Výběr bot Adidas AX2 MID GTX nebo Salomon X ULTRA MID 2 GTX?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Výběr bot Adidas AX2 MID GTX nebo Salomon X ULTRA MID 2 GTX?

Příspěvekod Petr10 » úte čer 28, 2016 13:33

Ahoj,

hledám boty na turistiku a rozhoduji se mezi Adidas AX2 MID GTX (2.000,-) a
Salomon X ULTRA MID 2 GTX (3.000,- Kč).
Jsou např. tady
- http://www.sportisimo.cz/adidas/ax2-mid-gtx/56831/
- http://www.sportisimo.cz/salomon/x-ultr ... tx/122469/

Prosím, má někdo zkušenost?
Uměl by někdo v rozhodnutí poradit?

(Jsem nováček, nedokáži posoudit, zda něco znamená, že Salomon X ULTRA MID 2 GTX obsadily 2. místo v novém testu na Salomon https://www.dtest.cz/clanek-5101/test-t ... h-bot-2016. (Adidas AX2 MID GTX tam testovány nebyly.)

Oboje jsou GTX. Ale SVRŠEK je popisovaný rozdílně:
- Adidas: textilie, syntetika
- Salomon: voděodolná textilie, kůže potažená polyuretanem

Asi tedy budou ty Salomony lepší do vody (?), ale budou ty Salomony při letní turistice vůbec dýchat a nebudu mít problém s pocením nohou?

Děkuji předem za každý názor/ radu.
Petr
Petr10
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte čer 28, 2016 12:56

Re: Výběr bot Adidas AX2 MID GTX nebo Salomon X ULTRA MID 2

Příspěvekod apuka » stř čer 29, 2016 7:18

Rekl bych, ze zadne boty s GTX do vody moc vhodne nejsou :wink:.
Ja mam AX2 nizke, do deste a vlhkeho prostredi v pohode. Jen maji jeden (pro mne docela neprijemny) problem - v jedne bote se vlozka neustale schazi k pate a trocha do boku, takze vepredu je centimetrova dira a pata kazdym krokem "chodi" na vlozce, navic mirne do nej tlacvi zvyseny vytlaceny okraj vlozky. Zkousel jsem dalsi 4 vlozky z jinych bot a delalo to naprosto se vsema s rozdilem v case chuze za kterou se to stane od par vterin do pul minuty. I s pevnyma vlozkama z pohorek. Kolega ma taky stejne boty a vlozky se mu taky shrnuji, ale o neco min.
Jeste bych ale pripomenul, ze ja mam velikost 11,5, kolega 12,5 a uvedena vlastnost muze byt problem tech nejvetsich cisel. Ale radeji pri zkouseni si to po vyzuti zkus, kde jsou vlozky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr bot Adidas AX2 MID GTX nebo Salomon X ULTRA MID 2

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 29, 2016 7:26

ja mela u jednech bot podobnej problem a oboustrana lepici paska ho krasne vyresila... ale chapu, ze to nastve.

jinak ja bych vybrala proste ty, co mi dobre sedi, prijdou mi typove jako dost podobny boty (a obe maji gtx takze v obou bude u potivejsiho jedince vetsi problem s odvodem potu, coz ale vyresi vhodny ponozky)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9390
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr bot Adidas AX2 MID GTX nebo Salomon X ULTRA MID 2

Příspěvekod Paleccc » stř čer 29, 2016 9:21

Ja mam dva pary AX2, jeden s goracom a jeden par bez... Jedny s gore ma aj priatelka. Zatial spokojnost so vsetkymi. Boty drzia uz dva roky a vyzeraju takmer ako nove... Je vsak pravda, ze jeden par pouzivam od jesene do jary a jeden par mam na leto - okrem ineho aj na behanie a ine sporty... Ak ti tie boty sedia, urcite nimi nic nepokazis. Priatelka v nich dokonca presla hreben Nizkych Tatier v jesennom pocasi pomerne na tazko a boty chvalila.
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Výběr bot Adidas AX2 MID GTX nebo Salomon X ULTRA MID 2

Příspěvekod apuka » stř čer 29, 2016 11:35

Mawenzi píše:ja mela u jednech bot podobnej problem a oboustrana lepici paska ho krasne vyresila... ale chapu, ze to nastve.
Jenze ja chci mit vybiratelne vlozky, uz jen kvuli lepsimu suseni, resp. odvetrani/odsmradeni bot.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr bot Adidas AX2 MID GTX nebo Salomon X ULTRA MID 2

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 29, 2016 11:37

me to taky slo odlepovat a casem sem jen vymenila oboustranku za nejakou cerstvejsi, kdyz ta stara uz byla jeta... definitivne si znicit moznost vyndavani vlozek se mi taky nechtelo
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9390
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37


Zpět na Boty