Maestrale vs. F1 EVO

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Maestrale vs. F1 EVO

Příspěvekod pickard » úte lis 11, 2014 10:38

Mám dotaz na zdejší zkušené skialpinisty __II :prayer:

Jaký je uživatelský rozdíl mezi botama Sc. Maestrale a Sc. F1 EVO. (Nebo jinejma botama podobnejch druhů od jinejch výrobců).

Ptal jsem se na to v krámě a tam zasvěceně říkali, že M jsou takový pevnější, takže lepčí na sjezdy, zatímco F1 jsou takový měkčí, takže se v nich líp chodí. Tak to prosím po 33 letech lyžování vidím na první pohled sám, to mi moc nepomohli.

Vím, že se to blbě popisuje, ale umí někdo na nějakých příkladech nebo prostě obsáhleji popsat, v čem je ta F1 horší nebo proč je to vyloženě špatnej nápad? Já skialpu vůbec nerozumím, takže z mýho laickýho pohledu mi ta F1 připadá jasně lepší - je pohodlnější, lehčí, líp obepíná nohu, mnohem líp se v ní musí nejen stoupat, ale i lízt na mačkách atd.

Je to v těch sjezdech "horší" nebo průser? Jako já jsem zvyklej lyžovat v závodních Langích, takže samozřejmě chápu přínos tvrdý boty, ale to tak když člověk jede kilo po ledovatý sjezdovce. Pokud mám prostě sjet dolů, tak to normálně umim i v rozepnutejch lyžákách.

Prostě mě připadá lákavý mít botu, ve který se dobře jde a leze a je lehká, protože 95% času se jde a leze nebo se ta bota nese :) Ale zase všichni mají Maestrale a nikdo nemá F1, tak to asi má důvod :)
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Maestrale vs. F1 EVO

Příspěvekod suslos » čtv lis 13, 2014 16:51

Záleží, jaké jsou Tvoje priority...

Mám Maestrale, bral jsem je jako jedny univerzálky na vše (na což jsou super), ale teď vím, že když jdu na akci, kde jde převážně o výstup - případné lezení apod. (s lehkýma lyžema), bral bych na to spíše něco jako Tebou zmíněné F1 Evo, LS Sideral, TLT 6... Když by šlo o akci spíš jezdivou, se širokýma lyžema apod. šel bych do Scarpy freedom, Vulkánů nebo minimálně do maestrale RS

Takže Maestrale jsou super univerzálky, lehký, pohodlný. Chce si to jen určit priority. Já třeba vím, že mé další botky budou Freedom SL nebo Maestrale RS __II __II __II

edit: moc lidí nový F1 EVO mít nebude jelikož je to novinka této zimy :prayer:
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Maestrale vs. F1 EVO

Příspěvekod pavproch » čtv lis 13, 2014 19:25

loni sem zvažoval koupi Las Spectre což sou botky hodně podobné F1...

přečti si hlavně co sem tam napsal o pocitech z jejich zkoušení... IMHO to pro OPRAVDOVÉ lyžaře, ze kterého sa považuju, není správná cesta.... to rači potáhnu do kopca o pár stovek gramů víc, zato budu mít ve sjezdu v botě pořádnou oporu...

jo, to takový ten závodnícko-manekýnsko-gramhonič, navíc, kerýmu to někdo bezahlen, to je jiná... :vom:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Maestrale vs. F1 EVO

Příspěvekod pickard » pát lis 14, 2014 15:57

Jasně, no... takže Maestrale (a podobný) a nevymejšlet. Dík.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Maestrale vs. F1 EVO

Příspěvekod suslos » pát lis 14, 2014 16:40

nene, LS Spectre je čtyřpřezka, tváří se jako Maestrale, ale není - menší hmotnost, menší pevnost.
K F1 EVO bych přirovnal LS Sideral a Spitfire :supz:
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec


Zpět na Boty