jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod sobb » pát říj 28, 2016 21:57

to Asolo byl kondicionér ve spreji
ale jinak je mi to fuk, stačí, když bude dobře fungovat :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod vonkreuz » pát říj 28, 2016 21:57

Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » pát říj 28, 2016 22:02

vonkreuz píše:Ono lepší TOKO jsem poslední 2 roky k plné spokojenosti používal na LaS Nepal EVO GTX.

Ty jsou z Perwanger kuze a moc nepotrebuji. Zlute Toko jsou zkousel na Alasky, dve baleni, a zrovna moc spokojen jsem nebyl. Posledni verze Grangers je vyrazne lepsi.

vonkreuz píše:Protože Grangers´s se podepsali pod pakt "Blue design", že budou vyvíjet prostředky s nižším impaktem na matičku Zemi. A verze s koncionérem nebyla asi dost ekologická.

Pockat. Bluesign prece byla predchozi verze. Bile mleko rozpustne vodou, ktere se nevsakovalo do kuze a vubec nefungovalo. Aktualni verze je zase uhlovodikova, smrdi a funguje. Akorat tam chybi ten kondicioner. Sice nevim, jaky tam byl predtim, ale tipuju, ze je to nejmin neekologicka slozka. Oni ale menili recepturu uz driv, sami od sebe, nejlepsi verze byla v cernozlutem obalu asi tak pred 10 lety, pak uz to slo z kopce.

Schvalne jsem se byl kouknout a na obalu nic o Bluesign neni. Zato jsou tam varovne znacky s ohnem a vykricnikem, tak to ma byt :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » pát říj 28, 2016 22:03

@sobb: Limmer. Jako kondicioner je skvely, akorat po nem kuze ztmavne, ale neni to trvale, casem se osoupe. Z uplne tvrde kuze po pokusech s predchozi vezi Grangers mi udelal normalni boty, krasne zmekla.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod vonkreuz » pát říj 28, 2016 22:26

@ Mike - máš SZ.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod sobb » sob říj 29, 2016 20:11

ale Limmer i Toko, které odkazoval vK jsou zároveň i impregnací, nebo ne?
já bych raději čistě kondicionér, jestli tedy někdo něco ve funkční kvalitě nabízí
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » sob říj 29, 2016 23:51

Jsou. Proc ti vadi impregnace?

Mohla bys zkusit cisty lanolin, ale velice opatrne, aby kuze nezmekla moc.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » ned říj 30, 2016 15:12

vonkreuz píše:Vodička s hubkou je tohle TOKO:
http://toko.ch/en/products/care-line/sh ... t-silicone
Bohuzel, jako kondicioner na GTX boty je nevhodny - kvuli silikonu, ucpava pory GTX.

Po pravde receno, momentalne asi zadny outdoorovy vyrobca osetrujicich vyrobku na boty nenabizi samotny kondicioner a vetsina uz ani impregnaci s kondicionerem :evil:. Posledni samostatny kondicioner byl od Asola (ten co predtim dodaval i Grangers), byval i od Meindla, ale ani jeden uz neni k mani. A bezne dostupny sprej (nebo roztok) obsahujici i kondicioner je snad uz jenom to Toko, s kterym ani ja osobne nejsem moc spokojeny.
U jinych vyrobcu jsem naposled videl u ECCO toto, ale netusim, nakolik je dobry.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » ned říj 30, 2016 23:09

apuka píše:A bezne dostupny sprej (nebo roztok) obsahujici i kondicioner je snad uz jenom to Toko

Porad je jeste od Meindlu, zrovna vcera jsem s nim napoustel boty. Prave kvuli kondicioneru, jako impregnace je aktualni Grangers lepsi. Kuze to uz potrebovala, ale nejsem ji jisty, jestli to bude stacit... mozna to nakonec budu muset maznout Limmerem, ale jeste se mi nechce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » pon říj 31, 2016 8:58

Jo na Meindl jsem nejak pozapomel. Hlavne, ze jej znam, mel jsem a budu znovu pouzivat, az mi dojde Asolo :toimonster:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod sobb » pon říj 31, 2016 11:41

mike píše:Jsou. Proc ti vadi impregnace?

Mohla bys zkusit cisty lanolin, ale velice opatrne, aby kuze nezmekla moc.
ne že by až tolik vadila, ale impregnaci mám, tak se mi to nechtělo plácat všechno dohromady, původní kombinace mi vyhovovala. Ale asi to nakonec tak udělám.
z lanolinu mám trochu strach, přece jen jsou to boty, na kterejch mi ještě docela záleží
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » pon říj 31, 2016 15:39

Co konkretne pouzivas za impregnaci?

V Limmeru je taky lanolin, ale jen cast, takze to neni nebezpecne. Teda, nema se pouzivat na tenkou kuzi, ale ani Alaskam ani Meindl Islandum neublizil. Jestli jde o tve lyzaky, tak bych se nebal.

Kdyz ho nebudes napoustet teplem do hloubky (coz nedelej), tak se casem osoupe a kuzi se vrati puvodni barva. Neni to jako vosk. Pak muzes klidne pouzit jinou impregnaci. Sam mam v planu pozdeji Limmer pouzivat jako kondicioner, vzdycky ho nechat trochu osoupat a pak boty striknout impregnaci od Grangers. Vyzkousene to jeste nemam, doufam, ze to bude fungovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod fps » pon říj 31, 2016 20:18

apuka píše:Osetrovat by se taky mely, ale ne tak dukladne jako kozene.

tak k tomu já nevidím jediný důvod
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » úte lis 1, 2016 12:26

A jak budes resit minimalne to znecisteni, ktere se dostane do materialu, mezi vlakna? To chce obcasne dukladnejsi vycisteni, rekl bych, ze obycejna voda a kartac stacit nebudou. Stejne tak nejenom od blata ale od ruznych chemikalii, co se tam dostanou za chuzi - klidne napr. (snad jen :-)) zvireci moc, sul ), i z potu, oleje z cest, kde jezdi i auta/motorky (v Alpach skoro kazda), atd. Ono se to nezda, ale toto vsechno se tam odstane a casem zacne pekne ucinkovat.
Navic i tem plastakum vodeodpudivost navic neuskodi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod fps » úte lis 1, 2016 19:58

- za 26 měsíců jsem La Sportiva Trango Cube dvakrát namočil do vody s Atsko Sport Wash, nechal několik hodin odmočit, pak vykartáčoval, a nepozoruji na nich že by se něco s nimi dělo, jelikož jsem si je nechal nově podrazit, tak budu moc i nadále zkoušet jejich odolnost svršku
- neznám žádnou impregnaci ve spreji která by odolala mokré trávě nebo rozbředlému sněhu déle než jenom pár minut, pro mně je to zbytečné vyhazování peněz, ale možná bych zkusil nano impregnace? tu jedinou jsem ještě nezkusil, zkoušel jste někdo nano impregnace na hadrové boty? jak to funguje? má cenu to vůbec zkoušet?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » úte lis 1, 2016 20:01

Tece ti do nich? Nasaka latka shora vodu? Jestli ne, tak bych to neresil, jen je obcas umyl tak, jak to delas.

Co vlastne doporucuje vyrobce?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod fps » úte lis 1, 2016 21:55

neteče, a stále skoro nenasákávají vodou, máš pravdu, nebudu to řešit, je to zbytečný, apuka mně jen straší teoretizováním že bych měl La Sportiva Trango Cube něčím impregnovat, ale zajímalo by mně co na ně La Sportiva doporučuje dávat, zda vůbec něco? jak budu mít náladu, tak jim napíši
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » stř lis 2, 2016 7:57

fps píše:apuka mně jen straší teoretizováním že bych měl La Sportiva Trango Cube něčím impregnovat
Psal jsem nekde ze "by se mely" Cuby impregnovat??? Moje jedina veta byla "Navic i tem plastakum vodeodpudivost navic neuskodi.", coz je pravda, viz uz u plastacich spomenute mozne "cvachtani" vody mezi plastem a membranou.
Ale ze by ta veta byla strasenim :(( :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » stř lis 2, 2016 17:57

Myslel jsem, ze u Cubu neni mezi latkou a membranou zadna mezera, tudiz nema co kde cvachtat. V obchode mi to taky tak prislo. Myslel jsem, ze tohle je prave zasadni rozdil proti starsim kombinovanym botam, ktere kvuli tomu nebyly v mokru moc pouzitelne.

BTW, fps ti dal primo tvou citaci, na co reaguje... Pochopil jsem to stejne a zajimalo by mne, jak a proc by se takova bota mela osetrovat a co doporucuje vyrobce. Protoze jsem mel zato, ze dalsi podstatna vyhoda Cubu je v tom, ze se osetrovat nemusi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » stř lis 2, 2016 19:28

Ani v plastacich neni GTX prilepeny na botu, viz popis problemu se sesbiranim se GTX v synovych Cubech, takze "mezera" (asi to neni spravne slovo) tam je.

Nevim, osetrovani neznamena jenom impregnaci (a kondicioner u kozenych botach) ale i cisteni, obcasne i hloubkove prave u bot ze strukturovanych materialu. Navic po intenzivnim pouziti v tezkem terenu (volna sut, skaly - pravda, cesticky fps do toho vetsinou nepatri) se vlakna (nebo "vlakna"?) te textilie moho zacit trocha trpet trepenim a moho zacit jednak vice nabirat vodu (toto asi nebude zasadni) a vice do sebe nabirat ruznou spinu, obzvlaste spomenute "chemicke" znecisteni, i prirodniho puvodu a opravdu si nejsem jisty, ze ani dlouhodobe nebudou tim trpet. Samozrejme hodne zalezi na terenu, kde se pouzivaji.
Bohuzel, Cuby jsem reklamoval v puvodnim baleni, vcetne letacku La Sportivy.

Ted jsem se koukal na stranky LS, jestli tam neni napsane, jak se o Cuby starat - to jsem nenasel, zato jsem nasel zajimavou informaci o Perwanger luzi. Ta se ve vyrobe osetruje silikonem pro impregnaci - asi proto je tak dobra a drzi tak dlouho.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod vonkreuz » ned lis 6, 2016 11:48

apuka píše:Po pravde receno, momentalne asi zadny outdoorovy vyrobca osetrujicich vyrobku na boty nenabizi samotny kondicioner a vetsina uz ani impregnaci s kondicionerem :evil:. Posledni samostatny kondicioner byl od Asola (ten co predtim dodaval i Grangers), byval i od Meindla, ale ani jeden uz neni k mani. A bezne dostupny sprej (nebo roztok) obsahujici i kondicioner je snad uz jenom to Toko, s kterym ani ja osobne nejsem moc spokojeny.
U jinych vyrobcu jsem naposled videl u ECCO toto, ale netusim, nakolik je dobry.

A co Fabsil FootwerProofer?
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » ned lis 6, 2016 13:40

V prvni rade tam pisou,ze je docasne ne dostupny. Jinak to je taky jen impregnace s kondicionerem, obsahuje sikicon, tudiz neni vhodny na GTX.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod sobb » pon lis 7, 2016 11:05

mike píše:Co konkretne pouzivas za impregnaci?

V Limmeru je taky lanolin, ale jen cast, takze to neni nebezpecne. Teda, nema se pouzivat na tenkou kuzi, ale ani Alaskam ani Meindl Islandum neublizil. Jestli jde o tve lyzaky, tak bych se nebal.
pořád mám ještě zbytek Asolo/Grangers a plánuji poté koupit ten nový československý Grangers

jo, je to na naše "sváteční" tvrdé botky

pořídím tedy buď ten Meindl nebo se kouknu po Limmerovi
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod Trekshopcz » pon lis 7, 2016 12:22

Já jedině sprej Atsko Silicone Water Guard. Nemění barvu obuvi, po zaschnutí nesmrdí. Což se nedá říci o aplikaci :-) Funguje spolehlivě a na rozdíl od vosku jí můžete použít i na oblečení :-)
Váš dodavatel outdoorového vybavení - http://www.trekshop.cz
Uživatelský avatar
Trekshopcz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned lis 1, 2015 21:45

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » pon lis 7, 2016 18:52

Zase a znovu - obsahuji silikon, tudiz nejsou vhodne na Gtx obuv.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Jak naimpregnovat Scarpa Kailash?

Příspěvekod davidma » pon lis 21, 2016 16:43

Dobrý den,

koupil jsem si Scarpa Kailash. Jedná se o tyto trekovky:

http://www.alpsport.cz/App_Firma/Data/Products/0100000000021343_1_Kailash%2067052%20Shark%20Lake%20Blue_jpg_635691270240000000.jpg

Co jsem se dočetl na ofic. stránkách výrobce tak by měly mít semišový povrch. No a knim jsem si zakoupil impregnaci Nikwax na nubukovou a semišovou obuv společně s čistícím gelem na obuv:

http://www.nikwax.com/cmsdata/Products/image2_99_127_en-us.jpg

Nevím si ale rady jak boty správně naimpregnovat. Přímo na impregnaci je napsané, že se to má nanášet na mokrou obuv, ale na internetu jsem se zase dočetl, že se to má dělat za sucha, tak jsem ztoho trochu blbec. Boty jsou nové takže umývat tím šamponem není potřeba. Mám teda boty uplně promočit aby byly totálně mokré a pak to naimpregnovat a nechat vyschnout nebo to tam nanést za sucha? Jinak impregnace má houbičkový aplikátor, vypadá to nějak takto: https://nikwax.files.wordpress.com/2011/11/fcg.jpg. Byl bych moc rád kdyby mě někdo poradil kdo stím má zkušenosti. nerad bych si boty zničil hned ze startu, díky :)
davidma
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon lis 21, 2016 16:35

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod nebulus » úte lis 22, 2016 7:04

Ono ľahko zistíš že za sucha ten Nixwax ťažko nanesieš :D
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » úte lis 22, 2016 9:17

@davidma: Nemusis ty boty promocit. Staci si vzit kartac nebo houbu a ve vode mokrym kartacem/houbou ji trochu "prodrhnout". Kuze tak bude vlhka.

I kdyz si nekteri zde s tim nesouhlasi, moje zkusenosti veli, ze pokud napimpregnujes vlhkou kuzi, impregnacni prostredek se dostane hloubeji do kuze a vydrzi delsi dobu. A to vcetne spreju na bazi Fluorkarbonu. Na druhe strane, zrovna o impregnaci Nikwaxu se tady psalo jako o placebu - ze by prave kvuli nanaseni za sucha???? (To jsou ale jenom me speulace, ja jsem ten prostredek nikdy nepouzil.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod fps » úte lis 22, 2016 10:08

kdysi jsem nanášel tento Nikwax i na mokrou kůži, ale bylo to to samé jako když jsem to dával na suchou kůže, a v reálu funguje jen pár minut, používat Nikwax je zbytečná práce a zbytečné vyhazování peněz, se mi několik jich váli doma, jsem je dostal k botám Dallapè Cevedale a Dallapè Marmolada
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod fps » úte lis 22, 2016 10:54

Playbag vosk na kůži, koukněte na video, narazil jsem na to když jsem koukl na prodej bot Playbot Kotaar
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Boty

cron