Vícedenní trek v Yellowstonu / okolí Salt Lake City

Rocky Mountains, Kanada a USA, Střední amerika, národní parky

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Vícedenní trek v Yellowstonu / okolí Salt Lake City

Příspěvekod tkoubsky » úte zář 24, 2013 9:20

Ahoj všichni!

Plánuju 3-5 denní treck v Yellowstonu (nebo některém jiném parku / okolí Salt Lake City) v říjnu. Důvodem je, že 4. října budu v Idaho Falls a 12. října mi letí letadlo ze Salt Lake City. S trekkingem nebo spaním na divoko nemám problémy, ale Yellowstone je trochu jiná káva. Proto budu vděčný za jakékoliv rady. Jestli někdo zná místní poměry na podzim, bylo by to super (vypadá to např, že kempy jsou už zavřené).

Zajímá mě hlavně:
- Dá se v Yellowstonu sestavt souvislý 3-5 denní trek bez použití auta? (Podle map se zdá, že všechny cesty jsou přizpůsobeny spíš jenom na "vyhládku kolem parkoviště")
- Kde a jak spát? -Většina kempů v Yellowstonu zavírá v září. Jde tedy spát někde jinde (levněji než v hotelích)? Např. "nelegálně" v zavřeném kempu...
- Jak se nejlépe dostat z Idaho Falls do Yellowstonu bez auta (to je na mě moc peněz)? - Tipy na autobusy (kromě Salt Lake Express, Linx - které jezdí jednom za den a nenavazují na sebe)? Dá se (a je legální) stopování?
- Tip kde najít parťáka. I třeba nějaké organizované autobusové zájezdy, jen abych se po Yellowstonu nepotuloval sám (což se nedoporučuje).

- Tip na nějaký park, kde budou přívětivější podmínky? (lepší treky, přístupnější kempy, bezpečnější spaní na divoko, lepší přístupnost z měst...) - např. Bryce Canyon, Arches, Zion, Monument Valley, Wasatch, Grand Canyon, Grand Teton

Díky moc za tipy!!

Tomáš
tkoubsky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv led 28, 2010 10:27

Zpět na Amerika Severní a Centrální

cron