Orlické, Jizerské nebo Lužické hory na víkend?

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Orlické, Jizerské nebo Lužické hory na víkend?

Příspěvekod zzuzzy » úte lis 24, 2009 14:07

Jelikož Čechy pořádně prolezlé nemáme, vyrážíme s kamarádama na první prosincový víkend do českých hor. A teď prosba na Vás zkušené. Které hory z výše zmíněných se Vám zdají nejkrásnější, či jiným způsobem lepší než ty druhé. Já na horách oceňuji především krásné výhledy, přírodu, pokud možno co nejmíň lidí. Plusy či mínusy by se mohly také týkat volného přespání v přírodě nebo dostupnosti z Prahy. Díky moc za tipy.
zzuzzy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: sob led 26, 2008 23:39

Re: Orlické, Jizerské nebo Lužické hory na víkend?

Příspěvekod sx02 » stř lis 25, 2009 9:58

Luzicke - nejopustenejsi. (asi imo i nejhezci)

Jizerky - Nejplnejsi.

Orlicke - idealni kompromis na dvoudenni cestu. Vyhledy ale necekej zadny zazracny a doprava z Praglu taky nicmoc. Na druhou stranu, presne v pulce cesty je srub HS, kde se da v zadveri naprosto luxusne prespat. (je to primo pod "vrcholem" velky destny. Sel jsem to uz trikrat (naposledy v zime) a bylo to pekny. Po ceste muzes prolejzat opusteny bunkry a pevnosti.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Orlické, Jizerské nebo Lužické hory na víkend?

Příspěvekod amigo » stř lis 25, 2009 10:46

moje oblíbený jsou rychlebské hory a jeseníky ( v případě teda že netrváš na těch uvedených :D )
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Orlické, Jizerské nebo Lužické hory na víkend?

Příspěvekod zbuddy » stř lis 25, 2009 10:57

Jak píše tazatelka, dostupnost z Prahy. Než se dostane do Rychlebských hor, tak už je na Slovensku...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Orlické, Jizerské nebo Lužické hory na víkend?

Příspěvekod amigo » stř lis 25, 2009 10:58

pravda, tedy doplním: v případě obou zmiňovaných by mínusem mohla být dostupnost z prahy :mrgreen:, na druhou stranu bych jako plusy uvedl: v rychlebkách lze zcela legálně přespávat ve volné přírodě a splňují požadavek minima lidí :D
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Orlické, Jizerské nebo Lužické hory na víkend?

Příspěvekod zzuzzy » stř lis 25, 2009 11:22

Díky moc za reakce. Rychlebské jsou fakt trošku z ruky, pokud člověk vyráží z Prahy. Pojedem s největší pravděpodobností do těch Lužických. Je fakt, že si je pochvaluje spousta lidí. Teď ještě vymyslet nějakou trasu... Aspoň že hrubý cíl je jasný :o)
zzuzzy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: sob led 26, 2008 23:39

Re: Orlické, Jizerské nebo Lužické hory na víkend?

Příspěvekod cgrim » stř lis 25, 2009 11:43

sx02 píše:Luzicke - nejopustenejsi. (asi imo i nejhezci)

Jizerky - Nejplnejsi.

Orlicke - idealni kompromis na dvoudenni cestu. Vyhledy ale necekej zadny zazracny a doprava z Praglu taky nicmoc. Na druhou stranu, presne v pulce cesty je srub HS, kde se da v zadveri naprosto luxusne prespat. (je to primo pod "vrcholem" velky destny. Sel jsem to uz trikrat (naposledy v zime) a bylo to pekny. Po ceste muzes prolejzat opusteny bunkry a pevnosti.



Dovoluji si oponovat, co se výhledů z Orlických hor týká, neboť jsou vidět Krkonoše na západě a masív Králického Sněžníku na východě. Na jih je pěkný rozhled do Královehradeckého a Pardubického kraje a jsou vidět Českotřebovské stěny, Chlum nad Vamberkem a za dobré viditelnosti je vidět i Kunětická hora v Pardubicích. A tak bych mohl pokračovat dál a dál ... Uznávám, že je to především otázka vkusu - někdo by asi radši viděl kolem velká města, aby se necítil mimo civilizaci tak zranitelný.

V půlce cesty? Odkud kam ta "cesta" vede, že je srub HS přesně v půlce? :roll:
Orlické hory nejsou jen Velká Deštná a okolní kopečky :)

zkrácena citace a.
Obrázek
Uživatelský avatar
cgrim
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: ned kvě 31, 2009 9:04
Bydliště: Orlické hory

Re: Orlické, Jizerské nebo Lužické hory na víkend?

Příspěvekod sx02 » stř lis 25, 2009 13:20

Nerad jsem se dotkl lokalniho patriota. :twisted:

Chodím to buď z Olešnice nebo z Dusniki zdroj a srub JE v polovine protoze musis zapocitat taky to ze se tam nejak brzo z prahy nedostanes. V zime jsem koncil druhy den v Kunvaldu. V lete pak v Klasterci nad orlici se zastavkou v Neratove. (coz uz je ale pekna darda).

A vyhledy - ano jsou nicmoc, zřejmě jsi ještě nebyl v Lužickejch ;-)
U každych hor ti můžu vyjmenovat co máš na severu a co na jihu, ale bude to k něčemu?
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Orlické, Jizerské nebo Lužické hory na víkend?

Příspěvekod ij1 » stř lis 25, 2009 14:10

- Nejhezčí horskou hřebenovku považuji v Jeseníkách. Loni jsem to šel v říjnu ze sedla Skřítek do Branné. Vyjížděl jsem brzo ráno z Prahy a v 9.40 jsem vypadl z autobusu na Sřítkovi. Ta je ale zhruba na tři dny
- Nekrásnější výhledy jsou v Českém středohoří. Tam se motáš z jednoho kopečka na druhý a pokaždé je to jiné. Nejblíž Praze a flákneš sebou kde se ti líbí.
- Nádherné výhledy jsou i z východních Krušných hor, kde na jedné straně vidíš masiv Krušných hor a na druhé straně koukáš na placku Českého středohoří. Před měsícem a půl jsme to šli s manželkou z Oseka u Duchcova a končili druhý den v Teplicích. Vlakem jseš tam co by dup, lidí je tam minimum a spát můžeš kdekoliv.
- Nejopuštěnější a nejkrásnější hory je moje Šumava. Buhužel N.P. se všemi omezeními

Každé hory jsou krásné, a výhledy obzvlášť, když chytíš to správné počasí.
"všichni mluví o tom jak piju, ale nikdo o tom jakou mám žízeň"
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Re: Orlické, Jizerské nebo Lužické hory na víkend?

Příspěvekod ij1 » stř lis 25, 2009 14:33

joj, teď čtu, že dotaz byl na konkrétní hory. Tak z těch tří: Orlické
"všichni mluví o tom jak piju, ale nikdo o tom jakou mám žízeň"
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Re: Orlické, Jizerské nebo Lužické hory na víkend?

Příspěvekod zzuzzy » stř lis 25, 2009 16:23

Motáte mi hlavu:o) Nicméně mezitím se už rozhodlo, že jedem to těch Lužických. Ve Středohoří jsme touto dobou byli už dvakrát po sobě, další rok byly Bílé Karpaty (ale to je trochu dost z ruky) no a teď se hledalo něco pro nás nového.
zzuzzy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: sob led 26, 2008 23:39

Re: Orlické, Jizerské nebo Lužické hory na víkend?

Příspěvekod cgrim » stř lis 25, 2009 17:44

sx02 píše:Nerad jsem se dotkl lokalniho patriota. :twisted:

Chodím to buď z Olešnice nebo z Dusniki zdroj a srub JE v polovine protoze musis zapocitat taky to ze se tam nejak brzo z prahy nedostanes. V zime jsem koncil druhy den v Kunvaldu. V lete pak v Klasterci nad orlici se zastavkou v Neratove. (coz uz je ale pekna darda).

A vyhledy - ano jsou nicmoc, zřejmě jsi ještě nebyl v Lužickejch ;-)
U každych hor ti můžu vyjmenovat co máš na severu a co na jihu, ale bude to k něčemu?


Nejde o dotknutí ale o to, že krásné výhledy jsou ve všech horách, pokud chytne člověk dobré počasí (přesně jak píše ij1) a zároveň má člověk hory rád :wink: Reagoval bych stejně i kdyby šlo o Rychlebské hory, Lužické hory, Jeseníky, Beskydy, Žďárský vrchy, ...

Každopádně výlet z Duszniki Zdroj přes kousek Gor Bystrzyckych, kde jsem osobně potkal zatím víc jelenů než v Orlických, a pak pokračovat do Orlických hor musí být fajn :finga:
Obrázek
Uživatelský avatar
cgrim
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: ned kvě 31, 2009 9:04
Bydliště: Orlické hory

Re: Orlické, Jizerské nebo Lužické hory na víkend?

Příspěvekod Jenda.Unc » ned lis 29, 2009 12:46

Každé hory mají něco do sebe.Já mam nejblíž Orlické a prostě se mě líbí.Pro mě jako cyklistu jsou uplně výborné.Na Šerlich dojíždim na kole 45 km a pak jedu po Hřebeni na Velkou Deštnou,Pěticestí,Anenský vrch,pevnost Hanička a po Jiráskový cestě na Zemskou Bránu a přes Pastviny domů.Pro mě je to hezkej celodenní výlet na kole kolem 170km.Po hřebeni vede betonová,kamenitá,lesní cesta.Na horské kolo ideální.Pěšky by mě to v některých úsekách připadalo velmi nudné a strašně dlouhé.Na kolo to tam je dobré
Uživatelský avatar
Jenda.Unc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 305
Registrován: úte lis 10, 2009 19:51
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: Orlické, Jizerské nebo Lužické hory na víkend?

Příspěvekod mike » pon lis 30, 2009 17:16

zzuzzy píše:Motáte mi hlavu:o) Nicméně mezitím se už rozhodlo, že jedem to těch Lužických.

Luzicke jsou dobra volba. Pekne a dobre dostupne z Prahy z obou koncu, takze se da udelat prechod, dva dny jsou akorat. Doporucil bych drzet se u hranic a kde to jde jit po nemecke strane, maji peknejsi lesy a cesty (oboji neznicene lesaky jako u nas).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Orlické, Jizerské nebo Lužické hory na víkend?

Příspěvekod kailas » pát zář 12, 2014 22:06

zdravim,
mam prosbu, co byste poradili za turu na 1 den, aby sme videli to nej z Orlickych hor, predpokladam hrebenovku, odkud kam, budeme tam na vikend, ubytovani V Rokytnici, auto bude k dispozici...dik moc predem za tipy *
Je to sice dál, ale zato horší cesta...
Uživatelský avatar
kailas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob dub 18, 2009 8:48
Bydliště: namest nad oslavou

Re: Orlické, Jizerské nebo Lužické hory na víkend?

Příspěvekod karaya1 » sob zář 13, 2014 8:01

Já běhávám Šerlich (sedlo) - Velká Deštná - hřebenovka - Pašerácká lávka - Klášterec, ale to asi nebude ono :wink: Navíc problém hřebenovky v mých očích je, že vede z většiny po asfaltu, po bunkrovce. Míst s obyčejnou pěšinou zas tak moc není - a to mi docela vadí. Na kola to je ale zase paráda.

Mám tam oblíbenou oblast Zemské brány, potom Mladkov - Bouda - Suchý vrch - Buková hora a pak od Masarykovy chaty na Šerlich (kopec) a Vrchmezí. Blbý je, že všechny tři nejsou zrovna spojité :wink:
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Orlické, Jizerské nebo Lužické hory na víkend?

Příspěvekod budo » stř říj 15, 2014 18:31

O víkendu pá-ne mám možnost zajet do Liberce (případně okolí). Takže zvažuji Lužické nebo Jizerky. Z výše uvedeného vyplývá, že Jizerky jsou hodně zalidněné a vyasfaltované, zatímco Lužické nabízejí více trasy po pěšinách a cestách i s pěknými výhledy a méně davů. Proto bych se k nim klonil.

Můžete mi prosím doporučit trasu a případně i nějaké servery, kde si můžu trasy vyhledávat?
- www.treking.cz nabízí možnost filtrovat právě podle oblasti.
- www.turistika.cz ale tuhle možnost nenabízí (nebo jsem ji přehlédl).
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Orlické, Jizerské nebo Lužické hory na víkend?

Příspěvekod scinkk » stř říj 15, 2014 19:04

mam tuhle oblast docela dobre prochozenou, takze klidne neco navrhnu, ale nenapsal si kolik km a kam se potrebujes vratit

http://www.mapy.cz/turisticka?planovani ... C3%ADn&rp={%22criterion%22%3A%22turist2%22}&ri=0
na tri dny treba takto - je tam noho peknych vyhlidkovych kopcu

nak mi to enjde vlozit jako odkaz
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Orlické, Jizerské nebo Lužické hory na víkend?

Příspěvekod mike » stř říj 15, 2014 19:22

Treba tak, ono staci vzit mapu a planovat, moznosti a znacenych cest je spousta. Akorat mne nijak nezaujal Jestedsky hreben (krome vystupu na Jested), sel jsem to jednou a od te doby radej jezdim do Hradku nad Nisou a odtud smer Popova skala (vyhlidka) a pak pres Sedlecky spicak neznacene dolu k hranici a pak nahoru do Nemecka na vyhlidku Fuchskanzel a pak dolu pres Karlsfried na Scharfenstein (vyhlidka). Ten by byla skoda vynechat a napoprve taky neni spatne sejit do Oybinu a prohlednout si hrad. Pres Hvoz na Luz chodivam stejne, pak nekdy pres Lesnou na Tolstejn a Jedlovou. Da se pokracovat pres Chribskou smer Studenec a Zlaty vrch, ale Klic je taky fajn.

Misto Hradku nad Nisou se da zacit v Jitrave a kouknout se na Bile kameny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Orlické, Jizerské nebo Lužické hory na víkend?

Příspěvekod budo » stř říj 15, 2014 21:06

Díky, mrknu na to.
Jasně, že si můžu na turistických mapách.cz naťukat trasu i s tím, že budu pečlivě procházet všechny značky .... skály, vyhlídky a tak ... to je to, co umím a co je zdlouhavé a navíc můžu z neznalosti vynechat viděníhodná místa .... proto jsem se ptal, jestli, tak jako třeba na treking.cz, víte o nějakém nástroji, který obsahuje jinými doporučené zajímavé trasy.

Scinku tak nějak jsem si to představoval, i když si nejsem jistý, jestli to stihnu tak, abych se dokázal v neděli vrátit nějak rozumně domů. Do LIB nebo okolí mě hodí manželka, ale zpět dom musím nějak veřejnou dopravou a jen trasa Praha-Zručn.S. je vlakem šílený 3,5h !!! (po dálnici je to 56km). A já se nerad vracím domů z víkendu dýl, jak v 7 večer ...
Mrknu i na doporučení od mika a něco dám dokupy. Jinak pokud by se chtěl někdo připojit, je vítán. Jsme 2, takže třetího, max. čtvrtého, rádi přibereme.

Ještědský vrch mám prošlý (Liberecká ještěrka - a koukám, že tam google hází i naše fota), tak bych začal v Jitravě, skončit můžu na Klíči a pak z Nového Boru vlakem 4h dom. Nebo i z Varnsdorfu se to nechá za 5h.

@mike: nenašel jsem Schrafenstein ... je jen Scharfenstein, ale to je jinde
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Orlické, Jizerské nebo Lužické hory na víkend?

Příspěvekod mike » stř říj 15, 2014 21:57

Pardon, preklep. Tady je. Pekna skalni vyhlidka primo nad Oybinem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Orlické, Jizerské nebo Lužické hory na víkend?

Příspěvekod mike » stř říj 15, 2014 22:06

Taky se da vzit feratove vybaveni a cestou vylezt dve feraty. Bez vybavy ne, Alpiner Grat ani nahodou a Nonenfelsen jsem tak sice jednou vylezl, ale podruhe uz bych to nedelal, bylo to trochu psycho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Orlické, Jizerské nebo Lužické hory na víkend?

Příspěvekod budo » čtv říj 16, 2014 7:13

Tak jsem zkombinoval obě varianty:
http://mapy.cz/s/dAiR
https://drive.google.com/file/d/0BzZ4WI ... sp=sharing

Díky. Jinak ferrat jsem si všiml už při prohlížení trasy od Scinkka, ale nikdy jsem to nezkusil a proto bych o tom bez vybavení ani neuvažoval. Mám ale pocit, že se to tam prý dá půjčit.

Mimochodem, položil jsem si stejnou otázku, jako tazatel na odkazu níže a odpověď je překvapivě prostá:

Re: Přenos trasy ve formátu .gpx do Mapy.cz
odesláno v 03 led 2014 11:20
...jde to neuvěřitelně jednoduše ;) . Soubor GPX který mám vyexportovaný třeba na plochu, prostě chytím levou myší a přetáhnu ho přímo do okna kde mám zobrazené MapyCz.
Trasa se tam zobrazí modře s bílými okraji...

http://napoveda.seznam.cz/forum/viewtop ... eea01c36d1
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Orlické, Jizerské nebo Lužické hory na víkend?

Příspěvekod scinkk » čtv říj 16, 2014 10:30

Je to bude dobra trasa :)
Sam tu nemeckou cast nemam jeste proslou, dle predpovedi pocasi tam mozna i v sobotu vyrazim :)
Mozna pod Luzi nez jit pres Krkavci kameny je lepsi sejit po naucne stezce pres skalni mesto a podivat se na vyhlidku Nonnenfelsen, ale sam jsem tam prave nebyl, jen to z druhe strany z te cervene vypadalo jako hodne zajimave misto :)

Klic je imho povinnost :) Ja jsme to pak nesel po zlute pres Kytlici, ale po neznacene ceste to strihnul na zelenou vedouci z N. Boru

Pokud budete mit cas nazbyt, tak muzete ke konci jeste od Krizoveho Buku jit po cervene mrknout na Zlaty Vrch a kolem Studence (tam je rozhledna ale uz ji zacinaji prerustat stromy) do Chribske, ale zas vynechate Chribsky vrch, ktery je taky pekny :)

V Chribsky pak mensi zachazkou po zlute na vyhlidku Spravedlnost a pak to strihnout na Siroky vrch, z obou ale neni vyhlidka nic dechberouciho, ale trasa pekna :)

Naopak v casove tisni je moznost uniku Jedlova, Svor, Novy Bor, odkud jezdi rychliky na Kolin.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Orlické, Jizerské nebo Lužické hory na víkend?

Příspěvekod mike » čtv říj 16, 2014 11:12

budo píše:Jinak ferrat jsem si všiml už při prohlížení trasy od Scinkka, ale nikdy jsem to nezkusil a proto bych o tom bez vybavení ani neuvažoval. Mám ale pocit, že se to tam prý dá půjčit.

To nejspis ne. Byl jsem tam hodnekrat a zadne pujcovny jsem si nevsiml, ono ani neni kde, feraty zacinaji normalne v prirode. Bez vybaveni tam rozhodne nelez a kdybys ho mel, tak na zacatek zkus jen Nonenfelsen, ta je lehci.

budo píše:Mimochodem, položil jsem si stejnou otázku, jako tazatel na odkazu níže a odpověď je překvapivě prostá:

Ano a kdybys cetl Outdoorforum, tak uz to vis nekolik mesicu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Orlické, Jizerské nebo Lužické hory na víkend?

Příspěvekod budo » úte říj 21, 2014 18:07

Tak jsem naklikal trasu .... je to opruz.
Snad si to tak nějak pamatuju a nejsou tam nějaké odchylky od skutečně prošláplé trasy.

http://mapy.cz/s/dI04

Pátek odpoledne:
Šli jsme s Pepou. Na Popově skále už se šeřilo. Při přechodu po neznačené k České bráně nás stihla tma a déšť. S ohledem na Nikkó a svůj jednomužný SMD Gatewood Cape jsem pronesl, že by se hodil přístřešek. Po dvaceti metrech se ze tmy vynořil seník - to byla prostě věc ! Byl kapku šejdrem, tak jsme spali z kopce, ale pod střechou i se psem. Bylo to tesně před hranicema a Českou Bránou.

Sobota:
Po Německu jsme maličko bloudili a tady si nejsem jistej až k Scharfensteinu správností toho, co jsem jako trasu teď naklikal.
Pod vyhlídkou na Scharfenstein jsme potkali Scinkka a dál šli společně. Až na Hvozd. Tam jsme si dali pivko, jídlo a Scinkk se rozběhl na vlak. Po chvíli i Pepa. Já s Nikkó jsme ještě asi 1,5h očumovali krajinu z prima výhledu, kterej tam je. Koukal jsem na Luž a přemýšlel, kdy tam asi budu. Vyrazil jsem po červené E3. V Dolní Světlé jsem si (už bylo tma) sedl do Staré Hospody. Doporučuju atmosférou, kuchyní a řezané Svijany taky prima, ale bude se měnit provozovatel. Řekl jsem si, co se budu drápat nahoru (Luž), když potmě nic neuvidím a ráno je světlo až dlouho. Tak že si pojím, popiju, poklábosím, někam sebou plácnu a ráno varazím na kopec. Před hospodou jsem se dal do řeči s chlapíkem na odchodu. Měl parádní přehled, ukázalo se, že má přírodovědu a navrch, aby se zas projevila další prima náhoda, tak se ukázalo, že je to cvikovský babičky soused. V hospodě byli 3 mladý týpci s báglama, jeden z nich, se zas ukázalo, že má u nás chatu. Šel jsem pak s nima spát na louku poblíž Krkavčích kamenů.

Neděle:
Ráno jsem jim Jetboilem rozdělal oheň (měli buřty, ale neměli zapalovač) a rozloučili jsme se. Šli jsme v opačných směrech proti sobě. Po hranici jsem pak mazal až na Luž. U restaurace na přechodu Dolní Světlá/Waltersdorf jsem váhal, jestli má smysl jít nahoru. Všude šílená mlha, jen dole v údolí v Německu to lehce prosvítalo. Nakonec jsem vyrazil, zase přímo po kamenech, a od restaurace jsem byl na vrcholu (převýšení 253 m) za 30 min. Psí počasí, fučelo, lítaly chuchvalce mlhy. Nahoře ani noha, ale za dalších 15 minut manželé, co jsem potkal dole a najednou se přivalilo dalších asi 20 lidí. Nikkó hned byla středem pozornosti svačících Poláků a Němců a jejich svačiny a klobásky zase jejím bodem zájmu. Já shodil propocený polartec (před odjezdem z domu jsem bohužel nenašel svou standardní slabší Progress Vision) a Pertexku na hůlky, kde to vítr parádně usušil. A vklouznul jsem do svojí milované páperové bundičky. Uvařil jsem si čaj a po hodině a čtvrt, kdy se to nerozfoukalo, jsem to sbalil a mazal po červené klikaté dolů. Sestup byl zvláštní, protože to bylo po návětrné straně a mlha kondenzovala na stromech a listech, takže všude mokro a víceméně pršelo ze stromů. Za zmínku pak stojí výhled Pětikostelní kámen. A bohužel taky tady pod stromky vyhozená hromada bordelu. Slunečník, hi-fi věž a bednama, strunový vyžínač, plastový barel a nějaký další šrot. Fakt nechápu, co za kebuli si dá tu práci, když už to má naložený v autě, místo do sběrnýho dvora tím autem zajet do lesa a svůj bordel naházet do krásný přírody. Tyhle genetický odpadi maj fakt v hlavě i srdci úplnej hnůj. Taky ta silnice v tomhle místě láká motorkáře, který se tam proháněj a dalších 20 minut jde člověk lesem a stále slyší řvoucí laďáky, který tam tůrujou tihle cofee-racers. Z toho hezkýho připomenu paprskové efekty tvořené mlhou a sluníčkem deroucím se skrze ni. Pak už rychlá prohlídka jednoho z bunkrů (pár jsem jich potkal) a parádně načasovaný závěr. Přímo z lesa jsem vyšel na nádraží Jedlová, v tamní hospodě se excelentně najedl - vřele doporučuju! A rychlíkem až do Kolína a pak dom.

V Lužických horách jsem byl takhle poprvé a rozhodně ne naposledy. Sice díky charakteru krajiny z kopce do kopce, ale aspoň to je zajímavý a hlavně to nabízí velké množství nádherných výhledů na krásně členitou krajinu.

EDIT: Samozřejmě doplňuju, že jsme se Scinkkem ohrozili bezpečnost celé výpravy neb jsme oba měli na nohou kecky :lol: .... sry, prostě jsem neodolal.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Orlické, Jizerské nebo Lužické hory na víkend?

Příspěvekod axi12 » úte říj 21, 2014 18:28

@budo: jo, tka přesně ty jsem si před dvěma týdny pořídil :t:t jak dlouho je máš a kolik jsi v nich zatím nachodil cca km?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Orlické, Jizerské nebo Lužické hory na víkend?

Příspěvekod budo » úte říj 21, 2014 18:56

netuším, určitě to nebude víc, jak 500
Scinkk mám pocit říkal, že on 1000

nicméně pro příště bych volil něco s větším polštářem na patě, protože když jdu víc kiláků a víc dní a trefím na úsek, kde jdu dýl po silnici, tak je cítit, že při došlapu přes patu (chůze) se přece jen namáhají šlachy a klouby víc, než bys chtěl a než víš, že by to bylo třeba např. v tomhle

Není to nic, z čeho bych se hroutil, ale příště fakt na turistiku měkčí patu a tyhle spíš na běh
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Orlické, Jizerské nebo Lužické hory na víkend?

Příspěvekod mike » úte říj 21, 2014 19:19

budo píše:Tak jsem naklikal trasu .... je to opruz.

Presne proto jsem si pred lety poridil GPS logger.

budo píše:V Lužických horách jsem byl takhle poprvé a rozhodně ne naposledy. Sice díky charakteru krajiny z kopce do kopce...

Vsak prave to je na nich pekne, slusnych kopcu je u nas malo. Navic se trasy daji nakombinovat podle potreby. Byt to o hodinu cesty bliz, tak tam jezdim kazdy druhy tyden. Skvele to bylo minulou zimu, jak nebyl snih a jinak bylo krasne. Kdyz je snih, tak je to obtiznejsi, byva ho prekvapive hodne a ac se to nezda vysoko, podminky jsou docela severske.

Jinak pekna jednodenni trasa ;-) Chodim to tak nejak, rano v 7 z Prahy, v 9 v Hradku nad Nisou a vecer pred 21 poslednim vlakem z Jedlove do Decina a po 23 v Praze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Orlické, Jizerské nebo Lužické hory na víkend?

Příspěvekod dudy » úte říj 21, 2014 19:25

Hredek, proč je to tady rozcapený jak stará dorota?
Kdo s tim má furt šoupat?
Že by ten Scinkkův odkaz?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Další

Zpět na Česká republika