tam zůstane). Běžně to není cítit, po zátěži se to ozve a bolí to. U mě třeba po sprintech, je to cítit i po turistice. Ta bolest ale vůbec nemusí vycházet z otlačení boule, ale může to být bolest v tom místě upnutí šlachy. Na to ti pak nic zde nepomůže. Chce to dát tomu čas, protahovat, posilovat a pokud tomu věříš, tak nějaká fyzikálně terapie (rázová vlna, magnety...).
Pokud je problém fakt jen fyzický - tj. tlačení boule na noze proti botě, ty dvoje ponožky by mohly pomoct. Já tuhle úchylku místního fóra ještě nevyzkoušel (horší cit v pohorce, váha navíc), ale zjevně to mnoha lidem funguje i na pohodlnější běžnou turistiku. V té měkkosti ponožek by se mohla boule spíš ztratit.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boty s měkčenou patou

Příspěvekod apuka » pát zář 22, 2017 17:09

@tavitolenski:diky za upresneni problemu. Ja si myslim, ze v tomto pripade nebude problem v zadnem zanetu. Jednoduse, kdyz mas nohu zvyklou na tenisky, tam prakticky nemas vyztuzenou patu. V oohorkach je v pro Tebe problematicke casti prakticky vzdy vyztuz paty a tezko najdes ne uplne "papucoidni" pohorky s vymekcenim v tech oblastech. Ono to ma opodstatneni, neni to jen na paradu, resp. na trapeni.
S timto problemem se doma setkavam u kazdeho pkkusu nakuou novych pohorek u vsech clenu domacnosti.
Problemem je ze kazdy model ma nejak "vykrojenou" tu patu a kdyz Tvoje noha neni kompatibilni s danym vykrojenim, jednoduse mas smulu a nepomuze Ti nic.. Nanestesti je to vec, ktera se casto neprojevi pri zkouseni, ale az doma pri delsim chozeni nebo na ture, obcas dokonce ani ne hned na prvni. Nastesti, absolutne neresitelna nekompatibilita neni moc casta a muzes par veci vyzkouset, jestli pomohou.

1) Snerovani - musis zatahovat boty tak, abys netlacil prilis patu dozadu. Tj. V predni casti, obzvlast do kopce musis mit prsty vice vepredu. S kopce si zatahnout muzes, at se neotlaci prsty, tam se pata moc zvedat nema jak. Tot si juzes ruzne zkousdt, na internetu se daji najit ruzne zpusoby.
2) Dvoje ponozek - co nejvice hrube. Toto taky oddali patu, zmekci tlak a zlepsi "odvodneni", pata bude vice v suchu.
3) Dobra vlozka - usmerni patu i celou nohu v bote. Navic vetsinou zvedne trochu oatu a timpadem se dostanes v te vykrojene casti jinam, co muze nekdy pomoci
4) Podpatenka pod vlozku - zase zvysi patu (viz vyse) a taky ji trochu posune dopredu.

Tyto veci si muzes kombinovat, ale je dobre si vyzkouset je nejdrive jednotlive a vnimat, jak se meni pocity paty v bote a podle toho si je kombinovat.
Jeste bych pridal jednu radu z vlastni zkusenosti, ziskane prave s dvema pary Asolo bot, kde jsem dlouho resil podobny problem (ale nebyl problem s tim vykrojenim, nesedelo mo uplne snerovani): vykasli se na poucku, ze pata musi byt silne fixovana. Ne, pokud mas dvoje ponozek, vnejsi hodne tluste, tak se Ti muze mirne zvedat a klesat. Ne moc, tezko popsat miru. Ja jsem ji zpocatku jeste i namazal radne mastnym kremem na pokozce, aby lip klouzala. Kupodivu se otlacela mnohem min. Ale nakonec jsem s tim prestal, protoze asi po roce jsem nasel svuj zpusob zavazovani, koupil nove vlozky a byllo to skoro dobre. Nedokonale, ale s patou uz nebyl zadny problem.
Ale znovu opakuji, ze se muze stat, ze problem bude ve tvaru vykrojeni a Tvoje pata neni s danym kompatibilni. V tom ptipade Te to bude vzdy otlacet.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty s měkčenou patou

Příspěvekod mike » pát zář 22, 2017 22:32

apuka píše:vykasli se na poucku, ze pata musi byt silne fixovana. Ne, pokud mas dvoje ponozek, vnejsi hodne tluste, tak se Ti muze mirne zvedat a klesat. Ne moc, tezko popsat miru.

Takovou poucku jsem nikdy neslysel ;-) Pata se mirne hybe vzdycky, ale jde o tu miru. Mne to prijde celkem snadne. Zkousim po pul cislech a je tam prudka zmena, zacne se zvedat hodne. O pul cisla mensi je spravna velikost. Kdyz netlaci nekde jinde, i to se mi stalo, takove boty jsou holt nekompatibilni s nohou a je treba hledat jine.

Na silne fixovanou patu bych potreboval boty aspon o cislo mensi a v tech bych umrel. To leda v lezeckach.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty s měkčenou patou

Příspěvekod apuka » pon zář 25, 2017 11:52

Prakticka zkusenost s Asolo Granite:
Vcera jsem byl v Lucanske Male Fatre, stoupani a klesani cca srovnatelne s Lysou horou v Beskydech z Krasne, kde jsem byl pred dvema tydny.
Na Lyse jsem mel poradne zatahnute boty (jsem byl lyny uprostred treku nastavit snerovani), po ukonceni me bolely paty jak fras, nekolik dnu - na podobnem miste, jak pises.
V MF jsem si pridal pod vlozky podpatenku (uz dost jetou, takze moc nepruzi), upravil jsem snerovani - a dnes me pata vubec neboli, chodilo se mi fajn. A to cesta byla celkem o dve hodky delsi, stoupani/klesani asi o 100m vice, navic cely den v desti a mrholeni, z velke casti v mokre trave, tudiz mokro v botech (jsem si je letos jeste neosetroval).
mike píše:Takovou poucku jsem nikdy neslysel
To je zajimave, sam si to na OF parkrat spomenul, ze se pata nema zvedat a to jak pri zkouseni bot tak i pri chozeni do kopce
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty s měkčenou patou

Příspěvekod slash1111 » pon zář 25, 2017 14:08

to si fakt po LMF chodil v takych botach :rolleyes: , sa nemas rad :) ?
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Boty s měkčenou patou

Příspěvekod mike » pon zář 25, 2017 18:23

apuka píše:To je zajimave, sam si to na OF parkrat spomenul, ze se pata nema zvedat a to jak pri zkouseni bot tak i pri chozeni do kopce

To jo, ale tys psal, ze ma byt silne fixovana a to je uplne neco jineho. Silne fixovana je akorat v lezeckach a u tech jsi rad, kdyz je sundas.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty s měkčenou patou

Příspěvekod apuka » úte zář 26, 2017 9:09

slash1111 píše:to si fakt po LMF chodil v takych botach :rolleyes: , sa nemas rad :) ?
A v cem jsem mel podle Tebe chodit???

1) V tech botach jsem chodil nekolik let vsude, i v Beskydech, jsem (byl) na tu vahu zvykly.
2) Ty boty jsou pohodlne, dobre se v nich chodi, dokonce i na asfaltce - asi jsi je nikdy na nohou nemel, tak nesud
3) Moje nove ma pujceny syn, ktery si shani nejake nove a mne zustaly jenom tyto, takze stejne jsem nemel v cem jinem. Tak jsem si je den predtim na pate zalepil (zvenci, je tam hacek na obouvani, jenze se uz sev rozpadl a byla cca 5-ti centimetrova dira dovnitr, kde jsem uz mel rozparany GTX, takze dira durch, zrovna pod mistem, kde konci navleky - v desti idealni :lol: ) a sel v nich. A jo, 4+ mesicu chozeni v o kilo lehcich novych botach stopy zanechalo a vahu jsem citil :twisted:

@mike: OK, to kazdy mame asi jine (pro nas jasne) predstavy o nejasnych formulacich. Ja bych o lezeckach nikdy nenapsal, ze tam ma byt pata "pevne fixovana", tam ma byt (podle mne) fixovana cela noha.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty s měkčenou patou

Příspěvekod slash1111 » úte zář 26, 2017 13:01

tak zrovna LMF je idealny "teniskovy teren", teda ak si nesiel ferratu :)
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Boty s měkčenou patou

Příspěvekod apuka » úte zář 26, 2017 15:12

Tenisky v celodennim desti a mrholeni, na chozeni po celkem vysoke (vetsinou nad kotnik) mokre trave? Na hrebeni jsem litoval ne toho, ze jsem nemel tenisky, ale ze jsem si nevzal nafukovaci kajak na tech par az pulmetru hlubokych, az desitky metru dlouhych a vice nez cely chodnik v kosodrevine zabirajicich ples :twisted: ...

Vazne - nemam zadne tenisky vhodne do hor. Ne ze bych nechtel, ale proste min. poslednich cca 10 let jsem nenarazil na zadne, ktere by mi dokazali drzet patu vevnitr alespon po rovine, kdyz uz ne do kopce a nepusti prsty dopredu natolik, aby se mi neotlacily. Bohuzel, nikdo nevyrabi kompatibilni s moji nohou, a ze jsem jich zkousel desitky. Dokonce i bezecke, ac je moc nechci a hlavne jich moc s GTX neni a bez nej nechci, resp. muze byt ale jenom plne kozene.
Mam obrovske problemy si vzdy po nekolika letech koupit nove "tenisky" do mesta, kdyz stare odejdou. Ale v nich bych se neopovazil do hor, hlavne na stoupani z Kuneradskeho zamku na Veterne a zpatky po zlute. V Asolach zadny problem, v teniskach pro me nohy zabijak.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty s měkčenou patou

Příspěvekod Mawenzi » úte zář 26, 2017 15:29

apuka - zaujalo me to zes pujcil boty synovi a mam.pocit, zes to zminoval i jindy - zajima me co pocit "jinak" vychozene boty nez ze sve nohy, je to OK? nedela to potize? me by prislo z principu ujety pujcovat si jiny boty, nez nejaky lodicky/polobotky, neco v cem vetsinou sedis, trochu stojis a.minimalne chodis ... jaky to je pocitove u hodne nosene turisticke boty?

obcas kdyz vidim inzeraty tak chapu ze nkdo po 50km coz sou cca 2 vylety zjisti, ze bota blba a neni na ni asi tech 50 km poznat ale nektery zajety botky noseny dve sezony... dik
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty s měkčenou patou

Příspěvekod apuka » úte zář 26, 2017 18:12

Dobra otazka :-). Nemame uplne stejne nohy, ja mam mozna o 1/3 cisla delsi, on zase nart a prsty vyssi, ja mam jinde sirokou nohu nez on, patu jinou, atd. Ale kupujeme vetsinou stejna cisla.Takze rozhodne nejsou boty stejne vychozene.
Taky si je nepujcujeme kazdou chvili - prvnikrat to bylo, kdyz syn mel po pulrocnim pouzivani problemy ve svych Planikach s achylovkou (skoro jiste od boty) a to dost velke, zhorsilo se to tak, ze najednou skoro nemohl v tech botach chodit, asi ani dole by nesesel, tak jsme si je vymenili v asi tretine, ctvrtine vyslapu na Slavkovak (v zime) a ja jsem sesel dolu v jeho botech a on vyslapal s manzelkou na Slavkovaka a v mych pevnejsich botech nemel velke problemy. (Jina vec je, ze pote pul roku s tou achylovkou nemohl poradne nikam.)
Druhykrat prakticky ted, kdyz moje vlastne nove boty (nosene tri tydny dovolene a dva vylety) jsem mu nechal, protoze jeho Mammuty se musely na posledni chvili reklamovat a nemel nic do Nemecka na Erasmus a predtim na dovolenou v Saastalu, kdy ja jsem uz musel do orace. A sam by si v D on nic nekoupil.
Jeste po jednom vyletu na Lysou jsem absolvoval v jeho Planikach i starych Asolo Powermatic 100 (mel velikost 47, ja jsem predtim mel 47 2/3).
Z me strany to vzdy bylo tak, zejsem si rikal, jak mi mohly byt tyto boty skvele na nohou, kdyz jsem je zkousel doma nove? Tu male, tam uzke, hentam tlacily, atd. Syn si na granity stezoval, ze to neni nic moc, ze jemu to nohy nedrzi dobre (on radeji "lezeckoidni", ja jsem priznivcem mista pro prsty). Tyto nove Salewy Crow mu sedi lip, je to nizsi bota u prstu a jemu to dobre obepina nohu, mne je tak akurat, ja bych uvital par mm volneho mista.
Prave tim pevnejsim snerovanim a lepsim obepinanim nohy jsou ty jeho boty vice prizpusobene jeho noze, kym ja si je vepredu silneji nezatahuju, jen aby prsty nesly dopredu, takze tam se moc neroztahuji. Proto on nema problem s rozhozenima botama a ja jo.

Ale jinak bych ja nikomu nedoporucoval kupovat si nebo pujcovat radne rozchozene boty pro sebe. Nemusi to dopadnout dobre.

Jo a jeste tajne mohu doufat, ze se mu Crowy zalibi a ja si budu moci koupit nove Raveny (pokud budou sedet), kde je vice mista na prsty. :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty s měkčenou patou

Příspěvekod slash1111 » úte zář 26, 2017 19:23

@Apuka: skusal si nejake tenisky Inov-8 "Presicion Fit"?
Mam teraz (aj) X-Talon 225 a su na pate/narte uzsie, takze by Ti mohli patu drzat lepsie, navyse maju aj nejaku DWR upravu.

(Zlta z Kuneradu je moja zimna najoblubenejsia trasa na hreben, teda az od Omegovej :) )
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Boty s měkčenou patou

Příspěvekod mike » úte zář 26, 2017 19:27

Ty jsi typicky konvertita :twisted: Presel jsi z pohorek na tenisky a ted propagujes tenisky, kde muzes a vic, nez bezni teniskari. U nas se rika Poturcenec horsi Turka ;-)

Taky bych si vzal na MF pohorky, na obe casti. Nikdy jsem tam jinak nebyl a ani by mne nenapadlo to menit. Ne ze bych to teniskach za dobreho pocasi neprosel, ale proc bych to delal? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty s měkčenou patou

Příspěvekod slash1111 » úte zář 26, 2017 20:43

Takže tam v každej ročnej dobe a v každom počasí pôjdeš aj v tom istom oblečení? :lol:
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Boty s měkčenou patou

Příspěvekod mike » úte zář 26, 2017 20:56

Ne, proc? Rec je o botach a ano, pujdu ve stejnych.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty s měkčenou patou

Příspěvekod slash1111 » stř zář 27, 2017 6:54

A nie je Ti "divne", ze oblecenie prisposobujes pohoriu/pocasiu/rocnej dobe, ale topanky (co su podla mna tiez castou odevu) mas jedny "univerzalne"?
Aka je Tvoja vlastna definicia univerzalnych veci :) ?
(a ja som nepresiel z pohoriek na tenisky, iba som pohorky prestal pouzivat v situacii kedy je to kontraproduktivne)

@Apuka: nabuduce mozes tie "plesa" obist vychodnou obchadzkou a este si aj naberies vodu po ceste
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Boty s měkčenou patou

Příspěvekod mike » stř zář 27, 2017 7:19

Ne, proc? :twisted: Pohorky dohromady s dvema ponozkama mi funguji v rozsahu -20 az +30 a citim se v nich v celem rozsahu temer stejne. To u obleceni neplati ani nahodou.

V podstate o nohach nevim, rano zavazu, vecer rozvazu. Proc bych mel neco menit? Don't fix what ain't broken 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty s měkčenou patou

Příspěvekod apuka » stř zář 27, 2017 8:17

slash1111 píše:nabuduce mozes tie "plesa" obist vychodnou obchadzkou
Diky, nekdy se to muze hodit. Byly jsme tam prvnikrat a rozhodli jsme se dost narychlo. Ale na Kriznou jsme nedosli (az takmoc po civilizaci jsme netouzili :-)), takze pro nas by byla ta obchadzka zbytecna, navic vodu jsme sebou meli (a kdyby ne, z vrchu ji bylo dost :twisted:). Ted jsem se taky chteli podivat, jak vypada hrebenovka.
slash1111 píše:Takže tam v každej ročnej dobe a v každom počasí pôjdeš aj v tom istom oblečení?
Budes se divit, ale ja ano, jen v zime (vetsinou) pridam neco navic. A davneji jsem casto chodil prakticky ve stejnem obleceni (mysleno ve vysokych horach - Tatry, Alpy 3000+) naprosto stejne obleceny (stejne vrstev ze stejnych kusu) jak v zime pri -20 tak i v lete pri +25 (tepleji tam nebyva). A nebylo mi ani teplo ani zima. Ale to jeste bylo moje telo uplne jine a pracovalo naprosto jinak :twisted:.

Ale boty mam (nebo alespon doted jsem mel) podobne jako mike, jen az do -27, v nizsich (namerenych) teplotach jsem nechodil. Naprosto stejne boty, naprosto stejne ponozky - a naprosto stejny tepelny komfort, krome dlouheho postavani v zime, ale tam je to stejne i se zateplenyma botama do -20. Samozrejme, v zime si pridaji nesmeky nebo macky, ale to si das i na zimni boty.
Proc bych si kupoval specialni zimni boty, kdyz mi naprosto vyhovuji stavajici? A kdyz si pomyslim, co pro mne obnasi najit vhodnout obuv, tak me desi, ze bych cele dlouhe kolecko musel absolvovat dvakrat :twisted:)
slash1111 píše:skusal si nejake tenisky Inov-8 "Presicion Fit"?
To bych nemohl mit. Je to vepredu a hlavne uprostred viditelne uzke. Ja mam fakt hodne nestandardni nohu, v tomto by mi velice rychle odumirala, i kdyby nahodou na prsty netlacila. Mne se prave ani za mak nelibi posledni trend suzovat kopyta vsech sportovnich bot (i pohorek) na neco jako "Precision fit" - at to co nejlepe obepina nohu, aby tam nebyl ani mm nevyuziteho prostoru. Fakt mi to dela problemy, protoze mi "tlaci" (ale ne primo citelne) na nejaky nerv nebo spise zilu a jakmile se zastavim na par minut, nedej boze si sednu, prestava se mi asi prekrvovat noha a zacina doslova odumirat, nejdrive chladne, pote se ztraci cit a nakonec se na ni ani nepostavim. No, neni to zadna sranda tyto pocity zazivat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty s měkčenou patou

Příspěvekod slash1111 » stř zář 27, 2017 10:05

mike píše:Proc bych mel neco menit? Don't fix what ain't broken 8)

tak mne vyjadrenia typu "bolia na slachy, svaly", "mam z nizkych trekoviek rozbitu priecnu klenbu, pricvikavaju sa mi v chodidlach nervy" nezneju ako vsetko je OK...
a to je odomna asi tak vsetko k tejto teme 8)

@Apuka: tak to mas blbe...
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Další

Zpět na Boty