zimní kožené kontníčkové boty - město/lehounký trek

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

zimní kožené kontníčkové boty - město/lehounký trek

Příspěvekod Greeen_day » stř říj 12, 2016 20:28

Nazdárek pánové,

hledám boty, které jsem původně chtěl řešit spíše přes modní značky, ale nakonec možná přeci jen dokáži najít vhodný kompromis mezi civilním atraktivním designem, kvalitním provedením a lehkou přidanou funkčností. Zalíbily se mi boty viz. odkaz níže, ale co jsem četl recenze, tak dost lidí nadává na nekvalitní švy, nespokojenost s provedením, kdy je půl boty šitá a druhá lepená. A právě u lepení části je údajně problém s praskáním gumy. Máte někdo s těmito botkami zkušenosti ? Případně dokážete doporučit nějakou alternativu ? Zima, město, procházky, déšť, design.....

http://www.hudy.cz/obuv_mestska_panska/sorel-ankeny-mid-hiker-men,100031406-tobacco-256.html
Naposledy upravil Greeen_day dne čtv říj 13, 2016 7:52, celkově upraveno 1
Make,trade,fair ..... Join the Big Noise
http://www.oxfam.org/en/grow
Uživatelský avatar
Greeen_day
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: pon kvě 21, 2007 15:11
Bydliště: Rakovnicko

Re: zimní kontníčkové boty - město/lehounký trek

Příspěvekod pavproch » čtv říj 13, 2016 6:23

mám jakési zimní kotníčkové Adidasy a na zimní chození přes les/pole do práce sou relativně OK...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28356
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: zimní kožené kontníčkové boty - město/lehounký trek

Příspěvekod Greeen_day » čtv říj 13, 2016 8:20

hele, dříve jsem na "Ády" také koukal, že dělají kotníčkové GTXa a dokonce jednu dobu zkoušeli i kožené, ale ted jsem narazil jen na látkáče a civilně tedy moc nevypadají, když to srovnáš s těma Sorelkama, které se mi zalíbily.
Spíše mě zajímá, jestli najdu něco podobného a hlavně bych nejvíce uvítal, kdyby mi někdo pochválil Sorelky s tvrzením, že má s nimi dobré zkušenosti :) Protože ty mně padly opravdu do oka...
Make,trade,fair ..... Join the Big Noise
http://www.oxfam.org/en/grow
Uživatelský avatar
Greeen_day
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: pon kvě 21, 2007 15:11
Bydliště: Rakovnicko

Re: zimní kožené kontníčkové boty - město/lehounký trek

Příspěvekod apuka » čtv říj 13, 2016 9:45

Nechci Ti dotoho moc mluvit, ale za ty Sorrely dat skoro 4000 mi prijde ponekud ujete. Alespon podle popisu absolutne nic nenabizeji, co by ospravedlnilo tu cenu a ani az tak uplne civilne kvuli tem "okopavacim gumam" nevypadaji. V zime v desti, brecce Ti asi budou za chvili docela houby platne.
Pokud chces civilne vypadajici kozene boty, tak se projdi po par obchodech s botama, ted nemyslim outdoorovych, ani to nemusi byt Bata, Deichmann a pod. Najdes tam vetsi vyber na urovni min. tech Sorrelu. Osobne v rodine mame ale zkusenosti pouze s Ecco (nizkyma) - ale ty doporucovat mohu, pokud dobre padnou na nohu, maji dokonce i z jaci kuze, provedeni kvalitni, boty phodlne a docela dobre se drzi. Jsou nekde jinde nez "bezne" z velkoprodejen.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16637
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: zimní kožené kontníčkové boty - město/lehounký trek

Příspěvekod fps » čtv říj 13, 2016 19:15

o Sorel Ankeny Mid Hiker Men jsem taky kdysi uvažoval, tedy jen dokud jsem nezjisti že jsou Made In China, za ty peníze koupíš lepší, třeba Scarpa Mojito Mid nebo Asolo Triumph GV MM
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: zimní kožené kontníčkové boty - město/lehounký trek

Příspěvekod Greeen_day » pát říj 14, 2016 8:16

hehe, budu reagovat na oba. Ono jsem původně právě začal modníma značkama: Bata, Clarks, Ecco atd. ,ale nemohl jsem najít ty správné kožené "kozačky" s relativně úzkou špičkou, obecně se slušným vzhledem. Uplně nenavidím takové ty bambule na špičce boty, kdy si připadám jako šáša Krusty nebo pankáč co utekl z koncertu. Proto jsem si říkal, sakra, vždyt přece i outdoorové značky musí dělat kousky, které budou na pomezí městské boty, trekovky, ideálně kožené a lehce minimalistické. Potom jsem při procházení nového katalogu Hudy narazil na Sorelky, které "vizuelně" vypadají dobře a to i přes gumové doplňky. Na druhou stranu recenze mě dost rozhodily a pokud se vyrábějí v Číně, co vlastně ne :), tak se není čemu divit. :(
Asola jsou zajímavé, ale také to není úplně vzhledově to co hledám a Scarpy mojita mám. Nízkou verzi, jsou super, ale teda ta údržba je pěkně na"hovno", nicméně boty mám velice rád.
Ještě koukám znovu na různé módní odvozeniny, ale jak pánové uvádíte vysoké ceny u Sorelek, tak se celokožené boty se slušnou podrážkou stejně pohybují kolem 3K. Levněji pak najdu polské CCC, ale i přes kožený svršek, které přes dobrou údržbu vydrží, tak podrážky jsou papírové :(. Nebýt šikovného ševce v okolí, tak po jedné sezoně leží v koši, což je patrně záměr výrobce.. :)
Make,trade,fair ..... Join the Big Noise
http://www.oxfam.org/en/grow
Uživatelský avatar
Greeen_day
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: pon kvě 21, 2007 15:11
Bydliště: Rakovnicko

Re: zimní kožené kontníčkové boty - město/lehounký trek

Příspěvekod apuka » pát říj 14, 2016 9:13

Nerikej mi, ze si napr. tady neco nenajdes :-). jediny "maly" problem je, ze musis najit prodejnu, kde vybrany model mit budou, resp. kde Ti jej alespon (nezavazne) objednaji. Bohuzel, u Ecco mam zkusenost z OV, ze v tech dvou prodejnach, co tady maji (resp. co znam), maji hodne odlisnou nabidku, rekl bych, ze obcas prunik modelu nabizenych v obou prodejnach je docela mizivy, blizici se k nule.

Jeste poznamka, ze ceny modelu neznam. A ja jsem nemyslel v puvodnim prispevku prodejny Bata, Deichmann, Stival, CCC a pod. Nevim, odkud jsi, kam chodis, ale urcite najdes nekde prodejnu ponekud lepsich bot.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16637
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: zimní kožené kontníčkové boty - město/lehounký trek

Příspěvekod Greeen_day » pon říj 17, 2016 8:41

Ale to víš, že bych si vybral, stejně tak u Clarks, které mají za mě snad nejlepší podrážku z konfekční obuvi :) Ale jak sám píšeš, tak je skoro nemožné si je osobně vyzkoušet. To se týká především lepších značek, které nemají u nás takové zastoupení, jako lowcoast a středně velké řetězce (CCC a spol.), a když už najdu obchod, tak je tam portfolio produktů pěkně omezené. I proto jsem si říkal, že zkusím nějaké hezké celokožené botky od outdoorové značky, která by mohla dělat boty městského vzhledu. Zatím jsem našel něco na webových obchodech (eobuv, zoot atd.), ale bota se prostě musí vyzkoušt a přesto, že obchody nabízejí zdarma výměnu za jiný kus, tak na tohle "obesílání" nemám moc nervy :)
Outdoorovou alternativu jsem chtěl jen zkusit, protože ted mi příjde, že obhlížím téměř vše. Každopádně díky za odpovědi. Pokud by jste měli nějaké konkrétní tipy, tak klidně sem s odkazy ;-)
Make,trade,fair ..... Join the Big Noise
http://www.oxfam.org/en/grow
Uživatelský avatar
Greeen_day
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: pon kvě 21, 2007 15:11
Bydliště: Rakovnicko

Re: zimní kožené kontníčkové boty - město/lehounký trek

Příspěvekod Will » sob říj 22, 2016 21:41

Zdravím mám dotaz, nemá někdo zušenost s SALEWA MS SNOW TRAINER INS.GTX ?
http://www.rockpoint.cz/boty-salewa-ms-snow-trainer-ins-gtx-man/pSAL12040024-2/

Až na ty švy vypadají docela solidně, co si o nich myslíte?

Určení zimní Beskydy,Tatry.
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41


Zpět na Boty