Kanada

Rocky Mountains, Kanada a USA, Střední amerika, národní parky

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kanada

Příspěvekod Vojtos » stř kvě 25, 2005 8:53

Jakýkoliv info - jak nejlevnějc cestovat po kanadě, na kolik cca vyjdou vstupy do nár. parků Co stojí za to navštívit v okolí Quebecu. A další a další. Díky
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

nechci zakládat kvůli tomu nový téma...

Příspěvekod teoretic » čtv lis 1, 2007 8:20

t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Cvrk » čtv lis 1, 2007 11:22

Do Kanady bez víza....jupíí :rock:
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod sobb » čtv lis 1, 2007 11:24

koukám, že bratia sousedové mají zatím smůlu ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod Cvrk » čtv lis 1, 2007 11:29

Aby z toho zas nebyl velký útěk našich cikánských bratří :(( :mrgreen:
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod mayya » čtv lis 1, 2007 12:22

Už je to pár let, co jsem tam byla, a pohybovali jsme se hlavně po Ontariu (Quebeck neznám vůbec), a to ještě "klasicky" - spíš po městech. Takže pokud míříš jenom za přírodou a do divočiny, nepomůžu. Nicméně: doporučuji návštěvu Toronta, moc pěkné město tím, že leží u jezera (jinak klasické mrakodrapové velkoměsto) - zajímavé centrum - Young Street, radnice, čínská čtvrť, určitě CN Tower - svého času nejvyšší stavba na zemi - rychlovýtahy, skleněnou podlahou a přes zábrany nádherný výhled široko daleko, hned dole je baseballový stadion - pokud se zrovna hraje, super zážitek!
Pro mě byl taky silný zážitek Niagara Falls - sice je to kolem dost komerční (a v noci nasvícené příšernými barevnými světla - kýč nad kýč :-(((), ale ta masa vody působí fakt úchvatně. Dá se tam koukat zezhora od zábradlí (lepší výhled z kanadské strany), nebo jít na vyhlídku jen kousek nad úrovní vody, příp. si zaplatit vyhlídkovou loď až dole pod vodopády.
Jinak Ontario celkově se mi moc líbilo, oblast 5ti jezer - pěkná krajina, na jezerech spousta ostrůvků a ostrovů.....
Kdy se tam chystáš? Bývají tam docela drsný zimy, v létě naopak teplo (je to cca na úrovni Itálie).
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: nechci zakládat kvůli tomu nový téma...

Příspěvekod george1 » čtv lis 1, 2007 12:23



Myslím, že vydrží. Doby, kdy se vyplatilo pracovat za 5-7 dolarů jsou za námi. Kamarád přijel po třech letech z Ameriky vytočenej jak blázen. Z toho co vydělal má skoro půlku a vidina domečku v háji.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod mayya » čtv lis 1, 2007 12:26

mayya píše:Už je to pár let, co jsem tam byla, a pohybovali jsme se hlavně po Ontariu (Quebeck neznám vůbec), a to ještě "klasicky" - spíš po městech. Takže pokud míříš jenom za přírodou a do divočiny, nepomůžu. Nicméně: doporučuji návštěvu Toronta, moc pěkné město tím, že leží u jezera (jinak klasické mrakodrapové velkoměsto) - zajímavé centrum - Young Street, radnice, čínská čtvrť, určitě CN Tower - svého času nejvyšší stavba na zemi - rychlovýtahy, skleněnou podlahou a přes zábrany nádherný výhled široko daleko, hned dole je baseballový stadion - pokud se zrovna hraje, super zážitek!
Pro mě byl taky silný zážitek Niagara Falls - sice je to kolem dost komerční (a v noci nasvícené příšernými barevnými světla - kýč nad kýč :-(((), ale ta masa vody působí fakt úchvatně. Dá se tam koukat zezhora od zábradlí (lepší výhled z kanadské strany), nebo jít na vyhlídku jen kousek nad úrovní vody, příp. si zaplatit vyhlídkovou loď až dole pod vodopády.
Jinak Ontario celkově se mi moc líbilo, oblast 5ti jezer - pěkná krajina, na jezerech spousta ostrůvků a ostrovů.....
Kdy se tam chystáš? Bývají tam docela drsný zimy, v létě naopak teplo (je to cca na úrovni Itálie).


...jo, a asi víš, že Quebeck je frankofonní oblast, obecně se nemají rádi se zbytkem Kanady, totéž platí Kanada/US. Každopádně Kanada se mi líbila víc než US, víc mi sedli i lidi.
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod sobb » čtv lis 1, 2007 12:32

mayya: řekla bych, že Vojtos už to tam prozkoumal :wink:

http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?t=1414 (jen koukam, že ten odkaz bohužel už nefunguje) :(
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod mayya » čtv lis 1, 2007 12:39

Jinak ceny: v Kanadě se platí VŠUDE - vystupy do parků (15 - 50CAD na auto) + k tomu za přenocování na tábořištích 15-30CAD (zase za auto+2 osoby). Když přijedeš pozdě večer a brzo ráno, dá se i bez placení - podle toho, jestli tam stihne dojet ranger nebo ne. Mimo tábořiště spát neradno, vysoký pokuty. Z hlediska pohodlí a ceny už vyjde líp přespat v motelu někde na kraji parku - máš to s teplou sprchou a většinou snídaní + kafe bez omezení za 20-25CAD/osobu. Za tuhle cenu se dá sehnat i hostel v Torontu.
Jídlo - ve větších městech ceny na úrovni našich, bacha - směrem na venkov a do divočiny se drasticky zdražuje. Chleba v supermarketu ve městě 1CAD, na vesnici 5CAD; těstoviny v pytlíku pro 2osoby - 1,50CAD město/4CAD vesnice! Doporučuji vždycky se předzásobit v nějakým velkým obchodě ve městě; mají tam hodně i slevový akce, využívat! Pokud bys tam jel na více měsíců, vyplatí s ekoupit auto - benzín je samozřejmě hodně levný. Půjčovny jsou už docela drahý.
Doprava jinak - pokud se budeš přesouvat na větší vzdálenosti, dají se sehnat nějaký low-cost letenky, vyjde to líp než třeba vlak.
Tož tak - jestli mě ještě něco napadne, ozvu se.
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod mayya » čtv lis 1, 2007 12:41

No dobrý - tak já se rozepisuju jako blázen a teď koukám, že už s křížkem po funuse. :smt115

Holt, nějak jsem přehlídla datum, no :(( :((
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod Petras » čtv lis 1, 2007 12:44

mayya píše: Každopádně Kanada se mi líbila víc než US, víc mi sedli i lidi.

To mi nedá, musím citovat kamaráda který pracovně pendluje mezi USA a Ruskem "američan? to je lépe umytý rus" :lol:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Petras » čtv lis 1, 2007 12:47

mayya píše:No dobrý - tak já se rozepisuju jako blázen a teď koukám, že už s křížkem po funuse. :smt115

Holt, nějak jsem přehlídla datum, no :(( :((

:D Ale snahu ti upřít nelze :mrgreen:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod mayya » čtv lis 1, 2007 12:48

Petras píše:
mayya píše: Každopádně Kanada se mi líbila víc než US, víc mi sedli i lidi.

To mi nedá, musím citovat kamaráda který pracovně pendluje mezi USA a Ruskem "američan? to je lépe umytý rus" :lol:


A ještě bych doplnila: střízlivý.
JJ, i když nerada paušalizuju, na Amíky mám prostě averzi. :evil:
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod Petras » čtv lis 1, 2007 12:52

mayya píše:
Petras píše:
mayya píše: Každopádně Kanada se mi líbila víc než US, víc mi sedli i lidi.

To mi nedá, musím citovat kamaráda který pracovně pendluje mezi USA a Ruskem "američan? to je lépe umytý rus" :lol:


A ještě bych doplnila: střízlivý.
JJ, i když nerada paušalizuju, na Amíky mám prostě averzi. :evil:

To střízlivý jsem také hned dodal,ale hned mi to vyvrátil.
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod mayya » čtv lis 1, 2007 12:58

Petras píše:
mayya píše:
Petras píše:
mayya píše: Každopádně Kanada se mi líbila víc než US, víc mi sedli i lidi.

To mi nedá, musím citovat kamaráda který pracovně pendluje mezi USA a Ruskem "američan? to je lépe umytý rus" :lol:


A ještě bych doplnila: střízlivý.
JJ, i když nerada paušalizuju, na Amíky mám prostě averzi. :evil:

To střízlivý jsem také hned dodal,ale hned mi to vyvrátil.


No oni totiž chlastají v soukromí, na ulici si to - na rozdíl od Rusů - nelajsnou. :mrgreen:
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod teoretic » čtv lis 1, 2007 13:26

mayya píše:Holt, nějak jsem přehlídla datum, no :(( :((
ale jen cca o 2 roky :wink:

a co to je s ohledem třeba na stáří planety :ú

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod mayya » čtv lis 1, 2007 13:28

teoretic píše:
mayya píše:Holt, nějak jsem přehlídla datum, no :(( :((
ale jen cca o 2 roky :wink:

a co to je s ohledem třeba na stáří planety :ú

t.


Že jo? :mrgreen: Dyk já se tak snažila! :oops:
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod teoretic » čtv lis 1, 2007 13:32

mayya píše:Že jo? :mrgreen: Dyk já se tak snažila! :oops:
si piš :)

to jsme viděli - a snaha se počitá - navíc to může být přínosné pro další, takže určitě to můžeš odháknout jako velmi zajímavý a prospěšný příspěvek :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod mayya » čtv lis 1, 2007 13:35

:oops: óoo díky :oops:
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod Petras » čtv lis 1, 2007 14:12

To né ty to my ti děkujem :smt023
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Kanada

Příspěvekod pes » úte led 19, 2010 17:53

Zdarvim! Nevyznáte se někdo v kanadských horách? Potřeboval bych nějaké tipy na slušné vrcholy v Britské Kolumbii nebo na Yukonum, které by šly slézt hezky pěšky bez horolezeckýho vybavení. :t:t
pes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 96
Registrován: čtv črc 12, 2007 10:40
Bydliště: Rokycany

Re: Kanada

Příspěvekod atrex » čtv led 21, 2010 22:27

NP Banff a Jasper, myslím, že cokoli tam stojí za návštěvu/výšlap.
atrex
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: úte srp 28, 2007 13:14

Re: Kanada

Příspěvekod cirrusa » čtv črc 15, 2010 14:07

nemáte prosím někdo nějaké aktuálnější info (letenky, ubytko, plán trasy pobytu, tipy na cokoliv co se dá využít)? Plánuju menší trip (max. 10dní), ráda bych navštívila jak nějaké to město, tak hory. Za každou sebemenší informaci budu ráda, přiznám se, že tohle je pro mě asi nejvíce neznámá země (to i info o Africe mám lepší) :oops:
cirrusa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: čtv črc 15, 2010 9:57
Bydliště: Stará Bělá

Re: Kanada

Příspěvekod seis » čtv črc 15, 2010 21:06

Hm, 10 dní...tak to je docela málo. Pokud tě zajímá příroda, tak doporučuju doletět do Calgary (letenky jsou asi o trochu dražší než do Vancouveru) a vydat se směrem Canmore - Banff - Jasper...pokud by se ti podařilo sehnat letenku se zpátečním odletem do Vancouveru, tak by se asi dal stihnout i Whistler. Vancouver Island je taky nádherný, ale to už se nedá stihnout během 10 dní:) Ve městech toho k vidění moc není, ve Vancouveru se ty nej místa dají objet za den (Stanley Park,centrum...)V Calgary podle mě ani nestojí za to strávit celý den. To spíš doporučuju Canmore,Banff, Lake Louise a vydat se na nějaký kopec v okolí:)
Snad ti to pomůže, kdyžtak se ptej dál:)
Uživatelský avatar
seis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř srp 17, 2005 21:35
Bydliště: Čechy a Morava

Re: Kanada

Příspěvekod cirrusa » pát črc 16, 2010 10:51

Dík za odpověď:-) 10 dní - bohužel jsem limitovaná tím, že doma na mě bude čekat asi rok a půl starý prcek, kterého bude hlídat bábulka, víc z toho asi nevyždímám :cry:

Add. ta města - zajímá mě true město Kanady, jak ti lidé žijí atd - nebude Whistler a Vancouver po ZOH pořád ještě nafouknutá bublina pro turisty?

Máš nápad který měsíc je nejlepší pro cestování po Kanadě? Dle prů. teplot to vidím na červenec (dle mého infa je prům.teplota kolem 17 stupňů a srážky jedny z nejnižších za celý rok), ale zase mě napadá, zda to není špička tur. sezony a vše se točí okolo toho.

A ubytování? Je možno někde rozbít stan nebo je vždy lepší mít nějakou střechu nad hlavou? Pokud ano, dá se vždy něco sehnat na místě, nebo je lepší se domlouvat dopředu už z domu?
cirrusa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: čtv črc 15, 2010 9:57
Bydliště: Stará Bělá

Re: Kanada

Příspěvekod zbuddy » pát črc 16, 2010 11:38

O Vancouveru by Ti mohl říct Hafi, byl tam na olympiádě a celkem cca 1/2 roku...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Kanada

Příspěvekod pes » pát črc 16, 2010 19:56

cirrusa píše:Dík za odpověď:-) 10 dní - bohužel jsem limitovaná tím, že doma na mě bude čekat asi rok a půl starý prcek, kterého bude hlídat bábulka, víc z toho asi nevyždímám :cry:

Add. ta města - zajímá mě true město Kanady, jak ti lidé žijí atd - nebude Whistler a Vancouver po ZOH pořád ještě nafouknutá bublina pro turisty?

Máš nápad který měsíc je nejlepší pro cestování po Kanadě? Dle prů. teplot to vidím na červenec (dle mého infa je prům.teplota kolem 17 stupňů a srážky jedny z nejnižších za celý rok), ale zase mě napadá, zda to není špička tur. sezony a vše se točí okolo toho.

A ubytování? Je možno někde rozbít stan nebo je vždy lepší mít nějakou střechu nad hlavou? Pokud ano, dá se vždy něco sehnat na místě, nebo je lepší se domlouvat dopředu už z domu?


Já třeba na města moc nejsem...ale Vancouver neni špatnej. Jak tu zmínil Stanley park a ZOH centrum. Měl sem možnost tam pobýt dva týdny během ZOH a nebylo to špatný. Nevim co se dá stihnout za 10 dní...já stihnul v BC za měsíc jen projet autem první půlku...s pár zastávkama na trek. Osobně bych se na to vykašlal na tak krátkou dobu, ale chápu to s tim capartem...tak se připojuju k tomu nápadu > Calgary < Vancouver a projet v rychlosti Jasper a sunout se směr Van přes Whistler (tam je turismo až běda)...ale obě silnice jak na Jasper z Calgary tak na pobřeží přes Squamish do Vancouver jsou krásný. Víc neuvidíš ani kdyby ses roztrhala. Jen BC nejde dát snad ani za rom nějak slušně :D...já měl 7 měsíců a ženu jak blázen na Aljašku...už musim vynechávat :)...co to odložit na někdy kdy budeš mít víc času? Jinak spát můžeš kdekoli...dycky se něco najde. Hostely jsou poměrně drahý...stejně jako kempy. Good luck :) pes
pes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 96
Registrován: čtv črc 12, 2007 10:40
Bydliště: Rokycany

Re: Kanada

Příspěvekod cirrusa » sob črc 17, 2010 9:24

mno neděláte mi radost s tím časovým rozmezím,to vám teda povím:-( Mno tak to teda odsunem asi ještě o rok, malá bude už větší a měsíc sama vydrží. Příští rok vyměním Kanadu asi ještě zase za Ukrajinu, nebo Albánii. Apoň bude více času na plánování:-) Každopádně díky všem za info, budu vlákno sledovat dále, zda se někdojiný neodváží dříve než já
cirrusa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: čtv črc 15, 2010 9:57
Bydliště: Stará Bělá

Re: Kanada

Příspěvekod seis » sob črc 17, 2010 21:52

True město Kanady...hm, tak to je těžký...pokud tě zajímají víc města, tak to se vydej na východ Kanady - Quebec apod. Ale tam to neznám.
Pokud by ses vydala na cestu do Banff NP a Jasper, tak červenec a srpen je ok. Ale i tak může na vrcholcích klidně sněžit:) Oblast Banff NP je navíc ve srážkovém stínu, takže tam prší opravdu minimálně...
Letní turistická sezóna je v téhle části Kanady opravdu krátká, takže se tam během dvou tří letních měsíců vydají tisíce lidí, hlavně Japončíků:) ale stačí trochu popojít dál za jezero, vyhlídku,kde se všichni fotí nebo na kopec a zase tolik jich nepotkáš...rozhodně to není horší než v létě v Krkonoších:)
No a co se týče spaní...tak třeba na Yukonu si můžeš stan postavit kde chceš:)V BC a Albertě se taková místa taky dají najít, ale v oblasti parků se nevyplatí moc riskovat ...a hlavně nezapomínej na medvědy!:)
Uživatelský avatar
seis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř srp 17, 2005 21:35
Bydliště: Čechy a Morava

Další

Zpět na Amerika Severní a Centrální