U.S. of A. – Placení kartou

Rocky Mountains, Kanada a USA, Střední amerika, národní parky

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

U.S. of A. – Placení kartou

Příspěvekod PepaR » pát črc 10, 2015 18:19

Dobrý den,

vyrážíme na měsíc cestovat po USA a rád bych se zeptal na zkušenosti s placením. Karta je v USA standardem, avšak jaký typ karty či bankovní ústav tady v ČR byste nám doporučili, abychom se vyhnuli případným problémům?

Někteří lidé nám doporučuje za tímto účelem založit zvláštní účet, který pak po návratu zrušíme.


Předem děkuji za rady
PepaR
PepaR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob bře 17, 2007 18:45

Re: U.S. of A. – Placení kartou

Příspěvekod mayya » pát črc 10, 2015 19:27

Bez problémů jsem platila embosovanou VISA, kreditní i debetní, tu brali všude. Samozřejmě všude berou i AmericanExpress, ale netuším, jestli ji tady v ČR nějaká banka běžně vydává. Naopak míň je tam rozšířený (resp. naposledy před 3 roky byl) MasterCard.
Co se týká banky, odkud kartu máš, podle mého to je jedno....(já mám ČS).
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: U.S. of A. – Placení kartou

Příspěvekod pavproch » pát črc 10, 2015 19:30

já tam fčíl budu posílat Juniora s (jeho vlastní) EC/MC vedenou u GEMoney.... a věřím, že to nedopade tak, že Western union... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28271
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: U.S. of A. – Placení kartou

Příspěvekod Vachon » sob črc 11, 2015 11:50

Určitě VISA.
Pokud se týče kopírování karet (ad zmíněné zrušení účtu po návratu), to je rizikové hlavně v některých středoamerických zemích (Guatemala, Honduras).
Obecně je po návratu ze zahraničí rozumné nějakou dobu sledovat často pohyby na účtu, pokud přijdeš na neautorizovanou blokaci rychle, dá se ještě transakce standardní reklamací zastavit.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: U.S. of A. – Placení kartou

Příspěvekod PepaR » sob črc 18, 2015 20:33

Děkuji moc všem za rady.
PepaR
PepaR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob bře 17, 2007 18:45

Re: U.S. of A. – Placení kartou

Příspěvekod mike » sob črc 18, 2015 20:43

Dodam jeste jednu: kdyz se te nekde budou ptat, jestli mas debetni nebo kreditni kartu, rekni kreditni i kdyz mas nasi debetku. Jejich totiz fungujou nejak jinak a pak se placeni nepovede. Nase debentni fungujou z jejich hlediska stejne jako kreditni (akorat musis mit placenou castku na ucte). Ptaji se na to obcas pri placeni v obchode, nekde to tam zadavaji.

Jinak jsem tam vzdycky pouzival EC/MC kartu z RB a bez problemu.

Jeste jedna vec: kdyz se ubytovavas v nejakem hotelu, tak chteji kartu a udelaji si na ni blokaci obvykle na celou castku. Pri odchodu si penize strhnou. Akorat ze obcas nepouziji puvodni blokaci, ale udelaji novou. Puvodni casem expiruje a zmizi, ale trva to celkem dlouho (aspon tyden, mozna mesic) a do te doby se zablokovanou castkou nemuzes manipulovat. Stavalo se nam to bezne na sluzebkach a resili jsme to tak, ze jsme zvysovali limit na dvojnasobek toho, co jsme planovali utratit. Jsou to paka a je to kompletne jejich chyba, ale dusledky bohuzel neses ty... V nejhorsim by se to snad dalo resit telefonatem do banky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Zpět na Amerika Severní a Centrální