Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod paldo » úte črc 21, 2015 21:26

Takže... podľa katalógu majú tie topánky, ktoré som pridal vyššie hnostnosť 820g/pár..... Trango Cube majú 1350g/pár (veľ. 42)
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod pickard » úte črc 21, 2015 21:27

Moc to teď nemám jak vyfotit... je to malý a asi to nejde skrz až do gore... ale "oplet" je prokopnutej a trochu se mi to nelíbí, šlo to úplně samo, žádnej pád nebo něco. Jestlit o jde takhle snadno, tak budou za deset vejletů jak řešeto. Chápu, že to není perwanger, ale párat by se to při štrejchnutí mačkou nemuselo.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » úte črc 21, 2015 21:29

Ale zas by to, na rozdil od kuze, mohlo jit necim prelepit, ne? Zaplatou na duse? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49419
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod pickard » úte črc 21, 2015 21:33

To by nefungovalo. Ta vrchní vrstva není nepromokavá, ta je jen ochranná. Nepromokavý je to pod tím a k tomu se nejde dostat.
Ale asi to prokopnutý durch není. Včilka se to sprchoval hadicou přímo do tý díry a neproteklo to. Kdybych měl prokopnutý gore, je tam předpokládám kaluž.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » stř črc 22, 2015 12:34


to je paráda, až mi doslouží Béčka La Sportiva Trango Trek Micro Evo, tak tyhle budou jasná volba, La Sportiva to s těmi vysokými plasťáky (hadráky bez kůže) pěkně rozjíždí, jen ať jí to vydrží, pryč z kůží :)

paldo píše:Takže... podľa katalógu majú tie topánky, ktoré som pridal vyššie hnostnosť 820g/pár..... Trango Cube majú 1350g/pár (veľ. 42)

La Sportiva Trango TRK GTX jsou B kategorie, stejně jako třeba La Sportiva Trango Trek Micro Evo, kdežto La Sportiva Trango Cube jsou kategorie B/C, takže docela rozdílné boty, proto ten rozdíl ve váze

wawrik píše:No neviem, zimná verzia... Líšia sa len integrovaným návlekom, nie?

anglicky neumím, ale co mi přeložil překladač, tak by měli být teplejší, to ale poznám až v reálu

pickard píše:ale jsem si teďka Cubíka prokop mačkou. Jen kousek a snad ne membránu, jen ten svršek, ale stejně mě překvapilo, jak snadno to šlo. Mám to zalátat silikonem?

taky mě zajímají fotky, zalepit to ňák půjde, ale silikon je moc měkký
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » čtv srp 27, 2015 15:25

jeto až neuvěřitelný, ale v hervisu mají La Sportiva Trango Guide Evo, se tam na ně zajdu kouknout
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod aksam » čtv srp 27, 2015 15:37

bych řekl, že už nemají žádnou velikost, la sportivu jsem na prodejně na živo ještě neviděl, spíš to mají na eshopu, ale třeba v Praze je to jinak
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pát srp 28, 2015 6:52

A ja bych rekl, ze to maji na webu, ale nemaji na sklade ani na objednani nic. Maji uplne vsechny velikosti proskrtle a nedaji se dat do kosiku. Jen by me zajimalo, proc to tam potom maji
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » čtv zář 3, 2015 12:59

tak jsem našel další, jsou to Asolo Freney XT GV, mají je v Hanibalu, kde jsem na ně koukal, a nevypadají vůbec špatně
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » čtv zář 3, 2015 13:14

Ale jsou urcene do chladnych podminek, jsou zateplene, maji GORE-TEX® Performance Comfort.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » čtv zář 3, 2015 17:27

možná budou teplejší? když mají GORE-TEX® Performance Comfort, ale asi ne tak jako La Sportiva Trango Ice Cube? který mají GORE-TEX® Insulated Comfort
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mitau » čtv zář 3, 2015 18:27

Podle stránek Asola mají i ty Asolo GORE-TEX® Insulated Comfort, takže v tom rozdíl od LaSportiv není.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » čtv zář 3, 2015 19:03

Jo, ma insulated, jen na ceskych Asolo strankach je na jednom miste blbe napsane (a ja vul jsem si zrovna odtud kopiroval) :toimonster:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » úte říj 13, 2015 15:29

při objednávání bot La Sportiva Trango Ice Cube v HUDYsportu v Praze ve Slezské mi bylo řečeno to, že je budou mít od cca prosince normálně v prodeji, a taky jsem tam viděl že mají žluté La Sportiva Trango Cube
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pon říj 19, 2015 13:32

Kdyz uz byla o plastacich rec v jinem vlakne, neporeferoval by nekdo, kdo je ma, jak drzi latka zatez v opravdu VHT terenu, sut, kameny, skalky, okopavani vsude, atd., tj. plne B/C a C teren. Zatim jedina zkusenost byla myslim od pickarda, ze je (skoro) prokopl mackama.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » úte říj 20, 2015 13:34

já mam v suti a kamení v La Sportiva Trango Cube něco nachozeno, třeba na Ankogelgruppe, Goldberggruppe, Karwendelgebirge, a problém v tom nevidím, jak už jsem tady někde psal, tak jsou La Sportiva Trango Cube z cca 80% guma a plast, takže strach o odolnost těchto bot nemam
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » úte říj 20, 2015 14:38

Ja se ale ptam hlavne kvuli tomu plastu...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » úte říj 20, 2015 14:47

A čo by malo tomu plastu vadiť? :-k Prekopnuté od mačiek nie sú, okopané tiež nijako nadmerne nie sú, stopy používania sú na nich vidno oveľa menej, ako na ktorýchkoľvek mojich predchádzajúcich turistických topánkach... Na kožených by som už mal rozrezaných pár švov, lebo som čaptavý a kvôli blbému vestibuláru si často chodím po nohách :-) Ale keď žiadne švy nie sú, nemám si čo rozrezať.

Prežili aj pár kratších trekov v ostrých lávových poliach, kde som nohami okopával tie šutre naozaj na každom kroku.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » úte říj 20, 2015 16:48

- čirý plast je cca stejně silný jako gumová obsázka, ten se mačkou nedá prokopnout, pouze ten hadr, kterého je na botách cca 20°% se muže mačkou prokopnout
- taky potvrzuji to, že vypadají stále hodně dobře, o hodně líp než kdyby byli celokožené, a přitom toho mají za sebou už docela dost
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » úte říj 20, 2015 19:42

fps píše:čirý plast je cca stejně silný jako gumová obsázka, ten se mačkou nedá prokopnout

vs.
pickard píše:jsem si teďka Cubíka prokop mačkou. Jen kousek a snad ne membránu, jen ten svršek, ale stejně mě překvapilo, jak snadno to šlo.

pickard píše:je to malý a asi to nejde skrz až do gore... ale "oplet" je prokopnutej a trochu se mi to nelíbí, šlo to úplně samo, žádnej pád nebo něco. Jestlit o jde takhle snadno, tak budou za deset vejletů jak řešeto. Chápu, že to není perwanger...

:(( :(( :-k
Neber to jako hadani, ale... Zajimala by me i pickardova zkusenost, jestli jiz chodi v resete :-).
Mel jsem ty boty v rukach a ten plast se mi nezdal nejaky moc pevny a odolny, spise naopak, dost mekky. Proto jsem se ptal, bo nechci delat usudek o odolnosti pouze na zaklade hmatu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » stř říj 21, 2015 14:53

- asi každý píšeme o něčem jiném, já píši o tom že ten čirý plast co je nalisovaný (nalepený) na hadru (plastové látce) neprokopneš ani mačkou, ten má cca pevnost gumové obsázky, ale samotný hadr (plastovou látku) které je na botě cca 20°% můžeš celkem lehce prokopnou mačkou, tak jak jí prokopl pickard, on ale neprokopl ten čirý plast
- a o odolnosti jsme ti napsali naše zkušenosti, podle mě jsou jediný problém mačky, já mačky nenosím, takže pro mě není problém nosit hadráky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » stř pro 2, 2015 17:07

Proběhl první test La Sportiva Trango Ice Cube, byli to tři dny v Krušných horách na těžko, nahoře max. 15 cm sněhu a celodenní mráz, bylo od -5°C ráno po +2°C dole. Velikost 47 EU váži 1743 g, což je ještě o 52 g méně, než co váži 47 EU La Sportiva Trango Cube, přitom mají La Sportiva Trango Ice Cube robustnější špičku díky té drážce na rychloupínací mačky, návleky, a svršek je o pár milimetrů silnější, asi to bude i tím, že La Sportiva Trango Ice Cube mají o několik milimetrů užší podešev v přední části. Velikost, tvar, a i kopyto je stejné jako u La Sportiva Trango Cube nebo La Sportiva Trango Alp nebo La Sportiva Trango Trek Micro Evo. Tvrdost je stejná jako u La Sportiva Trango Cube, akorát úplně ve špičce je trochu cítit že jsou o něco tvrdší, dá se v nich normálně chodit od začátku bez rozchození i hodinu po asfaltu. Velký mraz jsem v nich ještě nezažil, ale zdá se mi že lepé drží teplo, než všechny vysoké turistické boty co jsem kdy měl, nebo mam. Šel jsem v nich cca půl dne v nejhorších podmínkách na prodyšnost, bylo něco nad nulou, ze sněhu byla břečka, pršelo, mlha, velká vzdušná vlhkost, boty byli na povrchu stále mokré a od rozbředlého sněhu. Když jsem je večer sundal, tak byli uvnitř skoro úplně suché, a to i ve špičce, v podobných podmínkách jsem měl vždy všechny boty co jsem kdy měl uvnitř mokré od vysrážené vlhkosti, hlavně ve špičce. Nezdá se mi že by měli být La Sportiva Trango Ice Cube o tolik víc prodyšné než ostatní boty, spíš to bude tou lepší izolací. Po zimě, až je pořádně otestuji i v těžkých podmínkách o nich zase něco napíši.

P.S.
když jsem kupoval La Sportiva Trango Ice Cube, tak jsem si zkusil La Sportiva Batura 2.0, skvěle mi padli, lehké, pohodlné, ale už dost zateplené, a hlavně se v nich nedá moc chodit, ty jsou už na lezení, podrážka se vůbec neohne.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » stř pro 2, 2015 17:42

Úplně jsem zapomněl na to že mají La Sportiva Trango Ice Cube jiné zakončení návleku než je na všech fotkách co jsou ne netu, to jsou fotky prototypu, ty co mam já, mají vzadu širokou gumu, udělal jsem několik fotek které nikde jinde než na OF nebudou.
Přílohy
La Sportiva Trango Ice Cube 1.jpg
La Sportiva Trango Ice Cube
La Sportiva Trango Ice Cube 2.jpg
La Sportiva Trango Ice Cube
La Sportiva Trango Ice Cube 5.jpg
La Sportiva Trango Ice Cube
Naposledy upravil fps dne stř pro 2, 2015 17:44, celkově upraveno 2
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » stř pro 2, 2015 17:43

Druhá várka.
Přílohy
La Sportiva Trango Ice Cube 3.jpg
La Sportiva Trango Ice Cube
La Sportiva Trango Ice Cube 4.jpg
La Sportiva Trango Ice Cube
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » stř pro 9, 2015 20:47

"Mají kožené pohorky budoucnost?", moje zkušenosti jsou skoro u všeho co tam popisuje zcela opačné, asi to bude tím, že ještě neměl pořádné plasťáky (hadráky), takže nemá srovnání
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » stř pro 9, 2015 20:59

Cloveka, ktery pise:
Ovšem membrána samozřejmě v botě má svůj smysl. Chrání nohu před větrem, izoluje proti průniku vlhkosti. A zároveň pomáhá odvětrat vyprodukovanou tělesnou vlhkost z boty ven.

nema asi smysl brat vazne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49419
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod paldo » čtv pro 10, 2015 14:34

To mi pripomenulo babu v predajni s topánkami Crispi. Tá sa ma snažila presvedčiť, že topánky s GTX vetrajú/"dýchajú" (doplnte si tam čo chcete) lepšie, ako rovnaké topánky bez membrány.
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » čtv pro 10, 2015 19:58

Nejhorsi je, ze nekteri jsou tak zblbli propagadnou ohledne membran, ze tomu fakt veri :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49419
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » čtv pro 10, 2015 20:29

těch hloupostí je tam víc, třeba
Mají kožené pohorky budoucnost? píše:Kožené boty mají nepopiratelnou výhodu, že je téměř nemusíme rozcházet. Obujeme nové a hned chodíme.

Mají kožené pohorky budoucnost? píše:Jak je to s odolností kožených bot vůči vodě? Zcela bez problémů.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » čtv pro 10, 2015 20:52

Co chces, Prvni Outdoorovy Bulvar, tam se nechodi pro informace, ale pro pobaveni nad dalsi KT "causou" ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49419
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Boty