jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod apuka » pát dub 24, 2015 6:48

nebulus píše:Ináč mám tu doma včelí vosk priamo od včelára a so Snosealom má asi toľko spoločné ako kus mäsa s paštikou zo supermarketu :twisted: .
Porovnani spravne - tak jako kusem masa nenatres chleba, stejne tak cistym vcelim voskem sice botu natrit muzes, ale az stvrdne, k nicemu to nebude. Micha se to s necim, aby se to mohlo dostat hloubeji a nestvrdlo hned.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod nebulus » pát dub 24, 2015 7:49

Keďže som robil pokusy s výrobou domácej voskovej impregnácie, tak viem čo to obnáša aby to bolo aplikovateľné. A SS má konzistenciu asi ako Indulona, radšej nechcem vedieť z čoho sa skladá a koľko toho vosku v skutočnosti obsahuje.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » pát dub 24, 2015 16:19

Proste je to vosk v necem rozpusteny. Jinak by se to nedalo rozumne pouzivat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod vici » pát dub 24, 2015 19:41

Zdravím.
Tak jsem se dočkal =D>
Limmer boot grease, je doma. :finga:
Cena 330 Kč/ks. + poštovné a balmé 100 Kč.

Už je vše rozebráno, prodáno.
Dávám dohromady další objednávku. Kdo chce zamluvit krém z této následující objednávky, napište mi:
festovni.veci@gmail.com
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » pát dub 24, 2015 19:52

:shock: kdyz jsme to tu delali posledne, tak vysla pixla na 200 - 220 Kc tusim. Dolar sel nahoru, ale ne o tolik, zbytek je nejspis DPH a poplatek poste, co?

Jak jsem psal, je potreba objednavat 4 kusy a pak se DPH neplati. Zvladnout to muze kazdy a kdo ne, tak holt ma priplatek za neschopnost ;-)

edit: koukal jsem a pri 4 kusech mi vychazela pixla i s postovnym na 10 USD. Cena je porad stejna, postovne predpokladam taky, takze to vychazi na 250 Kc. Kdyz chce nekdo zbytecne platit statu vypalne, jeho boj ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod vici » pát dub 24, 2015 20:30

Spočítal jsem celkové náklady a přidal 20 Kč. za starosti a práci. Bohužel celníci a poštovné to řádně prodraží. Až najdu způsob jak to legálně obejít, bude to levnější.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » pát dub 24, 2015 20:40

To je OK, ja jen popisuju, jak se aspon celnikum vyhnout da. Kdyby se lidi domluvili a vzdycky, kdyz daji dohromady 4 pixly, je objednali, tak se legalne placeni DPH vyhnou. Postovnemu ne, ale i tak to vyjde levneji. Proste mi prijde blbost cekat na to, az to nekdo jako ty objedna ve vetsim. Uz to takhle nekolikrat uspesne probehlo.

Postovnemu se vyhnes leda tak, ze zajedes k Limmerum v kufrem ;-) Nebo pouzit neco jako shipito, kdyz budes mit veci vic, ale jestli by se zrovna tohle vyplatilo jsem nepocital.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod vici » pát dub 24, 2015 20:51

Neboj už něco vymýšlím, aby se cena stlačila dolů :-$
Zase na druhou stranu. Za SnoSeal, který zničí boty, lidi dají kolem 200 Kč. #-o
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » pát dub 24, 2015 22:11

Jo, Snoseal je i zadarmo drahy, ale prijde mi silene, ze se ze 6 dolaru stane 430 Kc. Neni to tvoje chyba, ty se naopak snazis, jen mi unika, proc se ve vlastnim zajmu nesnazi i ostatni. Zrovna tady na foru, kde by mela byt domluva na spolecne zasilce uplne nejjednodussi.

BTW, napada mne, ze by ses s Limmerem mohl domluvit na licenci tj. ze bys to vyrabel podle jeho postupu u nas. Tim by odpadly veskere naklady na prepravu a parazity.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod vici » sob dub 25, 2015 6:33

mike píše:ze by ses s Limmerem mohl domluvit

:-$
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod booze » sob dub 25, 2015 8:30

.
Naposledy upravil booze dne stř dub 10, 2024 8:18, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod birkov2001 » sob dub 25, 2015 13:17

Loni jsem koupil své čtvrté pohory v pořadí Lowa tibet gtx a poprvé musím říct, že impregnace je nahovno, pokud není bota dobrá a nemá membránu. Jelikož jsem v minulosti voskoval až běda různé boty ať už s membránou či bez a vždy jsem měl mokro bez rozdílu zkusil jsem letos nové boty neimpregnovat a můj poznatek je takový, že se kolem toho dělá moc velká věda. Pokud do boty teče, nepomůže jim ani svěcená voda a je to na reklamaci.

Letos poprvé jsem měl 14dnů nohy v suchu a to jsem je měl na noze den co den 300km ve Skotsku s tím, že ze 14dnů cca čtyři dny nepršelo. Celé dny jsem měl boty na vodě a nekecám ani jednou jsem neždímal ponožky. Vždy maximálně vlhké.

Takže za sebe mohu říct, že pokud do bot teče resp. po podobném terénu čvachtáte vosk to nezachrání. Jediný smysl vosku bych v tuto chvíli viděl ve zvýšené mechanické odolnosti.
birkov2001
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: ned črc 29, 2012 20:06

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod mike » sob dub 25, 2015 22:13

Smysl vosku a libovolne impregnace je taky v tom, ze kuze nenasakne vodou a bota neztezkne. U pohorek to klidne muze udelat i pul kila a to je na nohach sakra znat. Pak samozrejme i ochrana, protoze kuze, ktera opakovane nasakne vodou a uschne, po nejakem case ztvrdne a popraska.

Ano, pokud do novych bot tece, je to spatne a je to na reklamaci. Impregnaci je ale udrzis v provozuschopem stavu dyl. Samozrejme ne voskem, to je u novych bot vrazda ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod vici » ned dub 26, 2015 11:33

booze píše:Zakladni slozeni kremu alá snoseal je Terpentyn, lneni olej, Vosk. Pred nedavnem jsem vyrabel a je to podobne snosealu.

Více jak 100 let starý recept (vosk, terpentýn, lněný olej), jen dnes se jmenuje Snoseal.
http://www.festovni-veci.cz/products/im ... e-a-dreva/
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod vici » ned dub 26, 2015 11:49

Už se to tady píše pořád dokola. Pokud není kvalitní kůže, tak membrána je jen berlička-šidítko, která po krátkém čase ztrácí smysl. Impregnace u nekvalitní kůže pomůže, ale zase na chviku.
A není to jen samotnou kůží a její zpracování, je to taky střihem boty, způsobem jak jsou ušité a kvalitou zpracování boty. Taky jestli obě boty jsou vyrobeny z jedné kůže, nebo je každá boty ušita z jiné kůže. Těch faktorů je hodně, proto kvalitní boty šijou ševci - umělci, kteří mají velké znalosti a dovednosti a zaslouží si, aby byli kvalitně zaplaceni a to zase hodně lidi nechce akceptovat [-(
No a potom se dostáváme k botám, které stojí hodně přes 10 000 kč. A neznám moc lidí, kteří by tyto peníze dali za boty :wink:
Chtělo by to najít boty, které jsou lehké a pohodlné jako: http://www.prstove-boty.cz/75-fivefingers-kso
A odolné, nezničitelné, nepromokavé jako: https://www.pfanner-shop.com/index.php? ... 3&parent=1
:finga:
Kdo mi je najde, platím mu pivko :wink:
PS: možné řešení je koupit lehké boty s membránou a smířit se s tím, že po pár měsících je vyhodím a kupuju nové. Zase neřeším impregnaci a péči o boty....což není můj šálek kávy =;
Naposledy upravil vici dne ned dub 26, 2015 11:50, celkově upraveno 1
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod booze » ned dub 26, 2015 11:49

.
Naposledy upravil booze dne stř dub 10, 2024 8:18, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod vici » ned dub 26, 2015 11:54

Recepty jsou různé. Třeba na dřevo se doporučuje taky poměr 1:1:1
Chce to zkoušet. Když jsem se ptal kamaráda, který restauruje starý nábytek a je fakt machr na dřevo, na ošetření dřeva, tak mi řekl, že to dělá podle pocitu a že nemá přesné recepty. Někdy přidá terpentýnu, někdy dá více šelaku, někdy nedá vůbec terpentýn atd. Jeden by se z toho picnul #-o :lol:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod vici » ned dub 26, 2015 11:58

booze píše:Ty vase Chacharske vcely maji echt vosk. Asi vysoka hustota diky zelezarnam. :mrgreen: Nekam utekla nula, jinak by ta 454kg kostka

Díky . Opravím :smt023
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod booze » ned dub 26, 2015 20:32

Nemas tuseni co se pouzival .
Naposledy upravil booze dne stř dub 10, 2024 8:19, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod vici » pon dub 27, 2015 19:07

Zaptám se ho. Si vzpomínám, že hodně upřednostňoval na závěr natřít dřevo voskem a vyleštit.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod Neo » sob kvě 2, 2015 10:26

Zdravim,

chtel bych se zeptat, jetli je tohle "zvrasneni" v ohybech normalni, nebo jestli neco delam spatne. Praskly to neni. Boty mam necely rok, nachozeno jen do 300km. Boty vycistim a potom strikam impregnaci Toko Proof a Care Shoe.

Chapu, ze nekomu ten dotaz muze prijit usmevny, ale bohuzel tomu nerozumim a nerad bych ty boty poslal do kytek...

Diky za rady :wink:


Obrázek
Naposledy upravil Neo dne sob kvě 2, 2015 12:08, celkově upraveno 1
Neo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát bře 7, 2014 10:03

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod paldo » sob kvě 2, 2015 11:02

Som jediný, kto nevidí obrázok? :((
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod Neo » sob kvě 2, 2015 12:08

Ted uz by to snad melo byt ok.
Neo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát bře 7, 2014 10:03

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod fps » sob kvě 2, 2015 15:44

Neo píše:jetli je tohle "zvrasneni" v ohybech normalni, nebo jestli neco delam spatne

ani nemusíš psát co to je za tip Scarpa bot, a je mi hned jasném, že jsou z nubuk kůže, zvrásnění je normální u nubuk kůže, ale ne u kvalitní kůže, na té se vrásky jen tak neudělají, nic neděláš špatně, sebelepší ošetřování nubuk kůže jí nepomůže od zvrásnění, od praskání ale ano, to je hold vlastnost nekvalitní nubuk kůže, ze které se dneska dělají skoro všechny kožené boty, i ty za veliké peníze, mě už ale žádné nubuk boty do baráku nesmí, a to jak turistické, tak civilní, nedávno jsem to tady znova řešili, i s fotkami
viewtopic.php?p=417428#p417428
viewtopic.php?p=417430#p417430
viewtopic.php?p=417432#p417432
viewtopic.php?p=417442#p417442
viewtopic.php?p=417455#p417455
viewtopic.php?p=417468#p417468
viewtopic.php?p=417471#p417471
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod Neo » ned kvě 3, 2015 15:52

Hm, tak sem to procetl... Ty fotky tech bot sou teda dost hrozny... Clovek da za boty X tisic a ceka, ze to vydrzi...

Staci kdyz teda budu boty dal strikat jen tim Toko Proof a Care Shoe ? Aby to nepopraskalo...
Neo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát bře 7, 2014 10:03

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod vici » ned kvě 3, 2015 16:13

Neo píše:Zdravim, chtel bych se zeptat, jetli je tohle "zvrasneni" v ohybech normalni, nebo jestli neco delam spatne.

Ahoj.
Jen za mě. Kůže je hodně tenká, tipuji tak 0,5 mm. Myslím, že nejrozumnější je se o ni starat jak doteď. Kdybys to namazal kondicionérem jako Limmer, tak se ti kůže natáhne, ztratí tvar, začne se trhat a určitě změní vzhled.
Ber to tak, že más na botě asi 1/10 z původní kůže a to ještě né zrovna tu nejkvalitněší.
Tak jak se ti to krabatí, to je normální u takovéto kůže s tím nic nenaděláš.
K tvé otázce:
Stačí kdyz teda budu boty dal strikat jen tim Toko Proof a Care Shoe ? Aby to nepopraskalo...
Nezbyde ti než v tom pokračovat. Jak jsem psal, pokud bys použil kvalitní kondicionér s oleji, lanolinem...tak se kůže natáhne, ztratí tvar a bude se trhat. S nynější péči bude ještě chvilku trvat, než se zničí.
A až ti do nich poteče, tak včelí vosk a potom smrt. Kondicionér s impregnací bez vosku potřebuje kvalitní kůži a tu na svých botech nemáš =;
A co napsall fps s tím souhlasím....
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod Mogen » ned kvě 3, 2015 19:40

Jak to máte s trvanlivostí impregnace? Přijde mi to, že na mých La Sportiva Tibet GTX vydrží úplné kulový. Používám sprej Granders proofer s kondicionérem (dříve jsem na své GTX kanady používal takový ten žlutý vosk od Granders a spokojenost, takže jsem opět sáhnul po této značce), ale přijde mi, že vůbec nic nevydrží.
Když ošetřím boty impregnací a po zaschnutí např. šlápnu do louže, tak je vše OK a voda se hezky vysráží a steče. Ovšem kámen úrazu je brouzdání např. mokrou trávou, kde pakliže je kůže trávou třena, tak skoro hned dochází k nasáknutí kůže.. Ne že by mi do bot teklo, v tomhle směru jsem s nimi spokojenej, ale tu odolnost ipregnace bych si představoval jinak.
Mogen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte pro 2, 2014 19:34

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod Neo » ned kvě 3, 2015 20:44

vici píše:Kůže je hodně tenká, tipuji tak 0,5 mm.....

Kondicionér s impregnací bez vosku potřebuje kvalitní kůži a tu na svých botech nemáš....



Tak tohle je pro me vazne velky zklamani... Mam asi divnou nohu, a vylozene me nesedelo na noze vubec nic a novy scarpy taky ne, oproti temhle starejm maji podle me uzsi kopyto...

Tak tohle bude asi naposledy co sem za boty dal vic jak 5K, protoze kdyz vidim kolik stoji impregnace a jak boty vypadaji po pouhych 300km, tak to je to vazne ostuda...

A k te tloustce, u botu bylo psany tusim 2.4 - 2.8 numbuk leather...

Diky vsem za odpovedi, snad jeste chvili vydrzi.
Neo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát bře 7, 2014 10:03

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod vici » pon kvě 4, 2015 4:34

Ohledně tloušťky kůže na botech. Tipnul jsem si to podle fotografie. Vem pravítko a změř si kůži na botě. Mám zkušenost, že jsem měl v rukách boty, které podle výrobce měly být ušity z 3,7 mm. kůže. Jen pozapoměli dodat, že z této kůže je jen pásek na patě boty, zbytek byl ušit z 2 mm. kůže :evil:
Pokud máš kůži opravdu nad 2 mm. Taky rehabilitace kvalitním kondicionérem by mohla pomoct. Počítej s tím, že kůže už nebude vypadat tak jak vypadala. Ztmavne a vyhladí se. Já boty vždycky umyju pořádně jarem (zjistil jsem, že je na to nej), pořádně vymáchám ve vodě, aby vše šlo pryč. Klidně to myju i několikrát za sebou dokud nejsou boty čisté (voda z bot je čistá). Pořádně je vytřu a nechám někde v koutě vyschnout. Může to trvat i několik dnů. No a potom pěkně zatepla napouštím kondicionérem. Jak je kůže od jaru vysušená, tak velmi ochotně do sebe kondicionér nasává :wink:
Mimochodem boty kolem 5 000 kč. jdou koupit i ve vysoké kvalitě:
http://www.calzaturedallape.it/
Bohužel si je nemáš možnost zkusit, ale jsou tu lidi, kteří je mají doma, tak ti možná pomůžou radou, zkušeností.
Já mám doma Care Alto a Stivo (ještě z 3,7 mm. Gallusser Juchten)....
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: jakou impregnaci obuvi, jak čistit boty s goretexem?

Příspěvekod fps » pon kvě 4, 2015 11:49

Mogen píše:Jak to máte s trvanlivostí impregnace?

už to tady bylo taky hodně probíráno, máme to stejně jako ty, nubuk kůže + sprej + mokrá tráva = odolnost pár minut
vici píše:Mimochodem boty kolem 5 000 kč. jdou koupit i ve vysoké kvalitě:
http://www.calzaturedallape.it/

1+, mam dvoje
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Boty