Vyber bot kategorie B/C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pon úno 8, 2016 8:36

To rozhodne neni zpusobeno skrtnutim o kamen a pod. Spise to vypada, ze je tam hodne vysusena kuze - ted nemyslim neosetrena pred pouzitim ale spise boty nekde dlouho lezely, byly spatne skladovane, pouzita nekvalitni kuze. Toto se za dva-tri mesice nestane, muselo to byt ve spatnem stavu uz pri koupi. Neco podobneho jsem parkrat zazil s botama, ktere jsem mel dobrych par let odlozene bez osetreni a nepouzite a potom jsem si je vzal na zkousku.
Soudim to vsak jen podle fotek... Pokud si nejsi jisty, tak jeste muzes poslat fotky soudnemu znalci jen s dotazem, jestli je to "opotrebeni" adekvatni stari a pouziti (napr. do Zlina tady najdes nekde odkaz na nekoho). Ale kazdopadne bych reklamaci neodkladal, protoze cim pozdeji ji podas, tim vice bezi cas a mas delsi dobu pouziti...
Ale s vyrizovanim reklamace v HUDY v Blave jsem skepticky - je to jiny stat, jiny obc. zakonik. Ale pokud bys prejel pres hranice, tak v nejblizsim HUDY (napr. Brno) by to uz vzit museli.

Edit: jeste by se mohlo stat, ze tam ucinkovala nejaka chemikalie pri vyrobe a kuzi neocistili dobre, resp. neosetrili. Ale to je stejna situace.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Paleccc » pon úno 8, 2016 13:48

Praveze som si isty, ze som neskrtol ani kamen ani nejaky kmen kosodreviny a pod... Macka tam na boku nepresahuje. - nedotyka sa koze na tom mieste. Som si takmer na 100 percent isty, ze to sposobil iba sneh. Tym ako som sa zabaral. A tie kusky ladu a stvrdnuteho snehu sa suchali o kraje topanky. Kamen alebo nejaky koren by som tazko suchol na hentakom mieste... No a prave to ma hneva, ze ako sa moze ta koza az takto poskodit po strete s obycajnym snehom?! Ved ta koza by mala volaco vydrzat... Mam chut to dat reklamovat, ale bojim sa, ze to bude zbytocne... Predsa len vytvorilo sa to pouzivanim - avsak asi by som argumentoval, ze je to neprimerane opotrebenie ktore vzniklo iba na jednom mieste (jednej boty)...
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pon úno 8, 2016 14:45

Podivej, podle te detailni fotky tam nejsou absolutne zadne stopy po mechanickem poskozovani (souchani/sktnuti o nece). Kdyby se to stalo, budes tam mit v te kuzi stopy - skrabance, ryhy, atd. Ale ze by to doslova vydrolovalo/vytrhavalo kusy povrchu kuze jen na nekterych mistech??? To snad nebude tvrdit nikdo (ehm, krome nekterych prodavacu nekterych obchodu ](*,) ). Normalne to reklamuj, napis tam kolik maji boty nachozene, v jakem terenu, za jakych podminek, jak si je osetroval a ze obe boty byly pouzite za naprosto stejnych podminek, proto to poskozeni pouze na jedne bote, pricemz druha je naprosto bez znamek poskozeni nemuze byt mechanicke, zpusobene Tebou. Pokud mas nekde v okoli normalniho sevce (ne ty vseumely - orpava bot, klicova sluzba, ... - v obchodnich centrech), zajdi se ho i s botama zeptat, jestli se mu to zda normalni pri tom pouziti a jeho vyjadreni tam taky spomen. A toto vsechno nech napsat do reklamacniho protokolu - na to mas pravo. Nebo jeste lepe, napis to na pocitaci, vytiskni a nech to prilozit k reklamaci s odkazem na pruvodni dopis do rekl. protokolu (a kopii si radeji nech potvrdit v obchode s kopii protokolu). A jak jsem psal, zkus poslat ty fotky a popis pouziti nekteremu soudnimu znalci, jestli se mu podle fotek zda, ze je to "bezne opotrebeni" nebo ze ma smysl jit do sporu s prodejcem, kdyby reklamaci zamitl - ale reklamuj to nezavisle na tom, necekej na jeho odpoved, jen kdyby nahodou uz prisla a byla pro Tebe vhodna, tak to v protokolu/dopise spomen.
V prvnim pololeti nejsi Ty ten, kdo ma dokazovat, ze to nebyla vyrobni vada ale prodejce, ze to NEBYLA ale zpusobil jsi to Ty.
Pokud by Ti reklamaci zamitli, tak pri prevzeti dopis do protokolu, ktery budes podepisovat, ze ji budes dal resit pres soudniho znalce.
Jeste Te upozornim, ze takto poskozena kuze se bude s velkou pravdepodobnosti dale poskozovat/drolit, nezavisle na zpusobu vyuziti (krome ulozeni v regalu). Pokud ta bota je vyrobena z poskozene kuze nebo se prilis vysusila pred koupi, tak muzes nejakym mazanim o neco malo oddalit jeji smrt, ale dlouho to trvat nebude. I proto reklamuj co nejdrive.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Paleccc » pon úno 8, 2016 17:34

Vdaka za rady, pojdem to teda reklamovat. Zistil som, ze mozem aj v Bratislave, tak tam pojdem tento tyzden a potom budem informovat co som dosiahol. Vdaka este raz :wink:
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Paleccc » ned bře 6, 2016 19:55

Vysledok je taky, ze mi reklamaciu zamietli. Zatial som si vsak boty nebol vyzdvihnut, tak neviem s akym odovodnenim... Keby to niekoho zaujimalo, tak to mozem neskor dopisat. Co sa tyka tych topanok (Lowa Tibet), tak som dost sklamany... Po cca 130 - 150 km vyzeraju akoby som ich pouzival dva roky... Kozi nedavam dlhu zivotnost, aj ked dufam, ze este milo prekvapia... Co sa tyka pohodlia a nepremokavosti, tak su OK. Aj ked po celodennej ture v mokrejsom snehu boli navlhnute po bokoch a nevysusili sa ani cez noc na chate.... Uvazujem, ze ich budem mat na jar/leto/jesen a na zimu si kupim nieco "poriadne".... Pod tym pojmom si predstavujem la sportivy trango (napr. cube alebo alp....) alebo garmont pinnacle ci nieco podobne... Keby som vsak na zaciatku tusil, ze budem riesit taketo srandy, tak by som si hned kupil plastaky alebo aspon nieco z kvalitnejsej koze, ktora je odolnejsia... Aj preto teraz kazdemu, kto ma priemerne naroky na turisticku topanku kategorie B/C NEODPORUCAM BOTY Z NUBUKU!!! A po tejto skusenosti uz jednoducho topankam z nubuku neverim. Len skoda, ze som sa musel ponaucit na vlastnej chybe a hlavne vlastnych financiach :D Keby tie boty stali 120 eur, tak nepoviem ani slovo... Ale s tou ich cenovkou som ocakaval produkt na vyssej urovni...
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Paleccc » ned bře 6, 2016 20:28

Este ma napadlo, ze ked som sem pisal prvy prispevok v suvislosti s tymi botami, tak som si nevsimol, ze reklamacie sa riesia v inom vlakne... ak je to problem, tak poprosim o presunutie prispevkov do prislusnej temy... vdaka :)
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pon bře 7, 2016 8:04

Kazdopadne napis potom oduvodneni. Bez toho se neda moc radit, co dal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » pon bře 7, 2016 11:37

Paleccc píše:NEODPORUCAM BOTY Z NUBUKU!!!

vítej do klubu, škoda že sis před koupí bot nepřečetl na OF nejenom moje příspěvky o nubuk kůži, ale je fakt že se špatně prokousává těmi skoro všemi doporučeními na boty z nubuk kůže

Paleccc píše:Len skoda, ze som sa musel ponaucit na vlastnej chybe a hlavne vlastnych financiach :D

tak to si na to přišel ještě brzy, já jsem měl Asolo Lhasa, Fitwell Giove, Lowa Tibet Pro, Meindl Island, Meindl Lhasa, Meindl Vakuum, Hanwag Alaska, vše nubuk brak, já jsem si stále naivně myslel že jsem měl jenom smůlu, ale bylo to taky kvůli tomu co se na OF většinou doporučuje za boty, když jsem tady kdysi napsal svoje pochybnosti o kvalitě nubuk kůže, tak jsem byl za vola

Paleccc píše:plastaky

přečti si tohle Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C, je tam víc tipů na nekožené boty, já doporučuji La Sportiva Trango Ice Cube a La Sportiva Trango Cube
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon bře 7, 2016 16:48

Paleccc píše:Aj preto teraz kazdemu, kto ma priemerne naroky na turisticku topanku kategorie B/C NEODPORUCAM BOTY Z NUBUKU!!!

To je dost odvazne doporuceni po jedne a jeste velmi kratke zkusenosti s botama. Fps si to dovolit muze, ten ma zkusenosti dost. Ale jsou i jine. Mam v nubukovych botach odslapano tak tretinu obvodu rovniku a nevidim to tak cerne. Kdybych mel na vyber stejne boty z nubuku a Perwanger kuze, tak neni co resit, ale pokud mam jedny boty z nubuku, ktere mi vyhovuji a jine z lepsi kuze, ktere maji nejake minus (nesedi tak dobre, horsi podrazka apod.), tak nemam problem sahnout znovu po nubuku. Tim chci rict, ze pro mne to neni zasadni kriterium, ale spis male nepodstatne minus.

Ze ti reklamaci zamitnou jsem ti psal uz predtim. Zduvodneni sem samozrejme dej i kdyz je dobre odhadnutelne predem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod dudy » pon bře 7, 2016 16:56

Co sem tak koukal na ty fotky, tak mám pocit, že za chvíli se budou reklamovat boty protože jsou špinavý.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3964
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon bře 7, 2016 17:09

:smt023 lidi uz nevi, co by chteli. Viz borec ve vedlejsim vlakne, ktery chce nizke boty do mesta a na outdoor, ktere by vydrzely 4 - 5 let a chce za ne dat celych 3000 #-o :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod dudy » úte bře 8, 2016 8:34

Hele Palččče, a když to určitě neni mechanický poškození od šutru nebo větve, od čeho je, mezi těmi "vadami kůže", porejpaná ta obsázka?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3964
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Paleccc » úte bře 8, 2016 16:54

Vies co Mike?! Myslim si, ze to doporucenie je uplne OK. Mozno keby to neboli boty "stavane" aj na zimnu turistiku, tak by som nic nepovedal... Ale kupoval som si ich s tym, ze ich budem vyuzivat troj sezonne - na co su aj urcene... A v tom ma sklamali, pretoze po dvoch trekoch v snehu vyzeraju dost biedne (pricom sa o ne fakt staram - Mcnett - revivex, po kazdej ture vycistim, nesusim priamo pri zdroji tepla atd...).

O tom, ze ludia uz nevedia co by chceli, tak nerozumiem tomu preco porovnavas mna s hentym typkom... Ja som sem prisiel skonzultovat to poskodenie a niekto pisal, ze nevyreklamuju, niekto, ze mali by, tak som to aspon skusil...

A Dudy? Ako s prepacenim po tych dvoch prispevkoch som si hned urobil obraz... Keby si si aspon precital co som pisal... Ale vyjadrim sa k veci...

Gumova obsazka je dorypana na uplne inych miestach ako kde je poskodenie koze. Pod tym poskodenym miestom nie je na obsazke ani jeden sram.

K tym fotkam... Mozno aj tam si si zabudol precitat, ze jedna bota je tam nafotena preto, ze je uplne v poriadku - asi ti to uniklo ked pises take kraviny... Ako ti uniklo asi aj to, ze som pisal, ze ta koza je taka odfajcena od snehu. A nie od kamenov alebo konarov... A myslim si, ze koza na botach ktore su urcene aj na zimnu turistiku by mala vydrzat dva treky v snehu bez toho aby v nej boli milimetrove diery...

Dalsia vec... Mozno tu mam len par prispevkov ale rozhodne nie som v turistike zaciatocnik... A to, ze som si urobil na nubukove boty nazor po 150 km je moja vec. Je to len moj nazor, nikomu ho nevnucujem, kazdy sa v konecnom dosledku rozhodne sam za seba.

Tieto Lowy budem dalej pouzivat troj sezonne, ale zimu radsej vynecham - a vtedy verim, ze mam sancu byt s nimi spokojny... Lenze si kvoli tomu budem musiet kupovat dalsie boty na zimu s cim som uz vobec neratal...

Tolko k tomu celemu :wink:
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » úte bře 8, 2016 17:18

Paleccc píše:A to, ze som si urobil na nubukove boty nazor po 150 km je moja vec. Je to len moj nazor, nikomu ho nevnucujem

Nazor samozrejme tvoje vec je, tys to ovsem nepodal jako nazor, ale jako doporuceni. A jeste timhle zpusobem:
Paleccc píše:NEODPORUCAM BOTY Z NUBUKU!!!

To nedela ani fps, ktery tech nubukovych bot vyzkousel hodne a nachodil v nich stokrat vic.

Paleccc píše:Myslim si, ze to doporucenie je uplne OK.

Myslim si opak. I kdybys mel pravdu a kuze byla vadna, pricemz na to zatim nic neukazuje, tak na zaklade zkusenosti s jednim parem nelze delat obecne zavery o vsech botach ze stejneho typu kuze. Protoze muzes mit jen smulu a vyrobni vada nebo spatny material se obcas povede kazdemu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Paleccc » stř bře 9, 2016 20:11

Mas pravdu, mozno som to mohol napisat miernejsie, alebo nie v zmysle doporucenia, ale ajtak si za tym stojim co som napisal. Ajtak si z toho kazdy vezme len to co chce, pricom ma kazdy nejake vlastne skusenosti ku ktorym toto doporucenie moze zvazit. Ja sa nebudem hadat s nikym ci su tie boty z nubuku super alebo nie. Ja mam zlu skusenost a podelil som sa o nu na diskusnom fore. Kazdy si uz zavery moze spravit sam... Aj ked mam dojem, ze tu plati vseobecny nazor, ze ked si za rovnake prachy mozes kupit boty z nubuku, alebo napr. perwanger koze, tak tu 8 z 10 ludi napise, aby si nekupoval nubuk.... Asi aj to o niecom svedci.
P.S.: Ja by som bol len rad, keby som sa mylil a tie boty vydrzali dalsich par rokov odsluzit v podmienkach a terenoch na ktore ich odporuca vyrobca.
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » stř bře 9, 2016 20:25

Paleccc píše:Aj ked mam dojem, ze tu plati vseobecny nazor, ze ked si za rovnake prachy mozes kupit boty z nubuku, alebo napr. perwanger koze, tak tu 8 z 10 ludi napise, aby si nekupoval nubuk.... Asi aj to o niecom svedci.

Samozrejme, spis bych to videl na 10 z 10. Kdyz ti ovsem budou oboje boty stejne sedet, coz je ten problem. Sam bych si rad koupil LaS Karakorum, zvlast kdyz byly ve sleve, ale zkousel jsem je docela dlouho (a dvakrat...) a proste to neni ono. Takze jde o moznosti a priority a tech moznosti na konkretni nohu bohuzel neni dost.

Paleccc píše:Ja by som bol len rad, keby som sa mylil a tie boty vydrzali dalsich par rokov odsluzit v podmienkach a terenoch na ktore ich odporuca vyrobca.

Myslim, ze vydrzi aspon do ochozeni prvni podrazky.

BTW, uz mas to zduvodneni zamitnute reklamace?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » čtv bře 10, 2016 8:24

Paleccc píše:NEODPORUCAM BOTY Z NUBUKU!!!
Ja si taky myslim, ze je to prilis radikalni nazor - a to pisu, jako ten, co reklamoval asi nejvice bot, az na vyjimku vsechno nubukove.
Perwanger nebo Full grain kuze je jasna, jak pise mike - pokud stejne dobre sedi bota, neni o cem premyslet. Ale i z nubuku Ti muze bota vydrzet v pohode i 7-8 let. Sam jsem takove mel, manzelka dokonce dva pary.
Posledni dobou jde kvalita kuze vseobecne dole, mam dokonce dojem, ze nejenom kvuli setreni vyrobcu ale ze se i z osvedcenych zdroju dostava horsi material. U nas je dalsi problem - v obchodech, u dovozce se boty objednavaji ve vetsim mnozstvi, potom lezi dlouhou dobu na skladech, skladuji se ne uplne spravne a kuze se casem vysusi, ponici, co vsak neni jednoduche pri koupi zjistit. Ze svych zkusenosi si myslim, ze u Tebe je presne tento problem - spatna kuze na kusu bot. Sice se mnohym zda, ze nic na vadu neukazuje, nik se ale nezastavi nad tim, ze ty kusy kuze jsou vydrolene, jakoby vytrzene z docela velke hloubky a to bez znaku poskozeni kuze kolem. A kdyby to byla mechanicka zalezitost, tak tam nejake znaky poskozeni - ryhy, smouhy - budou. By me zajimalo, kolik lidi melo takto vydrolenou kuzi z mechanickeho poskozeni bez dalsich znaku kolem. Komu se to zda blbost, at se zepta jakehokoliv odbornika na kuzi nebo obuvnika. Oduvodneni pani odbornice na reseni reklamaci bot z centraly HUDY (pokud tam stale sedi) si dokazu odhadnout, ma to celkem standardne naformulovane :-). Mel jsem jich par.
mike píše:na zaklade zkusenosti s jednim parem nelze delat obecne zavery o vsech botach ze stejneho typu kuze. Protoze muzes mit jen smulu a vyrobni vada nebo spatny material se obcas povede kazdemu.
To pises zrovna Ty? A co Tvoje zkusenosti se jedinymi zimnimi kalhotama s Dermizaxem a Tvoje obecne zavery o vsem obleceni ze stejneho typu membran? :wink: Posledni vlastni vetu bys mohl vytesat do kamene a koukat se na to kazdy den. :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » čtv bře 10, 2016 10:54

problém je ten že skoro všichni přešli na špatnou nubuk kůži, asi to je hlavně kvůli větším ziskům, sehnat B/C boty z kvalitní kůže je problém, B/C to jsou jenom La Sportiva Karakorum Trek, a když někomu nesedí, tak jinou možnost než koupit špatnou nubuk kůží v B/C kategorii nemá, je zajimavé že v kategorii B a C se dá sehnat o dost víc bot z pořádné kůže
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » čtv bře 10, 2016 12:50

Obcas neco "exotictejsiho" nekde objevi...
Ale problem neni ani tak v nubuku jako v tom, co jsem psal, ze kvalita kuze pouzivane na boty (nebo jenom vstupne/vystupni kontroly vyrobcu?) ve vseobecnosti sla hodne dole a vyrobcum se nechce menit vyrobni program (co se jim nedivim).
Predtim nebyl problem s nubukovyma botama vydrzet dlouho - nebyla to Perwanger a Full grain kuze, ale pro min. 95% naprosto dostacujici kvalita, odolnost a vydrz.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » čtv bře 10, 2016 17:49

apuka píše:To pises zrovna Ty? A co Tvoje zkusenosti se jedinymi zimnimi kalhotama s Dermizaxem a Tvoje obecne zavery o vsem obleceni ze stejneho typu membran? :wink:

Jj, presne tohle jsem cekal, kdyz jsem to psal ;-) Mohl bych ti napsat, v cem je rozdil, ale necham te, at si na to prijdes sam :twisted: Nakonec, v te diskusi jsem to uz psal.

Ad kvalita kuze. Rekl bych, ze to bude tim, ze se bot vyrabi podstatne vic, nez driv. Vyrobci potrebuji vic kuze, a tak berou i min kvalitni, protoze kvalitni proste tolik neni. Takze sla dolu prumerna kvalita a je vetsi sance, ze clovek narazi na horsi kus. Kdyz ale porovnam kuzi bez vad s tou pred 10 a vice lety na stejnych botach, tak rozdil nevidim. Taky jsem mel smulu, viz fotka tady. Nicmene, boty uz maji nachozeno tak 2000 km, vzorek uz je z pulky pryc a ten lom se nijak nezhorsuje. Takze mi to prijde spis jako kosmeticka vada; vypada to blbe, ale na funkci nema vliv. Jsem si skoro jisty, ze do ochozeni podrazky to vydrzi. Pritom jasna vada, ktera by byla uspesne reklamovatelna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » čtv bře 10, 2016 20:00

- těžko se rozlišuje co je jenom kosmetická vada u nubuk kůže která nebude mít vliv na životnost, a tím co už bude mít vliv na životnost
- všechny boty z kvalitní kůže (žádný nubuk) co jsem kdy měl a mam, tak žádné neměli kosmetické vady, zvrásnění, praskání, a to i když jsem kůži nikdy ničím neošetřoval
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » ned bře 13, 2016 18:44

mike píše:Mohl bych ti napsat, v cem je rozdil, ale necham te, at si na to prijdes sam :twisted: Nakonec, v te diskusi jsem to uz psal.
JJ, ja vim - v tom, zes to psal Ty a ze Tys dokazal kolem toho udelat pseudovedeckou analyzu, ktera musi byt pravdiva a uspesne ignorovat zkusenosti lidi, kterim to funguje jinak :wink: Totiz zase moc podobnych zkusenosti jako Tvych na OF nenajdes, zato pozitivni zkusenosti s PU membranovym oblecenim (sice hlavne starsiho data) rozhodne vic.

To jinak nemenoi nic na tom, ze si taky myslim, ze to okamzite zavrhnuti vsech nubukovych bot na zaklade zkusenosti s jednou botou (pulkou paru) je blbost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod fps » ned bře 13, 2016 20:50

já tedy gratuluji těm který zavrhli nubuk kůži hned po prvních botách, protože nebyli tak pitomý jako já že zkoušeli další a další nubuk boty, stalo mně to velké peníze než jsem přišel na to že když už kožené boty, tak to chce pořádnou kůží (žádný nubuk), a nebo ještě lépe boty zcela bez kůže

P.S.
jsem spočítal kolik mně stály všechny nubuk boty které jsem v průběhu let měl, z částky jsem odečet cenu za následný jejich prodej, a je to cca 30 000 Kč, šílená částka, za blbost se hold platí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pon bře 14, 2016 1:38

Ucty si neschovavam, ale odhaduju, ze jsem do nubukovych B/C bot taky dal 20 - 25 k. Za nejakych 11 - 12 let. Nic jsem neprodaval a za blbosti to nepovazuju, u vsech az na ty posledni jsem ochodil minimalne jednu podrazku, na nekolika dve. Posledni ochodim taky. Cena mi prijde primerena tomu, co jsem v nich nachodil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod dudy » pon bře 14, 2016 7:44

Nápodobně.
Jenom v současnosti vlastním:
Tibet verze I. s druhou podrážkou.
Renegade mid
Renegade lo
Ranger
Kody mid
Ronan
Pinto
všecko samozrejmě, s přihlédnutím k mé úchylce, od Lowy.
Takže v cenách za který sem to kupoval baj voko dvacka (v ceníkovejch třicka).
Ani jedny nehodlám vyhodit, ani jedny se dramaticky nerozpadaj, nebo nepraská kůže a už vůbec si nepřipadám jako blb co vyhodil majlant za šunty.
V Rusku sem v nubuk botech byl v 6000m.n.m. i na poušti, prošel v nich Alpy, Balkán, Tatry, stovky kilometrů v domovině, po městě i v těch našich hrbech, v létě, v zimě, ba i na jaře či v podzimu. Skal a stepí divočinou...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3964
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » pon bře 14, 2016 8:50

@fps: Ty vis, ze ja jsem (podle mika) chronicky reklamovac bot. Ale kdyz se podivam v rodine na poslednich cca 15-20 let, tak bych to mohl rozdelit cca takto:
- naprosta spokojenost - 3 pary nubukovych bot (2x Alasky, jednou Aku, typ si nepamatuji)
- velka spokojenost delsi dobu - 2 pary; 1 par Meindl Island, po dvou sezonach a neco se jedna trochu roztahla, uz neni plne vhodna jako poradna pevna bota; 1 par Planika Jalovec, ten po 1,5 letech zacal tlacit do achylovky)
- velka spokojenost ale kratkou dobu - 4 pary; 2 pary Meindl Lhasa, po Berliner Hohenwegu v desti se naprosto odlepila a rozpadla obsazka, svy byly nacate (spatne ukonceni), ale boty to byly fajn a s kuzi byl problem ("nakaboneni" po necelych 150km jak jine boty hodne po 1000+km a par letech pouzivani, podobne vypadali ale uz po druhem dni BHW,t j. cca 50-km v rel. lehkem terenu); 1 pár Lowa Ranger - fajne boty, ale po asi tydnu v zimnich Tatrach se na mnoha mistech oddelovala obsazka, reklamoval jsem, aby zalepily obsazku, za 30 dni toho nebyli schopni; 1 pár HW Banks (nubuk/cordura) - fajne botky, syn plne spokojeny, ale prasknul sev na nenamahanem miste, za 30 dni se neozvali, mne by stacilo, kdyby to zalepili
- nespokojenost - 2 pary bot, 1x Alasky - podelne doslova zlomena kuze po par km noseni, nasledne sesbirani GTX v bote az to tlacilo a prestalo to drzet kotnik; 1 Meindl Colorada (?) - tam se kuze "nakabonila" tak, jak to nevypadalo ani po mnoha letech uzivani bot z prvni kategorie a to po nejake te hodine chozeni pouze pokoji doma

Takze z celkem 11 paru nubukovych bot byla nespokojenost pouze s dvema pary, jinak prevladala spokojenost, vyraznejsi problemy s kuzi byly s trema pary (nepocitam prasknuti v ohebu na starych Alaskach po cca 7-8 letem uzivani). Tj. pomer 7:3.

Pro porovnani z troji bot s Perwanger kuzi mi praskla kuze na jednech Asolo Powermatic100, bylo to vsak zpusobene kombinaci velikosti boty a me nohy, oheb se delal tak, ze kovove oko kolem dirky na snuru se zarezavalo do kuze pri kazdem kroku. Druhe PM100 nosi syn asi 4 roky (nebo 5?), uz ochodil puvodni podrazku a skoro uplne i vymenenou druhou. Ale rekl bych ze ted uz se ta Perwanger kuze osetruje mnohem hur nez nubuk ve stejne starych botech, uz vice nasava vody. A Asolo Granity jsou v poradku. Takze Perwanger je pomer 2:1.

Nizke boty sem nepocitam, tam jsem se samotnou kuzi problem nemel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Paleccc » stř bře 16, 2016 20:55

Dnes mi prislo vyjadrenie k reklamacii od prosportu. Nebudem tu prepisovat cele vyjadrenie, ale pripada mi to tak, ze si ani poriadne neprecitali sprievodny dopis k topankam.

"V tomto pripade se prokazatelne jedna o logicky dusledek pouzivani macek, ktere zakaznik v dopise uvadi."

Lenze ja prokazatelne mozem nafotit boty s mackami pri com je uplne zjavne, ze remienok maciek s tym nema nic spolocne, pretoze prechadza uplne inym miestom topanky... Skratka je uplne irelevantne ci na topanke tu macku mam alebo nemam, pretoze v mieste poskodenia sa nenachadza ziadna cast macky...

Dalej sa v dopise spomina, ze mozem: "minimalizovat nasledky povrchoveho oderu pravidelnym pouzivanim doporucenych pripravku na bazi gelu... Impregnacni spreje tuto schopnost nemaji."

V liste som uvadzal, ze na boty som pouzival impregnacny sprej (znacka + typ), ale aj to, ze som ich osetroval osetrujucim gelom od Mcnettu, ktory sam prosport odporuca pre nubukove boty s membranou od Lowy...

Takze mi to pride tak, akoby si ten list ani neprecitali a napisali ako odovodnenie to, co mozem okamzite vyvratit... Preto som sa rozhodol tuto reklamaciu hned nevzdavat a riesit ju dalej.

A este jedna vec... Pod vyjadrenim k reklamacii, je podpisany v mene spolocnosti prosport jej "jednatel"... To je akoze co? Nepripada mi to ako clovek kompetentny k tomu, aby sa mohol vyjadrovat ku kvalite koze a podobne... Nemyslite?
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » stř bře 16, 2016 21:08

Paleccc píše:Skratka je uplne irelevantne ci na topanke tu macku mam alebo nemam, pretoze v mieste poskodenia sa nenachadza ziadna cast macky...

Tak proc jsi to tam psal? KISS, strucne, srozumitelne a pouze relevantni veci, ktere nemohou obratit proti tobe.

Paleccc píše:Takze mi to pride tak, akoby si ten list ani neprecitali...

To si odporuje s tim, co pises vyse, jak by se asi dozvedeli o mackach? Proste si to letmo precetli, chytli se prvniho, co videli a napsali napul obecne vyjadreni.

Paleccc píše:Pod vyjadrenim k reklamacii, je podpisany v mene spolocnosti prosport jej "jednatel"... To je akoze co? Nepripada mi to ako clovek kompetentny k tomu, aby sa mohol vyjadrovat ku kvalite koze a podobne... Nemyslite?

To nemusi znamenat, ze to psal on. Ma to to lidi a on jen podepisuje, aby to bylo oficialne za firmu. Celkem bezna praxe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Paleccc » stř bře 16, 2016 21:26

Pisal som tam iba relevantne veci... A pisal som to tam okrem ineho aj preto, ze mam na pravej topanke sram od macky na pate, ktory som si dal opravit v obuvi v mojom meste - aby ho nepovazovali za sucast reklamacie.

A tym, ze to cele zvalili na pouzivanie maciek tak v podstate odpisali sami seba. Lebo pokial im reklamaciu vratim s prilozenymi fotkami, tak co urobia? Napisu, ze aha, tak pardon, uz to nieje prokazatelne od maciek, ale od niecoho uplne ineho?

A to, ze som povedal, ze si ten list poriadne neprecitali si neprotireci s nicim. Ved sam pises, ze si ho letmo precetli. Mal som na mysli to iste... Vsimli si macky, tak cele zamietnutie reklamacie zhodili na macky a neskor mi uz odporucaju pouzivat pripravok ktory davno pouzivam...

K tomu poslednemu bodu... Ja neviem ako sa to bezne vybavuje. Je tam napisane Vyrizuje: Janko Hrasko.... A dolu je za firmu prosport ako jednatel podpisany ten isty Janko Hrasko, takze netusim ci je to tak uplne OK?

A celkovo uz nechapem, co sa do mna, tak navazas...? Evidentne su v tom zamietnuti reklamacie napisane veci, ktore absolutne nesuvisia s poskodenim topanky... Keby aspon napisali normalny dovod... A to, ze som tam nemal spominat macky... Preco?! Ved v kazdom outdoorshope kde sa tie boty predavaju sa pise, ze su vhodne aj na pouzitie so stupacimi zelezami... A pre mna nakoniec je myslim si velmi dobre, ze som to tam napisal, lebo sa chytili jednej veci, ktoru mozem vyvratit par fotkami...
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » stř bře 16, 2016 21:55

Beres to zbytecne osobne. Komentuju, co jsi psal, nic vic. Tahle reklamace je od zacatku pofiderni a kdyz to navic podas takhle, nemuzes se divit, ze to nedopadlo. Muzes jim samozrejme odepsat, ze nesouhlasis a proc, ale aspon by ses mel poucit z chyb. I tak pochybuju, ze ti to pomuze, jelikoz evidentne nemaji chut tvou reklamaci uznat. Uvedom si, ze (zatim) nejsi u soudu a ted uz tahas za kratsi konec. Pomohl by znalecky posudek, ktery bude jednoznacne ve tvuj prospech.

Paleccc píše:Pisal som tam iba relevantne veci...
Paleccc píše:Skratka je uplne irelevantne ci na topanke tu macku mam alebo nemam

Co na to rict...

No, ja ani nikdo jiny tady nejsme ti, ktere bys mel presvedcit, ze mas pravdu. Tuhle hru hrajes s prodejcem a prvni kolo jsi po zasluze prohral. Jestli chces pokracovat, tak to priste zkus lip. Pomohlo by, kdyby sis predstavil sam sebe na druhe strane a jak by ses zachoval, kdybys dostal neco takoveho. S tim, ze mas spoustu jine prace a reklamace se chces zbavit cestou nejmensiho odporu a nakladu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Boty