Boty Salomon na VHT?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty Salomon na VHT?

Příspěvekod mike » čtv črc 30, 2015 17:24

oodoow píše:Vypadá to tam takto a nevím o nikom, komu by to rozbilo boty.

Jak jsou dlouhe takove useky? Na chozeni je to hnus, ale botam to zas tak moc zabrat neda, sterk neni tak ostry.

oodoow píše:V suti se v teniskách dá normálně chodit i běhat.

Tomu rikas normalne? :D Cekal jsem, ze jich tam s sebou svihne vic. Zas, hnus na kolena a kotniky, ale jinak si tam vybehali koridor s celkem jemnou suti, kameny se spis kutali a botam moc neublizi. Ne ze bych do toho sel bez pohorek, ani nahodou, ale v tomhle se da i celkem slusne jezdit.

BTW, jakto, ze nikdo z nich nema hulky? A jeden ma dokonce dost rozumu na to, aby si vzal rukavice ;-) Taky by to chtelo fotky bot pred a po pouziti. Jak dlouho v takovych podminkach vydrzi? Jeden zavod?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty Salomon na VHT?

Příspěvekod scinkk » čtv črc 30, 2015 18:49

oodoow: loni jsem tohle sel po hranici az nad Broumov. Ta cast hranic u mezimesti me trochu nastvala :), prvni pulka zeleny je preznacena pres tu visku a ta druha cast co ste bezeli, pokud vim, neni cesta az pod kopec, i kdyz je to jen kousek. A druha strana z Bukove hory, no, to je taky dobra prodiracka :)
A dost dobra hrebenovka je po hranice z obce Chvalec, jen to tam mistni pitomci rozjidej na kroskach.
Jinak jsem to sel samozrejme v keckach :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty Salomon na VHT?

Příspěvekod ketrin » pát črc 31, 2015 6:31

mike: tak to si někde udělal chybu, To každopádně - zestárla jsem.Njn, taky posledni roky zjistuju, ze je to nejvetsi chyba, ale furt nevim, jak se ji vyhnout :-k já se zatím ten smutný fakt snažim ignorovat. :evil:
Hele ale k těm fotkám - v takovým terénu já právě v těch "teniskách" chodím. Netvrdím že celých 14 dní, ale prostě takové úseky se vyskytnou dost často.
Nebo třeba na GR20 kdo byl tak ví, že terén je mnohdy hroznej a tam se vyskytovali "teniskáři" zcela běžně a byli to zhusta právě to největší borci, co dávali minimálně 2 etapy denně.
Co se týče kotníků, tak mi právě bylo na odborném vyšetření v CASRI vysvětleno, že neustálým nošením pohorek je sice kotník chráněn před úrazy, ale svalstvo okolo zleniví a i to mimo jiné příčiny vede k těm obtížím, co mam já.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Boty Salomon na VHT?

Příspěvekod mike » pát črc 31, 2015 15:24

Njn, taky tak, ale nekdy to neni jednoduche :evil:

O urazy kotniku mi prave slo. Nekdy najdu na pohorkach takovy skrabanec, ktery bych mel na kotniku fakt nerad. Nemluve o tom, ze jednou za cas, idealne na rovne ceste, blbe slapnu a to uz mi pohorky kotnik parkrat zachranily. Ze to ma i sva negativa chapu, nejspis proto se zacaly delat pohorky, ktere umoznuji pohyb kotniku, jako treba LaS Nepal Trek EVO s 3D flex systemem. Mel jsem, opravdu to funguje, v urcitem rozsahu, pak uz podrzi. Na druhou stranu, pred par lety jsem rozchazel zlomeny kotnik, kde v sadre svaly opravdu ochably a zacal chodit v pohorkach hned, jak to slo. Rozchodil se uplne bez problemu a uz tak po roce jsem nepoznal rozdil.

Jak jsem psal, fotkama se to neda moc vystihnout, to se musi videt a slapat v tom. Muzes se pridat k velke teniskove vyprave a vyzkouset sama :twisted: Akorat tam nesmi psi, do celeho NP, kvuli kozorozcum. Jinak nechci rict, ze by se to v teniskach vylezt nedalo, slo o to, ze by to odnesly. Sam bych to nezkousel, ale za sucha by to asi slo, kdyby ovsem zaprselo nebo namrzlo, tak prusvih. Lidi tam chodi malo a kdyz uz, tak spis v Dckovych lyzakach. Kdyz jsem sel v nedeli nahoru, potkal jsem dve dvojky, co sestupovaly po vikendu; jedna je mela a druha myslim nejake C nebo C/D. Coz mi prijde tak akorat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty Salomon na VHT?

Příspěvekod Hafi » pát črc 31, 2015 16:02

myslím, že kdo má z pohorek otlačený nohy, tak jen zatím nenašel vhodné pohorky. Ale pravda, že váhový rozdíl není zanedbatelný. Ale když už jsme u těch tras, kde bych se v nízkých botách vyskytovat nechtěl...
IMG_6481.jpg
(a to jsem marně hledal fotku z míst, kde ty žiletky byly ještě ostřejší)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Boty Salomon na VHT?

Příspěvekod mike » pát črc 31, 2015 16:21

Mluvi z tebe arogance mladi :twisted: Myslim, ze Ketrin nejde o otlacene nohy. Jinak souhlas, vaha je asi nejvetsi problem. Sice porad neverim, ze by to delalo sestinasobek vahy na zadech, ale dve kila na nohach se proste poznaji.

Kde to je? Nekde u more? Sardinie? Pekne ostre hrany, co?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty Salomon na VHT?

Příspěvekod pickard » pát črc 31, 2015 17:40

Pokud jde o GR20, tak jsem tam viděl mraky teniskářů, ale ani jednoho, kterej by k tomu měl těžkej batoh. Kdybych to šel nalehko a narychlo, vezmu si tenisky taky.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Boty Salomon na VHT?

Příspěvekod apuka » stř srp 12, 2015 14:25

Posledni den v Otztalu jsem sel (neplanovane, mel jsem v umyslu se jen vyvest lanovkou, ale cas 2,5 hod. na rozbocce mi nedal :lol: !) z prostredni stanice lanovky na Gaislachkogel pres Gaislachsee vyjimecne ve svych Aku Arriba polobotkach. Prevyseni cca 1000m, cas asi 3 hodiny, teren vozova cesta, travnaty svah s vyslapnutym chodnikem a potom hodne hruba skaliskova sut a sutovy svah s vychozenym chodnikem, velkou cas cesty pomerne vyrazne do kopce, tj. ne uplne narocny VHT teren. Po dvou tydnech v Asolo Granitech to bylo doslova utrpeni. Pri strmsich castech me to tlacilo do pat, na podrazce jsem citil kazdy kaminek (a to je ta podrazka rozhodne tuzsi a pevnejsi jako u vetsiny Salomonu), na skalnate suti (typ "tatranskomagistralna" sut) jsem se vubec nemohl udrzet na hranach kamenu, vsude jsem na jemnejsi suti klouzal, atd. O jistote kroku mluvit nemohu ani v nejmensim. A pri prechodu (a hledani cesty v jalovcech a boruvci) pulmetru vysoke a cca 20 m siroke vrstvy blata, kterou z vyssich partii "navezly" boure predchoziho vecere jsem si mnohokrat s laskou spomenul na Granity na ubytovani - v nich bych casto jednoduse slapl do 20-ti centimetrove nizsi vrstvy blata a sel dal, pozdej to namocil do potoka nebo jezera a hotovo, v polobotkach bych se utopil, resp. boty by se mi utopily a zustaly v blate.
To jen pro ilustraci, ze "salamonky" opravdu nemusi byt moc prijemne (pro nekoho, kdo je zvykly pouzivat i pohorky).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty Salomon na VHT?

Příspěvekod mike » stř srp 12, 2015 15:11

To mi povidej. Sel jsem v sobotu v Praze (!) z Divoke Sarky domu. Lesem, po cestickach, vecer a blbec si nevzal celovku. Cesticky jsou mirne sutrovite a jak jsem poradne nevidel pod nohy, citil jsem v nizkych botach (Meindl Laredo) kazdy kaminek. V horach a jeste s tezkym batohem bych mel rozbita chodidla behem hodiny. Ale zas jit se koupat v Praze v pohorkach by bylo dost ujete i na mne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Boty