Vyber bot kategorie B/C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » sob říj 15, 2016 22:43

Jj, presunuto. Spatne vlakno, nefunkcni link, nesmyslna citace... #-o

Aspon si pridam: od Meindlu uz bych pohorky nekoupil, ale kdysi to byla hodne kvalitni znacka 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » ned říj 16, 2016 15:48

apuka píše:Vzhledem ke svym nedavnym zkusenostem s trema pary ruznych bot a par zkusenosti tady na OF bych taky rekl, ze ja bych uz La Sportivy "v soucasnosti nic nekoupil, ale kdysi to byla hodne kvalitni znacka" :wink: . Takze Tve doporuceni LS Karakorum Trek jako boty lepsi od tech Salew mi zni ponekud zvlastne.
Nota bene - co mas proti Salewam, co jsem se na nejake jejich boty koukal a zkousel, prisly mi docela dobre a pohodlne, rekl bych nektere i vice nez jakekoliv zkousene La Sportivy.

- tak to já jsem si před nedávnem koupil další La Sportiva Trango Cube když bylo 100% navýšení HUDYpartner slevy, ještě jsem je ani jednou nezkusil na těžko, takže nemohu poreferovat, ale připadají mi že jsou úplně stejné jako ty co už mám 26 měsíců
- proti Salewa mám to co ty máš proti La Sportiva
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » ned říj 16, 2016 15:49

mike píše:Aspon si pridam: od Meindlu uz bych pohorky nekoupil, ale kdysi to byla hodne kvalitni znacka 8)

+1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod montezuma » ned říj 16, 2016 20:57

Loni zjara jsem kupoval Asolo Lhasa GTX a spokojenost. Byly na dvou dálkových pochodech, třikrát v Alpách, v Gruzii, naše kopečky nepočítaně a jsem s nima spokojený :t:t . Ale připadá mi, že Italové obecně šijou boty užší při stejný velikosti oproti třeba Němcům. Asi mám divný nohy :mrgreen:
Uživatelský avatar
montezuma
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned říj 2, 2016 13:11
Bydliště: Čáslav/Praha

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pon říj 17, 2016 9:05

fps píše:proti Salewa mám to co ty máš proti La Sportiva
To jsem se toho dozvedel :twisted: #-o ... Mne by to opravdu zajimalo. O mych konkretnich problemech s (a vyhradach k) LS jsem tady psal dost, o Tvych konkretnich vyhradach vuci Salewy jsem nevidel nic.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Kibic » úte říj 18, 2016 5:48

prdochovec píše:Máte pravdu.
Boty neboli dobré, preto, že mali nízku podrážku a v podstate mäkkú, čo na skalách bolo dosť nepríjemné. Značka to je nejaká ich, neznáma, ale bolo to kupované na rýchlo a vtedy sa mi pozdávali.
Keby som mal porovnávať andy s niečím čo je v Európe, možno Alpy. I keď Peru má špecifické podnebie. Do výšky 2500 - 2700 mnm sú to trópy. Kopce do tejto výšky sú veľlmi drolivé, kolega hovoril, že je to nejaký morfit, niektoré sú vraj zdvihnuté morské dno, pred xxxx rokmi. Mne to pripadalo ako odpad zo stavky :)
Čo sa týka vyšších polôh, mám poznatky, že sú to skaly bez vegetácie, od 5000 mnm už trvalý sneh.
Asi bude pravda, že bude treba viac druhov bot.


Na Mismi jsem loni trochu touzebne koukal ze Cerro Cerani, je to peknej kopec, budu drzet palce. Ale bejt tebou bych po vylezeni zvazil i nejakou sestkovou sopku nad Arequipou :) Mely by to byt povetsinou jednoduchy chodaky, za jeste jednodussima sestitisicovkama musi clovek jeste o kus dal na jih :) Co se tyce bot, tak by mely nejake tady tolik omylane B/C stacit. Akorat se priprav na to, ze dostanou v te ostre sopecne suti poradne zabrat, ja mam od poslednich And moje Alasky dost rozkopany. A ze se v tom bude spatne chodit nekde dole v Colca kanonu nebo v Amazonii je jasny, proto clovek taha druhy boty nebo sandale. Ja mam stejne cim dal tim vic dojem, ze boty na behani staci na vsechno az do doby, kdy je potreba nandavat macky...
Kibic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř čer 2, 2010 9:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » úte říj 18, 2016 13:46

apuka píše:
fps píše:proti Salewa mám to co ty máš proti La Sportiva
To jsem se toho dozvedel :twisted: #-o ... Mne by to opravdu zajimalo. O mych konkretnich problemech s (a vyhradach k) LS jsem tady psal dost, o Tvych konkretnich vyhradach vuci Salewy jsem nevidel nic.

zkrátil jsem to jelikož je to už docela dlouho co jsem nejenom boty Salewa já ale i známý měli, tak si už raději ani nepamatuji co to bylo za jednotlivé tipy, nebo konkrétní závady, jenom si pamatuji že šlo o krátkou životnost, jako když jsem si naběhl se Salomon a Hnannah, a u těchto značek si už taky radě nepamatují podrobnosti, ale pak jsem objevil OF, a tyhle značky u mně skončili
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » stř říj 19, 2016 9:46

OK, diky - takze Salewa (pred lety) kratka zivotnost. Pridam si do pamati ke zkusenostem se znackami.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Boty na Island do 4000.

Příspěvekod tavitolenski » čtv pro 8, 2016 21:45

Boty na Island do 4000.

Dobrý den,
Už delší dobu sleduji a pročítám téma o botách, ale stejně jsem měl potřebu založit toto téma, potřebuji totiž poradit s konkrétními modely a i když každý tvrdí vždy trochu něco jiného třeba zde získám nějaké cenné tipy. Jak je zřejmé podle názvu, boty si kupuji hlavně kvůli treku na Islandu, ale chtěl bych je využívat i na čundry v ČR a okolí.

No pujdu tedy rovnou k věci.
Oslovily mě:
http://www.armymarket.cz/boty-prabos-delta-camouflage-nanodry-s10428-velikost-44-d7846-44
je to spíše vojenská bota a myslím že se tu ještě neprobírala, možná že díky tomu určení by mohla vydržet.

potom od prabosu fox gtx
https://www.outdoor-a-sport.cz/katalog/zbozi/obuv_234/panska_235/outdoor-vysoka_253/turistika/produkt/prabos-fox-gtx-s10453/_var%3D8791?gclid=Cj0KEQiApqTCBRC-977Hi9Ov8pkBEiQA5B_ipez6sznX_lmgHbRwUDzmxAB9wCMiJlEERBEuVECrBPkaAkX18P8HAQ

z těch normálních pohor mě padla do oka planika
http://www.planika.cz/planika/planika-trekking-mangart-leather-men.html
už je to lehce nad 4000 ale to by se ještě dalo.

asi je to dost podivný výběr, rád bych si koupil boty Meindl jak tu hodně lidí radí, ale model kansas by mi byl asi k ničemu a burmy bych asi také dodělal na šutrech. Vyšší cenové kategorie jdou bohužel trochu mimo mě a Islandy jak jsem tu četl v téměř stejném vláknu navzdory jménu moc neobstojí. Nechci si roztrhat drahé kvalitní boty . Možná, že je ten můj výběr uplně mimo. každopádně díky za odpovědi a kdyby vás napadla nějaká nepromokavá bota s obsázkou v téhle cenové relaci, budu moc rád.
Naposledy upravil sobb dne pát pro 9, 2016 18:06, celkově upraveno 1
Důvod: sloučeno, vznést nový dotaz v tématu je ok, zakládat nové vlákno v tomto případě zbytečnost
tavitolenski
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv pro 8, 2016 21:25

Re: Boty na Island do 4000.

Příspěvekod Chara-din » čtv pro 8, 2016 22:47

Doporučím hlídat akce. Zrovna včera byly v Hudy několikery zajímavé boty s 30% slevou. Takže i takové LaSportiva Karakorum Trek, které jsou od Prabosů po všech stránkách o 2 levly výš, vycházely na nějakých 4500 Kč. Pokud ti jde primárně o odolnost, troufám si říct, že je to v ČR momentálně jeden z nejodolnějších modelů v B/C kategorii. Obecně se pak dá říct, že B/C boty jsou na kopečky v ČR po většinu času a pro většinu uživatelů zbytečné až opruz. K nám jsou Béčka o dost lepší, ale zas jim dochází dech mimo cesty, v suťácích a tak vůbec. A na závěr obligátní rada: projeď si fórum. O výběru B a B/C bot je tu toho milion.
Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » sob pro 10, 2016 11:29

já bych počkal na po vánoční slevy bot Asolo, La Sportiva, Scarpa, okolo 4000 kč se dají ve slevách občas sehnat
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod tavitolenski » sob pro 10, 2016 20:57

Díky za odpovědi. Uplně jsem nechtěl pořizovat tvrdý kopyta, zkoušel jsem teď asolo fadango a ty mi sedly docela dobře. Ještě pořád uvažuju o těch vojenských prabosech. Tahle recenze mi přišla docela pozitivní :
http://www.svetoutdooru.cz/vybaveni/28384-recenze-prabos-outdoorova-obuv-s10428-hypergrip/ . Nebo ty boty armádního typu vůbec nedoporučujete? Díky
tavitolenski
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv pro 8, 2016 21:25

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Chara-din » sob pro 10, 2016 21:37

Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Tecumseh » ned pro 11, 2016 9:24

Hmm, zaujalo ma toto ,,nonamenbráma, která minimalizuje pocení" :-k :mrgreen:
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » ned led 1, 2017 21:02

několikrát zde byly zmíněny boty od značky Fitwell. Mohl by mi nějaký majitel říct, jestli jsou pro spíše užší nohu nebo širší? Nikde jsem nenašel, že by dělali více šířek jako například Asolo, Hanwag...
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » pon led 2, 2017 19:38

měl jsem Fitwell Giove, a ty jsou na normálně širokou nohu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod slezacekm » pon led 2, 2017 20:52

mám Fitwell Yuma a přijdou mi špíš širší než užší. I tak z nich bohužel mám puchýře na malíčku :((
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod malejjarda » úte led 3, 2017 20:45

Mám starší Fitwel Cortina a přijdou mi spíš širší.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » stř led 4, 2017 19:50

Zkoušel jsem si Fitwell Marte i Yuma. Marte je urcite nepatrne sirsi nez Yuma a celkove jsou jejich modely spise sirsi nez napriklad Asola. Marte jsem si vzal s tím, že jsem se na prodejně domluvil na možnosti pořádného odzkoušení doma a případné výměny pokud by mě tlačily.
I tak, když je mám doma delší dobu tak z nich cítím malíčky a a bok chodidel. Není to až takový hardcore, když si dám na malíčky náplasti. Dá se v tom vydržet. Teď je otázka, povolí boty s celoobsázkou? Případně jak moc? Předpokládám, že to nějak moc nebude, ta guma to podrží. Ale zas na druhou stranu, když to porovnám s Hanwagy...Na Fitwellech je spíše měkčí guma a na Hanwagách spíše takový gumotextil- výrazně tvrdší....
Máte případně nějaký recept na rychlejší povolení bot? Dřív jsme namáčeli ponožky do alpy, pak šup do boty a pár hodin s nima chodit. Mokrá ponožka kůži změkčila a líh se rychle vypařil... Tahle metoda by asi nebyla ideální pro boty s membránou. Prvně mě napadlo namočit ponožky jen do vody, ale ta membrána by asi znemožnila změkčení boty.

Ach ty moje nohy...výběr jakýchkoliv pevnějších bot je pro mě utrpení... Zkoušel jsem i Hanwagy jak ve standartní veri tak ve verzi Wide. Pokud byly ve standartní velikosti, šířkově mi přišly podobné jako Fitwell. Pokud jsem zkoušel šířku WIDE, tak mi zase byly krátké....:(
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod RobertKubizna » pát led 6, 2017 16:26

Hodnotenie pohoriek Asolo Fandango po cca 500km.
dve slová...nahovno podrážka.
zo začiatku som bol nadšený, pretože botky sedia jak papuča. sú absolútne dokonalo pohodlné a viem ich nosiť aj týždeň vkuse, čo mi vyhovuje. čo mi ale nevyhovuje je ich podrážka, ktorú budem musiť už druhýkrát meniť.
prvýkrát mi po cca 300km praskla, z Alpsportu mi to poslali do Asola a ten to poslal do Itálie, kde vymenili podrážku+obsázky na oboch botkách a celé mi ich zreparovali (600kč!).
potom prišli toto leto moje prvé alpské D ferraty (Monte Grona a Kandersteg <3 ) + ešte nejaké B/C a po tomto tripe mám vyslovene vytrhnuté kusy podrážky, takže tentokrát to posielam do restday a dám si tam nejakú tvrdú podrážku.

Ďalej mi na nich vadí to, že ich nedokážem poriadne naimpregnovať...buď je to teda mnou, alebo chybou pohoriek, ale počas zimnej turistiky mi už po hodine začnú dosť nasávať vodu.
(vystriekal som do nich min. 400ml tarrago nano protector+nanesený nano cream a nič. neviem no.)
na druhej strane,keď som ich "testoval" v Slovensko Raji, tak som v nich behal 2 dni po potoku a nepremokli a ani nenavlhli. Možno im len sňah nerobí dobre. Alebo som manták.

no ak to zhrniem, tak mimo tej nahovno podrážky sú to super pohodlné B pohorky. možno by som mal na ferraty používať iné a hotovo.
RobertKubizna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát črc 11, 2014 22:16

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pát led 6, 2017 16:42

RobertKubizna píše:prvýkrát mi po cca 300km praskla, z Alpsportu mi to poslali do Asola a ten to poslal do Itálie, kde vymenili podrážku+obsázky na oboch botkách a celé mi ich zreparovali (600kč!).

Tomu nejak nerozumim. Zarucni oprava by mela byt zadarmo, ne? Jestli zarucni nebyla a nenachodis 300 km ani za dva roky, tak mi unika, k cemu jsou ti takove boty ;-) (to je tak dvoumesicni davka)

No a jestli po 500 km odchazi druha podrazka, tak bych je venoval bezomovcum a koupil si neco pouzitelneho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » pát led 6, 2017 17:32

RobertKubizna píše:Ďalej mi na nich vadí to, že ich nedokážem poriadne naimpregnovať...buď je to teda mnou, alebo chybou pohoriek, ale počas zimnej turistiky mi už po hodine začnú dosť nasávať vodu.

sníh a mokrá tráva ti s kůže ošoupe impregnaci, a obzvlášť když je to nubuk kůže, ta pak nasává jako houba, tohle o trochu lépe zvládá Limmer boot grease, ale taky to nevydrží celé dny chození ve sněhu nebo v trávě, na tohle je nejlepší zatavit teplem do hloubky včelí vosk, ale u tohohle je problém s tím, že ztratíš prodyšnost kůže, a pak taky se přes vosk do kůže už těžko dostává kondicionér, takže časem hrozí praskání kůže, na tohle je lepší Meindl Sport Wax než Atsko Sno-Seal, je v tom méně včelího vosku, ale zato je tam víc kondicionéru
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod RobertKubizna » pát led 6, 2017 17:59

mike píše:Tomu nejak nerozumim. Zarucni oprava by mela byt zadarmo, ne? Jestli zarucni nebyla a nenachodis 300 km ani za dva roky, tak mi unika, k cemu jsou ti takove boty ;-) (to je tak dvoumesicni davka)

No a jestli po 500 km odchazi druha podrazka, tak bych je venoval bezomovcum a koupil si neco pouzitelneho.

výsledok reklamácie bol, že som to niekde narezal, čo som nedokázal potvrdiť ani vyvrátiť. druhá podrážka je zničená po +-200km. je to fakt naprd.
a btw. je nejaké pravidlo, že keď už mám B pohorky, tak s nimi musím behať aspoň 100km mesačne? :) čo ak skrátka nemám čas a idem niekam 2-3x za rok, kedy prejdem 100km za trip ;)

fps, dík, skúsim ten Limmer. viem,že tráva je peklo, tam mi do hodky premoklo úplne všetko, ale skrátka podivné je,že kamoš má nejaký model od Planika, neimpregnoval to snáď nikdy a on s tou kožou taký problém nemá. uvidím ako sa s tým popasujem túto zimu.
RobertKubizna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát črc 11, 2014 22:16

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pát led 6, 2017 18:05

Pravidlo neni, ale 200 - 300 km je tak na rozchozeni bot ;-) Plus to, ze po 6 - 10 letech se podrazka samovolne rozpadne, takze je lepsi ji ochodit driv. Ale samozrejme kazdeho vec :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » sob led 7, 2017 11:27

RobertKubizna píše:kamoš má nejaký model od Planika, neimpregnoval to snáď nikdy a on s tou kožou taký problém nemá

tak to jsou z kvalitnější kůže než je nubuk
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » sob led 7, 2017 12:16

RobertKubizna píše:výsledok reklamácie bol, že som to niekde narezal, čo som nedokázal potvrdiť ani vyvrátiť. druhá podrážka je zničená po +-200km. je to fakt naprd.
ehm, pokud bys to "niekde narezal", by bylo docela videt, to je dost rozdilne nez "samovolne" prasknuti podrazky. Mimochodem, kdyby nemeli maslo na hlave, tak Ti to za 600Kc nikde nevymeni... Zvykej si na to, ze pokud jsi v pravu, nesmis si nechat nadelat na hlavu. Mnoho prodejcu/dovozcu/vyrobcu se snazi rekkamace rychle odlifrovat, ze za to muze uzivatel a vetsina z uzivatelu se skripenim zubu nad tym mavne rukou. Trocha je treba zi za tou reklamaci jit - ale zduraznuji, pokud jsi v pravu. S velkou pravdepodobnosti by stacilo, kdybys jim prvotni vyrizeni reklamace vratil s pruvodnym dopisem, kde bys trochu vysvetlil, ze to neni rozrezani ale prasklina. Ale nevidel jsem to, takze na dalku nemohu posoudit.
Na druhe strane pises o pouzivani bot v terenu, na ktery nejsou urcene. D feraty a pripadne horsi, sutovy B/C teren pro tuto podrazku muze byt opravdu konecna, je to orece jen (spise slabsi, smerem k A/B) B bota. A to se potom nemuzes divit, ze z nej odpadly kousky mekci gumy. To na reklamaci neni, je to o nevhodnosti pouzivani.
K problemum s impregnaci jen jedna pripominka. Pokud se brodis v snehu, ten na bote zustava, tak musis pocitat s tim, ze se Ti vevnitr bude srazet pot, protoze se nema jak odparovat ven, obzvlaste, pokud pouzivas ponozky, ktere nenapomahaji vyuzivani kominoveho efektu. Proti tomuto nepomuze vubec zadna impregnace, toto je prirozeny jev. Takze pokud jsi nasavanim myslel, ze jsi mek vevnitr vhko nebo az mokro, tak to nejspise bylo timto.
Samozrejme, k tomu jeste pripocti, o napsal fps. I kdyz me muj zpusob impregnace sprejem dost dlouho vydrzela, ale zda se mi, ze soucasny posun k ruznym nano vecem mi tuto dobu o dost zkracuje :twisted: .
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod LukasHE » čtv led 26, 2017 21:41

Původně jsem chtěl kupovat celokožený pohorky, ale asi neexistuje kombinace, co by splňovala to, co bych chtěl a dal se vyzkoušet v ČR. Tak asi upustim od "boty na desítky let" a přejdu na "spotřební" jako do teď :-) Každopádně i tak bych rád něco ze slušené kůže, co vydrží i poté, co GTX přestane fungovat. Při snaze najít něco, co nebude nubuk sem narazil na http://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/10 ... -gtx-61030 , kde uvádějí ful-grain - máte někdo nějaké zkušenosti? Vyhledávání na fóru mi nic nehodilo.
LukasHE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 18, 2017 10:49

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod nebulus » pát led 27, 2017 7:05

nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod LukasHE » pát led 27, 2017 10:01

Díky, mrknu na ně - popravdě sem na Asolo trochu zanevřel poté, co se mi od nich za 2 roky rozpadly nízké boty a za necelé tři mi začalo téct do vysokých (mix kůže/hadráky s GTX).

Jinak se značkou Scarpa Delta nějaké zkušenosti jsou? Nic jsem tady nenašel...
LukasHE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 18, 2017 10:49

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pát led 27, 2017 10:26

K tem Asolam - ten prvni link je (pravdepodobne) na nastupce PowerMatic200. Ty boty vypadali velice dobre. Ja jsem mel a syn jeste ma (i kdyz uz nepouziva) PowerMatic100, ktere bylo z Perwanger kuze a mirnou "obsazkou" na spici ale jinak na stejnem zaklade/podrazce a vnitrku a mohu rict, ze pohodlneji nez v nich se mi nechodilo v zadnych botech. A synovi taky vydrzely kilometrazne dlouhu, pricemz je pouzival i na znacne vyssi kategorie terenu nez na co byly urcene. Ale musim taky upozornit, ze je treba dobre zkouset, jestli sedi dobre nejenom bota ale i snerovani! Pokud ano, je to skvela bota, pokud ne, tak je to na hrani se se snerovanim nebo vlozkama, resp. boj s rozedrenou patou - radeji bych v tom pripade volil jine boty.

A jeste jedna poznamka - kdy zchces poradnou kuzi, nekoukej se jen po "Full grain", mrkni se i na "Perwanger". To je taky "plna kuze" jen je zpracovana trochu jinak nez Full grain a je od vyrobce kuze skvele a dlouhodobe impregnovana proti nasakovani vody. Co se tyce vydrze a odolnosti, je rovnocenna s Full grain.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Boty