Šumava (info)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Šumava (info)

Příspěvekod Etheric » pon dub 13, 2020 4:05

@Mawe: celta mezi stromy je z právního hlediska totéž, co uzavřenej tarp.
Že budeš mimo nocoviště.. Nejsi tak nápadná, si zalezeš někam do svahu, za křoví... Už bude zeleň bujet, nebude všude tak moc vidět. A když na tebe někdo příde, řekneš, že bys nejradši spala na nocovišti, ale je plný ožralců tak seš tady no...
Širák, celta, v případě opravdu hnusnýho počasí pojedeš dom no..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Šumava (info)

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 13, 2020 8:39

etheric
celta mezi stromy nejsou ty koliky v zemi, diskutovany mezi taborenim a bivakem...

dromedaro
spis mi slo o to zda se da po hranici jit, ale taky byla situace jina, ted proste ani nevim, zda tam chci jet z mnoha duvodu

apuka
ano s hranici mi to je jasny, i proto premyslim, ze sumavu odlozim o rok, spis premyslim nahlas, jaky sou varianty v tom kvetnu jet - pokud to nebude v kvetnu, tak letos uz urcite ne, protoze jeslti tam je normalne hafo lidi tak letos jich tam bude 2x tolik...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Šumava (info)

Příspěvekod Dromedaro » pon dub 13, 2020 9:15

V tom národním parku nemůžeš spát ani pod širákem. Obzvláště, je li to tam na každé ceduli napsáno. Že spaní a přenocování je povolenou pouze na oficiálních nocovištích.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4363
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Šumava (info)

Příspěvekod Etheric » pon dub 13, 2020 9:22

Jak chceš ukotvit celtu bez kolíků? Zatížíš okraje kamenama? Nebo vypneš ke stromu za každej roh? :-k
Správně bys ty stromy měla omotat např kouskem pěnový karimatky v místech kde je uvázán provaz.
Z pohledu zákona jde především o podlážku a charakter pobytu. Tarp jako přístřeší na jednu noc je ok. Když neděláš oheň, nevaříš guláš na vařiči atp tak je to vklidu...furt bivakuješ..
Btw cedule zákaz stanování se dá v nouzi použít jako kotvící bod pro celtu :mrgreen:
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Šumava (info)

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 13, 2020 9:59

Dromedaro
jasne, pokud bude na nocovisti banda ozralejch agresivnich mladezniku, tak si myslim, ze clovek by to taky ukecal, proc se tam bal zustat... a navic to je takovyto nouzovy prespani, to je ale jedno, proste muj plan byl nouzovy nocoviste + ubytko ale zrejme to proste je blby i kvuli tomu, ze blizko hranic, vetsi sance potkat nejaky straze ci vojaky, tzn. to chce nekam, kde nebude ani noha. treba na vysocinu nebo nekam jinam, pokud se to nerozvolni.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Šumava (info)

Příspěvekod Dromedaro » pon dub 13, 2020 10:19

Ano, myslím, že u těch hranic je teď velká šance potkat stráže nebo vojáky plus tam o to více asi používají k hlídání těch úseků i drony. Na to, že něco ukecáš záleží na koho člověk natrefí a jakou má náladu. Úplně spoléhat se na to nejde. S těmi nocovišti tvé obavy plně chápu. Já se jim také vyhýbám, protože člověk nikdy neví na jaké individua tam natrefí. Také jsem měl v plánu jít podél hranic se Slovenskem, ale kašlu na to. Kvůli hlídkám, dronům a asi abych se také omylem neocitl na slovenské straně hranic a zrovna tam nepotkal nějakou hlídku.Z toho by byly problémy.
Naposledy upravil Dromedaro dne pon dub 13, 2020 15:55, celkově upraveno 1
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4363
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Šumava (info)

Příspěvekod zonn » pon dub 13, 2020 12:21

"ubytko propadne /proste se nelze ubytovat"
@Mawe: a uz jsi komunikovala s tim, u koho mas pobyt zaplaceny?
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Šumava (info)

Příspěvekod Zdéňa » pon dub 13, 2020 13:52

No je to takový dost relativní. Kamarádka si prošla včera kus hraničního hřebenu bez nejmenšího problému, taky se tam chystám :wink:
A ohledně nocování v NP. Ano táboření ne, ale když si u cesty hodím karimatku a spacák, co tím poruším? Samozřejmě mimo první zóny parku, tam určitě ne. Jinak v tom problém nevidím.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Šumava (info)

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 13, 2020 14:13

zonn
- myslim tim to, ze se ubytka provozovat pokud vim nesmi, takze pokud se neco nezmeni, tak se nechci ja ubytovavat a zaroven nechci aby ubytovatel to porusoval ve snaze vyjit mi vstric
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Šumava (info)

Příspěvekod zonn » pon dub 13, 2020 14:56

No tak to je jasny, prislo mi, ze myslis penize ;-)
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Šumava (info)

Příspěvekod pavproch » pon dub 13, 2020 17:39

Dyž tu cestu budeš deklarovat jako "služební", tak je i ubytko legál. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28304
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Šumava (info)

Příspěvekod skutrjohny » pon dub 20, 2020 13:46

ja se zeptam tak obecne,
planuji na kveten prodlouzeny vikend a prechod Sumavy nekde hrebenem/centralni casti (cca100km).
rad bych se vyhnul asfaltkam a sirokym zpevnenym lesnim cestam. je to vubec na Sumave mozne? at koukam do mapy jak chci, vetsina turistickych tras vede po necem obrim, znacenem neprerusovanou carou nebo cyklostezkou. rad bych neco takoveho: ---------
to ze mapa uvadi minimum turistickych pesin je chybou v mape nebo v pojeti sumavskeho narodniho parku?
s prespanim nekde navolno mimo nocoviste problem nemam, ja se nekde uklidim mimo nenechave oci ochranaru, kterym asfalt navadi, ale me telo v trave, ano. turisticke chodniky v NP bych ale rad dodrzoval.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Šumava (info)

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 20, 2020 14:52

v NP nemusis chodit jen po znackach, muzes chodit po cestach, jen nesmis do 1. zony... a to zcela legalne https://www.npsumava.cz/sprava-np/navstevni-rad/
jinak tam to je proste hranicni oblast, idealni pro pohyb v aute, to ze tam ty silnice sou desitky let... tak je nejsnazsi nacpat znacku na ne, ze jo...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Šumava (info)

Příspěvekod Dromedaro » pon dub 20, 2020 19:15

SkutrJohny Trasa s červenou značkou podél hranic (Plechý-Železná Ruda) je přijatelná. Šel jsem tam loni. Byla to směsice různých cest od klasických přírodních, polní a nějaké staré asfaltové s štěrkem. Nevím, co máš na mysli tím asfaltem, ale pokud ty nové hladké, tak ty už v některých místech vypadalo, že se chystají navazovat na tu červenou. Byly tam odstavené stroje a nově vylité asfaltky a to je teda fakt něco šílenýho. To ani nemá cenu kontaktovat. Jak dálnice. Vlastně ještě v lepším stavu jak naše dálnice. Přesně jak píšeš, také jsem teď šel přírodní rezervací. Všude cedulky zákaz kouření a stanování, ale že tam v jednom úseku cyklisté a chataři s autama rozjíždí migrující žáby, to nikomu nevadí... bylo mi z toho a ještě teď je smutno. Chuděry.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4363
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Šumava (info)

Příspěvekod skutrjohny » úte dub 21, 2020 8:03

Mawenzi tak jestli to tak funguje, ze mimo rezervace/I.zony muze pesi kudykoliv (nejakou cestou), tak je to hezke a mohlo by to tak vypadat i jinde.
Dromedaro s tim asfaltem je to katastrofa. dneska ho cpou vsude. jde videt, ze vseobecny nazor je, ze asfalt v prirode je vlastne neco upraveneho, hezkeho, neco co lidem umoznuje komfortni pobyt v tomto prostredi a ze to tam vlastne patri. nevim jak moc do toho muzou mluvit ochranari, ale jde videt, ze o tom rozhoduji hlavne jelita na uradech, ktere vlastne zivotni prostredi nezajima. jde jen o ten komfort a dostupnost pro kazdeho.
jen prikladem: nemam nic proti cyklostezkam, ale do hor patri horske kola a ne silnicky.
Naposledy upravil skutrjohny dne úte dub 21, 2020 9:54, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Šumava (info)

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 21, 2020 9:48

skutrjohny
presne, neco ok pro chodce i kola... ale na cyklostezku vyasfaltovanou mas obrovsky dotace ze kterejch si mzes neco ulejt, ze jo...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Šumava (info)

Příspěvekod skutrjohny » úte dub 21, 2020 10:17

jen v mem okoli behem kratke doby udelaly 3 ohavnosti z dotaci.
-6km dlouhou silnici na Velkou Javorinu se vsema moznyma i nemoznyma mostkama, kanalama, prikopama, sjezdy, vyjezdy..no proste to tam rozbagrovali skrz naskrz. desim se, ze planuji udelat asfaltku i po hrebenu smer Kubikuv vrch.
-od kuzelovskeho mlynu po hranici, Tri kameny, totez. proc nenabourat krehkou specifickou krajinu hornacka, kdyz se penize nabizeji. a zase, mam hruzu z toho, ze se s dotovanim bude pokracovat a bude se kopat dal smer Velka nad Velickou.
-prirodni park nad Uh.Hradistem, Praksicka vrchovina - hrebenem vedla krasna pesina, kterou hodne lide vyuzivalo i na kolech a roky rokouci to byla stale stejna, sympaticka stezka. ted ze 2/3 je z toho skoro dvouprouda silnice k nicemu, odnikud nikam. proste hovada. zadupat je do tech kanalu, co tam nechali vykopat (uz jsem jak Etheric s tou touhou ublizovat)

ale at nekecam jen mimo tema diskuze. nakonec se mi podarilo najit stezku Sumavou, ktera splnuje vse, co od ni chci. cca 60km okruh prevazne hrebenem a pouze nenapadnou pesinou, jak to ma byt. minimum lidi a divoka priroda. ma to jen jednu nevyhodu, vetsi pulka trasy vede Nemeckem :), takze si musim pockat..
Naposledy upravil skutrjohny dne úte dub 21, 2020 11:05, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Šumava (info)

Příspěvekod malejjarda » úte dub 21, 2020 10:19

Ono často nejde ani tak o cyklostezku (i když to tak nazvou), ale o cestu na odvoz vytěženého dřeva.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Šumava (info)

Příspěvekod skutrjohny » úte dub 21, 2020 10:22

na to nemusi delat asfaltky s kompletni infrastrukturou
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Šumava (info)

Příspěvekod malejjarda » úte dub 21, 2020 10:25

Skutrjohny@
Tak na Velkou Javořinu původně cesta vedla. Všimni si, že jsou tam dokonce zbytky dopravních značek. Ale přes Tři kameny už je to nesmysl. I když spodní část cesty byla stejně vysypaná zbytky stavební sutě. Nebo si to tak aspoň pamatuju.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Šumava (info)

Příspěvekod malejjarda » úte dub 21, 2020 10:28

Cyklisté taky nepotřebují 4 metry širokou cestu s únosností 30 tun. Ani na silničku.
Ale LČR našli hromádku, z které se dá něco vyčerpat .
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Šumava (info)

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 21, 2020 10:59

Aha, tak o tom to je, že se z toho něco dá ulít... Protože tohle se v posledních době rozmohlo do úplně obludných rozměrů. Ty čtyřmetrové asfaltové cyklostezky, které vypadají jak rychlostní silnice. V mém okolí bylo plno hezkých pěšin, které vylili asfaltem, postavily kanály, přes půl metrový potůček mohutné mosty, které unesou tank, informační tabulky o EU, která to financuje. Úplně tím zničí dojem z krajiny i krajinu samotnou Někde jsem slyšel nějakou teorii, že on existuje určitý plán, aby ta síť "cyklostezek" v případě války byla schopna sloužit pro přesun vojsk a aby poskytovaly určitý manévrovací prostor, kdyby byly hlavní tahy zničeny. Proto jsou někde úplně předimenzované mosty atd. Ale nevím, co je na tom pravdy. Úplně mimo mi to také ale nepřipadá.

Jinak Šumava samotná pro mě skončila. Už tam nepojedu. Byl jsem tam krátce po revoluci a pak loni. Šumava už není tím, co Šumavu dělalo Šumavou.
Naposledy upravil Dromedaro dne úte dub 21, 2020 11:02, celkově upraveno 1
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4363
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Šumava (info)

Příspěvekod skutrjohny » úte dub 21, 2020 11:00

na V.Javorinu cesta vedla, ale proc ji obnovovat? aby se dostali na Javorinu auta, coz byl prvotni zamer? proboha proc a obzvlast, kdyz se tam da takto dostat ze slovenske strany? cesta v tom stavu, v jakem byla, byla plnohodnotna pro lesniky a jejich techniku i pro horske cyklisty. skoda penez. matka kvetena si s ni za ty roky uz poradila a zrekultivovala ji do unosne a setrne podoby a tak to melo i zustat.

mne jsou mile sotolinove cesty. kdyz uz cesta ma byt a obcas i v te prirode je ji treba, tak v takove podobe. jeji vystavba i udrzba je vyrazne levnejsi a v mistech, kde ji neni treba v zime udrzovat, je plne dostacujici. priroda ji po kratke dobe vzdy zredukuje do te vsem zname, prijemne, dvou kolejove podoby se zelenym pasem uprostred (verim, ze je to zrovna pripad Sumavy a vetsiny tech cest, co se na mape jevi jako zpevnene)
Naposledy upravil skutrjohny dne úte dub 21, 2020 11:25, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Šumava (info)

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 21, 2020 11:15

skutrjohny píše: (uz jsem jak Etheric s tou touhou ublizovat)

:D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4363
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Šumava (info)

Příspěvekod Etheric » úte dub 21, 2020 12:11

Tak je normální, že někomu vadí ta či ona skupina obyvatel, kteří svým jednáním dělají něco, co je dotyčnýmu proti srsti. I já určitě dělám něco, co někoho jinýho sere natolik, že by mi za to nejradši nacpal do huby moje vlastní péro :D
Ačkoliv bych moc rád prohnal komínem nebo nechal zmizet ve vepřových žaludcích několik skupin obyvatel, neudělám to, nemůžu, nejsu toho schopen. Žádnej autista není schopen někomu vědomě ublížit. Jedině když bude někdo přímo chtít ublížit mně, to už je ale jiná situace...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Šumava (info)

Příspěvekod dudy » úte dub 21, 2020 12:33

@ Etheric

Hele, mám pocit, že ani autismus není omluvou pro takovýhle vejblitky...

A jestli jo, nechceš si ty svoje komíny, prasečí žaludky, péro (tvoje nebo cizí) v tvojí hubě a jiné libůstky nechat na nějaký autistický web?
Nebo alespoň do autistickýho vlákna a ne to vytahovat v infu o Šumavě.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Šumava (info)

Příspěvekod Etheric » úte dub 21, 2020 12:53

@dudy: chtěl jsem tím jenom říct, že nejsu schopen nikomu vědomě ublížit. Tečka. Nespojuj můj autismus s mojí morbiditou, spojitost tam není.

Zrovna ty o vejblitkách pomlč, padají z tebe až příliš často :evil:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Šumava (info)

Příspěvekod Etheric » úte dub 21, 2020 14:04

Taky mě serou ty nový asfaltový cesty.
Tady u nás chtěli asfalt cyklodálnici přes Stvořidla.. Naštěstí to neprošlo. Smysl vybudování byl stejnej. Prachy z dotací pro sebe a kamarády. Taky se pak můžou před volbama kasat, jaký sou to borci, že udělali cyklodálnici vedoucí malebnou chráněnou krajinou. Díky nim se přece lidi můžou kochat krajinou a jet po dokonale rovný cestě....
Drtivá většina civilistů to nadšeně uvítá. Hurá, zpřístupnili nám přírodu....
Nebyl jsem na Šumavě od r 2017, letos tam plánuju vejlet, tak se asi budu celkem divit...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8087
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Šumava (info)

Příspěvekod Dromedaro » sob kvě 2, 2020 11:44

A bude hůř:
Celkově ve vytvoření komfortu pro výletníky se máme stále kam posouvat. Chceme, aby měl každý možnost zaparkovat a vyrazit na krátký výlet.
Pavel Hubený, ředitel Správy Národního parku Šumava


Turisty chceme po Šumavě více rozptýlit, říká ředitel národního parku
https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/zpravy/sprava-narodniho-parku-sumava-turiste-pavel-hubeny-vyzkum.A200430_103857_budejovice-zpravy_khr
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4363
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Šumava (info)

Příspěvekod fps » ned kvě 3, 2020 13:07

tak doufám že stezka po hranici bude stále bez asfaltu, už plno let se jinde stejně nedá kuli asfaltkám a civilizaci chodit

P.S.
tohle platí i pro ostatní hraniční hory
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Česká republika