Vyber bot kategorie B/C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod cmaro » ned led 25, 2015 22:24

Tak Lomer Pelmo mam doma asi 3 tyzdne je to dost siroka topanka v porovnani s Garmontami. Este som ich moc nestihol otestovat ale mam doma Garmont Tower co je textilna odboba Pinnaclov. Musis skusat co ti sadnet. Garmont je podstatne uzsi a hlavne tvrdsi, tie lommeri viem vyuzit trebars teraz cez zimu aj na cestu do prace co si v Garmontoch neviem predstavit. Takze tak a co sa tyka kvality vyzeraju dobre. Tak prajem spravny volbu.
Uživatelský avatar
cmaro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: pon črc 18, 2011 18:42
Bydliště: NMnV

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Talo » pon led 26, 2015 14:31

Tak už sú doma.Lomer Pelmo.
https://imageshack.com/i/f0NwcXNbj
Mám ale straší model bez paty na poloautomatické mačky.
Dúfam,že niečo vydržia.
Talo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte led 13, 2015 18:31

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod cmaro » pon led 26, 2015 19:26

Ja ich mam tiez len na kosikove kocure :) Viem ze maju 2 typy podrazok ale ze by boli na poloautomaty som este nevidl a na macky celkovo sa mi zdaju makke to asika len tak nudzovo ked to porovnam s Garmontami :) Nech dlho sluzia
Uživatelský avatar
cmaro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: pon črc 18, 2011 18:42
Bydliště: NMnV

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Talo » úte led 27, 2015 7:22

Ďakujem,každý si praje aby dlho vydržali :-) Ako nie som zazobanec je to pre mňa dosť peňazí za topánky.
Tu je odkaz na ten model s výstupkom na pate pre poloautomaty. https://www.youtube.com/watch?v=7G_DiqZfpuI
Talo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte led 13, 2015 18:31

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » úte led 27, 2015 17:46

Talo, ted nechci byt nejaky hnidopich, ale jsi si jisty, ze ten "vystupek" na te druhe podrazce je opravdu na poloautomaticke macky? Jednak se mi zda na tom videu ponekud "s kopce" a taky nejak malo bytelny. Ono totiz jsou podrazky, ktere maji neco podobneho vzadu, ale spise kvuli lepsimu odpruzeni paty a vyrobce bot upozornuje, ze nejsou vhodne na upevneni macek, i kdyz vypadaji bytelneji jak na tom Pelmu. Ale video jsem neposlouchal a stejne bych musel hoooodne oiprasit svoji rustinu....
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » úte led 27, 2015 17:57

Mne se taky zda maly, ale u Lomeru pisou:
Lomer píše:For winter use the Pelmo is suitable for use with step-in crampons.

(co je to za blby zvyk davat odkazy na nejaka videa a ne k vyrobci? :evil:)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Talo » úte led 27, 2015 18:06

Talo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte led 13, 2015 18:31

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod booze » čtv led 29, 2015 20:29

f
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:02, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » čtv led 29, 2015 20:50

A delalo ti to uz predtim, nez jsi odjel na Saharu? :twisted:

Byl jsem se kouknout a neni tam nic, akorat jsou oboje cele od blata :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod booze » čtv led 29, 2015 21:19

e
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:04, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » čtv led 29, 2015 22:07

Zkus se pri chuzi nekopat to zadku ;-) Parkrat jsem odtamtud neco vytrepaval, ale to bylo po horach, kde jsem provozoval sjizdeni suti a jine adrenalinove sporty ;-)

Stydim se, jelikoz jsem si uvedomil, ze ty druhe Alasky jsou spinave jeste od poslednich Alp v listopadu :oops: Ty, co v nich chodim u nas, neumyvam, nema to cenu. Bud to opada nebo se zaprasi znovu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod booze » čtv led 29, 2015 22:16

e
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:04, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » čtv led 29, 2015 22:31

:D naopak, pres blato aspon nejsou videt skvrny, co mi tam nadelal ten hnus od Grangers. Po kazde aplikace je to horsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod nebulus » čtv led 29, 2015 22:53

Mne doktor prikázal viac chodiť ( za mesiac som teraz spravil 220km ) a keďže les mám za domom, tak furt prichádzam domov kilom blata na podrážkach, takže keď vychádzam z domu tak si beriem prezúvky a obúvam sa až vonku. Susedka tu furt leští chodbu, asi by ma zastrelila [-X
Ale minule som došiel na zlepšovák, dal som si na boty igelitové návleky ktoré som vyfasoval v práci, ten kúsok vydržia a nemusím nosiť croxy v batohu ( repsektíve nemusím mať batoh vôbec ) :D
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod scinkk » čtv led 29, 2015 22:57

A co dat ty croxy do postovni schranky? :) Pokud se teda naka vlastnena nachazi mimo strezene prostory cistoty a vysokeho lesku :) Jetse kdyz jsme bydlel v byte, tak by to pro me bylo reseni .)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » čtv led 29, 2015 23:12

Mam podobny problem, ale s vlaky a busy. Dojdu na nadrazi jako prase, kalhoty po kolena od bahna a boty obalene. A ted co s tim, jedine ostrikat hadici, ale u nadrazi nevim proc nebyvaji. Jednou jsem se dal v kupe s nekym do reci a on mi pak rekl, ze si puvodne myslel, ze jedu nekde ze stavby #-o :twisted: Nez se dostanu domu, tak to nejhorsi opada, takze na chodbe bordel (moc) nedelam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod nebulus » čtv led 29, 2015 23:34

Pri príchode zvonku to blato ešte drží, ale keď to potom uschne tak je problém. Tá schránka, to nie je až tak zlý nápad, niekedy som to riešil že som sa prezúval pred domom pri aute a prezúvky som dal do auta. Teraz tu máme sneh, takže paráda :-..
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod scinkk » pát led 30, 2015 0:08

Mam podobny problem, ale s vlaky a busy


To se jsem takhle sel jednou posledni kilometry uz za tmy a pri vylezu z lesa do vesnice tam byla totalne rozjezdena cesta. Jenze ve svetle celovky jsem to sptane odhadl, takze jsem v jednom miste zajel az po kotniky (ten den jsme nastesti mel kotnikace :) a jelikoz jsem byl skoro na konci, uz nebyla moznost kde ty boty umyt, ac snah byla, ale to blato drzelo jak sliz.
Ale problem by nebylo az tak to bahno ale spis to, ze jsem pak ve vlaku zjistil, ze to bahno ma dost nevonavou primes :)
To jsme chtel puvodne jet ECeckem, ale melo zpozdeni, tak jsem jel rychlikem a nastesti jsem si nasel volne kupe, kam nekdo pristoupil az na posledni pulhodku :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pát led 30, 2015 3:08

:D takovou katastrofu jsem nastesti jeste nezazil, ale v kupe si radej zhasinam, aby to pruvodci nevidel. Nejak se tomu nedokazu vyhnout, tenhle mesic jsem byl po kolena od blata zatim po kazdem vylete...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Talo » pát led 30, 2015 6:59

Ste sa asi sekli v teme.Toto je diskusia o vybere (bot v kategorii B/C) ale pobavit som sa pobavil.
Inak nic v zlom.Pekny zasnezeny den prajem :-)
Talo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte led 13, 2015 18:31

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » pát led 30, 2015 17:06

Bezna OT odbocka, to tady neresime, si zvyknes ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Boty na backpacking vhodne aj na VHT

Příspěvekod Paleccc » stř bře 18, 2015 17:38

Ahoj,

hľadám univerzálne boty, ktoré by boli vhodné predovšetkým na ťažký backpaking, ale dali by sa v nich zvládnuť aj ľahšie VHT treky (aj v zime) a dali by sa na ne pripnúť mačky - ak by sa dali poloautomaty tj. mali by drážku na päte tak super...

Uvažoval som nad Lowa Tibet, ale neviem či by zvládali tie mačky - aj keď viem, že kamoš bol v zime v Tatrách s mačkami v Hanwagoch Alaska, takže by to teoreticky mali zvládnuť...

Potom som pozeral Garmont Pinnacle, ale neviem či by neboli na backpaking príliš tvrdé...?!

Skúste poradiť niečo univerzálne, najlepšie v kombinácii koža (nubuk) + GTX

Vďaka za rady :)
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Boty na backpacking vhodne aj na VHT

Příspěvekod fps » stř bře 18, 2015 17:55

tady máš odpovědě na všechno na co se ptáš, sice je toho povícero, ale na to na co se ptáš tu bylo mnohokrát odpovězeno
viewtopic.php?p=356156#p356156
viewtopic.php?f=6&t=10627
viewtopic.php?f=6&t=55
viewtopic.php?f=6&t=17881
viewtopic.php?p=242603#p242603
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty na backpacking vhodne aj na VHT

Příspěvekod Paleccc » stř bře 18, 2015 20:09

Vďaka za linky... Niečo z toho už mám prečítané, niečo ešte nie... Novú tému som založil preto, lebo síce už existuje mnoho podobných, ale ani v jednej nie je jednoznačne riešené to čo v mojom prípade...

Chcem sa opýtať, pri tej prvej téme, ktorú si založil ty, si mal ako jednu z požiadaviek na boty, aby nemali drážku na mačky... Prečo? Nepoužívaš mačky? Alebo to má aj nejaké iné opodstatnenie...?

Edit: Ak je podľa vás vlákno duplicitné, tak poprosím mederátorov o zlúčenie alebo odstránenie... ďakujem :)
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Boty na backpacking vhodne aj na VHT

Příspěvekod mike » stř bře 18, 2015 21:28

Jo, s necim to sloucime.

Jenom poznamku k mackam: drazku na macky nepotrebujes. Reminkove macky se daji nosit na libovolnych botach a ty s modernim vazanim drzi stejne dobre, jako poloautomaty. A rozdil v nasazovani taky neni velky. Lepsi je to na tuzsich botach, aspon B, radeji B/C. Nosim macky na Hanwag Alaskach (a Meindl Islandech) dlouhe roky a bez problemu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na backpacking vhodne aj na VHT

Příspěvekod Paleccc » stř bře 18, 2015 22:55

Vdaka za info :) Je mi jasne, ze drazky na macky nepotrebujem, ale nevedel som, ze aj bez nich je komfort pouzivania a nasadzovania zhruba rovnaky... Vies mi prosim ta dat nejaky priklad na remienkove macky, ktorych sa v tomto smere nemusim bat? Aky typ pouzivas ty k tym Hanwagom?
Uživatelský avatar
Paleccc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: čtv úno 6, 2014 19:28

Re: Boty na backpacking vhodne aj na VHT

Příspěvekod mike » čtv bře 19, 2015 0:24

Grivel Air Tech s vazanim New Classic. Podobne delaji i jini vyrobci. Slapnes do macky, zaklapnes predni i zadni umelou hmotu, protahnes reminek a zajistis. Akorat bacha, jak ten reminkek protahujes, koukni do navodu. Kupodivu to jde i blbe a pak macka obcas upadne, jak jsem si prakticky overil #-o

(slouceno s existujicim vlaknem)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na backpacking vhodne aj na VHT

Příspěvekod apuka » čtv bře 19, 2015 8:43

mike píše:Slapnes do macky, zaklapnes predni i zadni umelou hmotu, protahnes reminek a zajistis.
Kez by to kazdemu slo tak rychle a jednoduse. S botama hranicnich velikosti (12-13+/47-78+) a jeste s vysokou/hrubou podrazkou to jde ponekud sloziteji, pokud clovek nechce vytahnout reminek z uchytu (coz delat a potom jej strkat zpatky pri -20 ve snehu bez rukavic je na ... :(( )... :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na backpacking vhodne aj na VHT

Příspěvekod fps » čtv bře 19, 2015 8:47

Paleccc píše:Chcem sa opýtať, pri tej prvej téme, ktorú si založil ty, si mal ako jednu z požiadaviek na boty, aby nemali drážku na mačky... Prečo? Nepoužívaš mačky? Alebo to má aj nejaké iné

mačky mi stačí řemínkové, turistické, nejsem horolezec, a šlo mi o to že jsem si myslel že boty bez drážek na mačky jsou víc na chození, nemají tak tvrdou podrážku, ale třeba La Sportiva Trango Cube a La Sportiva Trango Alp které mam, a nebo jsem měl, mají drážku na mačky, ale chodí se v nich skvěle, a nemají tak tvrdou podrážku, mají jí B/C kategorie
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mitau » čtv bře 19, 2015 9:54

Když už jsi tu zmínil LA Trango, nemá někdo nějaké informace/zkušenosti s Trango Guide Evo GTX? Hodně zajímavá mi tam přijde hmotnost pod 1200g na pár. Pokud by byl dost odolný vršek, tak by to byla hodně zajímavá bota (i když v podrážce asi měkčí než ostatní boty Trango).
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

PředchozíDalší

Zpět na Boty