Trekové boty bez použití kůže aneb boty pro vegany

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Trekové boty bez použití kůže aneb boty pro vegany

Příspěvekod Chara-din » sob srp 16, 2014 9:40

I Prabos vyrábí takovouhle botu. Falcon
Měl jsem v ruce nějaký prototyp u Paličky na Hosíně (dva roky zpátky?) a byla to hodně měkká bota.
Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57

Re: Trekové boty bez použití kůže aneb boty pro vegany

Příspěvekod Indy » sob srp 16, 2014 16:04

zrovna ten falcon bude nejspis vyroben bez pouziti detske a otrocke prace.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Trekové boty bez použití kůže aneb boty pro vegany

Příspěvekod fps » ned srp 17, 2014 9:25

pseudomagick píše:Aku La Stria najdeš zde,ale pouze velikost 10,8,5 a 9 EU

já potřebuji 11,5, nebo 12, volal jsem do alpisport.cz, což je oficiální dovozce, ale mají už taky jenom malá čísla, Aku La Stria se už nedělají, škoda
Chara-din píše:I Prabos vyrábí takovouhle botu. Falcon

moc díky ta tip, ty vypadají dost dobře, jestli budu vypadat i v reálu tak dobře jako na fotkách? a budou mi sedět (mají je totiž jenom po celých číslech), tak je zakoupím, a jak tak koukám, tak není problém je koupit i v Praze
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Výběr bot na trek i do hor

Příspěvekod madeira3 » pon srp 25, 2014 13:35

Ahoj,
pomalu ale jistě mi odcházejí boťáčci a já se na podzim chystám na trek (Den cesty nebo Dálkový pochod BLK) a potřebuji botky ještě vyťápnout, proto hledám rady.
Vždy jsem měla kotníčkové, ale kamarád mi nasadil brouka do hlavy, že vlastně vůbec nejsou potřeba, akorát dávají velkou volnost kotníku a ten je pak zranitelnější. Díky nízkým botám má prý člověk "lepší/odolnější" kotník - co je na tom pravdy?
Botky bych chtěla jak na dálkové treky, tak i do hor za kamzíky :-) Poradíte někdo? Další důležitý požadavek je, že nechci mít kožené a to ani polokožené. Jednoduše bez zvířátek ;-)
Díky za cokoliv ;-)
madeira3
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: stř led 9, 2013 10:50
Bydliště: České Budějovice

Re: Výběr bot na trek i do hor

Příspěvekod pickard » pon srp 25, 2014 13:45

Vlákno bude zřejmě sloučeno :)
Těžší boty bez kůže jsou blbost a póza. Kup si normální boty a neřeš kraviny.

Nízká vs. vysoká bota je v mnoha případech otázka vkusu uživatele. Je to něco za něco a různý lidi se ustálí na různejch stranách té barikády a není na to jediná správná odpověď. Ty řešení mají plusy a mínusy a je potřeba si to vyzkoušet.

Já jsem se momentálně usadil u těžších nadkotníkových bot jen na chození s těžkým batohem, na chození sajrajtem a na chození šutrovatejma místama (suťoviště). S lehkým báglem, na sucho a na pěšinky si beru "outdoorový tenisky".

Ale viděl jsem lidi v teniskách na GR20, kteří evidentně věděli, co dělají... viděl jsem pohorky na vysočině. Vyzkoušet.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Výběr bot na trek i do hor

Příspěvekod mitau » pon srp 25, 2014 19:21

Problematika vysoké vs. nízké boty se tu už několikrát řešila, myslím, že o tom je něco např. ve vláknu Light Backpacking. Je to opravdu věcí vkusu a toho, na co je noha zvyklá. Já jsem poté, co jsem začal běhat a nohy si zvykly, že musí pracovat, přešel na nízké boty i při chození s těžkým batohem jednoduše proto, že mi tvrdá podrážka pohorek začla být nepříjemná.
Na dálkové pochody jako je Den cesty bych určitě doporučil nízké boty, protože terén není nijak náročný. Osobně nemám problém s nízkými běžeckými botami ani v horách (Tatry, Pirin...), ale je to věcí zvyku.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Trekové boty bez použití kůže aneb boty pro vegany

Příspěvekod pavproch » pon srp 25, 2014 19:29

ťutiky ňuniky, botičky bez kůžičky sem přešiboval sem

kuRwa, tohle smrdí mimibazarem :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Trekové boty bez použití kůže aneb boty pro vegany

Příspěvekod Quido » úte srp 26, 2014 7:04

já nad tím nikdy moc nepřemýšlel, ale jedno vím ze zkušenosti - do vysoké boty se hned tak nedostane nějaká ta špinka či kamínek, v nízkých je to to natošup... čili po nevyšlapaných cestách, v lese, do kopců beru raději vyšší, i když moc vysoké rád nemám, i ty nejtvrdší mám polovysoké...
:t:t
... a o zpevnění kotníku ve šněrovací botě si nedělám iluze, to by to musely být lyžáky :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr bot na trek i do hor

Příspěvekod fps » úte srp 26, 2014 7:25

pickard píše:Těžší boty bez kůže jsou blbost a póza. Kup si normální boty a neřeš kraviny.

pro mě jsou na turistiku blbost kožené boty, a nejde o žádnou pózu, ale o prozření po cca 30 letém používání kožených bot na turistiku, přečti si třeba tohle viewtopic.php?f=6&t=17881&hilit=cube
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Trekové boty bez použití kůže aneb boty pro vegany

Příspěvekod pickard » úte srp 26, 2014 8:29

Omlouvám se, napsal jsem to blbě.
Pokud někdo má boty, co mu vyhovujou vlastnostma a shodou okoklností nejsou kožený, je to samozřejmě cajk. Takovejch dobrejch bot je jistě mraky.
Demence je nekoupit si boty, který mají super vlastnosti, který bych chtěl, jen proto, že jsou kožený.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Výběr bot na trek i do hor

Příspěvekod mike » úte srp 26, 2014 17:03

fps píše:pro mě jsou na turistiku blbost kožené boty, a nejde o žádnou pózu, ale o prozření po cca 30 letém používání kožených bot na turistiku...

Ehm... Kolik uz jsi v tech plastakach nachodil? Ne ze bys s nevyhodama kuze nemel pravdu, ale plastaky budou mit taky sve problemy. Dost pochybuju, ze zrovna tobe, ktery uz vystridal vic bot nez prumerna zenska za cely zivot, budou ve vsem vyhovovat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Trekové boty bez použití kůže aneb boty pro vegany

Příspěvekod Indy » úte srp 26, 2014 17:38

no zde to veganstvi vidim taky jako pozu.

ale v urcitym veku je typicky komplikovat si zivot jak jen to jde a vydavat to za vlastni cestu...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Trekové boty bez použití kůže aneb boty pro vegany

Příspěvekod Quido » stř srp 27, 2014 7:53

mně se líbí, jak se tu skoro porvete, když jde o h***o,
a nějak mi to asociuje písničku - tuším od Ivana Mládka - "koupím si boty, z umělý hmoty..."
:rock:
:D
nicméně, pokračujte chlapi, dověděl jsem se tu dost zajímavých věcí o materiálech a tak... =D>
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr bot na trek i do hor

Příspěvekod fps » stř srp 27, 2014 13:15

mike píše:
fps píše:pro mě jsou na turistiku blbost kožené boty, a nejde o žádnou pózu, ale o prozření po cca 30 letém používání kožených bot na turistiku...

Ehm... Kolik uz jsi v tech plastakach nachodil? Ne ze bys s nevyhodama kuze nemel pravdu, ale plastaky budou mit taky sve problemy. Dost pochybuju, ze zrovna tobe, ktery uz vystridal vic bot nez prumerna zenska za cely zivot, budou ve vsem vyhovovat ;-)

tak zatím jenom tři dny na těžko na Javořické vrchovina - České Kanadě, ale nadšení je veliké, že si už po pár dnech dovolím tvrdit "pro mě jsou na turistiku blbost kožené boty", La Sportiva Trango Cube už nazývám spíš gumovkami než plasťákami, oni jsou to totiž z cca 70% gumovky, v namáhaných místech, a v místech náchylných k poškození je nalepená? nebo za tepla nalisovaná? na svršek různě silná čirá guma, na fotkách si toho skoro nevšimneš, a díky tomu skvěle drží nohu i v kotníku, pro mě ideální kategorie B/C, víc napíši až se vrátím ze šestidenního výletu na těžko z Glocknergruppe, to už budou mít za sebou větší test
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40


Re: Trekové boty bez použití kůže aneb boty pro vegany

Příspěvekod fps » stř srp 27, 2014 14:32

mě to připadá jako guma, ale čirá guma asi neexistuje? ale to je jedno co to vlastně je, důležitější je že to plní svůj účel, zpevnění hadru, opancéřování náchylných míst k poškození, a taky přes tohle se dovnitř nedostane voda, a ani jí to nenasaje
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40


Re: Trekové boty bez použití kůže aneb boty pro vegany

Příspěvekod fps » stř srp 27, 2014 14:58

to taky vidím jako zatím jediný problém, hlavně té černé strečové látky co je místo jazyka, ale o životnost podrážky, a vysoké gumové obsázky strach nemam, to je uděláno bytelně a precizně
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Trekové boty bez použití kůže aneb boty pro vegany

Příspěvekod mike » stř srp 27, 2014 16:05

A jak je to s prodysnosti resp. odvodem potu? Pro mne zasadni parametr, dulezitejsi, nez vodeodolnost. Zatim to s vaseho popisu pusobi jako lepsi gumaky 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!


Re: Trekové boty bez použití kůže aneb boty pro vegany

Příspěvekod mike » stř srp 27, 2014 16:33

Zajimave. No, ja si pockam, co bude rikat fps za pul roku az rok. Vetsi primadona pres boty tu asi neni a jestli bude spokojeny on, tak je mozna pujdu vyzkouset a zalozime cirkusovou sekci :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Trekové boty bez použití kůže aneb boty pro vegany

Příspěvekod fps » stř srp 27, 2014 18:06

prodyšnost o něco lepší je, měl jsem je když bylo cca 30°C, ale bylo suchu, jsem zvědav jak na tom budou až bude velká vlhkost, a budu celí den chodit v mokru, pak se teprve uvidí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Předchozí

Zpět na Boty