New York - informace a tipy

Rocky Mountains, Kanada a USA, Střední amerika, národní parky

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

New York - informace a tipy

Příspěvekod Skimpy » pon bře 15, 2010 14:10

Ahoj

Chtěl bych se zeptat, jestli nemáte zkušenosti s New Yorkem a celkově s cestou do USA. Nějaké tipy a rady, nebo odkazy na nějaké dobré stránky lidí co tam byli a píší o tom na netu. Něco jsem už hledal, ale raději se zeptám i zde.

Uvažujem se že bychom se tam podívali, nějaký prodloužený víkend :-) pokud by se sehnaly levné letenky a ubytování.

Pokud je zde někdo kdo má tyto zkušenosti, rád bych se na něj když tak obrátil s dotazy třeba přes email nebo SZ.

Díky za info :)
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: New York - informace a tipy

Příspěvekod šíp » pon bře 15, 2010 17:00

v N.Y. jsme byli týden. K navštívení mohu doporučit:
- Empire State Building /549m/ - obrň se trpělivostí, bude zde dlouhá fronta, čekání řádově v hodinách
- Rockefeller Center / z nejvyššího patra je zajímavý výhled na město/
- procházka po Broadway, vřele doporučuji v noci
- Liberty Island /dostupný trajektem/, nachází se na něm socha Svobody. POčítej ale s tím, že zde strávíš celý den. My tam byli relativně mimo sezonu /říjen/ a všude fronty, zdržuje to i ostraha, čekala jsem tam přes 3 hodiny jenom u Sochy Svobody. Na vedlejším ostrově je celkem zajímavé Muzeum Imigrace, ukazující osídlování Ameriky.
- Central Park - na ten doporučuji vyhradit si celý den
- Museum of Natural HIstory. BYla jsem v hodně muzeích, a tohle navštívěné řadím mezi TOP10. BYla jsem zde celý den a i tak jsem zvládla projít tak 2/3 expozic. FAkt paráda, je to přírodopisně orientované muzem, je zde rozsáhlý komplex budov plných fosilií, minerálů, koster a jiných přírodních exponátů, dále velké množství artefaktů pocházejících z domorodých kultur celého světa.Pokud se pamatuju, expozice se nachází ve 4 patrech.
Pár fotek je zde http://picasaweb.google.com/modrysip/NewYork#
Jinak klidně se ptej, co budu vědět, zodpovím
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: New York - informace a tipy

Příspěvekod Skimpy » pon bře 15, 2010 17:57

Taky uvažuju o říjnu, nebo příští rok jaro.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: New York - informace a tipy

Příspěvekod šíp » pon bře 15, 2010 18:43

Ještě jednu věc doporučuji: vydat se pěšky do Brooklynu, z nábřeží je jeden z nejpěknějších pohledů na Manhattan / i když je pravda, že bez dvojčat to panorama už není ono/
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: New York - informace a tipy

Příspěvekod Skimpy » úte bře 16, 2010 7:32

Díky za tip
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: New York - informace a tipy

Příspěvekod Marbell » úte dub 13, 2010 15:29

Taky doporucuju vecer vyrazit na Union Square, kde se mladi newyorcani bavi tancem a predvadi sve dovednosti i mnoha dalsich aktivitach..
Uživatelský avatar
Marbell
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon pro 21, 2009 16:51
Bydliště: Pisek

Re: New York - informace a tipy

Příspěvekod Dostring » pon kvě 17, 2010 18:13

V New Yorku jsem rovnez stravil tyden, pak jeste tri dny. Muzea jsou skvela. Kdyz si clovek obejde muzea v NYC, tak uz jinde asi nemusi (maximalne ve Washingtonu muzeum letectvi a kosmonautiky). Hlavne muzeum prirodni historie, MOMA a urcite jsou jeste znama (nejake muzeum spanelske kultury a dalsi).

Dve prochazky jsou nutnost (ale za tyden se da Manhattan obejit pesky cely dvakrat). A sice uz doporucovana cesta pesky pres Brooklynsky most do Brooklynu a potom z pristavu (na konci Wall street) dolu do Battery park a potom po druhe strane ostrova nahoru. V pripade nadherneho pocasi, jake meli my, je to jedno z nejhezcich mest na svete.

Velmi hezka je Brooklynska botanicka zahrada. Central park je fajn, hlavne jizni konec. Empire state building a Times square jsou nutnost. Pak jeste obchodaky, aby clovek mohl rict, ze byl skutecne v NYC.

Zodpovim klidne dalsi dotazy. Listky na metro jsou celkem levne, vyplati se nejake predplacene. V Queens je skvela indicka restaurace.
Dostring
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon lis 30, 2009 0:40

Re: New York - informace a tipy

Příspěvekod Skrabi » ned čer 6, 2010 18:58

Zdravim :)) V NYC jsem byl minulý prázdniny celkem 18 dní. Letenky v sezóně jsou mnohem dražší a přímý z Prahy ještě více. Já letěl v srpnu za nějákejch 16 tisíc. Přestupoval jsem v Amsterdamu a cesta byla v pohodě. V letadle ti pak rozdají kartičku kde vypíšeš co vezeš za jídlo a peníze a celkově co tam hodláš dělat...to pak dáváš na přepážce na letišti a cestou zpátky ti to zase z pasu vytrhnou :)) Jinak doporučuji jet na Staten island tou ferrynou zadarmo, nástupiště je na dolním Manhattanu. Jinak v NYC je spousta čechů, hlavně v Queensu je hromada českých hospod s českým jídlem (Zlatá Praha, 21, Beer Garden) Jinak v hospodách mají i točenou plzeň takže jako doma :))

Přeju krásnou cestu a kdyby nějaký otázky tak se klidně ptejte
Skrabi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned čer 6, 2010 18:51

Re: New York - informace a tipy

Příspěvekod Skrabi » ned čer 6, 2010 19:08

Dostring píše:...Empire state building a Times square jsou nutnost...


Doporučuji spíš vylézt na TOP OF THE ROCK. Rozhled je mnohem lepší a cena je podle mě taky přívětivější :))
Skrabi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned čer 6, 2010 18:51

Re: New York - informace a tipy

Příspěvekod Skimpy » pon čer 7, 2010 12:20

Bylo mi doporučeno navštívit Intrepid Sea-Air-Space Museum. Což je letadlová loď USS Intrepid, kotvící v New Yorku, je tam kromě letadlové lodi, vojenských letadel a Concordu taky ponorka USS Growler. Vstupné 22 US$.
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: New York - informace a tipy

Příspěvekod Skrabi » pon čer 7, 2010 19:59

To ti můžu doporučit také ;) stojí to za to
Skrabi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned čer 6, 2010 18:51

Re: New York - informace a tipy

Příspěvekod Sonicx55 » stř dub 8, 2015 17:54

Caute,

zaujímalo by ma koľko mi bude asi treba peňazí na týždeň (na osobu) keď to chcem riešiť zároveň ako low cost, ale vidieť pár zaujimavých vecí ako napr.: Empire State Building (zhora), Socha slobody, poprechádzať sa po Broadway, Time square, Central parku, Brooklyn most a prípadne nejaké to prírodopisné muzem ??? Koľko tam stojí prestravovanie na 1 deň ? Prípadne metro som čítal, že zhruba 20€ na 7 dní ? A ako to je s ubytovaním, som pozeral že to su riadne pálky, že by som to asi riešil s priatelkou formou couchsurfingu ?


diky za info ;)
Uživatelský avatar
Sonicx55
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: pát bře 28, 2014 15:47

Re: New York - informace a tipy

Příspěvekod pickard » stř dub 8, 2015 18:21

Čus,

v průběhu let jsem v NYC strávil cca. 4 měsíce a řekl bych to asi takhle. Podle mého názoru je NYC na low cost dost nevhodný místo. Je to tam boží, ale všecko stojí prachy. New York bez peněz je Kitzbühel bez lyží, Havaj bez surfu a Plzeň bez piva.

Jistě lze "zdarma" chodit po ulici a čumět. To je ale v tak velkým, hlučným a bzučícím městě dost ubíjející, jakkoli chvíli jistě zajímavý. Podle mě se to ale zcela míjí s podstatou New Yorku jako města, kde je na jednom fleku všechno, na co si vzpomeneš.
Opravdovej New York ale stojí peníze, protože opravdovej New York spočívá v tom, že budeš chodit do baru (hodně), pudeš na koncert nebo divadlo nebo stand-up, pudeš na baseball (basket, hokej), do muzeí a budeš střídavě jíst v autentickejch čínskejch pajzlech a vybranejch francouzskejch restauracích.

Co tím chci říct je to, že lze "být" v New Yorku low cost, ale podle mě naprosto nejde "poznat", "zažít" (debilní slova, ale chápete, co myslím) New York low cost. Low cost NYC je podle mě zbytečná cesta, jel bych jinam.

Ke konkrétním dotazům:

1) Ubytování je strašně drahý. Ušetříš, když nebudeš bydlet na Manhattanu; Queens i Brooklyn jsou dnes zcela v pohodě bezpečný místa až na několik blbejch lokací :) Je důležitý být na metru, jinak se nikam včas nedostaneš.
2) ESB - jsou dvoje lístky: nahoru a úplně nahoru. Chceš ten levnější "jen nahoru" protože to je na vzdušnou terasu, úplně nahoru je do skleněný bubliny.
3) Socha svobody je podle mě kravina, vynechat. Naopak místo toho se projeď trajektem na Staten Island. Hezké výhledy a ZDARMA.
4) Central park je velmi fajn. Chození po Manhattanu taky, ale viz následující bod:
5) Je to vyčerpávající město, budeš chtít jíst a pít, pokud nejsi terminátor. Pod 20 - 30 USD na den jen na drobnou útratu při procházkách si to neumím představit. Celkový náklady na jídlo se liší podle toho, co je kdo ochotnej sníst. Dobrý jídlo stojí 30, sprostej číňan i 7. Porce jsou všude v USA veliké. Pomůže, když najdeš sámošku - proto je taky dobrý bydlet třeba v Brooklynu, spousta fajn malejch krámů.
6) Vlezný do atrakcí (muzea, zoo...) stojí 15 - 30 USD dle atraktivity místa.
7) Na ulici potkáš milion naháněčů, co ti budou nabízet supr letáčky a kupóny na slevy a atrakce a vstupy a jánevímco. Na všechny se vyser, vůbec je neposlouchej. Zjisti si na netu, kam chceš jít a jak to tam funguje a tím se řiď. Tihle lidi jen rejžujou.
8) Na 42nd St je miliarda krámů s lákavou elektronikou. Všechno šunt, rychle pryč.
9) Všude jezdi metrem, je nejlepší.
10) Ceny na jídelácích neplatí. dává se spropitný 20 - 30%, počítej s tím. (Ne u mekáče nebo tak, jen když je servis).
11) Nepij velký americký piva (sračky) - Bud, Miller, Coors a podobný shity. V NYC a okolí se vaří vynikající pivo - chceš malou hospodu, kde to točej (Není těžký najít, místní piva mají skoro všude VEDLE těch sraček).

eh... jsem se rozepsal :)
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35


Zpět na Amerika Severní a Centrální