Zapad USA

Rocky Mountains, Kanada a USA, Střední amerika, národní parky

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Zapad USA

Příspěvekod marwan23 » pon bře 15, 2010 5:24

Koukam, ze tu nejsou zadne informace o ceste po USA. Sam prave v techto dnech jednu absolvuji. Rad predam informace dal. :supz:
marwan23
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon črc 21, 2008 11:50
Bydliště: Liberec

Re: Zapad USA

Příspěvekod jardafox » pát lis 12, 2010 12:41

já bych taky nějaký info měl, přikládám mapku co mám projeté, pokud by někoho zajímaly podrobnosti, rád zodpovím

Obrázek
jardafox
 

Re: Zapad USA

Příspěvekod Ježo » pát lis 12, 2010 12:57

@jardafox: pěkná mapka. Nemáš náhodou i nějaký cestopis? :)
... A Lotově ženě bylo přece řečeno, aby se neohlížela zpátky tam, kde všichni ti lidé žili a kde stávaly jejich domy. Ale ona se ohlédla, a já ji za to mám rád, neboť to bylo velice lidské. Obrátila se za to v solný sloup. Tak to chodí.

(Kurt Vonnegut: Jatka č. 5)
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Re: Zapad USA

Příspěvekod jardafox » pát lis 12, 2010 22:19

neznám sice moc definici cestopisu, ale nějaký povídání bych měl...je to psaný takovou formou že se to asikaždýmu nebude líbit

začíná to tady na tom odkaze přibližně uprostřed stránky, datem 8.24.
http://jardafox.rajce.idnes.cz/?sort=&page=1
jardafox
 

Re: Zapad USA

Příspěvekod šíp » pát lis 12, 2010 22:24

Nechtěl bys to upravit do pdf a vyvěsit na oficiální stránky cestopisů zde na OF? Více zde a zde
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Zapad USA

Příspěvekod riverman » sob led 29, 2011 13:34

nemůžu na to nereagovat, lidi tvého typu(za měsíc 14000km) nechápu. Co jsi z té cesty měl? Snad jen pořádně otlačenou prdel.
Jednou tak stojím na kraji Grand Canyonu, v tom se přiženou lidi,asi pět minut koukají do té "díry", pak hodí fotku,že tam byli a pádili zpátky do auta, a jedeme do dalšího
Národního parku.
No ale s tou mapou sis dal práci, ta je pěkná. Zkus zpomalit a vychutnat si okamžik.
riverman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 25, 2011 23:05

Re: Zapad USA

Příspěvekod riverman » sob led 29, 2011 13:36

jardafox píše:já bych taky nějaký info měl, přikládám mapku co mám projeté, pokud by někoho zajímaly podrobnosti, rád zodpovím

Ta moje reakce je na tebe ,ne na marvana.
Naposledy upravil mike dne pon led 31, 2011 18:29, celkově upraveno 1
Důvod: kvuli tomu ovsem nemusis citovat i s obrazkem
riverman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 25, 2011 23:05

Re: Zapad USA

Příspěvekod jardafox » pát úno 25, 2011 13:14

my sme nikam nespěchali a všechno sme si vychutnávali tak jak sme chtěli a to cos popisoval s grand canyonem, tak tenhle typ opravdu nejsme....třeba grand canyon sme šli až na dno ke coloradu a v každým parku kterej se nám líbil sme dali v klidu větší či menší hike...těch šest tejdnů bylo na to co sme projeli dle mýho optimální a to sme ještě měli ke konci vejletu asi 4 klidný dny v LA. takže než začneš psát, že to nechápeš, přečti si celej ten "cestopis" co je na rajčeti
jardafox
 

Re: Zapad USA

Příspěvekod Voko » úte srp 16, 2011 6:34

Nevím kde se zeptat, tak to postnu tady, nevíte někdo, jak se nejlépe doustat na Mnt Hood bez výbavy - jen dobré boty a oblečení + hůlky? Googlím také, ale pomohla by mi i zkušenost někoho, kdo tady byl.
Vojta
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Zapad USA

Příspěvekod Pkubele » úte srp 23, 2011 22:51

Nebyl jsem, jen jsem projizdel kolem a respekt (kazdy rok tam zarve par lidi), to ostatne plati ale u vsech oregonskych sopkach. Mrkni na summitpost.org tam jsou informace o kazde hore + forum.
Podle me to ale na vychazku s hulkama nebude...zkus radsi ve stejne oblasti Mt. St. Helens, ta jde vylezt bez vybavy stopro, akorat potrebujes permit.
Pkubele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob bře 12, 2011 23:05

Re: Zapad USA

Příspěvekod Voko » stř srp 24, 2011 7:42

Už jsem zjišťoval, na Helenu se dá dojet autem :toimonster:
Na Mt Hook se prý dá vylézt v pohodě, prý i bez cepínu a maček - jen se musí vyrazit v 1h v noci, kvůli padajícím kamenům jak začne sníh roztávat. Info mám od místnío týpka co tam pravidelně chodí.
Bohužel, i když ji mám na dohled, na vrchol se nedostanu, snad někdy jindy.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Zapad USA

Příspěvekod Pkubele » stř srp 24, 2011 11:26

No da se k ni vjet z obou stran do Visitors center, ale na ni ne, co vim... Myslim,ze po tom, co ji v 80.letech pulka vyletla do vzduchu uz tam nikdo nic stavet nebude. :) Jeste bys mohl zkusit Mount Shasta, tam se da tez vyslapat, nebo se jeste dost lozi na Mt. Whitney, i kdyz to uz mas trochu z ruky, ale zase je to nejvyssi hora continental US. Pokud ti ale nejde ale o pokoreni nejakeho velikana, tak v Cascades si clovek urcite vybere, je tam hor a hor :)
Pkubele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob bře 12, 2011 23:05

Re: Zapad USA

Příspěvekod Voko » čtv srp 25, 2011 1:54

Díky za typy, problém pro mne je čas, hory nejou hlavním cílem, tak jen koukám na okolní krásnou přírodu a občas vzdychnu :)
Příště si naplánuju aspoň týden jen na hory.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Zapad USA

Příspěvekod Pkubele » čtv srp 25, 2011 13:29

Jj, ja to rikam porad...v Americe je vsechno, jen ne cas :D
Predpokladam, ze jsi v Portlandu, tak se zajed podivat aspon na Multnomah Falls (to mas co bys kamenem dohodil), popr. Silver Falls u Salemu.
V oblasti Columbia Gorge je jeste v pohode Eagle Creek Trail po Tunnel Falls a zpet (asi 16km), nebo pak kratka vychazka u Bendu (Smith Rock loop)
http://www.localhikes.com/HikeData.asp? ... =1&ID=4165
Localhikes.com je dobra stranka na hledani jednodennich hikeu podle oblasti. Uzij si to tam, cus ;-)
Pkubele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob bře 12, 2011 23:05

Re: Zapad USA

Příspěvekod Voko » pát srp 26, 2011 1:01

Multnomah Falls už mám za sebou :) vylezli jsme pěkně až nahoru a bylo to moc fajn, projeli jsme asi 4vodopády :)
V Oregonu jsou hory, oceán, poušť atd. Taky jsou na to místní právem hrdí. Tady bych dokázal strávit měsíc jen cestováním.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava


Zpět na Amerika Severní a Centrální