Jaké trekové boty?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod palo32 » pon bře 2, 2015 13:58

Ahoj, nech nezakladám novú tému. Viete mi prosím poradiť nejaké boty na turistiku?
Využitie bude turistika v UK - Snowdonia - Wales, Vysoké a Západné Tatry na Slovensku a 12 dňový roadtrip na Islande v lete (každý deň pár hodín turistiky) - kvôli tomu budem hľadať nejaké gore-texové alebo iné waterproof.
Situácia je taká, že momentálne žijem v UK, takže ich budem kupovať tu, a cenový stroj mám niekde okolo 80 libier, cca 110€.
Myslíte, že niečo takéto bude vhodné?
Salomon Discovery gore-tex
http://www.amazon.co.uk/Salomon-Discove ... king+boots

salomon conquest gore-tex
http://www.amazon.co.uk/Salomon-Conques ... king+boots

Prípadne mi viete dať tip aj na inú značku, v tej cenovej hladine?
Za každú radu budem vďačný.
palo32
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř pro 10, 2014 13:52

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » pon bře 2, 2015 14:07

Kooooobraaa píše:Taktiež by som radšej celokoženné topánky s minimom švov

když už celokožené, tak taky doporučuji kvalitní kůži, ne nubuk, a pak je výběr celkem jednoduchý, měkčí kategorie B Asolo Tribe nebo Asolo Power Matic 100, tvrdší kategorie B/C La Sportiva Karakorum Trek
Kooooobraaa píše:Membrána nerozhoduje

bez membrány bych vůce nekupoval
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod VEPA » pon bře 2, 2015 17:11

s botami značky Asolo nemám dobré zkušenosti. V krátké době mě popraskaly v ohybu nártu a i když jsem vzal o číslo větší tak mě tlačily malíčky. Osobně nedoporučuji.
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod booze » pon bře 2, 2015 17:30

s
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:58, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » pon bře 2, 2015 18:24

taky mě to zajímá, tipuji že byli z nubuk kůže když mu popraskaly, mě popraskaly všechny boty v ohybech z nubuk kůže co jsem kdy měl (Asolo, Hanwag, Fitwel, Meindl, Lowa), a nemělo na to vliv sebelepší ošetřování čímkoliv
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod VEPA » pon bře 2, 2015 19:39

Ano byl to nubuk. Model si již nepamatuji, je to již asi 5let, od té doby jsem na tuto značku zanevřel
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » úte bře 3, 2015 8:25

@VEPA: Teda, promin, ale to je fakt blbost zanevrit na nejakou znacku/vyrobce jen proto, ze mi jeden konkretni kus jednoho konkretniho modelu nesedi a praskne mi v ohybu kuze. :roll: :shock:
Jednak jak pise fps - nubukova kuze Ti v ohybu casem praskne (skoro) vzdy. Mne nepraskla (jen velice mirne) pouze u mych starych Aku, ktere jsem pouzival mnohem mene jak ted jine a u jednech Garmishu (ale to mozna ani nebyl nubuk), protoze se mi boty totalne rozlepily jeste predtim :-). Jinak pri normalnim pouzivani praskaji uplne vsechny, jedine, co se da udelat, osetrovat je casteji kondicionerem, ale to zase nadmerne zmekci kuzi a z pevnych bot se stanou papucky nevhodne do vyssich hor. A k tomu jeste jedna poznamka: pises, zes vzal o cislo vetsi - pokud jsi to misto nevyplnil ponozkama, tak namahani obuvi v ohybu je mnohem vetsi a rychlost opotrebeni/prasknuti je vyssi. A stale jsi nenapsal, jestli si je nejak osetroval. Bo me jeste napadava, ze by boty mohly stat nekde u prodejce na sklade i nekolik let nebo ve spatnych podminkach (sucho, teplo, slunce,...) - ale to je zase problem prodejce, ze takove boty proda jako plnohodnotne. A kupujiciho, ze to koupi a kdyz se "v kratke dobe" stane takovy problem, tak nereklamuje.
A jednak kvuli tomu, ze Ti nesedi jeden model, jine modely mohou byt naprosto skvele a skvele sednout i na Tve nohy. Jen tak mimochodem, kdybyc mel napr. Asolo Sasslong nebo nektere jine modely, tak se vyrabeji i ve Wide verzi, ktera je citelne sirsi. Ja mam napr. u prstu hodne sirokou nohu a po dlouhem (asi 2 roky) hledani novych pohorek me jedine Asolo Powermatic Wide netlacily...
S takovym pristupem budes muset za nejakou dobu chodit bosky :wink:
Jeste jeden dotaz: CO znamena "v ohybu nartu"? Bota (pohorky) se ma ohybat pred prstami, v nartu by se moc ohybat nemela.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod VEPA » úte bře 3, 2015 8:40

Ale jo ošetřoval jsem je tak jak mě doporučili, a nepraskli mě časem, ale hned první rok užívání. Že jsem prázdný prostor vyplnil ponožkou je snad jasné ne? Evidentně to byla nekvalitní kůže. Nebyly to moje první "pohorky" to mi věř. Současně mám sportovní obuv neznačkovou (cena okolo 2000,-), už májí "nachozeno" přes 200km a nemám žádný problém. Proto se nechci vracet k botám uvedené značky za 5000,- které mi dva roky ztrpčovali život.
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Wiking » úte bře 3, 2015 9:32

Par slov ode me:

Kazdopadne NEDOPORUCUJI trekove boty "TREKSTA", mam je asi rok a pul, (Model myslim si Treksta Evolution)..
Za rok a pul jsou uplne dotrhane, vse se pare a odlepuje.
Reklamaci mi neuznali, ze pry je to bezne "opotrebeni"
Takze za 2999,-kc boty ktere vydrzi rok a pul = NEBRAT!!

Podotknu ze s nimi chodim jen po meste a ne po nejakych velehorach..
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Kooooobraaa » stř bře 4, 2015 21:39

Dakujem vsetkym za odpovede.
Isiel som uz cestu SNP v klasickych kanadach (slovenske vz. 90), ktore som po 8 rokoch pouzivania dorazil. Siel som iba 19 dni a musel som prerusit kvoly kolenam a slabine, ktore to nezvladli. Cize viem co ma na ceste caka. Preto sa neviem rozhodnut, ktora kategoria. Bojim sa, aby B vydrzalo tych 30 dni so 100 kilami. Ale zase aby B/C neboli prilis tvrde, pretoze by to z dlhodobeho hladiska nebolo pohodlne + aby som ich vedel aj vyuzit. V teniskach sa da ist, ale tie sa znicia na totalku + to nefixuje clenok = nepouzitelne. Takze asi to necham na B/c, co by mohlo vyhovovat (uz len take najst).

apuka neustale vychvaluje PM 100 (vo viacerych vlaknach som si to vsimol =) ) ale odradzuje ma od nich prave to viazanie, ktore je dost zaujimave a asi aj problematickejsie ako u inych (klzke snurky nie su problem, staci spravit o jedno omotanie na konci naviac a drzia ako prilepene aj tie naklzkejsie snurky). Zase verzia Tribe mi prijde o nieco maksia (B) a tym padom asi menej vhodne (kedze chcem B/c), teda aby to prezilo cestu.

La Sportiva Karakorum vyzera velmi dobre, no je to mierne nad rozpocet, uvidim ako sadne na nohe.

Je nubuk koza o tolko horsia v trvanlivosti ako ta perwanger? Pretoze napr Hanwag Nazcat este vyzera dobre. Alebo Sasslong, Alaska, Mammut Brecon...

Najradsej by som bol, aby boli kozenne, pretoze mi podvedome nieco hovori, ze by mali vydraz dlhsie (aj co sa tyka vodeodolnost) voci kombinacii s textilom (to robia tie kanady co som mal), tiez membrana casom odide tatam, kdeztko koza sa da osetrit a bude to fungovat.
Kooooobraaa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned bře 1, 2015 18:08

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » čtv bře 5, 2015 11:10

Kooooobraaa píše:apuka neustale vychvaluje PM 100 (vo viacerych vlaknach som si to vsimol =) ) ale odradzuje ma od nich prave to viazanie, ktore je dost zaujimave a asi aj problematickejsie ako u inych (klzke snurky nie su problem, staci spravit o jedno omotanie na konci naviac a drzia ako prilepene aj tie naklzkejsie snurky).
Musi se to zkusit. Kdyz jsi cetl me prispevky v jinych vlaknech, tak vis, ze jsem psal i jak tento problem se da resit a co pomohlo mne. Od te doby jak jsem to vyresil jsem byl nadmiru spokojeny. Ale vim, ze ten system nemusi kazdemu vyhovovat (ale neni ten system nijak zvlastni, ma to taky dost jinych bot).
Jo a ten jedenuzel navic kluzkym snuram pomaha, ale i tak se dokaze rozvazat a uvolnit jeste vic (taky to neni jen Asolo specialita :-(
Kooooobraaa píše:Je nubuk koza o tolko horsia v trvanlivosti ako ta perwanger?
Jednoznacne ano.
Naposledy upravil apuka dne čtv bře 5, 2015 12:17, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod booze » čtv bře 5, 2015 11:39

x
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 21:02, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » čtv bře 5, 2015 13:28

apuka píše:
Kooooobraaa píše:Je nubuk koza o tolko horsia v trvanlivosti ako ta perwanger?
Jednoznacne ano.

stačí si jenom sáhnout na obě kůže, rozdíl je hodně patry
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » čtv bře 5, 2015 13:51

VEPA píše:Ale jo ošetřoval jsem je tak jak mě doporučili, a nepraskli mě časem, ale hned první rok užívání. ... Evidentně to byla nekvalitní kůže. Současně mám sportovní obuv neznačkovou (cena okolo 2000,-), už májí "nachozeno" přes 200km a nemám žádný problém. Proto se nechci vracet k botám uvedené značky za 5000,- které mi dva roky ztrpčovali život.
Jen tri poznamky:
1) Pokud jsi presvedcveny, ze to byla nekvalitni kuze, mel jsi je reklamovat a nenchat se pripadne odbyt. Mimochodem, precti si jenom moje prispevky v sekci Reklamace obuvi a prijdes na to, ze problem (i po mene nez 200km) muzes mit u bot jakehokoliv vyrobce - ja jsem mel s Meindlem, Hanwagem, Lowou, atd. O levnejsich neznackovych nebo mene znackovych pohorkach (starsi pripady) jsem ani nepsal.
2) Chyba mohla byt i v tom, jak Ti doporucili osetrovani. Neznam podrobnosti, netvrdim ze urcite tak to bylo, ale moznost to je - "spravnym" osetrovanim za rok dokazes kuzi znicit velice lehce).
3) Pokud by libovolne pohorky (i za 500) mely po 200km nejaky problem, tak bych je omlatil prodejci o hlavu - to jsou jeste prakticky nove boty.
Ja si myslim (je to jen uvaha, ne tvrzeni, protoze neni jasne ani kde Ti na bote kuze praskla - "ohyb nartu" je zde pro vetsinu neznamy pojem u pohorek), ze nejspis jsi koupil nejake boty, ktere prodejce nebo dovozce nebo velkosklad (tj. ne vyrobce!!!) skladoval dlouho a spatne a tam se kuze nadmerne vysusila. A bohuzel, to se muze stat s jakoukoliv botou, dokonce u jakehokoliv prodejce, i u nejrenomovanejsich obchodu. U neznackovych jeste spise. Takze v tomto pripade by ses stezoval u vyrobce na spatne adrese...
Samo sebou, kazdemu vyrobci se obcas stane, ze kus kuze (nebo taky cela zasilka) neni uplne ono - a na to potom slouzi reklamace (a nenechat se odbyt prodejcem).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod VEPA » čtv bře 5, 2015 17:36

Asi máš pravdu, ale nechci se k tomu již vracet. Abych upřesnil tak praskliny byly v místě kde se bota ohýbá při kroku. Všiml jsem si, že mnoho bot má v tomto místě ohebný materiál (textil?) a vyhýbá se tak možným problémům. Já jsem tenkrát chtěl celokožené značkové boty a "šlápl" jsem vedle. Už je to pryč.
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod ondrejkout » čtv bře 5, 2015 20:56

Kooooobraaa píše:Preto sa neviem rozhodnut, ktora kategoria. Bojim sa, aby B vydrzalo tych 30 dni so 100 kilami. Ale zase aby B/C neboli prilis tvrde, pretoze by to z dlhodobeho hladiska nebolo pohodlne + aby som ich vedel aj vyuzit.

Mám tyhle - Planika Challenge, a miluju je (SnoSeal hned šel na ně). Viz např. zde:
http://www.bufo.cz/product.php?id_product=1178

A hodně jsem si oblíbil Grisport, viz nabídka zde:
http://www.grisport.cz/katalog/outdooro ... ekova-obuv

Ondra
Uživatelský avatar
ondrejkout
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: čtv led 22, 2015 2:12
Bydliště: Budweis

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod paulos » čtv bře 5, 2015 21:57

Ahoj, chápu že je to Alpine Pro a mají tady lidi občas k této značce výhrady. Navíc je to nový model. Ale nabízejí jej za 3000,- ve věrnostním programu.
Uvažuji tyto boty vzít na turistiku do hor. Občas Tatry apod. Co si myslíte?
http://www.alpinepro.cz/vali/d-162116-c-3670/
Třeba na seveér !
paulos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte úno 12, 2013 16:26
Bydliště: Frýdecko-Místecko

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Kooooobraaa » pát bře 6, 2015 3:32

to apuka: tu je navod ako som myslel tie snurky si zavezovat, staci urobit uplne ten posledny krok a funguje to - netreba robit ziaden dalsi uzol. podarilo sa mi tak skortit snurky na mojich Mulazoch (do mesta na sneh), ktore sa rozvezovali kazdych 100 metrov, takze odporucam vyskusat (https://www.youtube.com/watch?v=pqPQO2aGJ5I)

takze budem teda zhanat tu perwanger, snad najdem nieco =) (ratam s asolom a la sportivou zatial)

to booze: ano, tiez si myslim, ze to bolo obuvou. Mal som zo sebou aj lahke kanady na asfalt a cestu, no boli stare (tiez 8 rokov, no nepouzivali sa) a po prejdeni jedneho maleho kopceka sa mi podrazka komplet vydrolila, az mi ostala len taka pena. Hned druhy den sa to stalo, takze som mal tie kanady nonstop na nohach a na to ocividne neboli stavane.

to fps: sahnut si sice mozem, ale o trvanlivosti mi to nemusi vela povedat, pokial nie som v tom skuseny a nemam nic odzite. no ak bude moznost, tak jedine perwanger (clovek zije prilis kratko na to, aby sa mohol ucit iba zo svojich chyb (piloti by vedeli rozpravat =) ) =)

to ondrejkout: grisportom sa chcem vyhnut velkym oblukom, aspon tym lacnejsim. maju ich aj v exisporte (odkial mam len negativne skusenosti s ich vyrobkami - spacak, batoh, topanky), kamarat co siel so mnou cestu ich mal a nestazoval sa, boli v pohode, no po ceste vyzerali dost otrasne. taktiez ich "membrana" je vlastne obycajna textilia s nejakym naterom, ktory po porvom dazdi zmizne. takze preto nie a radsje si trochen priplatim a budem mat ozajstnu membranu =) samozrejme celkozenne s minimom svov, pretoze mam pocit, ze lepsie ochrania nohu pred nebezpecentvom a dlhsie vydrzi aj bez osetrenia nez textilia.

teraz cez vikend budem v olomouci, skusim zast do hudy a rock point. viete kde by mohli mat este podobne predajne v olomouci? veeeeelmi by mi to pomohlo ;)

a este taka otazka, nad ktorou rozmyslam. bude treba tie boty pocas cesty nejak osetrovat? ci to vydrzia a pred a po ceste staci osetrit? Pochybujem, ze budeme mat dostatok casu a prostriedkov na poriadne umytie a vysusenie + osetrenie, ale ked nebude ina moznost, tak tu zastavku si spravime =)
Kooooobraaa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned bře 1, 2015 18:08

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » pát bře 6, 2015 8:48

paulos píše:nabízejí jej za 3000,- ve věrnostním programu...Co si myslíte?
Ze se vykasli na vernostni program a podivej se radeji po doprodejich a slevach. Za stejnou cenu koupis lepsi boty. Sice asi nebudou se "znackouvou membranou PTX", ale GTX, ale snad se to prezit da :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » pát bře 6, 2015 9:02

Kooooobraaa píše:a este taka otazka, nad ktorou rozmyslam. bude treba tie boty pocas cesty nejak osetrovat? ci to vydrzia a pred a po ceste staci osetrit? Pochybujem, ze budeme mat dostatok casu a prostriedkov na poriadne umytie a vysusenie + osetrenie, ale ked nebude ina moznost, tak tu zastavku si spravime =)
Perwanger kuzi rozhodne neosetruj voskem, to bys ji prakticky znehodnotil. Jinak bych Ti radil pouzit dobry fluorkarbonovy sprej strikany na nekolikrat na vlhkou kuzi, ale pote je treba nastrikanou botu nechat radne vyschnout, jinak impregnace bude fungovat spise jako vodocuc do hloubky kuze.
Rozhodne bych doporucil osetrovat za sucheho a slunecneho pocasi, kdy Ti bota vyschne - muzes to udelat i na slunku pres nejakou obedovou pauzu - nastrikas si vyzute boty a nechas na slunci vyschnout, to se podari za 15-20 minut (pokud jsi se v nich zevnitr moc nespotil).
Ale Perwanger kuze je od vyrobi dost osetrena, takze pokud si pred cestou doma ji jeste osetris (radeji jednou i sprejem s kondicionerem - ale bacha na Grangersy /viz vlakno o impregnaci obuvi/), tak by mohly vydrzet. Pokud teda nebudete mit pulku cesty v lejaku v mokre trave. Ale to si toho moc neosetris, pres noc se Ti bota nevysusi.

Jeste k tomu snerovani - mne prijde jednodussi si udelat jeden uzel na konec navic. Drzi to lepe a jednoduseji se rozvazuje. Ale to je muj nazor a komu se lip osvedci jiny zpusob a funguje mu, at si to tak dela.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod wawrik » pát bře 6, 2015 11:04

Kooooobraaa píše:Takze asi to necham na B/c, co by mohlo vyhovovat (uz len take najst).
Nemyslím, že B/C sú na ten trek potrebné, ale ja všeobecne preferujem ľahšie a mäkšie topánky. Ale ak ozaj chceš také, veľmi odporúčam La Sportiva Trango Cube. Popísal som o nich tu na fóre dosť, skús pohľadať.

Sú VEĽMI pohodlné, sú bezošvé, bezúdržbové, vo svojej kategórii ďaleko najľahšie, a naozaj aj dlhodobo nepremokavé - nepretiekli ani v situáciách, kde kožené dostali poriadne na frak a majitelia mali nohy mokré durch. Pritom lepšie „dýchajú“. Sú mierne nad tvoj rozpočet (asi 220-230 € so zľavami v bratislavskom Yak&Rysy, pri dvoch pároch by si sa možno ku tým 200 € priblížil :-)), ale obľúbil som si ich aj ja, čo chodím v mäkkých bežeckých teniskách naťažko po Himalájach.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » sob bře 7, 2015 11:38

paulos píše:chápu že je to Alpine Pro a mají tady lidi občas k této značce výhrady. Navíc je to nový model. Ale nabízejí jej za 3000,- ve věrnostním programu.Uvažuji tyto boty vzít na turistiku do hor. Občas Tatry apod. Co si myslíte?

myslím si to aby si se velkým obloukem vyhnul všemu co je od Alpine Pro, za cca stejné peníze koupíš o hodně lepší boty, třeba tyhle
La Sportiva Garnet
Asolo Elios
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Vectrix » sob bře 7, 2015 15:41

Paulos: Připojuji se a boty od Alpine Pro nedoporučuji ani na městské nošení. Mám s botami od této firmy špatné zkušenosti. Bota vůbec nedýchala a noha se v ní nadmíru potila. Kladu to za vinu té rádobymembráně.
Jak už tady psali jiní, za stejné peníze seženeš boty kvalitativně určitě o několik tříd výše.
Vectrix
Vectrix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř zář 24, 2014 17:01

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Kooooobraaa » ned bře 8, 2015 12:48

Dalsi negativny nazor na alipine pro: brat si ich kupil, po par kratkych vyletoch ich musel odpisat, chvilu sluzili ako pracovne boty na chalupe, no chvilu na to sa odlepila podrazka...

Skusal som zatial tie LS Karakorum, vyzeraju dobre ale musim cakat, kym sa doobjedna moje cislo (46/46,5), rovnako ako aj asolo tribe (PM100 sa nevyraba moja velkost (12/12,5, maju len 11 a potom hned 13.....)

LS Trango je trochu moc drahe a aj prilis farbene..

uvidim nabuduci tyzden ako mi ktore sadnu, mozno dovtedy najdem aj nieco ine, len aby mali moje cislo...

zatial dakujem za pripevky, potom napisem co a ako este =)
Kooooobraaa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned bře 1, 2015 18:08

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » ned bře 8, 2015 14:47

Kooooobraaa píše:LS Trango je trochu moc prilis farbene..

nesnáším klaunsky barevny věci, ale v tomhle případě jsem udělal hodně dobře že jsem od mé averze k barvičkám upustil, za ten komfort při chůzi, a taky za minimální údržbu to stojí, modrá verze La Sportiva Trango Cube není tak hrozná

Kooooobraaa píše:LS Trango je trochu moc drahe

tak s tímhle se dá dost polemizovat, co je vlastně dražší, zda boty které stojí víc, ale jejich údržba nestojí ani korunu, a nebo levnější celokožené boty které budeš muset před každým delším použitím ošetřit, a když si vezmeš že jeden sprej stojí cca 200 kč, který minimálně jeden měsíčně vyplýtváš, tak to je pak za rok u celokožených bot dodatečný náklad 2400 kč
Naposledy upravil fps dne pon bře 9, 2015 10:28, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » ned bře 8, 2015 16:40

Kooooobraaa píše:PM100 sa nevyraba moja velkost (12/12,5, maju len 11 a potom hned 13.....
Vyraba(la) se, ja jsem mel 47 2/3, syn ma 47. Ale ted koukam na stranky Asola a oni snad prestaly 100-ku vyrabet :roll:, coz je skoda.... Takze asi Ti zustane s Perwangerem opravdu jenom Tribe nebo zkusit jestli nekde nemaji na prodejne....
Mimochodem, nejak mi nesedi velikosti - Tribe jsou "Tvoje cisla" 46/46,5 (to je cca 11 a 11,5) a PM100 se nevyrabi "Tvoje velikost" 12/12,5 - to je vsak 47 a 47,5 (resp. 47 2/3)...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » ned bře 8, 2015 16:49

fps píše:...levnější celokožené boty které budeš muset před každým delším použitím ošetřit, a když si vezmeš že jeden sprej stojí cca 200 kč, který minimálně jeden měsíčně vyplýtváš, tak to je pak za rok u celokožených bot dodatečný náklad 2200 kč
Ehm, nevim jak casto a kolik nachodis kazdy mesic, ale u nas v rodine (ja jsem rodinny "sprejer") vypada se sprejama cca tak, ze na uplne nove boty prvnikrat pouziju asi 1 pixlu spreje a potom mam spotrebu max. cca 4-5 spreju za rok plus asi 0,5 pixle kondicioneru na 3 (az 4) pary pohorek (plus sem-tam vyjimecne nejake bolobotky). A to se pouzivaji prakticky kazdy vikend v lete v zime, nekolikrat tydenne nebo vicedenne pobyty v Tatrach plus dva tydny v lete v Alpach + pouziti jako zimni obuv i do prace. A kuze vypada zdrava, vysusena rozhodne neni a ani vodu necuca vic jak by bylo zdravo.
Jinak je pekne ze doporucujete ty Cuby, ze jsou fajn, ale ja bych pockal jeste tak 1,5-2 roky na zhodnoceni vydrze a stavu a zachovani vlastnosti po delsim vyuziti. Ne ze bych jim neveril, ale tady nejde o viru ale zkusenosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Kooooobraaa » ned bře 8, 2015 22:08

LS Trango su fakt moc drahe. celkovo mozem minut na dva pary 400e. cim menej tym lepsie. neda sa mi v kratkej dobe nasetrit viac tak, aby som si mohol kupit lepsie. ako, teoreticky by som mohol, ale dva mesiace sa budem past, pricom trava este nie je moc chutna, mozno neskor. za dalsie, ak by som mal boty za 300e, tak by som sa ich asi aj bal pouzivat, aby sa mi neznicili. znie to divno, ale je/bola by to pre mna moc velka investicia nez aby sa rychlo pokazila a naozaj nechcem mat nieco, co je na moje pomery prilis drahe natolko, aby mi to branilo normalnemu pouzitiu. Som student a poctivo som si tie peniaze nasetril/zarobil, takze hladam taku rovnovahu medzi cenou, vykonom a psychickym stavom vyuzitelnosti. za dalsie, by som ich naozaj nevynosil a vacsinou by boli odlozene.

Na PM 100 som sa celkom tesil, skoda. Co sa tyka velkosti, tak to zalezi ako to kto cisluje a mne sedi 46 resp 12 (tusim niekde som to tak mal napisane, ze 46/12...preto si to odvtedy myslim, ze je to ekvivalentne =) + ako sa tak pozeram, je rozdiel US a UK prave o to jedno cislo )

toho osetrovania sa praveze nebojim, pretoze tie naklady sa rovnomerne rozlozia pocas roka a nie je to narazove, navyse nebudeme chodit az tak casto (ako som pisal, max 1-2x za mesiac, v lete mozno viac).

takze teraz je to bud tribe alebo karakorum a ked tak dlhsie rozmyslam, neviem ci nebude lepsi ten pohodlnejsi tribe.... no fakt uvidim ako budu sediet na nohe. Ak nie, tak skusim skocit do asola v bohumine a uvidim, co povedia.
Kooooobraaa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned bře 1, 2015 18:08

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod Aillas » pon bře 9, 2015 9:52

Ahoj,
nemáte nějaký tip na kvalitní B až B/C širší boty? Doporučovaná Asola jsou pro mě bohužel příliš úzká. Doteď jsem chodil v nějakých Prabosech, které jsou šířkou ok, ale jsou příliš měkké a vůbec nedrží kotník, takže potřebuju něco jiného. Díky za rady.
Aillas
účastník
účastník
 
Příspěvky: 208
Registrován: stř lis 18, 2009 16:48
Bydliště: Vsetín

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod apuka » pon bře 9, 2015 10:09

Kooooobraaa píše:...teoreticky by som mohol, ale dva mesiace sa budem past, pricom trava este nie je moc chutna, mozno neskor.
Neboj, uz sa zacina zelenat a byt dobre stavnata, okorenena podbelami :-)
za dalsie, ak by som mal boty za 300e, tak by som sa ich asi aj bal pouzivat, aby sa mi neznicili. znie to divno, ale je/bola by to pre mna moc velka investicia nez aby sa rychlo pokazila a naozaj nechcem mat nieco, co je na moje pomery prilis drahe natolko, aby mi to branilo normalnemu pouzitiu. Som student a poctivo som si tie peniaze nasetril/zarobil, takze hladam taku rovnovahu medzi cenou, vykonom a psychickym stavom vyuzitelnosti. za dalsie, by som ich naozaj nevynosil a vacsinou by boli odlozene.
Tento Tvoj postoj ja velmi dobre chapem - bol som na tom zo zaciatku uplne rovnako (a kvoli tomu som si nicil nohy v blbych lacnych pohorkach niekolko rokov ](*,) - no to viem az teraz).
no fakt uvidim ako budu sediet na nohe. Ak nie, tak skusim skocit do asola v bohumine a uvidim, co povedia.
Tak sa vykasli uplne na druh koze. Pokial nebudes pohorky pouzivat casto, tak je to viac-menej jedno. Kup si take, ktore Ti najlepsie sedia, v ktorych sa citis dobre a padnu do limitu a su od slusnej znacky. Tu jednu cestu aj na 30 dni by mali vydrzat ktorekolvek (a na druhej strane aj sebelepsej a sebedrazsej znacke zo sebelepsich materialov sa moze podarit vyrobit nepodarok, ktory Ti odide po prvych dnoch). Za par rokov zistis, co Ti na nich vadi a co by si ineho od pohoriek ocakaval (alebo mozno sa trafis do najperfektnejsich pre Teba) a mozno budes vediet, ze ich uz pouzijes castejsie, tak potom si vyberies ine nove podla ziskanych skusenosti. Asi nema zmysel kupovat nieco draheho len preto, aby som ich raz pouzil a potom si ich "hyckal" doma (pravdepodobne skaldovane v nie najvhodnejsom prostredi) na buducu "spravnu prilezitost" a o par rokov neskor zistil, ze sa mi rozpadli....
A este jedna vec - ak chces skocit do Asola v Bohumine (tam ale neni Asolo, mozna nejaky prodejce), tak mozes cestu predlzit do Ostravy a zajst do Trailsportu, kde zvycajne maju siroko-daleko najvacsi vyber Asol a za slusne ceny.
Naposledy upravil apuka dne pon bře 9, 2015 10:12, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Boty